اینفلوئنسر مارکتینگ  در حال حاضر شکل اصلی بازاریابی آنلاین است. مدتی است که این یک کلمه رایج بوده است و رسانه های اصلی مرتباً به آن اشاره می کنند. با این حال، هنوز افرادی هستند که واقعاً نمی دانند بازاریابی تأثیرگذار چیست. در واقع، برخی از افراد برای اولین بار با این عبارت مواجه می شوند و فوراً به این فکر می کنند که “اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟”

اینفلوئنسر مارکتینگ ترکیبی از ابزارهای بازاریابی قدیمی و جدید است. ایده تایید افراد مشهور را می گیرد و آن را در یک کمپین بازاریابی محتوا محور مدرن قرار می دهد. وجه تمایز اصلی در مورد بازاریابی تأثیرگذار این است که نتایج کمپین، همکاری بین برندها و تأثیرگذاران است. اما اینفلوئنسر مارکتینگ فقط شامل افراد مشهور نمی شود. در عوض، حول محور اینفلوئنسرها می چرخد، بسیاری از آنها هرگز خود را در یک محیط آفلاین مشهور نمی دانند.

ما اینفلوئنسر را به عنوان فردی که دارای موارد زیر است تعریف کردیم:

 1. قدرت تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید دیگران به دلیل اقتدار، دانش، موقعیت یا رابطه او با مخاطبانش.
 2. یک پیروان در یک جایگاه مشخص، که او به طور فعال با آنها درگیر است. اندازه موارد زیر به اندازه موضوع طاقچه او بستگی دارد.

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که رسانه‌های سنتی مرتکب می‌شوند، عدم درک تفاوت بین سلبریتی ها و اینفلوئنسرهای آنلاین است. همچنین مهم است که بدانیم اکثر اینفلوئنسرها به طور سیستماتیک مخاطبانی مشتاق و مشتاق ایجاد کرده اند. تصادفی نیست که این افراد به جای یک برند از اینفلوئنسرها پیروی می کنند. مخاطب واقعاً به برند شما اهمیت نمی دهد. آنها فقط به نظرات تأثیرگذاران اهمیت می دهند. سعی نکنید قوانین و شیوه های تجاری را به افراد تأثیرگذار خود تحمیل کنید. مخاطب مال آنهاست و آنها می توانند به سادگی از آنجا دور شوند و فالوورهای خود را با خود ببرند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ شامل همکاری یک برند با اینفلوئنسر آنلاین برای بازاریابی یکی از محصولات یا خدماتش است. برخی از همکاری‌های اینفلوئنسر مارکتینگ کمتر از آن ملموس هستند، برندها به سادگی با اینفلوئنسرها کار می‌کنند تا شناخت برند را بهبود بخشند.

نمونه اولیه اینفلوئنسر مارکتینگ شامل PewDiePie مشهور YouTube بود . او با سازندگان یک فیلم ترسناک که در دخمه‌های فرانسه در زیر پاریس اتفاق می‌افتد همکاری کرد و  مجموعه‌ای از ویدیوها را ساخت که در آن چالش‌هایی را در دخمه‌ها تجربه کرد. برای ۱۱۱ میلیون مشترک PewDiePie محتوایی عالی بود و تقریباً دو برابر تریلر فیلم بازدید شد.

این یک مثال ساده است. تصور اینکه یک سلبریتی با یک شرکت برای ارائه یک محصول همکاری می کند، آسان است، حتی اگر به جای یک تبلیغ تلویزیونی ۳۰ ثانیه ای، یک سری ویدیوهای ۱۰ دقیقه ای باشد.  اما مردم در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ صحبت نمی‌کردند، اگر مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی گسترده‌تر نداشت، در وب‌سایتی به نام Influencer Marketing Hub نیز در مورد آن مطالعه نمی‌کردید. و کلید در این کلمه است،  تأثیرگذار .

اینفلوئنسرها، بر خلاف سلبریتی ها، می توانند در هر جایی باشند. آنها می توانند هر کسی باشند. چیزی که آنها را تأثیرگذار می‌کند، فالوورهای زیاد آنها در وب و رسانه‌های اجتماعی است. یک اینفلوئنسر می‌تواند یک عکاس مد محبوب در اینستاگرام، یا یک وبلاگ‌نویس امنیت سایبری که توییت می‌کند، یا یک مدیر بازاریابی معتبر در لینکدین باشد. در هر صنعتی، افراد با نفوذی وجود دارند، فقط باید آنها را پیدا کنید.

برخی از آنها صدها هزار (اگر نه میلیون ها) دنبال کننده خواهند داشت. اما بسیاری از آنها بیشتر شبیه مردم عادی به نظر می رسند. آنها ممکن است فقط ۱۰۰۰۰ دنبال کننده داشته باشند، در برخی موارد کمتر. با این حال، آنها به دلیل متخصص بودن در زمینه خود شهرت خواهند داشت. آنها افرادی هستند که به سؤالات مردم پاسخ می دهند. بسته به حوزه تخصصی خود، آنها افرادی هستند که جذاب ترین پست های اجتماعی را در مورد موضوعات تخصصی خود ایجاد می کنند.

آمار اینفلوئنسر مارکتینگ

 1. اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۲ به ۱۶.۴ میلیارد دلار افزایش یافته است .
 2. کسب‌وکارها به ازای هر ۱ دلاری که برای بازاریابی تأثیرگذار خرج می‌شود، ۵.۲ دلار بازگشت سرمایه به دست می‌آورند .
 3. از سال ۲۰۱۶ تاکنون ۴۶۵ درصد افزایش جستجو برای عبارت “اینفلوئنسر مارکتینگ” در گوگل وجود داشته است .
 4. ۹۰ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی معتقدند بازاریابی تأثیرگذار نوعی بازاریابی موثر است.
 5. ۶۷ درصد از برندها از اینستاگرام برای اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می کنند.
 6. پلتفرم ها و آژانس های متمرکز بازاریابی اینفلوئنسر ۱۳۶۰ تنها در ۵ سال گذشته وارد بازار شدند.

آنچه در اینفلوئنسر مارکتینگ کار می کند

رویکرد خود را در بازاریابی تأثیرگذار به دقت در نظر بگیرید:

 • سازماندهی کنید، یک استراتژی، برنامه و بودجه جمع کنید، وقت خود را صرف تحقیق کنید
 • در مورد رویکرد خود برای یافتن اینفلوئنسرها تصمیم بگیرید، آنها را به صورت ارگانیک پیدا کنید، در یک پلتفرم مشترک شوید یا از طریق یک آژانس کار کنید.
 • صبور باشید و انسان باشید، افرادی که با مردم صحبت می کنند، نه شرکت ها که با شرکت ها صحبت می کنند.

برنامه زمانبندی تهیه کنید

 1. آیا اینفلوئنسر تماس های ماهانه / سه ماهه / دوسالانه یا خبرنامه ها را ترجیح می دهد؟
 2. با برنامه روابط عمومی، برنامه انتشار محصول و غیره خود یکپارچه شوید.
 3. از طرف مدیران کلیدی ایمیل ارسال کنید. برنامه ریزی سفر برای مدیران اجرایی و ترتیب جلسات حضوری

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ فقط به این معنا نیست که فردی را با مخاطب پیدا کنید و به او پول بدهید یا در معرض دید قرار دهید تا بتواند چیزهای خوبی در مورد شما بگوید. این چیزی است که افراد مشهور ویروسی برای آن هستند. اینفلوئنسرها افرادی هستند که زمانی را صرف ساختن برند خود و پرورش مخاطبان خود کرده اند. آنها به طور طبیعی از اعتبار خود و افرادی که به آنها اعتماد دارند محافظت خواهند کرد. آنها افرادی هستند که برای موفقیت در رسانه های اجتماعی صبر و تمرکز دارند، یک دنبال کننده ارگانیک در هر زمان – افرادی مانند این علاقه ای به انجام اینفلوئنسر مارکتینگ صرفا برای پول ندارند.

اینفلوئنسر مارکتینگ نیز در مورد نتایج سریع نیست. این همان رویکرد آهسته و پیوسته مانند رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا است، که در آن کمپین شما فروش مستقیم کالاهای شما نیست. در عوض، این در مورد نشان دادن اقتدار، اعتبار و رهبری فکری شما در صنعت شما است. این به معنای مترادف شدن با هر چیزی است که ارائه می‌دهید، مانند زمانی که مردم می‌گویند به جای اینکه یک سند را کپی کنند، به زیراکس می‌روند، یا به جای جاروبرقی، آن را روی زمین هوور می‌کنند.

با بازاریابی رسانه های اجتماعی، این یک بازی کند برای به دست آوردن دنبال کنندگانی است که وفادار و درگیر هستند. بنابراین وسوسه انگیز است که فکر کنیم پیوستن به نیروها با اینفلوئنسر راهی آسان برای ورود به قلب و ذهن پیروان او خواهد بود، هرچند به این سادگی هم نیست. زیرا برای متحد شدن با اینفلوئنسرها، باید اعتماد و احترام آنها را جلب کنید. اما چگونه؟

آنچه در اینفلوئنسر مارکتینگ کار نمی کند

تعمیم رویکرد خود برای یافتن و استفاده از اینفلوئنسرهای مختلف. یک اندازه برای همه اینفلوئنسرها مناسب نیست : رویکرد خود را متناسب با اینفلوئنسر خاص تنظیم کنید

به سادگی به محبوبیت اینفلوئنسر نگاه کنید . نفوذ تنها به معنای محبوبیت نیست. به یاد داشته باشید که هدف شما این است که یک اقدام خاص را از مشتریان خود استخراج کنید. به طور خودکار تصور نکنید که افرادی که بیشترین فالوور را دارند، تأثیرگذاران یک جایگاه هستند.

یک قانون ساده: اینفلوئنسر مارکتینگ بازاریابی برای اینفلوئنسرها است

با بازاریابی سنتی رسانه‌های اجتماعی، یک برند می‌تواند هویت خود را بر روی هر پلتفرمی که انتخاب می‌کند تنظیم کند، و با گذشت زمان و افزایش تعداد فالوورهایش، می‌تواند ببیند قهرمانان برندش چه کسانی هستند. اینها مشتریانی هستند که محتوا را لایک کرده و به اشتراک می گذارند یا خود برند را در یک پست ذکر می کنند. دنبال‌کنندگانی از این دست می‌توانند از طریق توجه شخصی و به عنوان بخشی از یک گروه کاملاً تقسیم‌بندی شده از همه قهرمانان برند پرورش داده شوند. تلاش‌ها برای بازاریابی برای این گروه بر روی راه‌هایی متمرکز می‌شود که آنها را در انتشار این خبر نگه دارد.

یکی از مشکلات این رویکرد این است که برخی از فالوورهای یک برند، خودشان به اندازه کافی فالوور ندارند تا تأثیر زیادی داشته باشند. در واقع، اکثر مردم عادی در شبکه های اجتماعی این کار را نمی کنند. اکثر مردم یک شبکه کوچک از شاید چند صد دوست و همکار دارند که نشان دهنده انواع سلیقه ها و ترجیحات هستند. در همین حال، برندها برای مدیریت و ایجاد محتوایی تلاش می‌کنند که امیدوارند در تعاملات روزمره با دنبال‌کنندگانشان طنین‌انداز شود.

این رویکرد پراکنده به بازاریابی اجتماعی نتایج قابل پیش بینی نامنظمی را به همراه دارد. اینفلوئنسر مارکتینگ به ما می گوید که به جای اینکه کورکورانه تلاش کنیم لایک ها و فالوورها را جذب کنیم یا محتوای مختلفی را بیرون بیاوریم تا ببینیم چه چیزی به آن می چسبد، اینفلوئنسر مارکتینگ به ما می گوید که زمان ما بهتر است صرف بازاریابی مستقیم برای افراد با نفوذی شود که علاقه ها و علاقه هایشان را قبلاً می دانیم، آنها به خوبی با ما هماهنگ هستند. . این به معنای تعامل با این افراد در سراسر حساب های اجتماعی است – نه فقط دنبال کردن و لایک کردن، بلکه اظهار نظر و نشان دادن دانش و شخصیت. همچنین می‌تواند به معنای مدیریت یا ایجاد محتوایی باشد که برای جلب توجه تأثیرگذاران انتخاب شده است. بنابراین، در حالی که این مخاطبان اینفلوئنسر هستند که جایزه نهایی را به خود اختصاص می دهند، بازار هدف برندها شامل خود اینفلوئنسرها نیز می شود.

این رویکرد پراکنده به بازاریابی اجتماعی نتایج قابل پیش بینی نامنظمی را به همراه دارد. اینفلوئنسر مارکتینگ به ما می گوید که به جای اینکه کورکورانه تلاش کنیم لایک ها و فالوورها را جذب کنیم یا محتوای مختلفی را بیرون بیاوریم تا ببینیم چه چیزی به آن می چسبد، اینفلوئنسر مارکتینگ به ما می گوید که زمان ما بهتر است صرف بازاریابی مستقیم برای افراد با نفوذی شود که علاقه ها و علاقه هایشان را قبلاً می دانیم، آنها به خوبی با ما هماهنگ هستند. . این به معنای تعامل با این افراد در سراسر حساب های اجتماعی است – نه فقط دنبال کردن و لایک کردن، بلکه اظهار نظر و نشان دادن دانش و شخصیت. همچنین می‌تواند به معنای مدیریت یا ایجاد محتوایی باشد که برای جلب توجه تأثیرگذاران انتخاب شده است. بنابراین، در حالی که این مخاطبان اینفلوئنسر هستند که جایزه نهایی را به خود اختصاص می دهند، بازار هدف برندها شامل خود اینفلوئنسرها نیز می شود.

با ایجاد این زمینه، می توانید به عنوان یک برند به دو چیز دست یابید:

اولین مورد این است که صرفاً با تعامل مثبت و سازنده در صفحات اجتماعی اینفلوئنسرها، دسترسی زودهنگام به دنبال کنندگان آنها را به دست می آورید. شما چیزی برای آنها تبلیغ نمی کنید. شما چهره خود را به عنوان عضوی از جامعه آنها نشان می دهید، و اعتبار خود را در نهایت افزایش می دهید.

دستاورد دوم این است که، در نهایت، زمانی که شما نوعی همکاری بازاریابی تاثیرگذار را پیشنهاد می کنید، آنها شما را از قبل می شناسند. اینفلوئنسرها به خودی خود سلبریتی نیستند، اما زندگی آنلاین آنها می تواند تا حد زیادی شبیه زندگی واقعی یک سلبریتی باشد: وقفه های زیادی از سوی افرادی که نمی شناسند، که خواهان بخشی از وقت خود هستند، یا برای تمجید از آنها یا برای ستایش آنها. آنها را به زمین بزن شما باید بتوانید از سر و صدای توجهی که آنها در قالب ایمیل ها و توییت ها می گیرند متمایز شوید. این بدان معناست که وقتی در نهایت با آنها تماس بگیرید، آنها از قبل می دانند که شما در مورد چه چیزی هستید، و می دانند که آیا شما برای مخاطبانشان مناسب هستید یا خیر.

ظهور چشمگیر اینفلوئنسر مارکتینگ

هر سال یک نظرسنجی آنلاین انجام می دهیم تا به ما کمک کند درک کنیم که شرکت ها وضعیت بازاریابی تأثیرگذار را چگونه می بینند. نتایج قطعاً خوش بینانه است، و نشان می دهد که بازاریابی تأثیرگذار در حال حاضر واقعاً جریان اصلی است و به عنوان یک روش بازاریابی ترجیحی در یک مسیر صعودی قرار دارد.

۱. افزایش قابل توجه در جستجوهای “اینفلوئنسر مارکتینگ”

از سال ۲۰۱۶، ۴۶۵ درصد افزایش جستجو برای عبارت “اینفلوئنسر مارکتینگ” تنها در گوگل وجود داشته است. واضح است که اکنون این یک موضوع داغ است و باعث می شود افراد بیشتری بخواهند خود را در مورد بازاریابی تاثیرگذار آموزش دهند و پلتفرم ها و آژانس های بازاریابی اینفلوئنسر را پیدا کنند. دوره منتهی به سال ۲۰۱۹ به‌ویژه دیوانه‌وار بود، با افزایش ۱۵۰۰ درصدی جستجوها برای «اینفلوئنسر مارکتینگ» بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹. با این حال، از آن زمان به بعد، جستجوها اندکی کاهش یافته است، با این‌که بازاریابی تأثیرگذار در حال حاضر برای بسیاری رایج شده است.

۲. اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۲ به ۱۶.۴ میلیارد دلار می رسد

ویروس کرونا رشد اینفلوئنسر مارکتینگ را در سال ۲۰۲۰ تسریع کرد و تخمین زده می‌شود که این رشد در سال ۲۰۲۳ ادامه یابد. از ۱.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، اینفلوئنسر مارکتینگ تخمین زده می‌شود که در سال ۲۰۲۰ به اندازه بازار ۹.۷ میلیارد دلار رسیده باشد و انتظار می‌رود این رشد بیشتر به ۱۶.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲.

۳. پلتفرم ها و آژانس های متمرکز بر اینفلوئنسر مارکتینگ در دو سال بیش از دو برابر شده اند

اینفلوئنسر مارکتینگ به اندازه کافی جریان اصلی شده است که شرکت ها به طور مداوم پلتفرم هایی را برای کمک به فرآیند جستجو و انتخاب اینفلوئنسرها راه اندازی می کنند و همچنین سیستم را برای برندها و اینفلوئنسرها شفاف تر و آسان تر می کنند. تعداد کمی از آژانس ها در حال حاضر افتتاح شده اند که در ارائه خدمات اینفلوئنسر مارکتینگ تخصص دارند. بسیاری از آژانس های سنتی که نمی خواهند مشتریان خود را از دست بدهند، بازاریابی تأثیرگذار را به خدماتی که ارائه می دهند اضافه کرده اند. ۲۴۰ پلتفرم و آژانس جدید متمرکز بر اینفلوئنسر مارکتینگ در ۱۲ ماه گذشته وارد بازار شده اند که بیش از ۳۸۰ پلتفرم در سال گذشته بوده است.

۴. متوسط ​​ارزش رسانه ای به دست آمده به ازای هر ۱ دلار هزینه شده در بازاریابی تأثیرگذار

در حالی که در گزارش معیار اینفلوئنسر مارکتینگ ۲۰۲۲، ارقام به‌روزرسانی شده‌ای درباره ارزش رسانه‌ای کسب‌شده (EMV) نداشتیم، اما در سال ۲۰۲۰ ارقام جدیدی داشتیم. کسب‌وکارها به ازای هر ۱ دلاری که برای بازاریابی تأثیرگذار خرج می‌کنند، به‌طور میانگین ۵.۷۸ دلار تبلیغات تبلیغاتی کسب می‌کنند. برخی از شرکت‌ها به ازای هر دلار اینفلوئنسر خرج شده تا ۱۸ دلار EMV به دست می‌آورند، اگرچه ۲۵ درصد آنها یا ضرر می‌کنند یا فقط به قیمت پایین می‌آیند.

۵. اکنون بسیاری از شرکت ها برای اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی محتوا بودجه دارند

بازاریابی محتوا در حال حاضر آنقدر قوی است که ۵۹ درصد از بازاریابان بودجه جداگانه ای برای آن دارند. این رقم از جهاتی کمتر از حد انتظار است، زیرا HubSpot گزارش می دهد که ۷۰٪ از پاسخ دهندگان آنها از بازاریابی محتوا استفاده می کنند. برخی از شرکت هایی که از بازار محتوا استفاده می کنند، به وضوح آن را از بودجه بازاریابی متمرکز تأمین می کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ به اندازه کافی جریان اصلی است که ۷۵ درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی ما نشان دادند که بودجه ای را در سال ۲۰۲۳ به بازاریابی تأثیرگذار اختصاص می دهند. این میزان نسبت به ۳۷ درصدی که ادعا می کردند در سال ۲۰۱۷ بودجه ای را به آن اختصاص می دهند به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

۶. اکثریت شرکت ها قصد دارند بودجه بازاریابی اینفلوئنسر خود را افزایش دهند

شرکت‌ها به وضوح اینفلوئنسر مارکتینگ را مسیری می‌دانند که قصد دارند به آنجا بروند، به طوری که ۶۲ درصد از پاسخ‌دهندگان قبلاً برای افزایش بودجه بازاریابی تأثیرگذار خود در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی کرده‌اند. تنها ۷ درصد از شرکت‌ها اعلام کردند که بودجه بازاریابی اینفلوئنسر خود را کاهش می‌دهند یا حرکت می‌کنند.

۷. اکثر بازاریابان بازاریابی تأثیرگذار را مؤثر ارزیابی می کنند

بازاریابان و برندها به وضوح به اثربخشی اینفلوئنسر مارکتینگ اعتقاد دارند و این منجر به انفجار محتوای جدید ایجاد شده در سال گذشته شده است. ۹۰ درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی ما معتقدند که بازاریابی تأثیرگذار نوعی بازاریابی موثر است. این آمار از سال ۲۰۱۷ نسبتا ثابت مانده است و نشانه‌ها مشخص است که این مثبت بودن نسبت به اینفلوئنسر مارکتینگ در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

بینش اینستاگرام

۱. تعداد زیادی عکس، ویدیو، و لایک در اینستاگرام هر روز

اینستاگرام طی چند سال اخیر شاهد افزایش استفاده از آن بوده است. این ایده که کاربران آن روزانه ۹۵ میلیون عکس و ویدیو ارسال می‌کنند و ۴.۲ میلیارد پست را لایک می‌کنند، حیرت‌انگیز است. پست های عکس اکنون ۶۴.۴ درصد از پست های اصلی فید اینستاگرام را تشکیل می دهند و پس از آن پست های چرخ و فلک (۱۸.۸ درصد) و پست های ویدیویی (۱۶.۸ درصد) قرار دارند.

۲. اینستاگرام در چهار سال گذشته رشد زیادی در پشتیبانی داشته است

اینستاگرام مطمئناً از خرید فیسبوک آسیبی ندیده است. در طول دوره فیس بوک، تعداد کاربران اینستاگرام با بیش از ۱.۰۷۴ میلیارد کاربر فعال در حال حاضر افزایش چشمگیری داشته است. استوری ها نیز بسیار محبوب هستند، به طوری که روزانه ۵۰۰ میلیون نفر از استوری اینستاگرام استفاده می کنند.

۳. اینفلوئنسر #فالوورها توسط Niche در اینستاگرام بسیار متفاوت هستند

تعداد فالوورهایی که اینفلوئنسرهای اینستاگرام دارند، تنوع شگفت انگیزی دارد. چند جایگاه مانند مدلینگ و زیبایی، دارای تأثیرگذاران بسیار محبوبی هستند که هر کدام ۲۰ میلیون دنبال کننده دارند. سایر بخش‌ها، مانند سبک زندگی و موسیقی، «سوپراستارهای» کمتری دارند که منجر به کاهش میانگین افراد اینفلوئنسر می‌شود.

۴. هزینه های بازاریابی اینفلوئنسر اینستاگرام با سرعتی سریع در حال رشد است

افزایش کلی اینفلوئنسر مارکتینگ و اهمیت فزاینده اینستاگرام به عنوان یک کانال رسانه اجتماعی بسیار قابل مشاهده، منجر به افزایش قابل توجهی در هزینه برندها برای اینفلوئنسرهای فعال در آنجا شده است. ۵۵ درصد از بازاریابان قصد داشتند در سال ۲۰۲۲ از اینستاگرام برای بازاریابی اینفلوئنسر استفاده کنند و بعد از یوتیوب در رتبه دوم قرار دارند. در مقایسه، ۴۳٪ با استفاده از تبلیغات آنلاین، ۳۵٪ TikTok، ۲۹٪ تبلیغات تلویزیونی، ۲۰٪ تبلیغات OOH و ۲۰٪ Twitch علامت گذاری کردند. بازاریابان انتظار دارند این روند تا سال ۲۰۲۳ ادامه یابد.

۵. تعداد پست های اینفلوئنسر حمایت شده از برند تقریباً به طور تصاعدی در حال رشد است

با افزایش آگاهی برند از اینفلوئنسر مارکتینگ و قوانین سختگیرانه تر در مورد شفافیت تبلیغات، شاهد رشد فوق العاده ای در پست های اینفلوئنسرهای حمایت شده بوده ایم. این پست ها بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ سه برابر شده و به ۲.۶۸ میلیون پست رسیده است. پیش‌بینی می‌شود که این تعداد پست در سال ۲۰۲۳ به ۶.۱۲ میلیون پست حمایت‌شده افزایش یابد. با افزایش بازاریابی تأثیرگذار از زمان ظهور COVID-19، این رقم بدون شک اکنون بالاتر است.

۶. نرخ تعامل اینستاگرام بسیار بالاتر از توییتر، اما کمتر از نرخ تعامل در TikTok

احتمالاً به این دلیل که یک پست اینستاگرام برای مدتی باقی می ماند، اما یک توییت می تواند به سرعت در فید کاربر محو شود، پست های اینستاگرام نسبت به توییت ها نرخ تعامل بالاتری دارند. با هر دو کانال رسانه‌های اجتماعی، اینفلوئنسرهایی که فالوورهای کمتری دارند، نسبت به کسانی که فالوورهای بیشتری دارند، راحت‌تر می‌توانند نرخ تعامل بالایی داشته باشند. اینفلوئنسرهایی با کمتر از ۱۰۰۰ فالوور به طور متوسط ​​۷.۲ درصد در اینستاگرام، ۱.۴ درصد در توییتر و ۹.۳۸ درصد در TikTok مشارکت دارند. برای مگا اینفلوئنسرها با بیش از ۱۰۰۰۰۰ فالوور، میانگین نرخ تعامل ۱.۱ درصد در اینستاگرام، ۰.۳ درصد در توییتر و ۵.۳ درصد در TikTok است.

یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ:

مثال PewDiePie که قبلاً ذکر شد ممکن است به شما ایده دهد که یک کمپین بازاریابی تأثیرگذار چگونه می تواند باشد. با این حال، احتمالاً دشوار است که ببینیم چگونه این نوع استراتژی می تواند راه خود را در برخی از مناطق کمتر جذاب دنیای تجارت ایجاد کند. با در نظر گرفتن این معیار، بیایید به یک  مثال نگاه کنیم، کمپینی برای افزایش حضور و آگاهی از کنفرانس جهانی بازاریابی محتوا. یک رویکرد سنتی تر ممکن است فقط بر SEO و تبلیغات گوگل و همچنین برخی از محتوای تبلیغ شده در توییتر و لینکدین متمرکز باشد. شاید یک قطعه وبلاگ نوشته می شد، چیزی قابل اشتراک گذاری که آموزنده باشد و کلمه را به زبان بیاورد.

در عوض،  موسسه بازاریابی محتوا (CMI) با  بازاریابی رتبه برتر کار کرد یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ برای انتشار پیام خود ایجاد کند. اگر بخواهیم منصف باشیم، موسسه بازاریابی محتوا در حال حاضر شبکه گسترده ای از اینفلوئنسرها دارد که با آنها کار می کنند. شناسایی همکاران بالقوه به آسانی بررسی افرادی بود که در کنفرانسی که آنها تبلیغ می کردند صحبت می کردند. این دقیقاً همان کاری است که آنها انجام دادند و از سخنرانان خواستند تا نظرات یا توصیه‌هایی در مورد بازاریابی محتوا ارائه دهند.

بازخورد، همراه با سایر مطالب آموزشی، در چهار کتاب الکترونیکی مجزا، که هرکدام موضوع منحصر به فرد خود را در ارتباط با برنامه نویسی در کنفرانس CMI دارد، گردآوری شد. آنها هر کتاب الکترونیکی را برای مشاهده در SlideShare، یا به صورت PDF قابل دانلود، با پیوندهایی که توسط CMI، Top Rank و خود اینفلوئنسرها در سراسر رسانه های اجتماعی منتشر می شوند، در دسترس قرار دادند. کل ابتکار عمل توسط کوراتا نوشته شده بود، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار متخصص در پلت‌فرم‌های مدیریت و مدیریت محتوا. این تعداد زیادی از بازیکنان در یک کمپین هستند، اما ببینید که چگونه همه از آن چیزی می‌برند:

مخاطبان هدف، کسانی که برای شرکت در کنفرانس استخدام می‌شوند، اطلاعات رایگان، سرگرم‌کننده و ارزشمندی را که برایشان مرتبط است، دریافت کردند. بیش از ۲۳۰۰۰۰ نفر کتاب های الکترونیکی را در SlideShare مشاهده کردند، در حالی که ۴۰۰۰ نفر دیگر فایل های PDF را دانلود کردند.

اینفلوئنسرهایی که شرکت کردند از این پلتفرم برای هدایت حضور در جلسات خود در کنفرانس استفاده کردند. اشتراک‌گذاری کتاب‌های الکترونیکی به آن‌ها فرصت‌های بیشتری داد تا مردم را آگاه کنند که دارند صحبت می‌کنند، که همگی به شخصیت‌های آن‌ها به‌عنوان افرادی معتبر و محترم در حوزه کاری خود افزودند.

CMI با برگزاری (و کنار گذاشتن) یک کنفرانس بزرگ دیگر که در مرکز همه چیز بود، حضوری را که به دنبال آن بودند و شکاف دیگری در کمربند خود به دست آورد. کوراتا، که برای تحقق این همه هزینه پرداخت کرد، بیش از ۱۰۰۰ سرنخ جدید به دست آورد که می توانستند برای آنها بازاریابی کنند. این موقعیت برد/ برد بخشی از چیزی است که IM را به یک استراتژی قانع کننده تبدیل می کند.

هیچ ترفند تبلیغاتی در این کمپین‌ها استفاده نمی‌شود، هیچ سلبریتی‌های نامحسوسی که روی محصولی که می‌دانید هرگز استفاده نکرده‌اند لبخند می‌زنند. اینگونه در مورد آن فکر کنید: کمپین کنفرانس CMI یک بازی بازاریابی محتوای مستقیم بود که به سفارش افرادی که کتاب بازاریابی محتوا را نوشتند و سایر بازاریابان کمپین را هدف قرار دادند. اینها همه افرادی هستند که “ترفندهای تجارت” را می دانند، اما این کمپین جواب داد. و این به این دلیل است که، در این مورد، ترفند این است که هیچ ترفندی وجود ندارد.

 • بهترین بازاریابی اجتماعی کار می کند زیرا چیزی بیش از یک تعامل اجتماعی طبیعی نیست.
 • بهترین بازاریابی محتوا کار می کند زیرا اطلاعات واقعاً مفید است.
 • و بهترین اینفلوئنسر مارکتینگ کار می کند زیرا بر هر دو ابزار بازاریابی اجتماعی و محتوا متکی است، جایی که اعتبار و اقتدار واقعی از قبل در ذهن مخاطب ایجاد شده است.

انتهای مطلب/ منبع