بازاریابی محتوای موثر راز جذب و جذب مخاطبان بیشتر است. در واقع این استراتژی بازاریابی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، چیزی بیش از سرنخ است. این می تواند به شما کمک کند با برندهای دیگر ارتباط برقرار کنید، اعتماد ایجاد کنید و فروش بیشتری را افزایش دهید.

اما اینکه آیا از مزایای فوق العاده بازاریابی محتوا لذت می برید به استراتژی بازاریابی محتوای شما خلاصه می شود. استفاده از هوش مصنوعی یک مکان عالی برای شروع است. در اینجا چهار راه عملی برای مهار قدرت استراتژی بازاریابی محتوا با هوش مصنوعی آورده شده است.

۱. ایجاد محتوا را خودکار کنید

تولید محتوای هوش مصنوعی در زمان و منابع شما صرفه جویی می کند و به شما کمک می کند تا برای اجرای استراتژی بازاریابی محتوای خود بر روی کارهای با ارزش تر تمرکز کنید. نمونه‌هایی از محتوایی که می‌توانید با هوش مصنوعی بسازید شامل وبلاگ‌ها، مقالات، بررسی‌های محصول، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و ایمیل‌ها است. در عصر حاضر ابزارهای نوشتن هوش مصنوعی به فرآیند تولید محتوا کمک می کنند.

ظاهراً اکثر بازاریابان به قدرت استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا پی برده اند. به یاد داشته باشید که قبل از استفاده محتوای بازاریابی تولید شده توسط هوش مصنوعی خود را ویرایش کنید. ویرایش محتوای هوش مصنوعی به شما امکان می دهد واقعیت را بررسی کنید و تأیید کنید که کیفیت آن درجه یک است. این به شما امکان می دهد اعتبار خود را حفظ کنید و وفاداری مخاطبان هدف خود را به دست آورید.

۲. تصمیمات بازاریابی محتوای آگاهانه بگیرید

می توانید از الگوریتم های هوش مصنوعی برای به دست آوردن بینش در مورد نیازهای متنوع مشتریان خود استفاده کنید و استراتژی بازاریابی محتوای خود را برای برآورده کردن آنها تنظیم کنید. نرم افزار مجهز به هوش مصنوعی از یادگیری ماشینی برای کشف الگوهایی استفاده می کند که ترجیحات مصرف کنندگان هدف شما را آشکار می کند. این به شما امکان می دهد از نوع محتوایی که از آن لذت می برند و پلتفرم هایی که برای مصرف آن بازدید می کنند مطلع شوید.

به عبارت دیگر، شما از محتوایی که برای بازاریابان دیگر در صنعت خود کار می کند آگاه خواهید بود. در نتیجه می‌توانید روی ایجاد و توزیع چنین محتوایی از طریق وب‌سایت خود و سایر پلتفرم‌هایی که بازار هدف شما اغلب در آن حضور دارند، تمرکز کنید. در حین کار، یک ممیزی CRO را در نظر بگیرید تا اشتباهاتی را شناسایی کنید که می تواند به استراتژی بازاریابی محتوای هوش مصنوعی شما آسیب برساند.

۳. استراتژی های بازاریابی محتوا را خودکار کنید

استفاده از هوش مصنوعی برای خودکارسازی وظایف بازاریابی محتوا به شما این امکان را می دهد که نقاط تماس بازاریابی مختلف را امتحان کنید و موثرترین آنها را شناسایی کنید. این باعث افزایش دسترسی و رضایت مشتری شما می شود، به این معنی که استراتژی بازاریابی محتوای شما ممکن است نتایج بهتری به همراه داشته باشد.

یکی از فرآیندهایی که می توانید برای استفاده حداکثری از استراتژی بازاریابی محتوای خود به صورت خودکار انجام دهید، تولید سرنخ است. هر بازاریاب با تجربه می تواند تأیید کند که یافتن سرنخ ها به صورت دستی زمان بر است. ممکن است لازم باشد ساعت های بی شماری برای تحقیق و پیگیری سرمایه گذاری کنید. اما با اتوماسیون، تیم شما زمان زیادی برای کار روی سایر جنبه های استراتژی بازاریابی محتوای شما خواهد داشت.

چت ربات ها و برنامه های مجهز به هوش مصنوعی

می‌توانید برخی از تلاش‌های بازاریابی محتوای خود را با چت‌بات‌ها و برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خودکار کنید تا چندین مشکل مشتری را به طور همزمان حل کنید. چت بات ها مانند دستیارهای مجازی هستند که ۲۴ ساعته بدون توجه به زمان و زبان در دسترس هستند. آنها می توانند در هنگام خواب به سؤالات مشتریان بالقوه شما پاسخ دهند یا فعالیت های دیگری را برای رشد برند شما انجام دهند. این ابزارها همچنین می توانند:

  • مشتریان را در مورد نحوه سفارش محصولات یا لذت بردن از خدمات شما راهنمایی کنید.
  • پیشنهادات محصول شخصی سازی شده را ارائه دهید.
  • پیوندهایی به مکان کسب و کار خود ارائه دهید.
  • به مشتریان کمک کنید تا بازخورد خود را ارائه دهند و شما را قادر می سازد تا تجربه مشتری خود را کامل کنید.

۴. عملکرد محتوای خود را ردیابی و نظارت کنید

ردیابی و نظارت بر محتوای شما بخش مهمی از استراتژی بازاریابی محتوای شما است. می‌توانید از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید تا بدانید که آیا محتوای شما به درستی ایندکس می‌شود و عملکرد خوبی دارد. شما باید عملکرد محتوای خود را پیگیری کنید و اقدامات مناسب را برای جلوگیری از هرگونه تأثیر نامطلوب بر استراتژی بازاریابی محتوای خود انجام دهید.

جمع بندی

برای بازاریابی محتوای تاثیرگذار، هوش مصنوعی را در آغوش بگیرید. شکی نیست که هوش مصنوعی در دنیای بازاریابی محتوا یک تغییر دهنده بازی است. با استفاده از آن، می توانید یک استراتژی بازاریابی محتوای قدرتمند برای جذب مشتریان خود ایجاد کنید. با شناسایی بهترین ابزارهای موجود در بازار بر اساس صنعت خود، استراتژی بازاریابی محتوای خود را با هوش مصنوعی بهبود بخشید.

انتهای مطلب/ منبع