تایید در تبلیغات چیست؟
تشویق کسی به تبلیغ یک محصول یا خدمات به عنوان یک تایید در تبلیغات شناخته می شود. اظهارات کتبی یا شفاهی، پست‌ها در رسانه‌های اجتماعی، محتوای وب‌سایت، و اطلاعات صوتی یا تصویری همگی می‌توانند به‌عنوان تأییدیه استفاده شوند. تأییدیه ها می توانند هر چیزی باشند، از امضاهایی که امکان انتقال قانونی بین طرفین را فراهم می کند تا اسنادی مانند بیمه نامه های عمر و گواهینامه های رانندگی، که هر دو نمونه ای از اسناد قابل مذاکره با تأییدیه هستند. وکالت، اصطلاحی است که برای توصیف عمل ابراز حمایت از دیگری در ملاء عام استفاده می شود. در برخی موارد، تاییدیه ممکن است از طرف شخص یا سازمان دیگری انجام شود. شخص با تأیید چیزی، مالکیت آن کالا را به شخص یا نهاد حقوقی دیگری منتقل می کند. هنگامی که یک ابزار مالی توسط شخص دیگری تأیید می شود، به آن ظهرنویس می گویند. ظهرنویس شخصی است که محصول را تأیید می کند.
هنگامی که یک شخص یا گروه به طور عمومی حمایت خود را از کیفیت، مزایا و برند یک محصول در یک تبلیغات یا کمپین بازاریابی اعلام می کند، به عنوان تایید محصول شناخته می شود. دو راه برای دریافت یا عدم پرداخت برای تایید وجود دارد. بنابراین، تاییدیه ها ابزار قدرتمندی برای افزایش دید یک شرکت در بازار هستند. یک کمپین بازاریابی برای دستیابی به جمعیت‌شناختی هدف خود، ممکن است از انواع تأییدیه‌ها استفاده کند که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصربه‌ فردی هستند.

تاییدیه ها چگونه کار می کنند؟
برندسازی سلبریتی یا تایید افراد مشهور یک کمپین تبلیغاتی است که به موجب آن یک فرد مشهور برای افزایش آگاهی از یک کالا یا خدمات از طریق موقعیت اجتماعی خود در ازای پول و سایر قراردادها استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یک بازیکن حرفه ای در هر ورزشی مانند فوتبال یا دو و میدانی، ممکن است مارک خاصی از کفش ورزشی را توصیه کند. سپس ورزشکار مورد نظر در تبلیغات تولید کننده کفش ظاهر می شود. آنها در تمام بازی های خود، از جمله تمرین ها و مسابقات، کفش های یکسانی می پوشیدند. سلبریتی ها و شخصیت های برجسته در تأیید استفاده می شوند، نوعی تبلیغات که هدف آن جلب اعتماد، احترام یا آگاهی عمومی است. افرادی که از نام یا عکس خود برای تبلیغ یک محصول یا خدمات استفاده می کنند به عنوان سفیران برند شناخته می شوند.
چندین نوع تأیید وجود دارد:
• تاییدیه های گواهینامه، اضافه کردن حقوق یا امتیازات به گواهینامه رانندگی به عنوان تایید شناخته می شود. رانندگی در جاده های عمومی با افزودن تاییدیه موتور سیکلت به گواهینامه رانندگی امکان پذیر است. تأییدیه‌های گواهینامه رانندگی همچنین ممکن است انواع اتومبیل‌ها و محموله‌هایی را که وسیله نقلیه مجاز به حمل و نقل آن‌ها هستند، مشخص کند. محدود کردن اعمال خاص در حین رانندگی نمونه ای از محدودیت گواهینامه است.
• تایید بر اساس امضا، امضا به عنوان یک تایید عمل می کند. چک های حقوق و دستمزد، برای مثال، انتقال وجوه از یک حساب تجاری به حساب کارمند را تایید یا تایید می کند. هنگامی که چک امضا می شود، قصد پرداخت کننده برای ارسال پول به گیرنده تایید می شود.
• در قالب اصلاحات یا الحاقیه ها، اصلاحیه های بیمه نامه اصلی، ظهرنویسی بیمه نامیده می شود. نمونه ای از تاییدیه یا سوار بند بیمه نامه ای است که پس از فوت بیمه شده، درآمد ماهانه مستمری را برای ذینفع فراهم می کند. با توجه به مزایای اضافی برای بیمه‌گذار و ذینفعان و ریسک بالاتر برای بیمه‌گر، این شکل از ظهرنویسی معمولاً حق بیمه را افزایش می‌دهد.

همچنین بخوانید  تبلیغات مقایسه‌ای چیست؟

مزایا و معایب تاییدیه افراد مشهور
سلبریتی ها همه جا هستند: در تلویزیون، مجلات، در رسانه های اجتماعی و تقریباً در هر نوع تبلیغات دیگری. سوال این است که آیا فروش محصول به دلیل این تاییدیه ها افزایش می یابد؟ به طور خلاصه، کاملاً. با این وجود، باید مزایا و معایب استفاده از یک سلبریتی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات را سنجید. مزایا عبارتند از:
• سلبریتی ها مورد اعتماد مخاطبان خود هستند که به ایجاد اعتبار آنها کمک می کند. آنها با استفاده از کالاهای یک شرکت به دنبال کنندگان خود نشان می دهند که کالایی با کیفیت است و برای شرکت اعتبار ایجاد می کنند. مصرف کنندگان وقتی می بینند که نام یک سلبریتی به آنها چسبانده شده است، از کیفیت آنها اطمینان بیشتری پیدا می کنند.
• یک شخص شناخته شده می تواند به یک شرکت کمک کند تا از بقیه متمایز شود. همچنین می‌توان یادآوری آگهی را افزایش داد و باعث می‌شود مردم یک آگهی تجاری و رابطه بین برند و سلبریتی مورد علاقه‌شان را به یاد بیاورند.
• اگر یک شرکت سلبریتی مناسب را انتخاب کند، ممکن است بازارهای جدیدی را برای تجارت آنها باز کند. زمانی که یک شرکت بتواند فروش و سودآوری خود را با رشد شناخت برند افزایش دهد، قدرت برند خود را افزایش داده است. این منجر به ارزش ویژه برند قابل توجهی برای شرکت خواهد شد.
برخی از نکات منفی حمایت ازسلبریتی ها عبارتند از:
• هنگامی که شخصی یک سلبریتی را برای تبلیغ شرکت خود استخدام می کند، با تصویر خود و هر چیزی که همراه آن است موافقت می کند. از سوی دیگر، یک رسوایی ممکن است به دلیل از دست دادن احتمالی پایگاه طرفداران آن، فاجعه ای را برای شرکت به همراه داشته باشد.
• برای اطمینان از تأیید یک سلبریتی، باید مقداری پول نقد جدی بخرید.
• خطرات دیگری نیز به تأیید سلبریتی ها نسبت داده می شود، مانند کسوف شدن محصول و قرار گرفتن در معرض بیش از حد. دیدن چندین محصول از طرفداران یک سلبریتی می تواند منجر به قرار گرفتن در معرض بیش از حد شود که در آن افراد نسبت به اعتبار افراد مشهور به عنوان منبع تایید شک می کنند.
• کسوف محصول نیز امکان پذیر است، جایی که مشتریان بیشتر به یک سلبریتی علاقه مند هستند تا چیزی که می خرند.

همچنین بخوانید  مشاور تبلیغاتی چه می‌کند؟

نمونه های تایید
نمونه‌های تأیید بیشماری از شرکت‌ها و سلبریتی ها وجود دارد که با یکدیگر برای تبلیغ محصولات خود همکاری می‌کنند. با ورود تراویس اسکات خواننده رپ آمریکایی در سپتامبر ۲۰۲۰، آنها کاملاً آماده نبودند. شام «تراویس اسکات» در هر جایی که فروخته می‌شد، به دلیل محبوبیتش کم بود. تراویس اسکات همچنین فرصتی برای بهره مندی از پرفروش ترین آیتم منوی زنجیره ای دید.
زمانی که اسنوپ داگ، خواننده مشهور رپ، در آگوست ۲۰۲۰ با Corona همکاری کرد، یا بزرگ شد یا به خانه رفت. به عنوان بخشی از گلدن گلوب، اسنوپ داگ و هنرمند پورتوریکویی Bad Bunny در یک تبلیغ ظاهر شدند. این خواننده رپ با لباس‌های پر زرق و برق و یک گوشی بی‌نظیر وضعیت خود را به عنوان یک اسطوره ملی حفظ کرد.
همچنین زمانی که رایان رینولدز و Mint Mobile با هم همکاری کردند، همه رسانه ها را فرا گرفت. هنگامی که او برای اولین بار با Mint Mobile شروع به کار کرد، در نوامبر ۲۰۱۹ به خرید کل شرکت پرداخت.

انتهای مطلب/