اداره یک مطب دندانپزشکی به دلایل متعددی کار پرمسئولیتی است. یکی از چالش‌برانگیزترین آنها شامل این واقعیت است که شما باید یک تجارت موفق را مدیریت کنید و درعین‌حال مراقب سلامت دهان و دندان همه بیماران خود باشید. ایجاد تعادل در زمان رسیدگی به نیازهای کسب‌وکار می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. به‌خصوص اینکه شما سال‌ها صرف تلاش برای تبدیل‌شدن به یک متخصص دندانپزشکی کرده‌اید و زمان کمی برای تبدیل‌شدن به یک متخصص کسب‌وکار باقی‌مانده است. درحالی‌که نگرانی اصلی هر دندانپزشکی سلامت دهان و دندان بیمارانش است، لازم است جریان نقدی را نیز در مطب خود حفظ کند. این برای اطمینان از ادامه رشد آن بسیار مهم است. به همین دلیل است که باید چند گزینه را برای افزایش توانایی خود در کسب درآمد در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این هدف، در اینجا ۵ مورد از بهترین راه‌هایی که هر دندانپزشکی باید برای افزایش درآمد در نظر بگیرد، آورده شده است.

ظرفیت پذیرش بیمار خود را افزایش دهید

برای درک اینکه هر چه مشتریان بیشتری داشته باشید، درآمد بیشتری به دست خواهید آورد، نیازی به مدرک تحصیلات تکمیلی در تجارت نیست. هنگامی‌که یک مطب دندانپزشکی را اداره می‌کنید، تنها راه برای پذیرش بیماران بیشتر، گسترش آن است. ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه داشته باشد؛ اما می‌توانید گزینه‌های زیر را در نظر بگیرید:

  • اضافه کردن اتاق‌های درمان
  • اضافه کردن اتاق‌های بهداشتی
  • استخدام کارکنان اداری بیشتر
  • استخدام متخصص بهداشت و دندان‌پزشک اضافی

هنگامی‌که ظرفیت خود را برای پذیرش بیماران افزایش دادید، بازگشت سرمایه را مشاهده خواهید کرد.

بیماران بیشتری را جذب کنید

اگر در حال حاضر بیماران کافی برای پر کردن تمام رزروهای موجود خود را جذب نمی‌کنید، یک مشکل محسوب می‌شود. این‌ها محتمل‌ترین مشکلاتی هستند که باید به آنها رسیدگی کنید:

  • فقدان بازاریابی
  • موقعیت مکانی ضعیف

از سوی دیگر، اگر اخیراً تعداد بیمارانی را که مطب شما می‌تواند اداره کند افزایش داده‌اید و به دنبال افزایش محبوبیتتان هستید، ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری در بازاریابی داشته باشید.

فروش ضایعات دندان

هنگامی‌که کار ترمیم را روی بیمارانی انجام می‌دهید که قبلاً روی آنها کارشده است، احتمال زیادی وجود دارد که مواد باقی‌مانده حاوی فلزات گران‌بها باشد. شاید ندانید که اگر این فلزات برای خلوص جدا و تصفیه شوند، می‌توانند ارزشمند باشند. آنها احتمالاً حاوی فلزات گران‌بهایی مانند طلا، پالادیوم، آلومینیوم و نقره هستند. شما می‌توانید ضایعات دندانی خود را با کمک شرکتی که چنین موادی را تصفیه می‌کند، به‌صورت نقدی بفروشید.

اقدامات گران‌قیمت را بیشتر انجام دهید

اگر بیشتر کاری که انجام می‌دهید شامل معاینات منظم باشد، حاشیه سود شما کمتر خواهد بود. به‌خصوص، در مقایسه با اکثر کارهای شما که شامل کارهای مرمت پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر است. استخدام یک دندان‌پزشک جدید در مطب به شما این امکان را می‌دهد که تعداد روش‌های پیچیده‌تری را که می‌توانید ارائه دهید دو برابر کنید.

هر متخصص مراقبت‌های بهداشتی به‌ناچار مراقبت از بیماران خود را به‌عنوان اولویت اصلی در نظر می‌گیرد؛ اما یک مطب خصوصی نیز یک تجارت است و برای ادامه فعالیت باید درآمد ایجاد کند. گزینه‌هایی مانند فروش ضایعات دندان را برای افزایش درآمد در نظر بگیرید. این می‌تواند تضمین کند که در مطب دندانپزشکی خود با مشکلات مالی مواجه نشوید.

انتهای مطلب/