در بسیاری از صنایع، میانگین میزان موفقیت یک فروشنده در بستن یک معامله کسب و کار جدید حدود ۳ درصد است. برخی از رهبران سازمان بر این باورند که ارزش‌های یک شرکت و نحوه برخورد آن با کارکنان به طور مستقیم بر میزان موفقیت فروش تأثیر می‌گذارد و می‌تواند آن را افزایش دهد. با این حال، وقتی صحبت از آموزش فروش می شود، فرهنگ شرکتی اغلب نادیده گرفته می شود. برقراری ارتباط و تکرار این ارزش ها به اطمینان از تمرکز جمعی، همسویی و مسئولیت پذیری کمک می کند، ویژگی هایی که یک تیم فروش با عملکرد بالا ایجاد می کند.

هنگامی که رهبران با نشان دادن و ترویج ارزش های شرکت فرهنگ را پرورش می دهند، فضای کاری محترمانه و مثبت را پرورش می دهند. هنگامی که این اتفاق می افتد، نمایندگان فروش به احتمال بسیار بیشتری پیشرفت می کنند. فرهنگ شرکت و فرهنگ سازمان فروش شما، یا درک تیم شما از آن، بر میزان فروش، بهره وری، حفظ کارمندان و در نهایت درآمد شما تأثیر می گذارد. سه استراتژی را که می‌توانند باعث رشد فروش، بهبود مشارکت کارکنان و ارائه نتایج مالی برای ذینفعان شوند:

۱.روی حفظ تمرکز کنید

بر کسی پوشیده نیست که یافتن و حفظ استعدادهای برتر کلید رشد یک سازمان است. وقتی صحبت از حفظ استعدادها می شود، یک محیط کاری سالم یکی از مهم ترین عوامل در حفظ نمایندگان فروش با تولید بالا است. در حالی که نشانه هایی وجود دارد که استعفای بزرگ پایان یافته است، حقیقت این است که جابجایی کارمندان هنوز بالاست.

ترک شغل به ویژه در فروش دردناک است، جایی که میانگین توسعه کسب ‌و کار ۳.۲ ماه از تاریخ استخدام طول می‌کشد تا به بهره‌وری کامل برسد و زمان لازم برای شناسایی و استخدام یک عضو جدید تیم را حذف نمی‌کند. هر کسب و کاری رقیبی دارد، اما چیزی که رقیب شما ندارد، افراد شما هستند. وقتی فرهنگ شرکت با اهداف و ارزش های اعضای تیم فروش شما همسو باشد، هم کسب و کار و هم کارمندان شما برنده می شوند.

۲. رویکرد تیمی را برای رشد فروش تقویت کنید

مایکل جردن، اسطوره بسکتبال، می‌گوید: «استعداد در بازی‌ها پیروز می‌شود، اما کار تیمی و هوش قهرمانی‌ها را می‌برد.» چند فرد با استعداد می توانند کسب و کار شما را به جلو نگه دارند، اما یک تیم هوشمند و متعهد می تواند شرکت شما را به یک قهرمان تبدیل کند. ویژگی بارز تیم های فروش با عملکرد بالا، سطح بالای مشارکت کارکنان است. تیم های پویا با کارکنان بسیار متعهد به نقاط قوت یکدیگر کار می کنند. اعضا درک روشنی از نقش‌ها و مسئولیت‌های خود دارند و ارزش‌های شرکت و اهداف و اولویت‌های بخش فروش را قبول دارند.

کارمندانی که بیشتر درگیر کار خود هستند، به احتمال زیاد در شرکت شما باقی خواهند ماند و این می تواند سودهای بلندمدت قابل توجهی را به همراه داشته باشد. یک مطالعه نشان داد که شرکت‌هایی که در ربع بالای سطوح مشارکت کارکنان امتیاز کسب کرده‌اند، ۱۸ درصد درآمد بیشتر، ۲۳ درصد سودآوری بالاتر، ۱۰ درصد امتیاز وفاداری مشتری بالاتر و ۴۳ درصد گردش مالی کمتر کارمندان ایجاد می‌کنند.

۳. تشویق کارمندان برای حل مشکلات

یکی از بزرگترین درس هایی این است که باید پذیرای ایده های جدید باشید. بسیاری از رهبران فروش اعضای تیم خود را شکست می‌دهند، زیرا معتقدند همه پاسخ‌ها را دارند. آنها نسبت به استراتژی خود وسواس پیدا می کنند و از دریافت نظرات تیم خود غفلت می کنند. هنگامی که اعضای تیم درگیر حل مسئله می شوند، درگیر کار خود می شوند، انگیزه بیشتری پیدا می کنند و در شغل خود بهتر عمل می کنند. رهبران فروش باهوش مشکلات را به فرصت تبدیل می کنند. آنها آماده صحبت با اعضای تیم در مورد آن مشکلات و چالش ها هستند و ارتباط دو طرفه را برای یافتن راه حل تشویق می کنند.

جمع بندی

ایجاد یک بخش فروش با عملکرد بالا نیازمند زمان و تعهد است، اما همچنین مستلزم یافتن استعداد مناسب برای پیوستن به تیم شما است. با پرورش فرهنگ شرکتی پر جنب و جوش و سالم، می توانید افراد با استعدادی را جذب و حفظ کنید که در اشتیاق شما برای ماموریت و ارزش های شرکت سهیم باشند و کسب و کار را برای موفقیت مستمر قرار دهند.

انتهای مطلب/ منبع