راه اندازی یک کسب و کار dropshipping اولین قدم عالی برای کارآفرینی است. شما می توانید محصولات را به مشتریان بفروشید، قیمت محصول خود را تعیین کنید و برند خود را بازاریابی کنید. شما حتی نیازی به پرداخت برای موجودی تا زمانی که به یک مشتری واقعی فروخته نشده است. اگر مایل به انجام کار هستید، می توانید یک برند موفق بسازید.

اگر هنوز در راه راه اندازی کسب و کار آنلاین خود هستید، شاید بدانید که فروش کسب و کار الکترونیک در سال ۲۰۲۲ به ۵.۲ تریلیون دلار در سراسر جهان رسیده است. بنابراین، اگر آمار جهانی در مورد کسب و کار الکترونیک نشانه ای باشد، راه اندازی یک کسب و کار آنلاین در حال حاضر یک گزینه سودآور است.

کسب و کار Dropshipping چیست؟

Dropshipping  یک مدل کسب و کار است که می توانید از آن برای راه اندازی فروشگاه خود بدون داشتن موجودی استفاده کنید. هنگامی که یک فروش انجام دادید، تامین کننده شما محصولات شما را از انبار خود، مستقیماً به درب منزل مشتری ارسال می کند. شما هرگز نیازی به نگرانی در مورد ذخیره، بسته بندی یا ارسال محصولات خود نخواهید داشت.

مدل کسب و کار Dropshipping چگونه کار می کند؟

سه نقش کلیدی در مدل کسب و کار dropshipping وجود دارد: سازنده، خرده فروش (شما) و مشتری.

نقش سازنده در مدل کسب و کار dropshipping شامل ایجاد محصولات، حمل موجودی، ارسال محصولات به مشتریان از طرف خرده‌فروش، جایگزینی محصولات معیوب و ذخیره مجدد آنها است. آنها محصولات را با در نظر گرفتن ریسک موجودی فروخته نشده به خرده فروش با قیمت عمده فروشی می فروشند .

در مدل کسب و کار dropshipping، خرده فروش، محصولات سازنده را در وب سایت خود با نام کسب و کار خود می فروشید. شما مسئول انتخاب و بازاریابی آن محصولات خواهید بود. به علاوه، شما مسئول هزینه‌های حمل و نقل و تعیین قیمت‌هایی هستید که برای شما سود ایجاد می‌کند. در نهایت، در مدل کسب و کار  dropshipping، مشتری محصولات را مستقیماً از شما، خرده‌فروش، خریداری می‌کند.

دراپشیپینگ چقدر سودآور است؟

این سؤال متداول است که ما اغلب می شنویم. Dropshipping می تواند سودآورترین مدل کسب و کار از همه باشد، زیرا شما مسئول هزینه های حمل و نقل و ساخت نیستید. به همین دلیل زمانی که تامین کنندگان مناسب را پیدا کردید، می توانید به سرعت سود به دست آورید. با استفاده از ابزار حاشیه سود اختصاصی ما می توانید سود خود را محاسبه کنید تا مطمئن شوید که در مسیر درست موفقیت قرار دارید .

چرا راه اندازی یک کسب و کار Dropshipping ایده خوبی است؟

کسب و کار dropshipping یک مدل کسب و کار کم خطر است. وقتی نوبت به هزینه‌های راه‌اندازی می‌رسد، شما فقط برای محصولاتی که به مشتریان پولی می‌فروشید، پرداخت می‌کنید. شما با هزینه های ایجاد محصولات، حمل موجودی، هزینه های نگهداری موجودی فروخته نشده و هزینه های کارمندان برای بسته بندی و حمل و نقل محصولات سنگین نمی شوید. این یک ورود عالی به کارآفرینی است زیرا می‌توانید کسب‌ و کار دراپ شیپینگ خود را خودتان در طول عصرها و آخر هفته‌ها راه‌اندازی کنید. برای پردازش سفارشات به کار روزانه نیاز دارد. با این حال، بسیاری از مراحل پردازش سفارش خودکار هستند و نیاز به کلیک یک دکمه دارند. فرصت های کسب و کار dropshipping بی پایان هستند، فقط باید اولین قدم را بردارید.

آیا می توانید از Dropshipping درآمد کسب کنید؟

Dropshipping  به شما این امکان را می دهد که محصولاتی با پتانسیل سود زیاد پیدا کنید و یک کسب و کار برای فروش آنها راه اندازی کنید. وقتی برای فروش محصولات انگیزه دارید، به احتمال زیاد زمان بیشتری را برای تبلیغات و بازاریابی سرمایه گذاری می کنید که منجر به سود بیشتر از تلاش های شما می شود.

تبادل بازار  dropshipping

هنگام انتخاب برای خرید فروشگاه، هزینه، طراحی، قدمت وب سایت، میزان درآمد آن، محبوبیت جایگاه، جریمه ها و نوع کسب و کار را در نظر بگیرید.

  • هزینه: آیا در حال حاضر بودجه ای دارید که نه تنها برای یک فروشگاه پیش ساخته پرداخت کنید، بلکه برای رشد آن نیز سرمایه گذاری کنید؟ اگر چنین است، باید بررسی کنید که بودجه شما چگونه است. چه قیمتی برای یک کسب و کار حاضرید بپردازید؟ آیا جایی برای مذاکره برای یک معامله بهتر وجود دارد؟
  • طراحی: آیا فروشگاه به نظر می رسد که توسط یک حرفه ای طراحی شده است یا توسط یک کارآفرین جدید که به دنبال فروش سریع است؟ اگر طراحی فروشگاه حرفه ای، تمیز و آسان به نظر می رسد، ممکن است ارزش پیگیری را داشته باشد.
  • عصر وب‌سایت: در Exchange ، می‌توانید یک کسب‌وکار dropshipping را بر اساس سن آن انتخاب کنید. یک وب سایت قدیمی معمولاً شانس بیشتری برای رتبه بندی آنلاین نسبت به وب سایت های جدیدتر دارد.
  • چقدر درآمد داشته است: گاهی اوقات می بینید که یک فروشگاه پول زیادی به دست آورده است. با این حال، سوالی که باید بپرسید این است که “در اوج خود چقدر درآمد داشت و اکنون چقدر درآمد دارد؟” این به شما کمک می کند بفهمید که آیا کسب و کار dropshipping در حال رشد است یا در حال از بین رفتن است.
  • جریمه ها: قبل از خرید یک کسب و کار dropshipping، باید دوباره بررسی کنید که وب سایت جریمه نشده است. شما می توانید از ابزاری مانند Is My Website Penalized برای تعیین اینکه آیا یک وب سایت توسط گوگل جریمه شده است یا خیر استفاده کنید. اگر فروشگاهی جریمه شده باشد ممکن است رتبه بندی در موتورهای جستجو برای شما سخت تر باشد. همچنین می خواهید بپرسید که آیا تبلیغات فیس بوک آنها ممنوع شده است؟
  • نوع کسب و کار: اگر قصد خرید یک کسب و کار dropshipping را دارید، باید dropshipping را در Exchange انتخاب کنید . گزینه‌های دیگر ممکن است از شما بخواهد که موجودی را بخرید و نگه دارید که می‌تواند در درازمدت هزینه بیشتری داشته باشد، به خصوص در موجودی فروخته نشده.

چگونه یک کسب و کار Dropshipping راه اندازی کنیم:

مرحله ۱: انتخاب یک ایده کسب و کار  Dropshipping

حقیقت این است که آنچه می فروشید مهم است. برای یافتن بهترین ایده های کسب و کار dropshipping باید کمی زمان بگذارید. اکثر مردم به شما می گویند که جایگاهی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. اما این فقط نیمی از حقیقت است. این در مورد ترکیبی از سود و اشتیاق است که به سمت سود منحرف شده است. واقعیت این است که بهترین ایده های کسب و کار dropshipping معمولاً سودآور هستند. وقتی واقعاً در حال کسب درآمد هستید، خیلی راحت‌تر است که پرشور باشید. اگر می خواهید به جای بررسی لیست های ما، ایده های کسب و کار dropshipping خود را ارائه دهید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

وب‌سایت‌های محبوب را در جایگاه خود مرور کنید. به عنوان مثال، اگر یک وب سایت خرده فروشان مد را بررسی کنید، آنها اغلب فروشگاه خود را در دسته بندی های روند سازماندهی می کنند. این به شما کمک می کند تا متوجه شوید که در حال حاضر چه روندهایی را باید به فروشگاه خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید پرفروش‌ترین محصولات فروشگاه را مرور کنید تا به شما در یافتن بهترین محصولات برای فروش کمک کند .

حجم سفارش محصولات را بررسی کنید. همچنین باید محصولات را بر اساس حجم سفارش آنها مرور کنید تا به شما در درک میزان محبوبیت یک محصول کمک کند. اگر ایده های کسب و کار dropshipping به اندازه سایر محصولات نیستند را رد نکنید، زیرا این محصولات می توانند جدیدتر باشند.

مرحله ۲: تجزیه و تحلیل رقبا

گوگل به تجزیه و تحلیل رقبا هشدار می دهدهنگامی که تصمیم گرفتید چه چیزی بفروشید، اکنون باید خود را در مورد اینکه رقبای شما چه کسانی هستند، چه چیزی می فروشند و چگونه محصولات خود را می فروشند، آموزش دهید. خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد.

نام یکی از محصولاتی را که می خواهید بفروشید در گوگل وارد کنید و یک جستجوی سریع انجام دهید تا ببینید چه کسی در بالای صفحه نمایش داده می شود. ده نتیجه برتر در گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری به شما نشان خوبی از رقابت شما در یک مکان خاص می دهد. اگر محصولات را در مکانی متفاوت از محل اقامت خود می فروشید، می توانید از ابزارهای شخص ثالث برای جمع آوری داده ها استفاده کنید.

از طریق Alexa یا SimilarWeb جستجو کنید تا رقبای ویژه ای را پیدا کنید که ممکن است در نتایج جستجوی عمومی بالا ظاهر نشوند. این وب‌سایت‌ها خلاصه‌ای از وب‌سایت‌هایی را که جستجو می‌کنید شامل نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی، تبلیغاتی که انجام می‌دهند، اطلاعات مخاطبان و ترافیک وب‌سایتشان و فهرستی از رقبای آن کسب‌وکار را ارائه می‌دهند.

با استفاده از BuzzSumo محتوای رقبای خود را بشناسید و بدانید چه چیزی برای آنها بهتر است تا بتوانید آن را تکرار کنید. این ابزار به شما بینشی می دهد که چه محتوایی بیشترین اشتراک گذاری اجتماعی را دارد تا بتوانید برای ایده های جدید وبلاگ الهام بگیرید. ثبت‌نام در خبرنامه‌های رقیب نیز می‌تواند شما را در جریان محتوای آن‌ها قرار دهد، اگر آنها محتوای وبلاگ خود را به این روش به اشتراک بگذارند.

مرحله ۳: یک تامین کننده پیدا کنید

پیدا کردن یک تامین کننده خوب در AliExpress آسان است. هنگامی که در پلتفرم قرار گرفتید، می توانید محصولات را جستجو کنید و تامین کنندگان را از لیست نتایج انتخاب کنید. در پلتفرم می‌توانید بررسی‌ها، رتبه‌بندی‌ها و مدت زمانی که تامین‌کننده در پلتفرم بوده است را برای هر تامین‌کننده ببینید و این باید بر تصمیم شما در مورد انتخاب تامین‌کننده تاثیر بگذارد.

هنگامی که لیستی از پنج یا شش تامین کننده بالقوه برای انتخاب دارید، می توانید به مرحله بعدی بروید که تماس با این تامین کنندگان برای پرسیدن سوالات مهم مانند حداقل مقادیر سفارش و زمان ارسال است.

تا به حال احتمالاً تامین کنندگان احتمالی را از لیست ۵ تامین کننده به ۲-۳ کاهش داده اید. بهترین راه برای تصمیم گیری در حال حاضر این است که یک سفارش نمونه برای یک محصول با آنها ثبت کنید و نتایج را با هم مقایسه کنید. زمان‌های حمل و نقل تجارت الکترونیک ، کیفیت محصول و بسته‌بندی را در حین تصمیم‌گیری مقایسه کنید، مشتری خود را در ذهن داشته باشید و در هنگام سفارش چه انتظاراتی از شما دارند.

مرحله ۴: ایجاد یک فروشگاه کسب و کار Dropshipping

چند مؤلفه برای ایجاد یک کسب و کار کسب و کار الکترونیک dropshipping به روش صحیح وجود دارد:

نام دامنه: نام دامنه شما مهم است، به خصوص اگر یک نام کسب و کار بلند مدت ایجاد کنید. می توانید از مولد نام برند رایگان استفاده کنید تا به شما در ساده سازی فرآیند کمک کند. همیشه یک دامنه .com دریافت کنید ، مهم نیست که چه باشد. اگر می‌خواهید جایگاه خود را به‌عنوان یک کلمه کلیدی در دامنه جدید انتخاب کنید، مطمئن شوید که به‌جای اینکه خیلی خاص باشد، مانند زیبایی، جواهرات، مد گسترده باشد، بنابراین نیازی به تغییر نام دامنه خود در ادامه راه ندارید. همچنین از استفاده از نام خود به عنوان دامنه فروشگاه خود خودداری کنید. اگر زمانی کسب و کار خود را بفروشید، می توانید به طور قانونی از حقوق نام خود استفاده کنید.

مرحله ۵: بازاریابی کسب و کار Dropshipping خود با هر چیزی که دارید

بنابراین در این مرحله، شما محصول خود را پیدا کرده اید و فروشگاه خود را ساخته اید، اکنون زمان آن است که کسب و کار dropshipping  خود را طوری بازاریابی کنید که فردایی وجود ندارد. این یک گام مهم در طرح کسب و کار dropshipping شما است. بنابراین به ایجاد تغییراتی در طراحی فروشگاه خود ادامه ندهید و وانمود نکنید که در حال بهبود هستید. نیازی نیست از اینکه خودتان را بیرون بگذارید بترسید. اولین فروش شما یکی از بهترین احساسات است.

مرحله ۶: بهینه سازی

زمانی که برای ساختن وب سایت، برند و بازاریابی خود وقت گذاشتید، می توانید شروع به تجزیه و تحلیل نتایج کار سخت خود کنید. ممکن است متوجه شوید که برخی از فعالیت های بازاریابی بسیار موفق هستند در حالی که برخی دیگر چندان موفق نیستند. یا می توانید به قیمت گذاری خود در برابر رقبا نگاه کنید و ببینید آیا می توانید شرایط را کمی تغییر دهید تا شرایط رقابتی تر شود.

می توانید از ابزارهایی مانند کنسول جستجوی گوگل یا آنالیتیکس برای ارزیابی ترافیک آنلاین خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که ترافیک در حال افزایش است نه کاهش. اگر از ابزارهای شخص ثالث برای بازاریابی ایمیلی یا گزارش رسانه های اجتماعی استفاده می کنید، گزارش های خودکار هفتگی یا ماهانه را تنظیم کنید تا به شما یادآوری شود که به طور منظم این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید. حتی یک عکس فوری سریع از داده ها از یک ابزار می تواند برای تصمیم گیری در مورد اینکه یک کمپین کار می کند یا نه کافی باشد.

به طور کلی مهمترین بخش یک فروشگاه اینترنتی موفق، آزمایش و بهینه سازی برای افزایش درآمدی است که به صورت آنلاین ایجاد می کنید . این باعث می شود که وب سایت شما از بهترین شیوه ها عقب بماند و شما را نیز از رقبای خود جلوتر نگه می دارد.

انتهای مطلب/ منبع