آیا کارمندان شما از افسردگی رنج می برند؟ آیا آنها همیشه تحت استرس به نظر می رسند؟ آیا هنگام ورود به محل کار احساس اضطراب می کنید؟ اگر مدتی طول می کشد تا به این موضوع فکر کنید، پاسخ مثبت است. وقتی فردی با اضطراب و افسردگی کنار می آید، به اندازه یک زخم فیزیکی شفاف نیست. تشخیص علائم افسردگی و اضطراب در مقایسه با سرماخوردگی معمولی یا شکستگی پا دشوارتر است. با توجه به این واقعیت، تقریباً همیشه به عنوان ناتوانی و نافرمانی توضیح داده می شود.

علاوه بر این، مردم همیشه وقتی صحبت از بیماری روانی به میان می آید، ارتباط برقرار نمی کنند، به خصوص در محل کار و در مقابل رئیس خود. در واقع، بسیاری از مردم حتی از داشتن این مشکل آگاه نیستند. آنها به سادگی سعی می کنند آن را نادیده بگیرند، گویی یک ضعف بد دیگر دارند. از این رو، تمرکز کارفرمایان بر این مشکل رو به رشد در محل کار بسیار مهم است.
اهمیت سلامت روان در محیط کار در حالی که بسیار خوب است که چگونه شرکت‌ها در حال حاضر روی طرح‌های دندانپزشکی و بیمه‌های سلامت تمرکز می‌کنند. مغز ما نیز به همان اندازه مهم است. آنها خطر بسیاری از بیماری ها مانند افزایش فشار خون، دیابت، عدم تعادل هورمونی و افزایش خطر ابتلا به سرطان را دارند.

اگر کارمندی از استرس رنج می برد، عملکرد او نیز کاهش می یابد. افسردگی در محیط کار اکنون به یک نگرانی جهانی تبدیل شده است. سالانه میلیون ها روز کاری به دلیل افسردگی از دست می رود. همه این بیماری های روانی باعث بی انگیزگی کارکنان، خستگی و افزایش غیبت می شود. در زیر ۶ راه برای کاهش استرس در محل کار آورده شده است:

همچنین بخوانید  10 راه برای برقراری ارتباط موثر در محل کار

۱_ مقابله با مشکل
اولین قدم برای غلبه بر این مشکل، مقابله مستقیم با آن است. هر فردی که از افسردگی رنج می برد احساس تنهایی می کند. صحبت کردن در مورد آن باعث می شود آنها متوجه شوند که این موضوع بسیار رایج است و در بین همسالانشان یک مسئله رو به افزایش است. این باعث ایجاد حس تعلق می شود و باعث می شود آنها متوجه شوند که تنها نیستند.
همچنین گفتگو را ادامه دهید. محل کار یک محیط بسیار فعال است و جریان دائمی اطلاعات در سراسر سلسله مراتب سازمانی وجود دارد. شما نمی توانید فقط یک بحث را شروع کنید و انتظار داشته باشید که به خودی خود پیشرفت کند. موضوع را در موارد متعدد مورد بحث قرار دهید تا آن را در ذهن همه نگه دارید.

۲_ شامل مدیران
بسیار مهم است که خود مدیران این مشکل را درک کنند. اگر به نظر می رسد مدیران از ابتدا در این مورد جدی نباشند، هیچ کس از کارکنان شما این موضوع را جدی نمی گیرد. جلسات هفتگی ترتیب دهید تا آگاهی را افزایش دهید و از مدیران بخواهید که به عنوان شنونده و همچنین سخنرانان شرکت کنند. وقتی کارمندان ببینند که مقامات مسئول مشکلات آنها را جدی می گیرند، استرس زیادی را از بین می برد و پیوند قوی تری در محل کار ایجاد می کند.

۳_ مرخصی کار را تشویق کنید
اگر نحوه برخورد با غیبت در محل کار با منع کردن کارکنان از مرخصی گرفتن از کار است، باید متوقف شود. هر بار که شخصی مرخصی استعلاجی می گیرد، درخواست «اثبات مشروع» بیماری، فقط باعث می شود کارمندان شما فکر کنند که شما به آنها اهمیت نمی دهید. درست مانند بدن ما، ذهن ما نیز گهگاهی به استراحت نیاز دارد. تلاش های شما برای کاهش غیبت در محل کار با رویکرد فوق به طرز وحشتناکی شکست خواهد خورد. از سوی دیگر، اگر آنها را تشویق کنید که کمی وقت بگذارند تا ذهن خود را پاک کنند، در دراز مدت به نفع شما خواهد بود. محدودیت ها فقط باعث استرس بیشتر در محل کار و غیبت در محل کار می شود که منجر به کاهش بهره وری کارکنان می شود.

همچنین بخوانید  یک کارآفرین چه می کند؟

۴_ مراقب باشید
مراقب هرگونه رفتار عجیب و غریب در محل کار باشید. مراقب هرکسی باشید که به طور غیرعادی مضطرب یا تحت استرس به نظر می رسد. از پرسیدن در مورد سلامتی آنها خودداری نکنید. مطمئن شوید که آنها می دانند که شما اهمیت می دهید و نباید از صحبت کردن با شما دریغ کنند. بگذارید بدانند که شما هر کاری که از دستتان بر می آید برای ارائه کمک انجام خواهید داد.

۵_ کانال ناشناس
برخی از مسائل ماهیت حساسی دارند و نمی توان آنها را به طور آشکار مورد بحث قرار داد. مهم نیست که چقدر آگاهی ایجاد می کنید، آنها همچنان به دلیل ماهیتشان در پس زمینه پنهان خواهند بود. به عنوان مثال، کارمندان اغلب از آزار و اذیت در محیط کار رنج می برند، چیزی که نمی توان آن را بدون دعوت به واکنش های واکنش نشان داد. قلدری و آزار و اذیت در محل کار چیز غیر معمولی نیست و میلیون ها دعوی قضایی برای شرکت هزینه دارد. هر چه این مسائل بیشتر در سازمان مورد توجه قرار نگیرد، آسیب بیشتری به سلامت روان کارکنان شما وارد می کند. YourSafeHub را پیاده سازی کنیددر سازمان شما، یک ابزار گزارش دهی ناشناس که از کارکنان شما با قدرت ناشناس محافظت می کند. کارمندان خود را تشویق کنید که هر چیزی را که حتی از راه دور شبیه قلدری است گزارش دهند و از محرمانه ماندن شکایات آنها اطمینان حاصل کنید.

۶_ محل کار خود را راحت کنید
این بدترین کابوس هر کارمندی است که زندگی خود را با کار در یک مکعب بگذراند. شما باید مطمئن شوید که محل کار شما بیش از این است. با معرفی چالش ها، بازی ها و جلسات آموزشی جدید، کار را هیجان انگیز نگه دارید. هر چند وقت یکبار سازماندهی یک مهمانی اداری هیچ آسیبی ندارد. این روحیه کارکنان را تقویت می کند و آنها را برای آمدن به کار وادار می کند. علاوه بر این، محل کار خود را با صندلی های راحت، نورپردازی مناسب تجهیز کنید و امکاناتی مانند دستگاه های قهوه ساز و دستگاه های فروش خودکار را فراهم کنید.

همچنین بخوانید  مدیر مارکتینگ، شرح وظایف، توانمندی های لازم و نحوه استخدام

انتهای مطلب/