چت GPT، یک چت ربات هوش مصنوعی جدید، اینترنت را تحت تاثیر قرار داده است. این ابزار جدیدترین نمونه از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی است که نحوه انجام کسب و کار ما را تقویت می کند. بسیاری دیگر وجود دارند، اما ربات‌های پردازش زبان طبیعی و هوش مصنوعی بصری مولد سریع پیشرفت می‌کنند.

 چت GPT گونه‌ای از مدل زبان GPT است که به‌طور خاص برای تولید متنی شبیه انسان در یک زمینه مکالمه ایجاد شده است. این برنامه برای ایجاد پاسخ‌های زبان طبیعی در هنگام دریافت ورودی از یک کاربر طراحی شده است و آن را به طور بالقوه در انواع برنامه‌های کسب و کار، مفید می‌کند که در آن مکالمه انسان‌مانند با مشتریان است.

در پرتو این فناوری جدید، کسب ‌و کارها باید به این فکر کنند که چگونه کار خود را انجام می‌دهند، چه محصولات و خدماتی را ارائه می‌کنند و چگونه هوش مصنوعی مانند ChatGPT می‌تواند گردش کار را بهبود بخشد و تجربیات بهتری برای مشتری ارائه دهد. بیایید برخی از بزرگترین پیامدهای کسب و کار چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی مانند چت GPT را بررسی کنیم.

فرصت های هوش مصنوعی مبتنی بر چت

ابزارهایی مانند چت GPT می‌توانند فرصت‌های عظیمی را برای شرکت‌هایی ایجاد کنند که از فناوری به صورت استراتژیک استفاده می‌کنند. هوش مصنوعی مبتنی بر چت می‌تواند نحوه کار انسان‌ها را با خودکارسازی کارهای تکراری و در عین حال تعامل جذاب‌تری با کاربران تقویت کند. در اینجا چند روش وجود دارد که شرکت ها می توانند از ابزارهایی مانند چت  GPT  استفاده کنند:

همچنین بخوانید  اهمیت چت GPT برای سئو

● تدوین تحقیق

● تهیه پیش نویس محتوای بازاریابی

● ایده های طوفان فکری

● نوشتن کد کامپیوتر

● اتوماسیون بخشی از فرآیند فروش

● ارائه خدمات مراقبت های بعدی هنگام خرید محصولات توسط مشتریان

● ارائه دستورالعمل های سفارشی

● ساده سازی و بهبود فرآیندها با استفاده از اتوماسیون

● ترجمه متن از یک زبان به زبان دیگر

● هموارسازی فرآیند پذیرش مشتری

● افزایش تعامل با مشتری، که منجر به بهبود وفاداری و حفظ آنها می شود

خدمات به مشتریان یک حوزه فرصت بزرگ برای بسیاری از شرکت ها است. کسب ‌و کارها می‌توانند از فناوری چت GPT برای تولید پاسخ‌ها برای چت ربات‌های خدمات مشتری خود استفاده کنند، بنابراین می‌توانند بسیاری از کارهایی که معمولاً توسط انسان‌ها انجام می‌شود را خودکار کنند و زمان پاسخ‌دهی را به شدت بهبود بخشند.

بر اساس گزارش Opus Research، سی و پنج درصد از مصرف‌کنندگان می‌خواهند شرکت‌های بیشتری را ببینند که از چت‌بات‌ها استفاده می‌کنند  و ۴۸ درصد از مصرف‌کنندگان اهمیتی نمی‌دهند که یک انسان یا یک ربات چت خودکار به آنها در درخواست خدمات مشتری کمک کند. به طور کلی، چت GPT می تواند برای هر موقعیتی که نیاز به تولید متنی با صدای طبیعی بر اساس داده های ورودی دارید مفید باشد. از سوی دیگر، فرصت‌های چت ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به تهدید تبدیل شود اگر رقبای شما با موفقیت از فناوری استفاده کنند و شرکت شما این کار را نکند.

فکر کردن از طریق خطرات احتمالی چت هوش مصنوعی

فرصت‌های بسیار زیادی برای کسب‌ وکارها وجود دارد تا از ابزارهایی مانند چت GPT برای بهبود نتایج خود و ایجاد تجربیات بهتر مشتری استفاده کنند، اما خطرات بالقوه‌ای نیز در این فناوری وجود دارد. OpenAI در نسخه بتا نرم افزار چت GPTخود، محدودیت های فعلی هوش مصنوعی، از جمله پتانسیل تولید گه گاه اطلاعات نادرست یا محتوای مغرضانه را تایید می کند. همچنین می گوید هوش مصنوعی ممکن است دانش محدودی از رویدادها یا دانش پس از سال ۲۰۲۱ داشته باشد، بر اساس زمانی که این مدل آموزش داده شده است.

همچنین بخوانید  Dropshipping چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

مدل‌های هوش مصنوعی برای رسیدن به سطوح عملکرد ایده‌آل به آموزش و تنظیم دقیق زیادی نیاز دارند. همچنین نگرانی های بالقوه ای در مورد حفظ حریم خصوصی وجود دارد.چت  GPT می تواند در برابر حملات امنیت سایبری آسیب پذیر باشد، زیرا به اینترنت متصل است و به طور بالقوه می تواند برای انتشار محتوای مخرب یا ویروس ها استفاده شود. مجرمان سایبری مخرب همچنین می توانند افراد را برای افشای اطلاعات شخصی با استفاده از ربات چت دستکاری کنند، سپس از آن اطلاعات برای اهداف کلاهبرداری یا حملات فیشینگ هدفمند استفاده کنند.

آیا چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی جایگزین مشاغل می شوند؟

همچنین برخی پیش‌بینی می‌کنند که ابزارهایی مانند چت GPT معیشت مردم را تهدید می‌کند، زیرا بسیاری از وظایفی را که در حال حاضر توسط انسان انجام می‌شود خودکار می‌کند. ربات‌های چت مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند برای خودکار کردن برخی از کارها استفاده شوند، اما آنها قادر به مهارت‌های زیادی نیستند که افراد در آن عالی هستند، مانند تفکر انتقادی، خلاقیت یا تصمیم‌گیری استراتژیک. در عوض، چت ‌بات‌ها را می‌توان برای تکمیل کارکنان خدمات مشتری استفاده کرد و به افراد اجازه می‌دهد روی وظایف پیچیده‌تر و «انسانی‌تر» تمرکز کنند.

شرکت‌ها می‌توانند از ابزارهایی مانند چت GPT برای کاهش هزینه‌های مرتبط با آموزش و استخدام کارکنان خدمات مشتری استفاده کنند و به آن‌ها در صرفه‌جویی در هزینه و ماندن در رقابت کمک کنند.

فناوری با پتانسیل عظیم

به طور کلی، ابزارهایی مانند چت GPT این پتانسیل را دارند که کارایی و بهره‌وری را در زمینه‌های مختلف کسب ‌و کار با خودکارسازی وظایفی که معمولاً توسط انسان‌ها انجام می‌شوند، بهبود بخشند. با این حال، چت GPT هنوز یک فناوری نسبتاً جدید است و قابلیت‌های آن احتمالاً در طول زمان به تکامل و بهبود ادامه خواهد داد.

همچنین بخوانید  بازاریابی دیجیتال در مقابل بازاریابی عملکرد

انتهای مطلب/ منبع