دنیای کسب و کار به تجارت فروش مانند یک شبکه است. رشد فرصت‌های بیشتر، سرعت فروش بالاتر و گسترش بخش‌های بازار جایزه پیروزی است و تاکتیک‌های موفقیت آمیز هک رشد شرکت‌های کسب و کار به مصرف‌کننده در B2B محبوب‌تر می‌شوند. صرف نظر از اندازه، مرحله یا موقعیت فعلی سازمان شما در زمین بازی  B2B، کلید پیروزی شناخت استراتژی شما است. هوش مصنوعی آخرین نوآوری فناوری است که به تیم شما برتری می دهد. در اینجا چهار راه برای هک کردن رشد B2B با هوش مصنوعی آورده شده است.

۱.یک مجموعه مشترک از حساب های هدف برای فروش و بازاریابی را شناسایی کنید

مطالعه تیم های بازاریابی با عملکرد بالا نشان می دهد که احتمال همکاری نزدیک آنها با همتایان فروش خود دو برابر بیشتر است. ایجاد یک محیط مشترک سودمند و مشارکتی برای این تیم ها چالش برانگیز است و برای بیش از نیمی از بازاریابان بزرگترین مانع این است که درک کنند دقیقاً مخاطب هدف آنها چه کسی است.

 برای جلوگیری از اتلاف وقت برای اهدافی که مناسب نیستند، به بینش‌های غنی، ظریف و به‌روز نیاز دارید که عمیق‌تر از نمایه‌های معمولی کوه یخ باشد. شما باید به جامع ترین داده های سطح شرکت با ده ها هزار عنصر داده و ده ها میلیون سیگنال مشتق شده از هوش مصنوعی دسترسی داشته باشید. فقط این سطح از بینش می تواند اهداف خوب را از بد متمایز کند.

۲. زمان صرف شده برای تحقیق را کاهش دهید

مشتریان احتمالی انتظار دارند که تماس ها و ایمیل های سرد شخصی سازی شوند. اما کشف تمام اطلاعات مرتبط و جاری در مورد پشته‌های فناوری، استراتژی‌ها، درآمد و شتاب استخدام یک مشتری، خسته‌کننده و زمان‌بر است. یک فروشنده متوسط ​​۱۲۸ دقیقه طول می کشد تا بالقوه های احتمالی را قبل از اولین تماس پیدا کند و تحقیق کند.

این زمان فروش بسیار با ارزشی برای سرمایه گذاری بر روی تحقیق است. یک پلتفرم هوش مصنوعی که به طور خاص برای تیم‌های فروش B2B ساخته شده است، نمایه‌ها و بینش‌های غنی شرکت را مستقیماً در جریان کار CRM موجود در اختیار آنها قرار می‌دهد. این امر باعث صرفه‌جویی در زمان تحقیقاتی قابل توجهی می‌شود و در عین حال امکان دسترسی بسیار شخصی‌سازی شده را فراهم می‌کند.

۳. اجازه دهید فروش به طور هوشمندانه چشم انداز شود

هنگامی که یک فروشنده یک معامله جدید بزرگ را می بندد، به ناچار آرزو می کند که بتواند ۱۰ مشتری بالقوه دیگر را درست مانند آن پیدا کند. شما می‌خواهید با کمی شکار، ایجاد حرکت مثبت موجود را برای او آسان کنید و در عین حال فعالیت‌های خروجی را بر روی حساب‌هایی متمرکز کنید که بیشترین تناسب را با نمایه ایده‌آل شما دارند. راه‌حل‌های هوش مصنوعی کلید اصلی هستند، زیرا نمی‌توانید فروشندگانی را داشته باشید که هفته‌ها یا بدتر از آن، ماه‌ها منتظر بمانند تا مدل و لیست هدف جدید را تغییر دهند.

برای عملی بودن، هوش مصنوعی برای شناسایی حساب‌های جدید خالص «درست مانند این» و امتیازدهی به آن بر اساس نمایه ایده‌آل شما، باید با هوش فروش مورد نیاز هر زمان که مشکلی پیش بیاید، همراه باشد. روش دیگری که هوش مصنوعی به تیم‌های فروش کمک می‌کند تا به صورت هوشمندانه چشم‌اندازی داشته باشند، شناسایی این است که چه زمانی حساب‌های هدف و شرکت‌های جدید بالقوه ممکن است وارد چرخه خرید شوند، که به عنوان نشان دادن قصد نیز شناخته می‌شود.

۴. چابک بمانید

۹۲ درصد از بازاریابان می گویند که داده های کامل و دقیق کلید درک مخاطبان هدف آنها است، با این حال نیمی از آنها اذعان دارند که هنوز در دریافت داده های خوب مشکل دارند. یک فرآیند زمان بر جمع آوری و تأیید داده ها به تیم ها اجازه نمی دهد تا به تغییرات بازار یا فرصت های جدید واکنش سریع نشان دهند.

هوش مصنوعی یک تغییر دهنده بازی برای بازاریابی واقعاً چابک است. پلتفرم‌های هوش مصنوعی به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا در عرض چند دقیقه مدل بسازند، نه اینکه هفته‌ها یا ماه‌ها منتظر بمانند. مدل‌ها و فهرست‌های حساب‌های هدف می‌توانند بر اساس طیف گسترده‌ای از ورودی‌های داده به جای تکیه بر یک منبع واحد باشند.

جمع بندی

بازیگران فروش و بازاریابی امروزی باید برای هک کردن مزیت به هوش مصنوعی متکی باشند. پلتفرم‌های فروش و بازاریابی با کمک هوش مصنوعی وظایف داده‌های خسته‌کننده و زمان‌بر از جمله تجزیه و تحلیل کل بازار آدرس‌پذیر و برنامه‌ریزی قلمرو، جستجوی روزانه و هوشمندی فروش را بر عهده می‌گیرند. کمک هوش مصنوعی برای این کارها باعث می شود که تیم های بازاریابی و فروش شما سریع تر و آسان تر با هدف گذاری هماهنگ شوند، ساعات تحقیق را کاهش دهند و زمان بیشتری را صرف جستجوی هوشمند و چابک کنند.

تا پایان سال ۲۰۱۷، تقریباً نیمی از سازمان‌های B2B می‌گویند که از هوش مصنوعی برای کمک به تمرکز فروش بر روی بهترین مشتری، راندمان رانندگی و سرعت استفاده خواهند کرد. اگر کسب‌وکار شما هوش مصنوعی را برای هک کردن رشد شما در نظر نمی‌گیرد و مطمئن می‌شود که بازاریابی و فروش زمان کمتری را برای واجد شرایط بودن و زمان بیشتری را برای فروش صرف می‌کنند، بیشتر اوقات در زمین بازی B2B شکست خواهید خورد.

انتهای مطلب/ منبع