کسب و کار در مسیر صحیح و اساسی ...

برندهای موفق پیام‌های قدرتمند، معنادار و الهام‌بخش به روش‌هایی را که مخاطبانشان را تحت تأثیر قرار دهد ارائه می دهند، با محصولات و خدمات عالی که مطابق انتظارات عمل می‌کنند، معتبر و قابل اعتماد هستند، ترکیب می‌کنند. کمپین های تبلیغاتی موفق اغلب بر اساس بینش های روانشناختی عمیق بنا شده اند. پیام‌هایی که به روش‌های بدیع و قابل تأمل ارائه می‌شوند، احتمال اشتراک‌گذاری آن‌ها به‌صورت ویروسی توسط طرفداران برند را افزایش می‌دهند که اعتبار و آگاهی را بیشتر می‌کنند. کمپین های تبلیغاتی موفق به برندها کمک می کند تا از کالایی شدن خودداری کنند و فقط بر سر قیمت رقابت کنند. آنها وفاداری را افزایش می دهند و می توانند خرید کالاهای بیشتری را در چتر برند تشویق کنند. در ادامه ۷ راز کمپین های تبلیغاتی موفق را بررسی خواهیم کرد؛

کمپین عظمت خود را پیدا کن کمپانی نایک همه ما را تحت تأثیر قرار می دهد زیرا دارای پیامی فراگیر بسیار مثبت است. نایک می گوید که ما نیازی نداریم که از نظر فنی شگفت انگیز باشیم، تا زمانی که سعی کنیم بهترین های شخصی خود را انجام دهیم. پیامی الهام بخش برای همه. این پیام از پیام قبلی نایک در مورد Just Do It! پیروی می‌کند: همچنین به طور گسترده معنی‌دار است زیرا می‌گوید “اقدام بهتر از عدم اقدام است” و به این دلیل که افراد را وادار می‌کند تا ریسک کنند، چیز جدیدی را امتحان کنند، کاری را انجام دهند که همیشه می‌خواستند. مفهوم این است که محصولات نایک برای حمایت از ما و کمک به شما در دستیابی به اهداف شخصی ما وجود دارد.

کمپین تبلیغاتی ردبول به شما بال می دهد کمپانی ردبول، که از طریق بازاریابی رویدادها پشتیبانی می شود، نیز بسیار الهام بخش است. این محصول باعث می شود کاربران تمرکز بهتری داشته باشند، هوشیارتر و بیدارتر باشند، به آنها کمک می کند کارهای خود را بهتر انجام دهند (رانندگان کامیون و کارکنان اداری)، بهتر مطالعه کنند (دانش آموزان)، انرژی لازم برای مهمانی طولانی تر داشته باشند و به طور کلی بهترین احساس را داشته باشند. این کمپین هیجان بالا رفتن از نظر عاطفی و احساس توانایی بیشتر را منتقل می کند. این یک مفهوم بسیار قدرتمند است که طیف وسیعی از مخاطبان می توانند با آن ارتباط برقرار کند.

کمپین تبلیغاتی آنچه را که می خواهید بشنوید کمپانی بیتس (The Beats by Dr. Dre) با قدرت درونی و اعتقاد به باور به خود سروکار دارد. این کمپین مبتکرانه ورزشکار کوین گارنت را نشان می دهد که با کمک هدست خود اظهارات طرفداران رقیب را که می تواند او را پایین بیاورد، تنظیم می کند. بیت ها به کوین کمک می کنند تا روی افکار مثبت خود و موسیقی ای که دوست دارد تمرکز کند. این کمپین با فردیت و قدرتی که همه ما برای گوش دادن به موسیقی و افکاری داریم که ما را خوشحال می کنند و به ما الهام می بخشد، سر و کار دارد. این پیامی است که همه می‌توانند با آن آشنا شوند: غلبه بر منتقدان و شک به خود برای پیشرفت و موفقیت، یا استفاده از هدست‌های Dr. Dre در محل کار یا محیط‌های شلوغ برای تمرکز بهتر و بهترین عملکرد.

کمپین «برچسب‌های سن» بیمه محتاطانه با رویکردی بدیع در فروش بیمه که از اکثر آگهی‌های این دسته، تفکر برانگیزتر است، می‌گذرد: این کمپین باعث می‌شود مردم متوجه شوند که می‌توانند چندین دهه تا زمان بازنشستگی زندگی کنند و این به پس‌انداز و بیمه عمر قابل توجهی نیاز دارد. این تفکری است که تقریباً به همه بزرگسالان مربوط می شود، اما بسیاری ممکن است به طور کامل به آن فکر نکرده باشند. با توجه به دورنمای بازنشستگی طولانی، برای شروع پس انداز هرگز زود نیست. این پیام به مشتریان جوان‌تری می‌رسد که ممکن است در مورد شروع ارائه خدمات بازنشستگی فکر نکرده باشند.

کمپین تبلیغلتی زیبایی واقعی کمپانی داو (Dove’s For Real Beauty) و به دنبال آن کمپین Sketches برای تشویق به بحث در مورد تعریف زیبایی و اینکه زنان چگونه خود را می بینند طراحی شدند. Unilever یک گفتگوی عمومی درباره پیامی عمیقا مهم ایجاد کرد که دیدگاه های کلیشه ای زیبایی را به چالش می کشید. هدف آنها این بود که زنان بیشتری احساس زیبایی کنند، از خود بیشتر قدردانی کنند و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. مانند پیام نایک، این پیام قدرتمند، فراگیر و به طور گسترده قابل ارتباط است. کمپین چتر از خط تولید بسیار گسترده ای پشتیبانی می کند. یونیلور روانشناسان را برای کشف و کشف عمق و وسعت بینش درگیر کرد.

وب کروم گوگل همان چیزی است که شما از آن می‌سازید، کمپین سوفی عزیز یک تبلیغ بسیار احساسی است که بینندگان را متوجه می‌کند که چگونه مجموعه محصولات Google جنبه‌های بسیاری از زندگی آن‌ها را در طی مراحل مختلف بهبود می‌بخشد. این امر آگاهی از همه پیشنهادات Google را افزایش می‌دهد و به طور بالقوه باعث استفاده بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر تبلیغات می‌شود.

کمپین زندگی شما، نهایت تجربه کمپانی گوپرو (Go Pro’s Your Life, The Ultimate Experience) بسیار امیدوارانه است. این زندگی را با تجربه رویاهای شما به حداکثر می رساند. تلاش‌های کمپین، وب‌سایت و بازاریابی، کاربران را تشویق می‌کند تا بیرون بروند و رویاهای خود را زندگی کنند و تجربیات هیجان‌انگیز و انگیزشی را با دیگران به اشتراک بگذارند. این در مورد این است که اجازه ندهید زندگی از کنار شما بگذرد، بلکه بخشی از آن باشید و دیگران را برای تحقق رویاهای فردی خود الهام بخشید.

پیام همه برندها این است که سعی کنند ارزش هایی را بیابند تا به طور منحصر به فردی با ویژگی ها و ویژگی های محصول فراتر روند. در حالت ایده‌آل، ارزش‌ها باید به طور گسترده باشند و با اهداف شخصی و/یا حرفه‌ای کاربران مرتبط باشند. برندها باید با تداعی، به کاربران در دستیابی به آنها کمک کنند. یافتن این پیام های طنین انداز و تازه و زنده نگه داشتن آنها در طول زمان آسان نیست، اما بهترین امید یک برند برای ایجاد وفاداری، مرتبط بودن و فروش سودآور است. روانشناسان می توانند به شناسایی و توسعه مضامین عمیق و معنادار که می توانند از راه های مهمی با برند مرتبط باشند، کمک کنند.

انتهای مطلب/