برای موفقیت در درازمدت، حفظ نیروی کار منظم برای یک کسب و کار حیاتی است. اگر افرادی در تیم خود نداشته باشید که دستورات شما را بی وقفه دنبال کنند، کسب و کار شما از عواقب آن متحمل خواهد شد. به همان اندازه که حیاتی است، نمی خواهید خیلی قوی جلو بروید. فقط با فریاد زدن بر سر کارمندان خود و انجام اقدامات سخت نمی توانید نظم و انضباط در محل کار را حفظ کنید. شما به سرعت احترام کارکنان خود را از دست خواهید داد و این هدف را کاملاً شکست خواهد داد. در اینجا ۸ راه برای حفظ نظم و انضباط در محل کار در سازمان و در عین حال حفظ احترام کارمندان آورده شده است:

۱_ هنر رهبری
شما رئیس کسب و کار هستید، بنابراین این مسئولیت شماست که مانند آن عمل کنید. بسیاری از مدیران در مورد رهبری کارکنان خود زحمت زیادی نمی کشند و به کارکنان خود اجازه می دهند خود را سازماندهی کنند. به گفته آنها رهبری دردسر زیادی دارد. اما چیزی که آنها متوجه نمی شوند این است که ارزش زحمت کشیدن را دارد و تنها گذاشتن خیلی مهم است. این بیشتر در صنعت فروش رایج است.
این در مورد استفاده از قدرت شما برای فریاد زدن بر سر مردم با دستور نیست. این در مورد کمک به کارکنان خود است تا با صبر و حوصله به پتانسیل کامل خود برسند. شما باید همان کسی باشید که کارمندان شما زمانی که نیاز به راهنمایی دارند به سراغش می آیند. رهبر کسی است که راه را می شناسد، راه را می رود و راه را نشان می دهد.

همچنین بخوانید  مشاوره کسب و کار چیست و چه مزایایی دارد؟

۲_ از شر تمام عوامل حواس پرتی خلاص شوید
نظم و انضباط فقط این نیست که افراد روی شغل خود تمرکز نکنند، بلکه به این معناست که آنها بیشتر روی محیط اطراف خود تمرکز کنند. سعی کنید همه چیز را از دفتر خود حذف کنید، که ممکن است به عنوان یک حواس پرتی غیر ضروری برای کارمندان شما عمل کند. نحوه چیدمان فضای اداری خود را تجزیه و تحلیل کنید. حتی ممکن است مربوط به فناوری مورد استفاده آنها باشد. فقط در موارد شدید، حتی ممکن است ایده خوبی باشد که تمام وب سایت های رسانه های اجتماعی را مسدود کنید.

۳_ محل کار باید مکانی شاد باشد
اطمینان حاصل کنید که دفتر شما مکان مطلوبی برای کار کارکنان شما است. دفتر نباید جایی باشد که مردم از آمدن هر روز صبح به آن متنفر باشند. کارمندان باید منتظر هر روز در دفتر باشند. اگر آنها با این احساس قدم بردارند که می توانند هر جای دیگری باشند و خوشحال باشند، در نهایت این کار را خواهند کرد. شما فقط باید کمی امکانات بیشتر، چند جاذبه اضافه کنید و تاثیر زیادی خواهد داشت. این یک تغییر بسیار کوچک است، اما باعث می شود محیط کار هیجان انگیز باشد و کارمندان شما بیشتر به شما احترام بگذارند.

۴_ به شکاف نسلی توجه کنید
اگر در نیروی کار خود افراد جوانی دارید، برخورد با آنها به همان شیوه ای که با بزرگترها دارید، راه درستی نیست. شما باید به شکاف نسلی توجه داشته باشید و به روشی پیش بروید که آنها بهترین پاسخ را خواهند داد. قبل از اینکه رویکردی را برای یک کارمند خاص تنظیم کنید، جنبه هایی مانند سن و شخصیت را در نظر بگیرید. برخی از کارکنان به تشویق خفیف و رویکرد ملایم واکنش بهتری نشان می دهند. و برخی نیاز به رویکرد محکم‌تری دارند تا رفتاری که شما مناسب می‌دانید انجام دهند. این کارآمد نیست که با هر کارمندی با یک رویکرد ثابت پیش بروید.

همچنین بخوانید  10 نقش مهم یک کارآفرین موفق

۵_ مجموعه ای از دستورالعمل ها را ارائه دهید
اطمینان حاصل کنید که کارمند شما می داند که از آنها چه انتظاری می رود و تعهد خود را برای اجرای قوانین درک می کند. اگر برای آنها روشن نیست که قوانین چیست، نمی توانید انتظار داشته باشید که آنها را رعایت کنند. شما باید با مهم ترین قوانینی که می خواهید در محل کار خود رعایت کنید، همراه باشید. آن را به جای صد قانون به چند قانون واضح محدود کنید که هیچ کس حتی به خود زحمت خواندن آنها را نمی دهد. فهرست قوانین باید به معنای واقعی کلمه در پوستر دیواری قرار گیرد که می‌توانید در قسمت ناهار آویزان کنید.

۶_ اقدامات اصلاحی انجام دهید
اگر قوانینی وجود داشته باشد، باید عواقبی برای افرادی که از آنها اطاعت نمی کنند وجود داشته باشد. اگر وقتی قواعد را زیر پا می گذارند برای مردم اتفاقی نیفتد، اگر هدف را شکست می داد. اضافه کردن قانون سه ضربه در محل ایده خوبی خواهد بود. بنابراین، به یک کارمند قبل از اینکه به دلیل نقض قوانین تنبیه شود، تعداد زیادی اخطار داده می شود. این همچنین زمینه عادلانه ای را برای رها کردن کارمندی که بی انضباط است فراهم می کند. این نوع رویه اطمینان حاصل می کند که مردم آنچه را که انتظار می رود به عنوان رفتار مناسب در محل کار درک کنند. مردم قبل از ایجاد اختلال در حرکت محل کار، دو بار فکر می کنند و عواقب آن را می دانند.

۷_ به کارمندان خود فضای کافی برای کار بدهید
کارمند شما به خوبی می داند که شما رئیس هستید، لازم نیست تمام روز را روی سر آنها بنشینید. وقتی افراد تحت فشار یا مشاهده مداوم هستند، احتمال کمتری دارد که بهترین عملکرد خود را داشته باشند. بنابراین، بسیار مهم است که فضایی را برای کارمندان خود فراهم کنید تا کارآمدی کار کنند. افراد متفاوت هستند، آنها از رویکردهای متفاوتی برای انجام یک کار خاص استفاده می کنند. شما باید به کارکنان خود زمان و مکان بدهید تا وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهند. برای اینکه آنها بهترین عملکرد خود را داشته باشند، به استقلال خود نیاز دارند.

همچنین بخوانید  4 نکته برای مدیریت مؤثر کسب‌وکار در محل کار ترکیبی

۸_ به طور منظم با کارکنان خود در ارتباط باشید
شما نمی توانید با درهای بسته نظم و انضباط را در دفتر خود برقرار کنید. کارمندان باید احساس راحتی کنند که هر زمان که شکایت خود را با شما در میان بگذارند. ارتباطات روح هر سازمانی است. اساساً مهمترین جنبه هر کسب و کاری است. ارتباط را بیش از هر چیز دیگری در اولویت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که همه می دانند که شما بیش از حد مایل به گوش دادن به هر چیزی هستید که او می گوید. ارتباط یک خیابان دو طرفه است، کارمندان شما باید بدانند که شما فردی روشنفکر هستید.

انتهای مطلب/