کسب و کار در مسیر صحیح و اساسی ...

مشاور کسب و کار کیست؟

مشاور کسب و کار فردی است که از نزدیک با صاحبان و مدیران کسب و کار برای بهبود عملیات و کارایی کار می کند. مشاوره کسب و کار شامل کمک به شناسایی، رسیدگی و غلبه بر موانع برای دستیابی به اهداف شرکت است.

مشاور کسب و کار چه می کند؟

مشاوران کسب و کار می توانند تقریباً در هر نیازی که کسب و کار شما داشته باشد کمک کنند. مشاوران کسب و کار هستند که در صنایع خاصی تخصص دارند، در حالی که دیگران رویکرد کلی تری دارند. در حالی که خدمات خاص متفاوت است، برخی از رایج ترین آنها در زیر ذکر شده است. ‌

۱.موانعی را که مانع رشد یا کارایی می شوند شناسایی کنید

‌۲.تعیین کنید که چه تغییراتی باید ایجاد شود و به اجرای تغییرات کمک کنید

۳.ارائه هرگونه آموزش و منابع لازم به کارکنان و مدیریت

۴.برای تازه کردن یک کسب و کار، ایده‌های خارج از جعبه را بیاورید

۵.در برنامه ریزی کسب و کار و ایجاد مشاغل جدید کمک کنید

۶.در صورت لزوم کارکنان را ارزیابی، استخدام و اخراج کنید

۷.اجرای برنامه های جدید

۸.بودجه یک شرکت را تجزیه و تحلیل کنید، تنظیمات را پیشنهاد دهید، و به انجام این تنظیمات کمک کنید

۹.ارائه دهندگان و شرکا را برای کمک به دستیابی به اهداف تعیین کنید

چه مشاغلی به مشاور نیاز دارند؟

تقریباً هر کسب و کاری می تواند از یک مشاور تجاری بهره مند شود. اگرچه برخی، مانند موارد زیر، ممکن است مهم ترین مزایا را تجربه کنند.

۱_ استارت آپ ها می توانند از مشاوران برای تکمیل برنامه ریزی و شروع قوی استفاده کنند.

‌۲_ کسب و کارهایی که برای مدتی فعال بوده‌اند، می‌توانند از دیدگاهی تازه بهره ببرند.

۳_ شرکت هایی که کمپین های جدیدی را شروع می کنند می توانند از تحقیقات و تخصص مشاور بهره مند شوند.

۴_ کسب و کارهایی که بر رشد متمرکز هستند می توانند از مهارت های استراتژیک مشاور کسب و کار استفاده کنند.

۵_ سازمان هایی که اهداف مالی خود را برآورده نمی کنند می توانند مشاوری را برای بررسی حسابداری خود استخدام کنند.

۶_ شرکت‌هایی که یک بخش جدید اضافه می‌کنند می‌توانند برای برنامه‌ریزی، راه‌اندازی و کارمندان آن بخش کمک بگیرند.

مزایای مشاوران کسب و کار چیست؟

استخدام مشاور کسب و کار می تواند مزایای زیادی برای یک شرکت داشته باشد. برخی از مهم‌ترین آنها عبارتند از بهره‌گیری از دیدگاه بیرونی، استفاده از بینش و تخصص که از مشتریان و صنایع دیگر گرفته شده است، دریافت کمک برای ایجاد طرح‌ها و همچنین منابع برای تحقق آنها و موارد دیگر. در زیر چند مثال خاص برای درک بیشتر آورده شده است.

‌۱_ مشاوران کسب‌ و کار «منظره چشم پرنده» را به یک تجارت ارائه می‌کنند. بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار باتجربه می توانند با دیدن تصویر کامل در وسط آن مشکل داشته باشند. یک مشاور کسب‌وکار ذهن و دیدگاه تازه‌ای دارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد چیزهایی را ببینند که ممکن است صاحبان کسب‌وکار نتوانند.

۲_ مشاوران کسب و کار اغلب در صنایع متعدد و با مشتریان مختلف کار می کنند. این به آنها بینش و ایده های ارزشمندی از بسیاری از راه های مختلف می دهد. آنها می توانند از تخصص هایی که از سایر صنایع به دست می آورند استفاده کنند و آنها را با یک صنعت جدید تطبیق دهند.

۳_ طراحی کمپین ها و طرح های تجاری جدید می تواند چالش برانگیز باشد و زمان زیادی را صرف کند. مشاوران کسب و کار کمک می کنند تا این طرح ها را سریعتر و واضح تر توسعه دهید و سپس به شما کمک می کنند تا آنها را عملی کنید.

۴_ مشاوران کسب و کار می توانند نقاط قوت و ضعف شرکت شما را که ممکن است نسبت به اضافه کاری کور شده باشید را مشخص کنند.

۵_ حفظ بودجه برای موفقیت یک شرکت ضروری است. مشاوران کسب و کار می توانند به یافتن بخش های ضعیف در مخارج شما کمک کنند و راه حل های خلاقانه ای برای آن حوزه ها ارائه دهند.

۶_ مشاوران کسب و کار می توانند با تحقیق در مورد مشتری مورد نظر شما و ایجاد یک برنامه بازاریابی هدفمند برای جذب آنها به افزایش فروش کمک کنند.

۷_ مشاوران شبکه ای را که در طول پروژه های مختلف تشکیل داده اند به همراه دارند. کسب و کارها می توانند از این برای به دست آوردن دانش و استفاده از منابع خارجی استفاده کنند که ممکن است یک کسب و کار حتی از آنها بی اطلاع باشد.

چشم انداز شغلی برای مشاوران کسب و کار در سال ۲۰۲۱

درآمد یک مهارت های خاصی که ارائه می کنند . علیرغم همه‌گیری مداوم کووید۱۹، بخش‌هایی در مشاوره مدیریت وجود دارد که در حال رشد هستند. تا سه ماهه چهارم ۲۰۲۰، ما شاهد تقاضای باورنکردنی در حوزه‌های عملی خاص از جمله مشاوره مراقبت‌های بهداشتی و ورشکستگی و مشاوره‌های برگشتی بوده‌ایم. به طور کلی، یک مشاور در ایالات متحده بین ۶۵۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰ دلار در سال درآمد دارد.

مشاوران کسب و کار از چه ابزارهایی استفاده می کنند؟

مشاور کسب و کار نیاز به برنامه ریزی، تحقیق و سازماندهی زیادی دارد. استفاده از ابزارهای مناسب برای حمایت از کسب و کار شما می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد. برخی از مهمترین ابزارهایی که مشاوران کسب و کار استفاده می کنند در زیر فهرست شده اند.

  1. نرم افزار CRM

نرم افزار CRM برای کمک به بهبود روابط شما با مشتری در دسترس است. این به شما امکان می دهد اطلاعات و تعاملات مشتری را پیگیری کنید، فایل ها را به اشتراک بگذارید و پیشرفت را پیگیری کنید. نرم‌افزارهای مختلف CRM دارای ویژگی‌های مختلف هستند، بنابراین مهم است که قبل از انتخاب یکی از آنها، تعیین کنید که به چه چیزی نیاز دارید. ‌

  1. نرم افزار پیشنهادی

به عنوان یک مشاور، احتمالاً چندین پیشنهاد کسب و کار ارسال می کنید. داشتن نرم افزار پروپوزال کسب و کار به حفظ ساختار حرفه ای در پروپوزال های شما کمک می کند. علاوه بر این، بسیاری از آنها الگوهایی را ارائه می دهند که می تواند ساعات شما را ذخیره کند.

  1. ابزارهای مدیریت پروژه

اکثر مشاوران کسب و کار چندین مشتری مختلف را در یک زمان مدیریت می کنند. علاوه بر این، بسیاری از آنها چندین پروژه را برای هر مشتری انجام می دهند. استفاده از ابزارهای مدیریت پروژه به پیگیری پیشرفت پروژه و سازماندهی پروژه ها کمک می کند. ‌

  1. ابزار ردیابی زمان

یک مشاور تجاری معمولاً ساعتی هزینه می‌گیرد، بنابراین رعایت ساعت‌های قابل پرداخت یکی از جنبه‌های اساسی مشاوره است. داشتن یک ابزار ردیابی زمان که نه تنها با زمان کار شما مطابقت دارد، بلکه به شما امکان می دهد این زمان را برای پروژه های مختلف دسته بندی کنید، فوق العاده مفید است.

  1. نرم افزار اتوماسیون ابری

‌نرم‌افزار اتوماسیون مانند می‌تواند گردش کار شما را ساده‌تر کرده و روزهای شما را ساده‌تر کند. با ادغام برنامه های فعلی خود در یک پلت فرم ابری، یک مشاور کسب و کار می تواند به راحتی فروش، پروژه ها، ردیابی زمان و بسیاری موارد دیگر را در یک مکان مدیریت کند.

‌مشاوره بازرگانی یک حرفه بسیار پربار است که می‌تواند به ارتقای کسب‌ و کارها به سطح بعدی کمک کند. مشاوران تجربیات منحصربه‌ فردی دارند که به کسب‌ و کارها کمک می‌کند تا با چالش‌هایی که برای رسیدن به اهداف شرکت با آن مواجه هستند، مقابله کرده و بر آنها غلبه کنند. علاوه بر دانش و مهارتی که می توانید به همراه داشته باشید، داشتن نرم افزار قدرتمند مشاوره کسب و کار می تواند شما را به دارایی ارزشمند تری تبدیل می کنند.

انتهای مطلب/ منبع