رقابتی نگه داشتن کسب و کارتان همیشه آسان نیست، اما این چهار استراتژی هنوز هم در دنیای کسب و کار بی‌نظیر امروزی کمک می‌کنند. به روز نگه داشتن کسب و کار خود با روندهای بازار و رقابت شدید امروزی یک چالش است مهم نیست که چگونه آن را برش دهید. اما کسب و کارها هرگز نباید قدرت حفظ مشتریان خود را هنگام تعیین حرکت بعدی خود در بازار دست کم بگیرند. در اینجا ۴ راه برای متمایز کردن محصول و رقابتی نگه داشتن کسب و کار شما وجود دارد تا بتوانید از انتظارات فراتر بروید.

۱.مشتریان جدید را جذب کنید

سخت کار کردن و کارآفرین بودن به قدری در هم تنیده هستند که احتمالاً هر از گاهی فکر می کنید که آیا بهتر نیست در یک شغل شرکتی کار کنید. تفاوت در راه اندازی کسب و کار خود این است که شما هستید که موتور اقتصادی را تامین می کنید. شما راننده پشت فرمان هستید و تصمیمات شما تصمیماتی است که شرکت شما بر اساس آن زندگی می کند یا از بین می رود.

اما یک مشکل قدیمی برای مشاغل کوچک وجود دارد. شما بیش از حد کار دارید و آنقدر سفارش دارید که تمام شب بیدار هستید و شبانه روز کار می کنید تا نیازهای آنها را برآورده کنید. در واقع، شما باید افراد بیشتری را استخدام کنید تا به رشد شرکتتان کمک کنند. پس چرا باید به جذب مشتریان جدید فکر کنید؟ با فکر کردن به راه‌های ساده برای ایجاد دسترسی و راحتی برای مشتریان خود شروع کنید. به عنوان مثال، از خاموش شدن یا غرق شدن مشتریان خود در فرآیند پرداخت جلوگیری کنید . فرآیند را سریع و آسان انجام دهید تا آنها در مورد خرید خود احساس هیجان و اطمینان کنند و زمانی برای پشیمانی از تصمیم خود نداشته باشند.

اجازه دادن به برنامه‌های پرداخت شما برای تکمیل اطلاعات مشتریان بازگشتی، مانند آدرس آنها، زمانی که کد پستی خود را تایپ می‌کنند، گزینه بسیار خوبی برای ارائه به مشتریان است. در دنیای مدرن و سفارشات تحویل برق آسا هیچ چیز برای مشتریان سریع و آسان نیست. هر چه زودتر بتوانند خرید کنند، زودتر می توانند دریافت کنند. این امر مشتریان شادتری را ایجاد می کند که تجربیات مثبت خود را به صورت آنلاین و حضوری با دوستان و غریبه ها به اشتراک می گذارند.

۲. آینده را پیش بینی کنید

برای پیش‌بینی آینده، نیاز به تفکر خارج از چارچوب دارید. داشتن یک چشم انداز بلند مدت به سختی بزرگترین راز است. یک چشم انداز بلند مدت برای کسب و کار شما حیاتی است. بیشتر اوقات، شما باید نوآوری کنید و بفهمید که چه روندهایی در بازار ممکن است قبل از ظهور پیدا شوند. به گفته استیو جابز، “بسیاری از اوقات، مردم نمی‌دانند چه می‌خواهند، مگر اینکه آن را به آنها نشان دهید.” اگر بتوانید خود را مطلع، به روز و جلوتر از منحنی ها نگه دارید، کسب و کار شما برای رقابت در سطح جهانی موقعیت بهتری پیدا می کند.

۳. به بازارهای در حال تغییر پاسخ دهید

بازار می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و به طور مداوم در طول زمان در حال تغییر است، بنابراین به آنچه که مشتریان شما می خرند توجه کنید و به طور فعال اعلام کنید که به آنها نیاز دارند، علی رغم آنچه که شرکت شما در حال حاضر ارائه می دهد.  در صورت شک، ابتدا از مشتریان خود بازخورد دریافت کنید و به آنچه در مورد مشکلاتی که با آن روبرو هستند یا راه حل هایی که آرزو می کنند در دسترس بودند گوش دهید. شناخت مشتریان بهترین مزیت را به شرکت شما می دهد و در مقابل رقبا اعتماد به نفس ایجاد می کند. شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است به آن نیاز داشته باشید. پذیرای انتقاد باشید و با مشتریان خود مانند اولویت اول خود رفتار کنید.

۴. برای فرصت های جدید باز باشید

ممکن است شرکت خود را برای یک هدف راه اندازی کرده باشید، برای پر کردن شکاف در بازار، وسایل سرگرمی دستی پرقدرت یا اسباب بازی های کودکان. اما این بدان معنا نیست که کسب و کار شما نباید یا نمی تواند برای ارائه محصولات و خدمات دیگر نیز تکامل یابد.

موفق ترین کسب و کارها به طور مستمر برای پاسخگویی به تقاضاهای در حال تغییر بازار توسعه می یابند و بنابراین برای فرصت های جدید باز هستند. همیشه آسان نیست که کسب و کار خود را در دنیایی پرمخاطب رقابتی نگه دارید. اما اگر روی باز کردن بازارهای جدید، تطبیق محصول یا خدمات خود برای مطابقت با سلیقه های در حال تغییر و آگاهی از فرصت های جدید تمرکز کنید، احتمال کمتری وجود دارد که با تغییرات پارادایم ناگهانی یا خرابی های یک شبه چشم پوشی کنید، و به احتمال زیاد موفق خواهید شد.

حتی اگر شرکت شما فقط برای یک چیز شناخته شده است، از شاخه شدن و ایجاد یک بازار خاص به سود کسب و کار خود نترسید. این یک فرصت عالی برای ترویج تغییر و متمایز کردن نام کسب و کار خود از رقبا است. از مشتریان خود انتقاد کنید، پاسخگویی کامل را بپذیرید و آن مشکلات را در جایگاه جدید خود به عنوان راه حل هدف قرار دهید.

چگونه رقابت خود را رصد کنید

۱.از ابزارهای اتوماسیون استفاده کنید

اگر می خواهید با روندها همگام شوید یا حتی فقط از اشتباهات رقبای خود درس بگیرید، ابزارهای نظارت خودکار رسانه های برتر در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کنند. کلیدواژه‌های صحیح را برای ردیابی وصل کنید و سیستم در عرض چند ثانیه مکان‌هایی که برندها در سایت‌های شرکت، قطعات وبلاگ، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر صفحات وب ذکر شده‌اند را پیدا می‌کند.

۲. ردیابی و تجزیه و تحلیل محتوای رقبا

یکی از بهترین راه‌ها برای نظارت بر عملکرد رقبا، توجه دقیق به محتوای آنها و رتبه‌بندی آن در موتورهای جستجو است. این مشخص می کند که وب سایت آنها چقدر در صفحات نتایج جستجوی موتورهای جستجوی مرتبط مانند Google یا Yahoo قابل مشاهده است. به سئوی رقبای خود توجه کنید تا ببینید آنها چگونه ترافیک وب ایجاد می کنند و چه استراتژی هایی به شما کمک می کند تا به نتایج بهتری دست یابید، مانند استفاده از کلمات کلیدی مشابه برای محتوا و پست های رسانه های اجتماعی.

۳. به طور منظم وب سایت های خود را گسترش دهید

وب سایت های رقبای خود را بررسی کنید تا خود را از آخرین رویدادها یا محصولاتی که ارائه می دهند و اینکه سایت آنها برای مشتریان کارآمد یا کاربر پسند است مطلع کنید. با مطالعه سایت آن‌ها، می‌توانید نحوه مقایسه خودتان را از نظر کپی، توضیحات محصول، پست‌های وبلاگ، تصاویر، اطلاعات تماس، قابلیت استفاده، فرآیندهای پرداخت و غیره تعیین کنید.

۴. قیمت رقبای خود را ارزیابی کنید

قیمت‌های رقبای شما تعیین می‌کند که آیا شرکت شما هزینه‌های زیادی یا خیلی کم دارد یا خیر. اگر قیمت‌های شما گران‌تر باشد، مشتریان ممکن است خاموش شوند، اما اگر خیلی ارزان باشند، مشتریان ممکن است تصور کنند محصولات یا خدمات شما کیفیت پایینی دارند. سعی کنید یک معیار متوسط ​​در قیمت گذاری برای جذب مشتری پیدا کنید. بررسی قیمت های رقبا می تواند به شما در تعیین روش های قیمت گذاری مناسب کمک کند.

انتهای مطلب/ منبع