بازاریابی نیروی محرکه همه مشاغل است. زیرا بازاریابی شکاف بین مصرف کننده و تولید کننده را پر می کند. یک تولید کننده معمولاً راه حل هایی برای مشکلات مصرف کننده دارد. اما مسئله این است که مصرف کنندگان از اینکه محصولات یا خدمات یک کسب و کار می توانند به آنها در رفع مشکلاتشان کمک کنند، بی اطلاع هستند.

با بازاریابی، یک کسب و کار به مخاطبان خود می رسد و آنها را در مورد خدمات خود آگاه می کند. یک کسب و کار از انواع مختلف محتوای بازاریابی و تاکتیک های تبلیغاتی برای آموزش مشتریان بالقوه خود در مورد محصولات خود استفاده می کند. هدف هم اطلاع رسانی و هم ترغیب مخاطب به تعهد خرید و در نتیجه افزایش تعداد کل فروش است. در اینجا سه ​​نکته کلی بازاریابی وجود دارد که می تواند به شما در بهبود فروش دیجیتال کمک کند.

۱.عملکرد وب سایت خود را بهینه کنید

با این حال باید درک کنید که نحوه عملکرد یک فروشگاه و کیفیت خدمات ارائه شده نقش مهمی در تعیین اینکه آیا فروش انجام خواهد شد یا خیر، دارد. با توجه به ایده های هدف : “هیچ جنبه ای از بازاریابی مهمتر از یک وب سایت با کیفیت، درب ورودی سازمان شما نیست.” در یک فروشگاه دیجیتال هیچ فروشنده ای برای ارائه خدمات وجود ندارد، در عوض این وظیفه به وب سایت فروشگاه واگذار می شود. عملکرد این وب سایت خدماتی است که ارائه می شود.

همه صفحات وب باید در کمتر از چند ثانیه بارگیری شوند زیرا ۴۰٪ از مصرف کنندگان بیش از سه ثانیه قبل از پرش منتظر نمی مانند. رابط کاربری و ناوبری، اینکه چقدر سخت یا آسان است استفاده از وب سایت شما عامل مهمی در بهبود فروش است. اگر استفاده از وب سایت شما دشوار باشد، مردم سعی نمی کنند یاد بگیرند که چگونه وب سایت شما را هدایت کنند. مردم همچنین اگر وب سایت خیلی پیچیده باشد و نتوانند بفهمند چه کاری باید انجام دهند، آن را ترک خواهند کرد.

همچنین بخوانید  اهمیت چت GPT برای سئو

۲. از بهترین شیوه های سئو برای بهبود دید فروشگاه خود استفاده کنید

سئو یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی دیجیتال است. سئو مخفف بهینه سازی موتور جستجو است و ساده ترین تعریف آن عبارت است از مجموعه ای از فعالیت هایی که به رتبه بندی وب سایت کمک می کند.هنگامی که سئو به درستی انجام شود، ممکن است به یک وب سایت کمک کند تا در صفحه بالای نتایج جستجو ظاهر شود. از آنجایی که اکثر ترافیک به وب سایت هایی می رود که به بالای صفحه اول نزدیک تر هستند، افراد بیشتری به سایت شما می آیند. این باعث افزایش شانس فروش بیشتر می شود. بنابراین، برای بهبود سئو چه کاری می توانید انجام دهید؟ در اینجا چند نکته مفید وجود دارد.

  • از کلمات کلیدی مناسب در محتوای وب سایت خود استفاده کنید. کلمات کلیدی برای سئو بسیار مهم هستند زیرا به موتورهای جستجو اجازه می دهند تا وب سایت را با هدف جستجوی کاربران مطابقت دهند.
  • با استفاده از تگ ها، سرفصل ها، توضیحات متا و ساختارهای URL، سئوی درون صفحه را بهینه کنید. مطمئن شوید که از کلمات کلیدی هدف خود به طور طبیعی در همه این موارد استفاده می کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که محتوای با کیفیت و با ارزش در وب سایت فروشگاه شما منتشر شده است که به سوالات کاربران پاسخ می دهد و راه حل هایی برای نقاط درد ارائه می دهد.
  • سعی کنید بک لینک هایی با کیفیت عالی به وب سایت خود دریافت کنید زیرا می تواند رتبه SERP آن را به شدت افزایش دهد .
همچنین بخوانید  6 نکته برای مدیریت کسب‌وکارهای کوچک

۳. از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید

بازاریابی ایمیلی یک شکل محبوب بازاریابی محتوا است. مزایای مختلفی از جمله قابل تنظیم بودن برای هر یک از مخاطبان شما دارد. بازاریابی ایمیلی می تواند فروش را به طور چشمگیری بهبود بخشد. از طریق ایمیل، یک بازاریاب می تواند چندین کار را برای افزایش فروش انجام دهد. آنها می توانند:

  • خبرنامه هایی را با محتوای مفید و ارزشمند برای مشترکین خود ارسال کنید.
  • معاملات و تبلیغات سفارشی را به مخاطبان خود ارائه دهید تا آنها را متعهد به خرید کنند.
  • محتوایی را با CTA ارسال کنید که به مخاطبان شما کمک می کند تا به سایت شما رفته و محصولات را خریداری کنند.
  • ارسال محتوا و معاملات به مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به سرنخ.

ایمیل و محتوا ارتباط زیادی با یکدیگر دارند. در واقع، به جرات می توان گفت که کیفیت محتوای ایمیل شما مستقیماً تعداد سرنخ ها و فروش هایی که ایجاد می کند را کنترل می کند. از آنجایی که افراد دامنه توجه کوتاهی دارند، محتوای ایمیل شما باید به راحتی قابل خواندن و درک باشد. اگر حتی تا حدودی دشوار باشد، ممکن است مردم را دور کند. برای سهولت خواندن مطالب، سعی کنید آن را با عبارات و عبارات ساده بیان کنید. پس از ایجاد محتوا، می توانید از گزینه هایی مانند بازنویسی برای ساده سازی بیشتر آن استفاده کنید. با این حال بازنویسی محتوای هر ایمیل به صورت جداگانه یک کار دشوار است.

به همین دلیل است که به جای انجام دستی، کمک گرفتن از ابزار ترجمه آنلاین می تواند گزینه آسانی باشد. این ابزار به طور خودکار محتوا را در زمان بسیار کوتاهی بازنویسی می کند. این نوع ابزارهای آنلاین می توانند خوانایی محتوای ایمیل را با جایگزینی کلمات دشوار با مترادف های ساده ترشان بهبود بخشند. برخی از آنها همچنین می توانند جملات را بازسازی کنند تا کمتر گیج شوند. بنابراین، دفعه بعد که به نظر نمی‌رسد ایمیل‌های شما باعث فروش می‌شوند، سعی کنید آنها را ترجمه کنید و خواندن آنها را آسان‌تر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از بازاریابی ایمیلی، این پست وبلاگ را بخوانید و ایده بهتری دریافت کنید.

همچنین بخوانید  مشاور بازاریابی: چه کاری انجام می‌دهند و چرا کسب‌وکار شما به آن نیاز دارد؟

جمع بندی

این نکات کلی هستند و می توان آنها را برای اعمال هر نوع کسب و کاری تغییر داد. این می تواند برای یک مدل کسب و کار SaaS  یا یک مدل فروشگاه آنلاین اعمال شود. این نکات از فنی تا غیر فنی و مستقل از یکدیگر متغیر هستند، به این معنی که می توانید یک یا چند مورد از این نکات را بدون نگرانی در مورد انسجام بین آنها اعمال کنید.

انتهای مطلب/ منبع