انگیزه فروشندگان به طور طبیعی پول است، بنابراین برنامه های جبران خسارت آنها اغلب شامل مشوق ها و کمیسیون است. اگرچه پرداخت های رقابتی و پاداش های مالی مهم هستند، مزایای غیر پولی می توانند انگیزه را افزایش دهند و مسائل مربوط به بودجه فروش را برطرف کنند.

امروزه، کارمندان در تمام صنایع توجه بیشتری به مسائل غیرمالی مانند تعادل کار، زندگی، کیفیت رهبری و رفتار با کارکنان نشان داده‌اند. سرمایه گذاری روی استراتژی هایی که به تیم فروش شما انگیزه می دهد اهمیت بیشتری پیدا کرده است. دلیلی وجود دارد که طرح های تشویقی سازمان یافته کار می کنند. با این حال، تقلای بی وقفه برای رسیدن به سهمیه آنها و پاداش دادن آنها می تواند بسیار استرس زا باشد. اینجاست که  راه‌حل‌های مدیریت سرمایه  می‌توانند به شما در درک پیش‌بینی درآمد برای تیمتان کمک کنند.

در نهایت، اکثر مردم به سمت فروش می روند زیرا این شغلی است که به دستاوردها پاداش می دهد و آنها در شرکت هایی می مانند که به آنها کمک می کند به آن اهداف دست یابند. بیایید راهبردهایی را برای پیشبرد اهداف کسب و کار خود بدون تکیه بر انگیزه های پولی کشف کنیم.

۱.تشویق رقابت سالم بین اعضا

موفق ترین فروشندگان به طور طبیعی رقابتی هستند. این رقابت‌پذیری می‌تواند به انگیزه‌ای کلیدی تبدیل شود زیرا هر یک از اعضای تیم تلاش می‌کنند تا بدون توجه به پیوندشان از دیگران پیشی بگیرند. با انجام این کارها می توانید روحیه پیروزی را تقویت کنید:

  • اهداف و معیارهای روشنی تعیین کنید
  • یک محیط حمایتی ایجاد کنید
  • مزایای رقابت سالم را به اشتراک بگذارید
  • برای مجریان برجسته مشوق ارائه دهید
  • بازخورد و شناسایی منظم ارائه دهید
  • اجرای مسابقات تیمی
  • پیشرفت را پیگیری کنید و به‌روزرسانی‌ها را به اشتراک بگذارید
  • خودسازی و هدف گذاری فردی را تشویق کنید
  • برای بهبود تعاملات آینده، هر مسابقه را ارزیابی کنید و از آن یاد بگیرید

به یاد داشته باشید که رقابت را از نزدیک زیر نظر داشته باشید و از سالم ماندن و حمایت آن اطمینان حاصل کنید. به طور منظم تأثیر آن را بر روحیه کارکنان، همکاری و رفاه کلی ارزیابی کنید. چارچوب رقابت را در صورت نیاز برای حفظ یک محیط کاری مثبت تنظیم کنید.

۲. شناسایی و قدردانی را در تیم ارتقا دهید

دیدن نام شما در بالای جدول امتیازات هیجان انگیز است. در فروش حتی بهتر است زیرا هر پیروزی با یک جایزه پولی همراه است. فروشندگانی که در جلوی بسته قرار می گیرند اغلب با شناخت و تمایل به فشار آوردن به خود برای رسیدن به بهترین های شخصی خود انگیزه دارند.

با این حال، موثرترین روش، قدردانی صادقانه و صمیمانه متناسب با ترجیحات هر کارمند است. تشخیص کار عالی کارمندان می تواند کم هزینه، ساده مانند یک پیام شخصی، یک کارت تشکر یا حتی یک شام رایگان باشد. ترفند این است که بفهمیم چه چیزی آن را برای کارمند مهم و به یاد ماندنی می کند و چه کسی این کار را به رسمیت می شناسد.

۳. استفاده از تعیین هدف موثر و ردیابی عملکرد

برای تعیین معیارهای فردی و تیمی مناسب، نظرات اعضای تیم را در مورد معیارهای عملکرد آنها جمع آوری کنید. پیروزی های آنها را بشناسید و توضیح دهید که چگونه می توانند به عنوان طرحی برای سه ماهه فروش بعدی عمل کنند. علاوه بر KPIهای از پیش تعریف شده، اهداف و اهداف تعیین شده توسط شما و شرکت، توانمندسازی فروشندگان برای پیگیری جاه طلبی های خود احساس مسئولیت را در آنها تقویت می کند. این تفکر استراتژیک را ترویج می کند و آنها را قادر می سازد تا رشد حرفه ای خود را در دست بگیرند.

به طور مشابه، تعیین اهداف خود به عنوان یک تیم به جای اینکه به تیم خود بگویید چه کاری باید انجام دهند، می تواند به طور قابل توجهی بر سطح انگیزه محل کار تأثیر بگذارد. مردم معمولاً زمانی که ایده آنهاست یا تصمیمی را گرفته اند برای انجام کاری آماده تر هستند. این همچنین به کارکنان خود نشان می دهد که از نظرات آنها قدردانی می کنید.

۴. تعادل کار و زندگی و رفاه کارکنان را در اولویت قرار دهید

اگر عضو تیم شما در مورد اهداف و رسیدن به شاخص های کلیدی عملکرد استرس دارد، به او یک روز مرخصی بدهید تا استراحت کند و از اوقات خوشی با عزیزان خود لذت ببرد. و اگر یک کارمند یا یک تیم برای رسیدن به اهداف فراتر از آن عمل کند، باید همان پاداش را به آنها بدهید. کسب و کارها می توانند برای جذب استعدادهای برتر یا بهبود عملکرد، روزهای تعطیل بیشتری را به کارمندان ارائه دهند.

 این امر باعث ایجاد تعادل بین کار و زندگی در تیم می شود که امروزه ضروری است. به غیر از آن، گزینه‌های کاری انعطاف‌پذیر، مانند کار از راه دور یا برنامه‌های انعطاف‌پذیر، می‌توانند به کارکنان در دستیابی به تعادل بهتر بین کار و زندگی و کاهش استرس کمک کنند. منابع و حمایت های بهداشت روانی کارکنان می تواند به کارکنان کمک کند تا استرس را از فشار خارج کرده و بهتر مدیریت کنند.

۵. بازخورد سازنده و جلسات مربیگری را معرفی کنید

برای علاقه مند نگه داشتن کارمندان خود، جلسات سخنران انگیزشی ترتیب دهید، کتاب ها، پادکست ها و وبلاگ های مرتبط را به اشتراک بگذارید، یا سرمایه گذاری در آموزش حرفه ای را در نظر بگیرید. به فروشندگان خود اجازه دهید تا مهارت های جدیدی را بیاموزند و در صورت امکان، بینش های تازه ای به دست آورند. پتانسیل رشد در شرکت می تواند یک انگیزه قوی برای تیم فروش شما باشد.

یک برنامه واضح با بررسی های منظم ایجاد کنید تا بدانند چه انتظاری دارند. یک برنامه مربیگری یا مربیگری را در نظر بگیرید که نمایندگان جدیدتر را با کارمندان باتجربه تر پیوند می دهد. بسیار مهم است که کارکنان فروش شما احساس کنند که دیده شده، شنیده می شوند و به روش هایی که برایشان معنادار است، ارزش قائل هستند. اگر می خواهید استعداد آنها را برای دراز مدت حفظ کنید، این امر بسیار حیاتی است. وقتی نوبت به مشوق ها می رسد، پاداش شخصی جواب می دهد.

 آنچه شما را الهام می بخشد ممکن است الهام بخش کارمندانتان نباشد و بالعکس. برای باز کردن پتانسیل کامل آنها، محرک های فردی را شناسایی کنید و برنامه های تشویقی متناسب با نیازهای منحصر به فرد آنها را طراحی کنید. این رویکرد به انگیزه تیم فروش شما برای موفقیت کمک می کند.

انتهای مطلب/ منبع