۳ چیزی که باید در یک مشاور بازاریابی موفق به دنبال آن باشید

۳ چیزی که باید در یک مشاور بازاریابی موفق به دنبال آن باشید

بازاریابی برای جذابیت بیشتر کسب و کار شما مهم است. اما استراتژی ها و برنامه های بازاریابی به خودی خود کافی نیستند. یک مشاور بازاریابی باید بتواند این ایده ها را محقق کند. راه های زیادی برای کمک به رشد شرکت شما وجود دارد. یک آژانس بازاریابی، در ایجاد پیام های بازاریابی در یک سیستم اثبات شده ماهر است. اما شما اولین راهنمای تایید شده ای را که ملاقات می کنید استخدام نمی کنید، درست است؟ در اینجا سه ​​ویژگی اساسی وجود دارد که یک مشاور بازاریابی مناسب باید داشته باشد.

۱.یک استراتژی بازاریابی شفاف

یکی از اساسی ترین دلایلی که چرا باید مشاور بازاریابی بگیرید، کمک به رشد کسب و کارتان است. اگر برنامه ای نداشته باشید انجام این کار واقعا سخت خواهد بود.  اگر می‌خواهید در بازاریابی خود موفق باشید، پس شخصی را استخدام کنید که می‌داند چگونه با پیاده‌سازی استوری‌برند نتایج را ارائه دهد.

 آنچه شما نیاز دارید چیزی بیش از یک تاکتیک یا تکنیک است. شما به یک فرآیند گام به گام نیاز دارید که چگونه می توانید تمام فناوری های اطراف خود را درک کنید و یک سیستم رشد ایجاد کنید که نتایجی را که می خواهید به دست آورید، ارائه دهد. این همان چیزی است که باید در یک مشاور بازاریابی به دنبال آن باشید. اگر به فکر استخدام یک مشاور بازاریابی برای رشد برند خود هستید، قبل از حرکت به جلو، ابتدا به این توصیه توجه کنید.

۲. تاکید بر شفافیت کسب و کار

ارتباط شفاف منجر به درک و موفقیت بیشتر می شود. هرچه پیام شما واضح‌تر ارائه شود، احتمال بیشتری وجود دارد که به نتایج دلخواهتان برسید.  ارتباطات شفاف باید جزء اصلی استراتژی بازاریابی هر شرکتی باشد. شفافیت با آسان‌تر کردن کارها برای طرفین درگیر، اعتماد به نفس خود و اطرافیانتان را افزایش می‌دهد.

شفافیت کسب و کار برای موفقیت یک شرکت ضروری است. اگر یک شرکت مسیر نامشخصی داشته باشد، مردم نسبت به پیام سازمان احساس عدم اطمینان می کنند. این امر سرمایه گذاری در این کسب و کار را برای آنها سخت می کند. طبق مطالعات، موفق ترین شرکت ها کسانی هستند که چشم انداز روشنی برای شرکت خود دارند. برای رسیدن به این هدف، باید نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای خود را بشناسید.

آنها شما را قادر می سازند تا بفهمید چه چیزی در کسب و کار بازاریابی مهم است و چگونه می توان آن را در شرکت شما اعمال کرد. هنگامی که این زمینه های فرصت را که در صنعت شما وجود دارد، شناسایی کردید، گام بعدی ایجاد یک برنامه با اهدافی است که با اهداف شما همسو باشد.

دنیای کسب و کار مکانی سریع است. تغییرات مداوم و تقاضاهای جدید مشتریان بالقوه باعث شده است که بسیاری از شرکت ها در تلاش برای ادامه دادن باشند. یکی از مهمترین جنبه‌های امروزی در هر سازمانی، وضوح است. اینکه بتوانید اهداف خود را به وضوح ببینید، بدانید چگونه می‌خواهید به آنجا برسید و درک کنید که چه چیزی در مقابل شما قرار دارد. شفافیت می تواند موفقیت یک شرکت را ایجاد کند یا آن را از بین ببرد، اما کار آسانی نیست.

۳. تجربه در ایجاد رشد

شرکت‌ها ساعت‌ها و هزینه های بی‌شماری را صرف بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی می‌کنند، اما بسیاری از آنها هنوز نتوانسته‌اند به رشد و فروش آنلاین مورد نظر خود دست یابند.  مشاوران بازاریابی به شرکت ها در استراتژی بازاریابی یا هر جنبه دیگری از بازاریابی که می تواند بهبود یابد کمک می کند. آنها می توانند نگاهی تازه به وضعیت شرکت شما بیندازند و راه حل هایی را برای نتایج بهتر در زمان کمتری نسبت به زمانی که بدون آنها صرف می کردید، پیشنهاد کنند.

هر شرکتی می خواهد بداند چگونه می تواند کسب و کار خود را رشد داده و گسترش دهد. اما بسیاری از شرکت‌ها نمی‌دانند از کجا شروع کنند یا از چه کسی کمک بگیرند. مشاور بازاریابی حرفه ای است که با شرکت کار می کند و برای آنها رشد ایجاد می کند. یک مشاور بازاریابی حرفه ای است که با سایر مشاغل کار می کند تا با پیاده سازی ایده ها و استراتژی های جدید در مدل کسب و کار خود، رشدی را برای آنها ایجاد کند. آنها از دیدگاه بیرونی در کسب و کار شما استفاده می کنند که اغلب نتایج بهتری نسبت به تکیه بر منابع داخلی دارد.

دلیل مفید بودن آن برای شرکت‌ها این است که مشاوران بازاریابی در صنایع مختلف تجربه دارند، بنابراین می‌توانند توصیه‌ها و استراتژی‌هایی را ارائه دهند که برای سایر شرکت‌هایی که مشکلات مشابهی را پشت سر گذاشته‌اند، کارآمد بوده است. مزایای همکاری با یک مشاور بازاریابی بسیار زیاد است. هنگامی که با یک متخصص بازاریابی کار می کنید، می توانید مطمئن باشید که آنها مشاوره با کیفیت و بینش ارزشمندی برای کسب و کار شما ارائه می دهند.

جمع بندی

مشاوران بازاریابی با توسعه استراتژی هایی که برای نیازهای شرکت شما سفارشی شده اند، به شما کمک خواهند کرد تا به اهداف خود برسید. استخدام مشاور بازاریابی به این معنی است که شما بدون نیاز به صرف زمان یا هزینه برای آموزش خود یا استخدام کارکنان، به تخصص دسترسی خواهید داشت.

انتهای مطلب/ منبع

۱۰ ویژگی یک مشاور بازاریابی خوب

۱۰ ویژگی یک مشاور بازاریابی خوب

بازاریابی یک بازی رقابتی است که برای موفقیت نیاز به تاکتیک هایی با برنامه ریزی دقیق و به خوبی اجرا شده دارد. تصمیمات نادرست اغلب منجر به هدر رفتن زمان، منابع و انرژی می‌شود که کسب‌ و کارها در شرایط فعلی قادر به پرداخت آن نیستند. یک مشاور بازاریابی این توانایی را دارد که به کسب و کار شما نگاه کند و تشخیص دهد که مشکلات در کجا نهفته است، بفهمد فرصت ها کجا هستند و چگونه بازاریابی ایجاد کند که مشتری ایده آل شما به آن پاسخ دهد.

انتخاب مشاور مناسب برای کسب و کار شما می تواند چالش برانگیز باشد، بنابراین زمانی را صرف کنید و در نظر بگیرید که واقعاً چه چیزی یک مشاور بازاریابی خوب را می سازد. برای کمک به شما و کسب و کارتان در تصمیم گیری درست در اینجا ۱۰ ویژگی یک مشاور بازاریابی خوب آورده شده است.

۱.تعهد به گوش دادن و توجه

مشاوره بسیار بیشتر از فرآیند ساده کسب مشاوره از یک مشاور است. یک مشاور خوب وقت صرف می کند تا همه چیز را در مورد مشتریان خود بیاموزد، با دقت گوش کند و در حین گوش دادن به مسائل، الزامات و اهداف صبور بماند. تنها پس از گوش دادن به مشتری خود، هر مشاور بازاریابی موفقی تغییرات موثری را در عملیات یک کسب و کار توصیه می کند. یک مشاور بازاریابی که به مشتری خود توجه می کند نه تنها دیدگاه آنها را درک می کند بلکه روابط مبتنی بر اعتماد را ایجاد می کند.

۲. تمایل به یادگیری و رشد

یک مشاور بازاریابی خوب در طیف گسترده ای از تخصص های بازاریابی تخصص ارائه می دهد. بهترین مشاوران به طور مداوم توانایی های خود را در حوزه های جدید بازاریابی دیجیتال تا استراتژی های بازاریابی موثرتری را به مشتریان ارائه دهند. آنها محیطی که به سرعت در حال تغییر است را درک می کنند و هرگز نیاز به تکامل یا منسوخ شدن حرفه ای را از دست نمی دهند.

۳. ارزش را درک می کند

یک مشاور بازاریابی خوب ارزش محتوای عالی را تشخیص می دهد و می داند که چگونه از بازاریابی محتوا برای رشد کسب و کار خود استفاده کند. تولید محتوای مرتبط برای مخاطبان هدف شما در واقع یک تاکتیک قابل اعتماد، مقرون به صرفه و موفق برای افزایش ترافیک شما و افزایش تبدیل است. برای یک استراتژی بازاریابی محتوا موفق، باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. مشاوران خوب می توانند به وضوح مخاطبان هدف شما را تعریف کنند. به شما کمک می کند محتوای شخصی سازی شده تری ایجاد کنید که مرتبط باشد.

۴. قابل اعتماد

یکی از بزرگترین اولویت های هر مشاور بازاریابی که با مشتری جدید کار می کند، ایجاد اعتماد است. اعتماد زمانی ایجاد می شود که کسی بداند هر بار آنچه را که انتظار دارد به دست می آورد. ایجاد اعتماد با مشتریان شما می تواند دشوار باشد زیرا اکثر مشتریان نتیجه محور هستند و باید قبل از تشخیص هر گونه پیامد مثبت، نتیجه نهایی را ببینند. بنابراین، مهم است که مشاوران بازاریابی ثابت کنند ارزش مشارکت آنها بیشتر از هزینه استخدام است.

یک مشاور بازاریابی خوب شبکه ای از ارتباطات خواهد داشت که فعالیت ها و دستاوردهای حرفه ای آنها را ارتقا می دهد. کسب‌وکارها باید برای تجزیه و تحلیل ادای احترامات مشتریان قبلی مشاوران، توصیفات وب‌سایت و تأییدیه‌های لینکدین وقت بگذارند تا بیشتر بفهمند چه چیزی می‌توانند ارائه دهند.

۵. یک متفکر خلاق

مشاوران بازاریابی خوب مهارت‌های خلاقانه‌ای دارند تا کمپین‌ها و تاکتیک‌های نوآورانه‌ای ارائه کنند که مخاطبان را به روشی جدید جذب کند. آنها با کارکنان کار می کنند تا ابتدا کسب و کار را درک کنند و سپس یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنند که توجه را به خود جلب کند.

وقتی هر روز یک کار را انجام می‌دهید، خلاق بودن سخت است، به همین دلیل است که یک مشاور بازاریابی مستقل می‌تواند ایده‌های جدیدی تولید کند که ممکن است قبلاً به آن فکر نکرده باشند. یک مشاور بازاریابی خوب کار خواهد کرد تا داستان های برند کسب و کار را به گونه ای ببافد که بازار را جذاب کند و نسبت به رقبا در همان صنعت برتری دهد.

۶. سازگار با شرایط همیشه در حال تغییر

یک مشاور بازاریابی خوب باید بتواند اطلاعات جدید را ادغام کند و از آن نتیجه بگیرد و از جزئیات به تصویر بزرگ سوئیچ کند. توانایی پاسخگویی به تغییرات با نگرش مثبت و تمایل به یادگیری راه های جدید برای دستیابی به اهداف، یک شایستگی کلیدی است. یادگیری پذیرش فناوری و زندگی با ابهام و عدم اطمینان لازمه هر مشاور بازاریابی است.

۷. به خوبی ارائه شده است

یک مشاور بازاریابی خوب خود را با احترام و وقار نشان می دهد و ذهنیتی سخت کوش را به مشتری نشان می دهد. مشاوری که به خوبی ارائه می شود، تأثیر خوبی بر دیگران می گذارد که مورد قدردانی همه است. آنها هر روز ظاهری زیبا به نظر می رسند، که به نشان دادن تفاوت قابل توجهی در اعتماد به نفس آنها کمک می کند. علاوه بر این، یک مشاور بازاریابی که به خوبی ارائه شده است، چالش را با هیجان و نه دلهره نگاه می‌کند و به مشتریان زمان‌بندی واقعی برای تکمیل کار ارائه می‌دهد، حتی زمانی که آن جدول زمانی برخلاف آنچه مشتری می‌خواهد بشنود باشد.

۸. همیشه مایل به زمان گذاشتن

اغلب کسب و کارها بدون داشتن تصویر واضحی از افرادی که قصد هدف قرار دادن آنها را دارند، محتوا تولید می کنند. یک مشاور بازاریابی خوب برای تحقیق در مورد بازار مربوطه شما و ایجاد محتوای ارزشمند بر اساس جمعیت شناسی و روندهای بازار وقت می گذارد . آنها شکاف های موجود در بازار را دنبال می کنند تا فرصت هایی را برای محصول یا خدمات شما ایجاد کنند تا نیازهای خاص آن شکاف ها را برآورده کند

۹. هدف گرا

شاخص کلیدی عملکرد یک مقدار قابل اندازه گیری است که نشان می دهد یک کسب و کار چقدر به طور موثر به اهداف کلیدی کسب و کار دست می یابد. یک مشاور بازاریابی خوب، KPI های مناسب را برای کسب و کار شما درک کرده و به کار می‌برد که به آنها اجازه می‌دهد عملکرد استراتژی‌های بازاریابی کلیدی را اندازه‌گیری کنند و در صورت لزوم آنها را تنظیم کنند.

۱۰. اخلاق کاری قوی

بخشی از یک اخلاق کاری خوب، تعهد و تعهد به کار است. یک مشاور بازاریابی خوب می داند که چگونه بدون حواس پرتی روی کار در حال انجام تمرکز کند و معمولاً تا زمانی که با موفقیت به هدف مشتری دست یابد کار می کند. آنها با اتخاذ رویکردی دقیق به اخلاق کاری خود، قابل اعتماد، حرفه ای، انعطاف پذیر هستند و مهمتر از همه بر کیفیت تأکید دارند.

جمع بندی

مشاوران بازاریابی زیادی در بازار وجود دارند که ادعا می کنند روش، ابزار و استراتژی را برای بهبود برنامه بازاریابی فعلی کسب و کار شما دارند. اما با وجود بسیاری از مشاوران در دسترس، تفکیک خوب و بد می تواند طاقت فرسا و دلهره آور باشد. اگر در نظر دارید با یک مشاور بازاریابی کار کنید، آنها باید اکثریت، اگر نه همه ده ویژگی فوق را داشته باشند. اساساً، یک مشاور بازاریابی خوب برای کسب و کار، زمان و دیدگاه شما احترام قائل است.

انتهای مطلب/ منبع

ویژگی های یک مشاور موفق

ویژگی های یک مشاور موفق

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که یک مشاور کسب و کار شوید اما به دلیل اینکه مطمئن نبودید می توانید این کار را انجام دهید این کار را متوقف کردید، شما تنها نیستید. یکی از بزرگترین عواملی که مدیران اجرایی را از درگیر شدن در کارهای مشاوره ای باز می دارد، عدم تجربه آنها به عنوان مشاور و ترس ناشی از آن است. 

اما مشاور برای اولین بار بودن یک عامل منفی نیست. در واقع، این که آیا کسی بارها به عنوان مشاور خدمت کرده است یا اولین بار است که برای او مهم نیست، همه اینها به ویژگی های مثبتی که دارد و ارزشی که آورده است برمی گردد. در اینجا لیستی از ویژگی های شخصیتی برجسته وجود دارد که به شما اطلاع می دهد که آیا می توانید یک مشاور موفق باشید. 

۱.علاقه واقعی به کمک به موفقیت دیگران داشته باشید

حرفه ای هایی که در نقش مشاور موفق ترین هستند، کسانی هستند که واقعاً مشتاق کار در کنار یک مدیر عامل یا رهبر کسب و کار هستند که به کمک کمی بیشتر نیاز دارند. خوشبختانه، شرکت‌ها در تقریباً هر صنعتی که قابل تصور هستند، به طور فعال به دنبال مشاور هستند، بنابراین یافتن شرکت‌هایی با مأموریتی که با علایق شخصی شما همسو باشد آسان است. 

به‌علاوه، داشتن یک کار مشاوره‌ای بر اساس تقاضا به شما امکان می‌دهد تصمیم بگیرید که چه زمانی و چند وقت یک‌بار در فرصت‌هایی شرکت می‌کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه مشارکت‌ها معنادار هستند، هم برای مشاور و هم برای شرکت. مشاوران درخواستی هر ساعت، در روزها و ساعاتی که به بهترین وجه با برنامه آنها مطابقت دارد، استخدام می شوند. 

۲.  تخصص عمیقی در مورد موضوع رشته خود داشته باشند

دانش و تجربیات دست اولی که مدیران در اختیار دارند برای شرکت هایی که نیاز به پر کردن شکاف های درون سازمان خود دارند بسیار ارزشمند است. اگر تخصص یا مجموعه مهارت خاصی دارید که با نیازهای یک شرکت مرتبط است، به یک دارایی حیاتی در کمک به آنها برای غلبه بر چالش ها یا فرصت های جدید تبدیل می شوید.

۳. تمایل به اشتراک مشاوره و دانش

دانش داشتن در یک موضوع یک چیز است، اما اینکه بخواهید آن تخصص را با دیگران به اشتراک بگذارید چیز دیگری است. تمایل به اشتراک گذاری مشاوره یکی از مهمترین جنبه های مشاور بودن است. تا زمانی که آماده باشید تا آنچه را که می دانید به دیگران آموزش دهید، می توانید نقش بسیار مؤثری در موفقیت یک شرکت دیگر ایفا کنید.

۴. مهارت های ارتباطی موثر را نشان می دهد

اینکه بتوانید افکار و ایده های خود را به گونه ای به اشتراک بگذارید که دیگران بتوانند آن را درک کنند، به عنوان یک مشاور بسیار مهم است. اگر فردی که مشاوره شما را دریافت می کند از اصطلاحات مشابه شما استفاده نمی کند، باید آن را به گونه ای تجزیه کنید که با او همخوانی داشته باشد.

همچنین مواقعی وجود دارد که مشاوران باید صدای استدلال یا مخالفت با یک مدیر عامل برای بهبود شرکت باشند و در انجام این کار آنها باید با استدلال های خود رک و واقع بینانه رفتار کنند. یک مشاور خوب بازخورد سازنده ای ارائه می دهد به گونه ای که باعث تشویق به تغییر یا پیشرفت شود

۵. به طور موثر اهدافی را تعیین کرده و به آنها دست می یابد

یکی از اجزای اصلی مشاور بودن، کمک به مدیر عامل یا تیم رهبری برای رسیدن به یک هدف یا اهداف خاص است. مدیران عامل چیزهای زیادی در سر دارند، که گاهی اوقات می تواند آنها را از تمرکز بر روی هدفی که در نقطه قبلی تعیین کرده اند منحرف کند. یک مشاور خوب مدیر عامل را به مسیر خود هدایت می کند تا مطمئن شود که به اهداف خود می رسد. در انجام این کار، شما باید منصف و عینی باشید و همچنین بتوانید به چالش‌ها رسیدگی کنید.

۶. دارای نگرش مثبت است و می تواند الگوی مثبتی باشد

مشاوران این فرصت منحصر به فرد را دارند تا به موفقیت یک شرکت دیگر کمک کنند و در نتیجه رابطه منحصر به فردی با مدیرعامل دارند. بسیاری از مدیران عامل، مشاوران خود را به عنوان یک مربی و الگوی شخصی می بینند که به آنها کمک می کند تا رهبران بهتری شوند. یک مشاور موفق با الگو گرفتن و حمایت و دیدگاه مثبت در زمان های خوب و بد ارائه می دهد.

۷. از شبکه ای از همتایان استفاده می کند

علاوه بر تخصص عمیق خود، مشاوران چیزهای بسیار ارزشمند دیگری برای ارائه دارند ارتباطات کسب و کار. شاید ساده به نظر برسد، اما انجام چند معرفی می‌تواند درها و فرصت‌های جدیدی را برای یک مدیر عامل باز کند. اما نگران نباشید، لازم نیست کل شبکه خود را واگذار کنید، بلکه در عوض ارتباطات خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که کجا روابط کسب و کار شما می تواند برای هر دو طرف درگیر مفید باشد و به عنوان یک امتیاز اضافی، روابط موجود شما را تقویت می کند.

۸. توانایی گوش دادن

به عنوان فردی که در یک موضوع باتجربه تر یا آگاه تر است، بیان نظرات و ایده های خود آسان تر است. با این حال، گوش دادن می تواند به همان اندازه مفید باشد. مدیران عامل اغلب به کسی نیاز دارند تا در مورد مشکلات صحبت کند یا ایده ها را با او مطرح کند، و شنونده دقیق بودن به شما بینشی در مورد فرآیندهای فکری آنها یا مسیری که سعی در حرکت به سمت آن دارند می دهد، که در نهایت به شما کمک می کند تا آنها را به سمت دستیابی به اهدافشان راهنمایی کنید.

۹. علاقه مند به کارشان

اگر نسبت به کاری که انجام می دهید اشتیاق دارید، این کار خود را نشان خواهد داد. موفق ترین مشاوران کسانی هستند که در مورد حل چالش های جدید هیجان زده می شوند و مشتاقانه به فرصت های جدید نزدیک می شوند. اگر واقعاً تحت تأثیر مأموریت یا ارزش های یک شرکت قرار نگیرید، انگیزه کمتری برای عملکرد خوب به عنوان مشاور خواهید داشت.

۱۰. برای نظرات دیگران ارزش قائل است

در نهایت، یک مشاور خوب به نظرات افرادی که با آنها کار می کنند احترام می گذارد و برای آنها ارزش قائل است. وقتی از ایده‌های دیگران حمایت می‌کنید، بهتر می‌توانید با آنها همکاری کنید، این ایده‌ها را بسازید، و اهدافی را که نتیجه‌محور هستند ایجاد کنید.

انتهای مطلب/ منبع

ویژگی های برتر که هر مشاور بازاریابی به آن نیاز دارد

ویژگی های برتر که هر مشاور بازاریابی به آن نیاز دارد

توانایی های خاصی برای انتخاب برتر در پیش نویس مورد نیاز است، همانطور که ویژگی های خاصی برای انتخاب برتر در میان مشاوران بازاریابی مورد نیاز است. اگر امیدوارید وارد دنیای بازاریابی شوید و به سازمان‌هایی در هر اندازه‌ای کمک کنید تا رشد کنند. چند ویژگی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را توسعه دهید و تیز کنید که به موفقیت شما کمک می‌کند. اگر به دنبال استخدام یک مشاور بازاریابی هستید، پیدا کردن مشاوری با این ویژگی‌ها و ویژگی‌های برتر به شما کمک می‌کند تا مشاور بازاریابی را پیدا کنید که بتواند بهترین هم تیمی جدید شرکت شما باشد و در نهایت بهترین هم تیمی شما باشد. یک مشاور بازاریابی باید:

۱.یک ارتباط دهنده ماهر، به ویژه در نوشتن

در حالی که مدارک دانشگاهی در بازاریابی معمولاً در بخش کسب و کار قرار می گیرند، بسیاری از مشاوران بازاریابی عالی به ویژه در زمینه بازاریابی محتوا، از روزنامه نگاری و سایر زمینه های ارتباطی آمده اند. مدرک بازاریابی در کلاس‌های مربوط به صنایع بازاریابی خاص، تحقیق در مورد بازار و درک مشتریان شرکت می‌کند. مدرک روزنامه نگاری به شما می آموزد که چگونه به طور واضح و مختصر یک داستان یا پیام را به گروه بزرگی از مردم منتقل کنید.

از پست‌های وبلاگ و بیانیه‌های مطبوعاتی گرفته تا حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و ایمیل‌ها، بسیاری از ارتباطاتی که توسط مشاور بازاریابی انجام می‌شود، مکتوب می‌شود، خواه آنها پیامی را با مخاطب هدف می‌نویسند یا برای مشتریان خود ایمیل یا گزارش می‌نویسند. فردی با تجربه یا تحصیلات در بازاریابی و ارتباطات به شما کمک می کند پیامی را پیدا کنید که با مخاطب هدف شما طنین انداز شود.

یک مشاور بازاریابی باید بتواند بفهمد که شما و اعضای مخاطب هدفتان به دنبال چه چیزی هستید، که به معنای جلب مهارت های مصاحبه و ارتباط کلامی است. مشاوران بازاریابی خوب می توانند سوالاتی بپرسند که به اصل مطلب برسند و اطلاعات را به دست آورند. آنها شنوندگان خوبی هستند که می توانند معنای پشت کلمات مشتری را درک کنند. علاوه بر این، مشاوران بازاریابی باید ویراستاران خوبی باشند، با توانایی حذف هر چیزی که خوب به نظر می رسد اما پیام را بیشتر یا تقویت نمی کند. این برای ارتباطات نوشتاری و کمپین ها به همان اندازه که برای طراحی ویدئو، ایمیل و چاپ صدق می کند.

۲. یک قهرمان پرشور برند

در سراسر هیئت مدیره، بازاریابان مروج هستند، خواه آنها مدیران بازاریابی استخدام شده باشند یا مشاوران بازاریابی حرفه ای و فقط پروژه ای. آنها درک می کنند که چه چیزی پروژه، محصول یا خدمات شما را منحصر به فرد می کند، و مشتاق یافتن بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن برند شما با افرادی هستند که به آنچه ارائه می دهید علاقه مند هستند.

آنها با فکر کردن درباره ایده‌ها از خواب بیدار می‌شوند، اغلب دفترچه‌هایی برای یادداشت افکار گذرا به همراه دارند و در غیرمنتظره‌ترین مکان‌ها الهام می‌گیرند. در حالی که آنها هم تیمی هستند که می خواهند برند شما را ارتقا دهند، آنها همچنین بزرگترین تشویق کنندگان شما هستند و می خواهند شرکت شما موفق و رشد کند.

۳. یک متفکر مبتکر و خارج از چارچوب که می تواند ایده ها را پیاده کند

مشاوران بازاریابی خوب، اولین پذیرندگان فناوری و پلتفرم های جدید هستند و به دنبال راه های جدیدی برای استفاده از ابزارها هستند تا بتوانند به رشد کسب و کار شما کمک کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند یک ایده کمپین منحصر به فرد را به شما ارائه دهند و می توانند آن را محقق کنند. این می تواند شامل شعارها، آرم ها و سایر ابزارهای توسعه کسب و کار باشد یا می تواند کمپین هایی برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو، تبلیغات چاپی و وب و ایده های تعامل در رسانه های اجتماعی باشد. آنها مایلند برای به دست آوردن نتایج عالی برای شما از شانس استفاده کنند.

۴. یک رهبر دوست داشتنی که مردم را دوست دارد

مشاوران بازاریابی با شبکه گسترده ای از افراد، از مشتریان و مشتریان خود تا شرکا، مشاوران دیگر و تأثیرگذاران صنعت کار خواهند کرد. در نتیجه، یک مشاور بازاریابی باید دوست داشتنی باشد و همچنین باید دیگران را دوست داشته باشد. آنها باید کسی باشند که مردم در کنارشان احساس راحتی کنند. مشاوران بازاریابی که واقعاً به دیگران اهمیت می‌دهند، درک اینکه مخاطبان هدف چه چیزهایی را ترجیح می‌دهند، چه چیزی آنها را مورد توجه قرار می‌دهد و چه رسانه‌های اجتماعی را بررسی می‌کنند، آسان‌تر است.

این بدان معنی است که بدانند مخاطبان هدفشان چه زمانی ایمیل هایشان را چک می کنند، به چه چیزهایی علاقه دارند و کلمات و تصاویری که بیشترین تأثیر را در زندگی آنها می گذارد. این بدان معناست که مشاوران بازاریابی همچنین بازیکنان تیمی هستند، مایل و قادر به همکاری با بخش‌های مختلف و سایر متخصصان برای دستیابی به اهداف شرکت شما هستند و می‌توانند ایده‌های دیگران را اجرا کنند که چشم انداز را تقویت می‌کند و به آن عمق می‌بخشد.

۵. یک تحلیلگر کنجکاو که می خواهد بیشتر بداند

 • برای تعیین اینکه آیا یک کمپین موفق بوده است، یک مشاور بازاریابی باید بتواند نتایج را بررسی و ارزیابی کند. کمپین های بازاریابی موفق همیشه با تعداد دلاری که به شرکت وارد می شود تعیین نمی شود.
 • انواع معیارهای بازاریابی یا شاخص‌های کلیدی عملکرد می‌توانند نشان دهند که یک کمپین ممکن است بدون جمع‌آوری حتی یک پنی در رسیدن به اهداف خود بسیار موفق بوده باشد.
 • آگاهی از برند نشان می‌دهد که چند نفر در کانال‌ها و پلتفرم‌های مختلف درباره برند شما شنیده‌اند.
 • تبدیل‌های آنلاین تأثیر تلاش‌های بازاریابی شما را بر فعالیت‌های آنلاین مختلف از تکمیل فروش گرفته تا اشتراک در خبرنامه الکترونیکی تا بازدید از وب‌سایت شما و سایر موارد نشان می‌دهد.
 • آمار مربوط به اولین بازدید شما نشان می دهد که مردم در مورد سایت شما چه فکر می کنند. تعداد بازدیدهای برگشتی نشان می دهد که چند نفر برای بازدیدهای بعدی برگشته اند.
 • معیارهای سئو شامل اندازه‌گیری تأثیر کلمات کلیدی، نرخ کلیک و جستجو می‌شود * معیارهای رسانه‌های اجتماعی تصویر بهتری از اثربخشی حساب‌هایتان به شما می‌دهند، و همه چیز را از تعاملات و بازدیدهای ارگانیک گرفته تا سرنخ‌ها و بازدیدهای اجتماعی اندازه‌گیری می‌کنند.
 • سنجه‌های ایمیل، نرخ کلیک لینک‌های شما، تعداد افرادی که ایمیل‌های شما را باز می‌کنند یا به اشتراک می‌گذارند، و میزان تعامل کلی را اندازه‌گیری می‌کند.

۶. صبور، حرفه ای پیگیر

با پروژه های بسیار متفاوت برای مشتریان در صنایع مختلف، مشاوران بازاریابی باید حرفه ای باشند و بتوانند از نیازهای هر مشتری مراقبت کنند.

 • آنها باید سازماندهی شوند، در جلسات شرکت کنند، گزارش ارائه کنند و به هر مشتری درباره موفقیت برنامه کمپین خود به روز رسانی کنند. آنها باید اهمیت ایجاد و دنبال کردن یک برنامه بازاریابی و پیامدهای مثبتی که می تواند بر موفقیت کلی شما داشته باشد را درک کنند.
 • آنها باید متمرکز باشند، به این معنی که وقتی با شرکت شما هستند، روی نیازهای شما متمرکز هستند. آنها اولویت های شما را درک می کنند و آنها را نیز اولویت های خود قرار می دهند.
 • آنها باید منظم باشند و بتوانند مراحل لازم برای انجام یک کار را دنبال کنند. این بدان معنی است که آنها قبل از ادامه پروژه های خاص به دنبال تأیید و مجوز خواهند بود و بدون تأیید شما قدمی بر نمی دارند.
 • آنها جزئیات گرا هستند و در حین اجرای و رهبری کمپین های شما و سایر پروژه های بازاریابی به تمام جنبه های تجارت خود توجه می کنند. در حالی که ممکن است به نظر برسد که آنها به دنبال اطلاعات بیش از حد هستند، اما بدانید که آنها این کار را انجام می دهند زیرا نتایج نهایی شما را بهبود می بخشد. آنها می خواهند مطمئن شوند که همه پایه ها پوشیده شده است – برای شما و برای آنها.
 • آنها مدیران پروژه ماهری هستند که می توانند طراحان گرافیک و وب، کپی رایترها و عکاسان را گرد هم بیاورند تا ضرب الاجل ها را رعایت کنند و در بودجه خود باقی بمانند. آنها می توانند جلسات را هماهنگ کرده و کار کنند تا مطمئن شوند که هر قسمت از بخش متحرک کمپین برآورده شده است.
 • آنها فعال هستند و مطمئن هستند که می توانند برنامه را اجرا کنند. مشاوران بازاریابی نیز شفاف هستند – اگر چیزی بسیار خارج از مجموعه مهارت آنها باشد، آنها مایلند یا مهارت را بیاموزند یا به یک متخصص در آن زمینه مراجعه کنند.
 • آنها خود شروع کننده هایی با انگیزه هستند. یک مشاور بازاریابی معمولاً استقلال زیادی دارد. مشاوران بازاریابی چه آنها کسب و کار خود را اداره کنند و چه برای یک آژانس بازاریابی کار می کنند، می خواهند نتایجی را ایجاد کنند و کارهایی را که برای رسیدن به این نتایج انجام می شود، بدانند. آنها حاضرند ساعت های طولانی و عجیب و غریب کار کنند تا کار را انجام دهند.

یک مشاور بازاریابی می داند که نتایج یک شبه به دست نمی آیند. برای مثال، ساختن وبلاگی که ترافیک وب سایت را افزایش می دهد، ممکن است سه تا شش ماه طول بکشد. برای تبدیل یک مشتری بالقوه به مشتری بیش از یک نقطه تماس لازم است، و آگاهی از برند چیزی نیست که به محض ایجاد یک صفحه فیس بوک به دست بیاید. آنها مایل به انجام کار هستند و درک می کنند که در حال ایجاد یک پایه محکم هستند که در دراز مدت به شرکت شما کمک می کند.

۷. تمایل به یادگیری، رشد، و آموزش

با تغییرات و به روز رسانی های بسیار، مشاوران بازاریابی باید مایل به تحقیق و یادگیری نحوه استفاده از فناوری جدید باشند. به روز رسانی الگوریتم موتور جستجوی گوگل. آنها پیامدهای کسب و کار شما و نحوه استفاده بهینه از به روز رسانی را درک می کنند. آنها می توانند شبکه را در برنامه بازاریابی شما ادغام کنند. تیون خاطرنشان می کند: فناوری جدید برای سال ۲۰۱۷ شامل تشخیص صدا در محاسبات، هوش مصنوعی، فناوری خانه هوشمند، گزینه های حمل و نقل جدید مانند هواپیماهای بدون سرنشین و وسایل نقلیه خودران، و واقعیت مجازی، افزوده و ترکیبی است .

آنها می نویسند: “بازاریابان از قبل می دانند که امروز تنها ثابت بودن آنها تغییر است.” “سرعت در حال افزایش است و مکان هایی که اکنون باید به مشتریان فعلی و بالقوه دسترسی پیدا کنیم در حال تغییر هستند، همانطور که راه های ارتباط ما با آنها تغییر می کند.” آنها در به روز ماندن با فرصت های جدید پیشرفت می کنند و به دنبال راه هایی برای به کارگیری فناوری به گونه ای هستند که شرکت شما را به عنوان یک مبتکر و رهبر قرار دهد.

جمع بندی

یک مشاور بازاریابی خوب کنجکاو است و آماده است تا از یک تخصص خاص یا منطقه راحتی خارج شود تا بفهمد و یاد بگیرد که چگونه از ابزاری استفاده کند که ممکن است برای شرکت و مخاطب هدف شما مفید باشد. سازگاری که منجر به تغییرات در اواسط کمپین می شود به این معنی است که یک مشاور بازاریابی می تواند به سرعت فناوری جدید را به روز کند.

علاوه بر این، یک مشاور بازاریابی خوب باید بتواند مهارت های آنها را آموزش دهد. همانطور که آنها بر روی کمپین شما کار می کنند، باید به شما توضیح دهند که چرا و چگونه اقداماتی را انجام می دهند. آنها همچنین باید بتوانند به مخاطبان هدف شما در مورد شرکت و محصول شما آموزش دهند.

انتهای مطلب/ منبع

.

مهارت های برتر مشاور کسب و کار که شرکت شما می تواند از آن بهره مند شود

مهارت های برتر مشاور کسب و کار که شرکت شما می تواند از آن بهره مند شود

کسب تجربه یک ماجراجویی انفرادی نیست و یادگیری از بهترین ها، میانبری است که بسیاری از افراد کمتر از آن استفاده می کنند. برای صاحبان مشاغل و مدیرانی که به دنبال کمک باشند، باید با یک مشاور کسب و کار قابل اعتماد کار کنند و از آنها یاد بگیرند . کسانی که بسیار عاقل‌تر هستند از نحوه کار مشاوران و مهارت‌های مشاور کسب ‌و کار آنها را برای یک شرکت بسیار ارزشمند می‌کند تا بتوانند از اتخاذ چنین مهارت‌هایی بهره ببرند.

دلایل کلیدی برای استخدام مشاوران

استفاده از کمک های خارجی می تواند یک تجربه ارزشمند برای هر سازمانی باشد. مشاوران با مجموعه‌ای از مشتریان کار می‌کنند، چندین شرکت را مدیریت می‌کنند. نمای کلی آنها از اکوسیستم کسب و کار بینش هایی را در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند ارائه می دهد.

کسب و کارهای فناوری می توانند از مشاوران غیر فناوری بهره مند شوند. راه اندازی یک کسب و کار به ندرت فقط مربوط به فناوری است. استخدام، نام کسب و کار، بازاریابی، فروش، توسعه کسب و کار، موقعیت یابی، قیمت گذاری، ساخت قیف های موفق، روابط عمومی، شبکه، حقوقی، و امور مالی در میان بسیاری دیگر وجود دارد. در اینجا ۱۰ مهارت برتر مشاور کسب و کار که شرکت شما می تواند از آنها بهره مند شود آورده شده است:

۱.مهارت های تفکر خلاق

بسیاری از مشکلات تجاری منحصر به فرد برای شرکت های در حال رشد پیش می آید. برخی در نقطه‌ای به یک پلاتو برخورد می‌کنند و برای تأیید خلاقانه این مشکلات و ادامه مقیاس‌پذیری، به مشاوره خارجی نیاز دارند. این مشکلات، هر چند منحصر به فرد هستند، باید از منظری خلاقانه بررسی شوند، زیرا اکثر آنها فاقد داده ها یا مطالعات موجود هستند که شما را در تصمیم گیری راهنمایی کند.  مهارت های تفکر خلاق شما به شما کمک می کند:

 • موقعیت ها و مشکلات خود را تجزیه و تحلیل کنید
 • طرحی با اهداف روشن بسازید
 • ایده های خارج از جعبه را کشف کنید
 • راه حل های مرتبط برای یک مشکل خاص ارائه دهید
 • راه حل ها را به طور موثر برقرار کنید

۲. مهارت حل مسئله

توانایی مقابله با موقعیت‌های دشوار که معمولاً غیرمنتظره و ماهیت پیچیده هستند، چیزی است که حل‌کننده‌ها دارند. چیزی که بیشتر مشاوران تجاری را موثر می کند، تمایل ذاتی آنها برای حل مشکلاتی است که دیگران تا حد امکان از آنها دوری می کنند.  برای اینکه در حل مسئله عالی باشید، به ذهنی تحلیلی نیاز دارید که در تفکر انتقادی ، سازماندهی ایده ها و شناسایی الگوها و همچنین یادداشت جزئیات خوب باشد . این یکی از ویژگی‌های مشترک مشاوران و صاحبان کسب و کار است. زیرا اکثر اوقات، کسانی که تصمیم به راه‌اندازی یا راه‌اندازی یک شرکت گرفته‌اند، کسانی هستند که به مشکلی فکر می‌کنند که می‌خواهند حل کنند.

شما می توانید مراحل زیر را برای تقویت مهارت های حل مسئله خود انجام دهید:

 • روی راه حل تمرکز کنید نه مشکل
 • روش‌هایی را برای تعریف واضح مشکل تطبیق دهید
 • کارها را ساده کنید
 • تا آنجا که ممکن است راه حل ها را فهرست کنید
 • جانبی فکر کنید
 • از زبانی استفاده کنید که امکان ایجاد کند

با پرورش مهارت های حل مسئله و تشویق آن در میان گروه اصلی خود در محل کار، می توانید به نگرانی های مشتری خود به طور موثرتری رسیدگی کنید.

۳. مهارت های ارتباطی

حدودا  60 درصد از شرکت ها استراتژی بلندمدتی برای ارتباطات داخلی خود ندارند. هنگامی که کانال های ارتباطی شکسته یا بی اثر می شوند، عملیات کسب و کار لنگ می زند. وقتی همه ذینفعان یک شرکت برای ارتباطات مناسب ارزش قائل شوند، نتایج زیر را به همراه دارد:

 • روابط قوی تر
 • نوآوری های بیشتر
 • فرآیندهای تیم کارآمد
 • تجربه مشتری بهتر
 • رشد و شفافیت

مشاوران باید ارتباطاتی عالی باشند تا مشتری را با موفقیت به ارمغان بیاورند. این کار مستلزم مدیریت تیم ها، ارائه سخنرانی و هماهنگی است. عدم انجام این کار ممکن است باعث رکود پروژه یا خروج مشتری شود.

۴.  مهارت های مذاکره

در حالی که می توانید یاد بگیرید که چگونه با اضافه کاری مذاکره کنید، موفق ترین معاملات اغلب زمانی اتفاق می افتد که یک مذاکره کننده عالی را درگیر کنید. چیزی که یک مذاکره کننده بزرگ را از بقیه جدا می کند تجربه است. داشتن مهارت های مذاکره موثر ارتباط زیادی با مهارت های ارتباطی افراد دارد. کسانی که در مذاکره باتجربه هستند می دانند چگونه کلمات مناسب را در زمان مناسب بیان کنند. فرد باید بداند که چگونه یک پیشنهاد را به گونه ای بسته بندی کند که برای همه طرف ها جذاب باشد، اما در واقع برای شما مطلوب تر باشد.

۵. مهارت های فروش و بازاریابی

یادگیری در مورد فروش و بازاریابی زمانی یک نیاز می شود، که کسانی که در گذشته با آنها کار کرده اید نتوانند تعهدات اساسی خود را انجام دهند .اگرچه فروش فعالیتی متفاوت از بازاریابی است، مهارت‌های فروش و مهارت‌های بازاریابی شما اغلب در هم تنیده می‌شوند، زیرا هر دو حول محور متقاعد کردن مشتریان بالقوه می‌چرخند تا چنان به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید علاقه مند شوند تا جایی که واقعاً خرید کنند.

۶. مهارت های مدیریت مالی

تخصیص منابع برای هزینه های عملیاتی بدون غفلت از هزینه های سربار و ریسک های بالقوه نیازمند مهارت های جدی مدیریت مالی است. همه کسب و کارها این تجمل را ندارند که تیمی از کارشناسان مالی را استخدام کنند که بتوانند این جنبه از کسب و کار را مدیریت کنند.  مشاوران مالی داده های گذشته را بررسی می کنند و پیش بینی های آینده را مطالعه می کنند و همچنین برنامه های سرمایه گذاری را ایجاد می کنند.

۷.  مهارت های برنامه ریزی استراتژیک

افراد انفرادی باید از ابتدا مانند یک تیم ۱۰ نفره فکر کنند . برنامه ریزی استراتژیک به این روش، کسب و کار را برای موفقیت در موقعیت قرار می دهد. مطالعات نشان می دهد که ۹۵ درصد از یک نیروی کار معمولی استراتژی سازمانی خود را درک نمی کنند. بسیاری از سازمان ها در به کارگیری یک رویکرد استراتژیک در جهت آینده خود شکست می خورند که منجر به انتقال مشکل و ناهماهنگی در بین اعضای تیم می شود.

۸. مهارت های مدیریت

به گفته رابرت کاتز روانشناس آمریکایی، سه نوع مهارت مدیریتی اساسی وجود دارد که عبارتند از:

 • مهارتهای فنی
 • مهارت های مفهومی
 • مهارت های انسانی یا بین فردی

مهارت‌های فنی یا رهبری فنی به توانایی مدیر برای استفاده از ماشین‌ها و نرم‌افزارها، ابزارهای تولید و سایر تجهیزات و همچنین مهارت‌های لازم برای کمک به سایر جنبه‌های مدیریت یک کسب و کار اشاره دارد. مدیرانی که می‌توانند تصویر بزرگ‌تر را ببینند و بر این اساس راه‌حل‌هایی طراحی کنند، مهارت‌های مفهومی دارند.

مهارت های بین فردی در برقراری ارتباط و ایجاد انگیزه در کارکنان شما بسیار مهم است . این نوع خاص از مهارت های مدیریتی، ارزش منابع انسانی یک شرکت را زمانی که به درستی تقویت شود، به حداکثر می رساند. مهارت های بین فردی آن چیزی است که مدیران را قادر می سازد تا به طور موثر با کارکنان خود ارتباط برقرار کنند. اگر مدیران رابطه سالمی با کارکنان خود داشته باشند، کارکنان انگیزه بالایی برای کار پیدا می کنند.

۹. مهارت های مدیریت زمان

مهارت‌های مدیریت زمان شما به شما کمک می‌کند تا از میان چندین استراتژی مدیریت زمان و چارچوب‌های بهره‌وری که می‌توانید برای مدیریت مؤثر زمان خود استفاده کنید، انتخاب کنید.  این استراتژی های مدیریت زمان معمولاً شامل مراحل زیر است:

سازمان

تعیین هدف

ارتباط

برنامه ریزی

هیئت نمایندگی

توسعه مهارت های مدیریت زمان شما ممکن است برای برخی زمان بر باشد، اما مدیران بزرگ اغلب پس از ارتقاء در یک تبلیغ کسب و کار رشد می کنند. این شما را حتی از سایر صاحبان یا مدیران کسب و کار متمایزتر می کند زیرا بهره وری بیشتری خواهید داشت، سریعتر به اهداف خواهید رسید و کار خود را کارآمدتر انجام خواهید داد.

۱۰.  مهارت های روابط عمومی

چندین مشاور کسب و کار به عنوان روابط عمومی شرکت با وظایف زیر کار می کنند:

 • ارتباط نوشتاری
 • سازماندهی رویدادها
 • روابط رسانه ای
 • توسعه استراتژی های تبلیغاتی

تمام وظایف ذکر شده مستلزم آن است که یک مشاور از جمله مهارت های ارتباطی کتبی و شفاهی عالی داشته باشد. تیم های بازاریابی و تیم های روابط عمومی اغلب بدون دستورالعمل های مناسب با هم همپوشانی دارند. وظایف اصلی کارشناسان روابط عمومی شامل انتقال اخبار و داستان ها به کانال های رسانه های مختلف و در نهایت ایجاد سر و صدا در مورد محصولات یا خدمات جدید شما است.

بیشتر اوقات، استراتژی های روابط عمومی شامل میزبانی رویدادهایی مانند راه اندازی محصول یا اعلامیه های ادغام است. بدون توجه به اندازه شرکت، می تواند مسافت پیموده شده در رسانه ها را به خصوص در بلندمدت افزایش دهد. مهارت های روابط عمومی مهارت هایی هستند که می توانید با تحقیق و تفحص مناسب به دست آورید.

جمع بندی

اداره یا مدیریت یک کسب و کار نیز با کار بر روی فعالیت هایی مانند مدیریت ریسک ، فروش، بازاریابی، مذاکرات، مدیریت پروژه، حقوقی، و حسابداری و بسیاری دیگر ارتباط زیادی دارد. با چندین فعالیت و حجم کاری سنگین، شما باید بتوانید برنامه ریزی، تفویض اختیار و ارتباط با مشتریان و شرکای خود داشته باشید و همزمان چندین کار را انجام دهید. مهارت در بسیاری از جنبه ها می تواند به شما کمک کند تا این وظایف را به طور موثر انجام دهید و کار با کیفیت بالا را بدون فرسودگی انجام دهید.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید تنها باشید. همیشه می توانید از خدمات مشاوره ای یک مشاور یا مشاور کسب و کار قابل اعتماد استفاده کنید که می تواند به ارائه بینش و کمک به خصوص در زمینه هایی که نیاز به تمرکز بیشتری دارید کمک کند.از این گذشته، عاقلانه است که مطمئن شوید هنوز هم برای تحقیق و توسعه زمان دارید که می تواند به نوآوری و گسترش کسب و کار شما کمک کند و دائماً فرصت ها و ایده ها را کشف کند.

انتهای مطلب/ منبع

ویژگی های مشاوران بازاریابی عالی

ویژگی های مشاوران بازاریابی عالی

اغلب اوقات، کسب ‌و کارها برای یافتن مشاوران با کیفیتی که در سطح بالایی کار می‌کنند و چالش‌هایی را که یک کسب‌ و کار با آن‌ها مواجه است. تا سطوح عملیاتی رسیدگی می‌کنند، مشکل دارند. شما فردی را می خواهید که بتوانید در کسب و کار خود به او اعتماد کنید و کسی که عملیات کسب و کار شما و استراتژی های بازاریابی دیجیتال را درک کندبرای اطمینان از اینکه آنها شما را برای موفقیت در دراز مدت آماده می کنند. آنها نیازی ندارند که سالها تجربه داشته باشند یا در گذشته مدیر بازاریابی در یک شرکت بزرگ بوده باشند.

 ویژگی های اصلی یک مشاور بازاریابی خوب کسی است که همه زمینه های بازاریابی، رشد کسب و کار و نحوه ایجاد محتوای ارزشمند را درک کند. شما قطعاً کسی را می خواهید که شنونده خوبی باشد، حرفه ای بودن را نشان دهد و شفقت داشته باشد حداقل تا حدی. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا ۷ صلاحیت مشاوران بازاریابی عالی آورده شده است.

۱.آنها ساختار هزینه ای شفاف دارند

شما یک مشاور بازاریابی می خواهید که ساختار هزینه ای شفاف و بدون هزینه های پنهان داشته باشد. آن‌ها باید نرخ‌های تعیین‌شده، حسابداری برای هر کار آخر هفته یا عصر را به شما بدهند، و شامل تلاش‌های بازاریابی اضافی مانند کپی‌نویسی، تحقیقات بازار، بازاریابی محتوا و شامل همه اشکال ارتباطی مانند پیامک، تماس‌های تلفنی و ایمیل باشد.

۲. آنها همیشه قرارداد ارائه می دهند

وقتی بازاریاب مناسبی را پیدا کرده اید که با شما و هر مشتری جدید دیگری قرارداد دارد. از این گذشته، مشاوران واقعی با داشتن قراردادی برای خدماتشان، چه به صورت رایگان و چه با پرداخت کامل، از مشتریان و خودشان محافظت می کنند. این باعث می شود هر دو طرف درک کنند که چه چیزی به دست می آورند و چه چیزی برای برنامه بازاریابی آنها “موفقیت” محسوب می شود و در صورت بروز مشکل، یک گزینه قانونی مناسب را فراهم می کند. هم از نظر مشاور و هم از نظر مشتری، داشتن قرارداد همیشه راهگشاست.

۳. آنها یک دوره کشف را انجام می دهند

زمانی که مشاوری را پیدا کرده اید که از برند شما آگاهی دارد، تحقیقات بازار خود را انجام داده و مخاطبان هدف شما را درک می کند، مانند یک معجزه است. شما می خواهید آنها بفهمند که کدام ارتباطات بازاریابی برای کسب و کار شما مناسب تر است تا شما را در مسیر درست سوق دهد. یک مشاور عالی برای درک مسائلی که شما به عنوان یک شرکت با آن روبرو هستید وقت می گذارد. آنها می توانند این کار را به صورت رایگان یا با هزینه انجام دهند، اما به یاد داشته باشید که آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. چه ۵ روز باشد و چه ۵ ماه، یک دوره کشف همیشه ایده خوبی است تا ببینید که آیا تیم بازاریابی شما و مشاور به خوبی با هم کار می کنند.

۴. آنها یک بیانیه کار (SOW) دارند که با آنچه شما نیاز دارید مطابقت دارد

طبق توافق، کار آنها با دیدن نتایجی که در مورد آن صحبت کرده‌اید به پایان می‌رسد و می‌توانید آن‌ها را اندازه‌گیری کنید. اگر زودتر از تاریخ پایان قرارداد باشد، مشاور خوشحال می‌شود. اگر بیشتر طول بکشد، باید یک دلیل قابل سنجش وجود داشته باشد. یک مشاور بازاریابی خوب، فعالیت های بازاریابی زیادی را برای کسب و کار شما انجام می دهد و تغییرات موثری را اعمال می کند. شاید آنها برنامه ای برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای تقویت بهینه سازی موتور جستجو (SEO) داشته باشند.

 تعداد معینی کمپین بازاریابی ایجاد کنید، در بازاریابی رسانه های اجتماعی یا پست وبلاگ به شما کمک کند، یا حتی به شما کمک کند تجزیه و تحلیل و معیارهای Google کسب و کار خود را درک کنید. مهم نیست که چه چیزی در بشقاب شما است، آنها قرار است مدیران پروژه ماهری باشند، بنابراین به طور واقع بینانه امیدوارید که بیانیه کاری آنها با استراتژی سازمان آنها مطابقت داشته باشد تا همه کارها به موقع انجام شود.

۵. آنها درک می کنند که تیم فعلی شما ثابت است

یک مشاور بازاریابی خوب هرگز نباید به شما بگوید که اعضای تیم خود را اخراج کنید. پس از همه، چه کسی می گوید که تیم حرفه ای فعلی شما در وهله اول موضوع هستند؟ در عوض، آنها باید درک کنند که هدف حفظ اعضای فعلی تیم شماست. ۹۹ درصد از مواقع، چالش ها با مدیریت ارشد و مدیران سطح C است، نه کارکنان سطح زمین یا اعضای تیم. همه چیز در مورد رهبری خوب است. شما این فرد را استخدام می کنید تا به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی کسب و کارتان کمک کند، نه تصمیم گیری در مورد استخدام و اخراج. یک مشاور بازاریابی خوب می داند که چگونه در مسیر خود بماند.

۶. آنها می توانند هم با عملکرد سطح بالا و هم در سطح پایین کسب و کار شما صحبت کنند

این یکی از مهمترین ویژگی های یک مشاور خوب است. آنها می دانند که چگونه از بهترین شیوه ها در همه سطوح کسب و کار استفاده کنند، چه در جدیدترین ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی باشد و چه درک چگونگی ایجاد یک استراتژی تولید سرنخ اجتماعی جهانی . آنها ایده های سطح بعدی را برای کمک به رشد کسب و کار ایجاد می کنند و نه تنها توصیه می کنند، بلکه ارائه می دهند. اگر آنها فقط توصیه می کنند، ممکن است بخواهید تجدید نظر کنید که چرا صدها دلار در ساعت به آنها پرداخت می کنید. اگر اینطور است، می‌خواهید به دنبال ارجاع‌های جدید مشاوره مدیریت باشید .

۷. آنها به نفع شما عمل می کنند

اقدام به نفع کسب و کار شما یکی از مهمترین شرایطی است که تعیین می کند مشاور خوب است یا خیر. اگر بازگشت سرمایه (ROI) را دریافت می کنید، می دانید که چیزی درست پیش می رود. شما نمی خواهید بیدار شوید و متوجه شوید که آنها شما را با فروشندگان و پیمانکارانی مرتبط کرده اند که از آنها رشوه می گیرند. نه اینکه آنها نباید از شبکه خود استفاده کنند، بلکه جهت آنها نباید فقط با استفاده از شبکه خود بچرخد، آنها باید مایل باشند که به شما کمک کنند تا یک شبکه را نیز ایجاد کنید. گاهی اوقات ایجاد شبکه ای از افراد جدید می تواند راه خوبی برای رشد کسب و کار باشد، در حالی که زمینه را برای بازگشت سرمایه مثبت فراهم می کند. پس از همه، تجزیه و تحلیل شما باید پس از انجام کار خود بهتر ظاهر شود.

جمع بندی

چه مدیر عامل یک کسب و کار یا یکی از اعضای بخش بازاریابی کسب و کار خود باشید، دیدگاه شما در جستجوی یک مشاور خوب برای کسب و کارتان یکسان خواهد بود. شما فردی را می‌خواهید که مهارت‌های خلاقانه عالی، استراتژی‌های بازاریابی مؤثر و برنامه بازاریابی فعلی کسب ‌و کار شما را درک کند تا اولین قدم را برای ایجاد بیشترین تأثیر برای کسب‌ و کارتان بردارد. این موضوع بسیار قابل تامل است، اینطور نیست؟ اما، اگر قصد دارید شخصی را برای انجام کار استخدام کنید، مهم است که مطمئن شوید که تمام این شرایط را دارد. اکنون که ویژگی های مناسبی را که باید در یک مشاور بازاریابی خوب جستجو کنید را می دانید، وقت آن رسیده است که مشاور مناسب را استخدام کنید.

انتهای مطلب/ منبع

چگونه یک مشاور بازاریابی می تواند به کسب و کار شما کمک کند

چگونه یک مشاور بازاریابی می تواند به کسب و کار شما کمک کند

برای بسیاری از کسانی که هیچ منبع بازاریابی داخلی ندارند و نمی دانند از کجا شروع کنند، مشاور بازاریابی بهترین مکان برای شروع در جستجوی بازاریابی است. آنها استراتژی مناسبی برای کسب و کار شما ایجاد می کنند و بر بازگشت سرمایه از تمام هزینه های بازاریابی شما تمرکز می کنند.

چه چیزی یک مشاور بازاریابی خوب را می سازد؟

بنابراین، شما تصمیم گرفته اید که یک مشاور بازاریابی مسیر مناسبی است، اما چگونه ارزیابی می کنید که چه کسی برای کسب و کار شما مناسب است ؟ به هر حال، شما متخصص بازاریابی نیستید و به همین دلیل است که آنها را وارد می‌کنید. توصیه ما این است که به دنبال این مهارت‌ها و ویژگی‌ها باشید. اگر آنها ویژگی های زیر را دارا باشند، می توانند برای شما مناسب باشند.

۱.تجربه

وقتی با یک مشاور بازاریابی درگیر هستید، در واقع چیزی ملموس نمی‌خرید. آنها احتمالاً یک فرآیند ساختار یافته دارند که مشتریان را از طریق آن هدایت می کنند. برای اینکه مشاور آن داده ها را جذب کند، آن ها را معنا کند و آن ها را به یک استراتژی بازاریابی واضح تبدیل کند، این یک مهارت خاص است. و این مهارتی نیست که بتوان یک شبه آن را تقویت کرد. ممکن است مشاوران زیادی را ببینید که به تازگی آموزش خود را در این زمینه به پایان رسانده اند. آنها به تازگی تئوری بازاریابی را در دانشگاه یاد گرفته اند و مستقیماً به سمت مشاور بازاریابی راه اندازی شده اند.

۲. مشاوران بازاریابی توانایی گوش دادن و درک کسب و کار را دارند

یکی از مهارت های اولیه یک مشاور بازاریابی خوب این است که بتواند اطلاعات لازم را از کسب و کار به بهترین شکل استخراج کند. اگر آنها ساختاریافته و سازمان یافته به نظر می رسند، با یک روش خوب و منطقی برای پرسشگری، این یک امتیاز بزرگ است. معمولاً دو نوع مشاور بازاریابی وجود دارد. اولا، کسانی که دوست دارند مشاور بازاریابی باشند، زیرا دوست دارند در چیزی متخصص باشند.

نوع دیگر و نوعی که باید به دنبال آن باشید، کسانی هستند که دوست دارند مشاور بازاریابی باشند، زیرا دوست دارند به دیگران کمک کنند تا موفق شوند و رشد کنند. شما به راحتی می توانید بین آنها تفاوت قائل شوید زیرا این مشاوران جلسات را در اطراف شما و کسب و کار شما متمرکز می کنند. آنها یک ممیزی بازاریابی انجام می دهند، سؤالات هوشمندانه ای در مورد شرکت، صنعت شما می پرسند و به دقت گوش می دهند تا کاملاً کسب و کار شما را درک کنند.

اگر همیشه شک دارید، فقط از آنها بخواهید در پایان جلسه آنچه را که به طور خاص برای رسیدن به آن تلاش می کنید، برای شما خلاصه کنند. یک مشاور خوب باید بتواند این موضوع را به شما منتقل کند، احتمالاً حتی بدون ارجاع به یادداشت های خود. همچنین از این که از مشاور بخواهید روند کارشان را توضیح دهد نترسید. اگر تصمیم بگیرید با آنها کار کنید، چه اتفاقی می افتد؟ مراحل مربوط به آن و میزان مشارکت شما را درک کنید. سپس می توانید ارزیابی کنید که آیا همه چیز منطقی به نظر می رسد.

۳. یک سابقه خوب

ما قبلاً در مورد تجربه صحبت کرده ایم، که واقعاً بر چندین سال و انواع نقش ها یا مشتریان متمرکز بود. با این حال، سابقه چیزی متفاوت است. این باید ببیند که آنها چقدر در آن نقش ها موفق بوده اند. چه چیزی به دست آوردند؟ آیا هدف زمانی که آنها شروع به کار با شرکت X کردند، برآورده شد، آیا آنها به آن اهداف دست یافتند؟

یک مشاور بازاریابی خوب باید مجموعه‌ای از داستان‌ها و مثال‌های موفقیت خوب داشته باشد که بتواند آن‌ها را به اشتراک بگذارد. این می تواند در مورد چیزی خاص (مانند سطوح استعلام، نرخ تبدیل، حفظ مشتری، سهم بازار) یا رشد مالی عمومی (فروش، ارزش مشتری، سود) باشد. مراقب مشاورانی باشید که ارقام خاصی به شما نمی دهند.

۴. پویا (نگرش مثبت و پراز انرژی)

به یاد داشته باشید که شما مجبور خواهید بود با این شخص، به طور بالقوه در یک دوره طولانی کار کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، شما می خواهید مطمئن شوید که آنها برای کسب و کار شما مناسب هستند. آیا می توانید خودتان را ببینید که با آنها کنار می آیید؟ آیا آنها در مورد کسب و کار شما و امکاناتی که می توانند به شما در انجام آن کمک کنند هیجان زده هستند؟ در اینجا تعادلی وجود دارد که شما می‌خواهید سطحی از واقع‌گرایی. در غیر این صورت، آنها می‌توانند بیش از حد وعده داده شوند و کمتر به آنها عمل کنند.

ملاقات

با این حال، اگر آنها اشتیاق به کار با شما و اعتماد به نفس ندارند که می توانند شما را به جایی که می خواهید برسانند، احتمالاً برای شما مناسب نیستند.

سرعت کار

بررسی کنید که دوست دارید با چه سرعتی کار کنید و سپس بسنجید که آیا فکر می کنید مشاور در سطح مشابهی است یا خیر. یکی از راه‌های انجام این کار این است که آن‌ها را با سرعت خودتان در اطراف کسب‌ و کارتان بچرخانید. اگر آنها مجبورند در مسیر به طور قابل توجهی سرعت بیشتری داشته باشند، احتمالاً سرعت طبیعی کار خود را نشان می دهند.

یکی از نکات احتیاطی این است که در یک جلسه اولیه توسط بسیاری از ایده های خلاقانه جذب نشوید. به یاد داشته باشید، آنها هنوز به اندازه کافی در مورد شما، یا موقعیت، بازار، موقعیت و غیره شما اطلاعات کافی ندارند. آنها هیچ تحقیقی انجام نداده اند. اگر ایده‌ها فوراً کنار گذاشته شوند، نشان‌دهنده کمبود فکر و درک است. هرکسی می‌تواند ایده‌هایی داشته باشد، شما می‌خواهید مطمئن شوید که ایده‌های خوبی ارائه می‌کنند که برای کسب‌وکار شما مناسب است.

۵. مشاور بازاریابی با تجربه سنتی و دیجیتال

بازاریابی یکی از آن رشته هایی است که مدام در حال تغییر است. ۲۵ سال پیش، هیچ کس حتی یک وب سایت نداشت. ۱۵ سال پیش، تلفن‌های همراه روی برقراری تماس متمرکز بودند.۵ سال پیش، سئو صرفاً در مورد ساخت لینک بود. چیزی که ما سعی داریم به آن بپردازیم این است که بازاریابی حوزه وسیعی از کسب و کار است که همیشه در حال تکامل است. بعید به نظر می رسد که یک مشاور بازاریابی در هر عنصر متخصص باشد، اگرچه آنها باید همه کانال ها را درک کنند. در حالت ایده آل، شما مشاوری می خواهید که بتواند سابقه ای در بازاریابی آنلاین و آفلاین داشته باشد.

مشتریان قبلی

از آنها در مورد پایگاه مشتری خود بپرسید. آیا آنها با مشتریانی که صرفاً یک کسب و کار آنلاین بوده اند کار کرده اند؟ اگر چنین است و اگر آنها نتایج عالی با آنها گرفتند، پس باید تجربه دیجیتال لازم را داشته باشند. یک مشاور جوان تر ممکن است فقط با رسانه های دیجیتال کار کرده باشد، بنابراین ارزش دارد که پیشینه سنتی آنها را نیز بررسی کنید. تبلیغات، روابط عمومی، بازاریابی مستقیم، فرآیند فروش و غیره را در نظر بگیرید. در حالت ایده‌آل، شما به دنبال تعادل هر دو هستید، زیرا مرزها محو می‌شوند و یک مشاور جامع‌تر می‌تواند راه‌های مختلفی را پیشنهاد دهد که مشاور متخصص‌تر ممکن است در نظر نگرفته باشد.

۶. توصیفات به راحتی در دسترس است

هر مشاور بازاریابی خوبی که ارزش آن را داشته باشد، بانکی از توصیفات مشتری خواهد داشت. آنها را در لینکدین بررسی کنید و به توصیه های آنها نگاه کنید. یک مشاور بازاریابی خوب خوشحال می شود اطلاعات تماس مشتری را به اشتراک بگذارد تا شما با آنها تماس بگیرید و در مورد تجربه آنها چت سریعی داشته باشید. هیچ راهی بهتر از صحبت کردن با مشتریان قبلی و شنیدن تجربیات آنها از دست اول برای کاهش ریسک فاکتور کار با یک مشاور بالقوه وجود ندارد.

۷. ارزش ها

اکنون، همه کسب‌ و کارها ارزش‌ها را به‌طور عمومی به نمایش گذاشته نشده‌اند، اما واقعاً کسی در زمینه بازاریابی باید اهمیت اشتراک‌گذاری این ارزش‌ها را درک کند. ارزش های شما منعکس کننده اصول اصلی شما هستند و نحوه اداره کسب و کار و کار با دیگران را نشان می دهند.

اکثر مشاوران بازاریابی، در طول فرآیند خود، در مورد ارزش های شرکت شما با شما صحبت می کنند، بنابراین منطقی است که خودشان مقداری داشته باشند. اگر نمی‌توانید هرجایی منتشر شده پیدا کنید، فقط از آنها در مورد آن بپرسید. آیا آنها می توانند به طور خلاصه به شما بگویند که ارزش های اصلی آنها چیست؟ اگر چنین است، پس احتمالاً واقعی هستند.

هنگامی که متوجه شدید ارزش های آنها چیست، چگونه با شما طنین انداز می شوند؟ آیا این نوع کسب و کار فردی است که با آن احساس راحتی می کنید؟ هشدار داده می شود، اگر در اوایل به وضوح تشخیص ندهید که برخی از ارزش های مشترک اصلی دارید، ممکن است همه چیز به سرعت گلابی شکل شود.

نقش ها و مسئولیت های کلیدی یک مشاور بازاریابی

مشاوران بازاریابی در شکل ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند. چندین نقش مختلف وجود دارد که یک مشاور بازاریابی می تواند انجام دهد، بنابراین مهم است که ابتدا آنچه را که نیاز دارید در نظر بگیرید و اینکه آیا این با آنچه مشاور ارائه می دهد همسو است یا خیر.

نقطه شروع برای اکثر شرکت ها این است که آنها تخصص بازاریابی داخلی ندارند، می دانند که می خواهند رشد کنند، اما نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند. آنها احتمالاً تشخیص داده اند که بازاریابی یک شکاف مهارتی اصلی در کسب و کار است و به دنبال کسی هستند که این شکاف را برطرف کند.

تصمیم گیری در مورد سطح مورد نیاز

اولاً، به میزان مسئولیتی که این شخص در کسب و کار شما خواهد داشت، در صورت استخدام او فکر کنید. آیا آنها در سطح مدیر، سطح مدیر یا در سطح عملیاتی هستند. هنگامی که این را فهمیدید، می توانید ارزیابی کنید که آیا تناسب درست است یا خیر. در سطح مدیر، این احتمال وجود دارد که مشاور بازاریابی بسیار استراتژیک باشد. آنها اهداف مورد نظر کسب و کار را ارزیابی می کنند و یک استراتژی بازاریابی در مورد اینکه چگونه کسب و کار می تواند به آنجا برسد ایجاد می کنند.

در سطح مدیریتی، یک مشاور بازاریابی آن استراتژی را اتخاذ می کند و به یک برنامه بازاریابی عملیاتی تبدیل می شود و بر اجرای برنامه فعالیت نظارت می کند. این می تواند شامل مدیریت کارکنان عملیاتی شخص ثالثی باشد که مسئولیت آنها را بر عهده دارند. یا شاید صرفاً به شخص دیگری که مسئول مدیریت اجرای واقعی فعالیت است، راهنمایی کنید. در این مورد، تناسب با تیم نیز مهم است.

نشانه های واضحی که نیاز به مشاور بازاریابی دارید

بنابراین اکنون می دانیم که چگونه یک مشاور بازاریابی خوب را شناسایی کنیم، چگونه می دانید که آیا به آن نیاز دارید؟ چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد چه زمانی به حمایت بازاریابی خارجی نیاز دارید.

۱. فقدان پرس و جوهای جدید در مورد کسب و کار

یکی از مسائلی که بسیاری از کسب و کارها دارند این است که آنها واقعاً سؤالات را پیگیری نمی کنند. این امر به ویژه در یک سازمان بزرگ‌تر که در آن فرآیند رسیدگی به پرسش‌ها ممکن است در میان چندین نفر از کارکنان پخش شود، صادق است. گاهی اوقات آگاهی می‌تواند غریزی باشد، اما معمولاً زمانی که شروع به تأثیر آن بر جریان نقدی می‌کند، نشانه‌ای واضح دریافت می‌کنید. با این حال، شما موفق به شناسایی این واقعیت شده اید، اگر پرس و جوی جدیدی در مورد کسب و کار ندارید، یک مشاور بازاریابی واقعا می تواند به شما برای رسیدگی به این موضوع کمک کند.

مدل های مختلف کسب و کار

بسیاری از کسب و کارها بر اساس مدلی برای حفظ مشتریان مکرر رشد می کنند و شکوفا می شوند. با این حال، حتی اگر اینطور باشد، به دلیل ریزش مشتری به نقطه ای خواهید رسید که رشد شما متوقف می شود. به همین دلیل است که پرس و جوهای جدید در کسب و کار همیشه حفظ و نگهداری ضروری است. اگر ارزش مشتریان جدید از ارزش از دست رفته مشتریان بیشتر باشد، باید همیشه در جهت مثبت حرکت کنید.

یک مشاور بازاریابی خوب باید بتواند در هر دو انتهای این قیف فروش به شما کمک کند. آنها باید بتوانند در مورد استراتژی هایی برای ایجاد سرنخ بیشتر در بالا و به حداقل رساندن ریزش مشتری در پایین مشاوره دهند. همچنین، آنها باید بتوانند در مرحله میانی نیز به شما کمک کنند. نرخ تبدیل شما. پس از همه، شما ممکن است هیچ مشکلی در تولید سرنخ نداشته باشید، اما مسئله تبدیل آنها به مشتری است.

۲. شما با بازدهی کمی هزینه زیادی می کنید

معمولاً سه نوع کسب و کار برای موفقیت در بازاریابی وجود دارد.

کسانی که در بازاریابی در سطح بالایی در کسب و کار سرمایه گذاری می کنند و بازده مثبت ایجاد می کند. به طور معمول، این مشاغل از قبل تحت پوشش بازاریابی قرار خواهند گرفت و بعید است که به خدمات مشاور نیاز داشته باشند.

کسانی که به طور ارگانیک از طریق شفاهی رشد کرده اند و هرگز در هیچ فعالیت بازاریابی دیگری غیر از اصول اولیه (یعنی وب سایت و بروشور دارند) سرمایه گذاری نکرده اند. این نوع کسب و کار واقعاً می تواند از نظرات یک مشاور بازاریابی بهره مند شود تا آنها را به سطح بعدی برساند.

در نهایت، کسانی که پول زیادی را برای بازاریابی سرمایه گذاری می کنند، اما بازده خوبی برای هزینه های خود دریافت نمی کنند. اگر در این حیطه قرار می گیرید، قطعاً به یک متخصص بازاریابی خارجی نیاز دارید تا بیاید و تجزیه و تحلیل کند که کجا اشتباه می کنید. تمام هزینه های بازاریابی باید بازدهی مثبت ایجاد کند. بنابراین اگر اینطور نیست، جایی اشتباه است. این احتمال وجود دارد که آنها در طی چند هفته هزینه خود را در هزینه های هدر رفته بازاریابی برای شما صرفه جویی کنند.

۳. شما نمی دانید چه چیزی کار می کند

با توجه به نکته قبلی، فقط در صورتی می‌دانید که در کدام کمپ می‌نشینید که عملکرد خود را دنبال کنید. برخی از افراد ممکن است حتی ندانند که آیا فعالیت آنها بازدهی ایجاد می کند یا خیر، که همیشه یک وضعیت نگران کننده است. ممکن است از تامین کنندگان شخص ثالث برای ارائه عناصر منفرد از فعالیت بازاریابی خود استفاده کنید. در حالت ایده آل، آنها گزارش بازگشت سرمایه را ارائه می دهند. با این حال، اغلب رابطه با کسب و کار به گونه ای است که آنها دیدگاهی کل نگر از دنبال کردن یک رهبری از طریق سیستم به سمت فروش ندارند.

۴. شما نمی توانید متمرکز بمانید

اکثر مشاغل توسط افرادی با روحیه کارآفرینی راه اندازی می شوند. این به این دلیل است که برای ایجاد یک اتفاق، نگرش مثبت و رویکرد به ریسک لازم است. آنها رویایی‌هایی هستند که فرصت‌ها را می‌بینند، هیجان‌زده می‌شوند و با احتمالات انگیزه می‌گیرند و سپس یا خودشان آن را محقق می‌کنند، یا افراد متمرکز بیشتری را برای تحقق آن وارد می‌کنند.

مشکل چنین روحیه کارآفرینی، به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها شکست می خورند ( تنها ۴ درصد از کسب و کارها یک سالگرد ۱۰ ساله خود را جشن می گیرند )، به این دلیل است که می توانند تمرکز نداشته باشند. از آنجایی که کارآفرین از هیجان ایده برانگیخته می شود، آنها اغلب به جای به حداکثر رساندن آنچه در حال حاضر دارند، با فرصت های آینده پرت می شوند.

۵. شما مخاطبان هدف خود را درک نمی کنید

مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ حال اگر واکنش غریزی شما «مطمئن نیستم» بود یا جمله شما با کلمات «همه» یا «همه» شروع شد، به یک مشاور بازاریابی نیاز فوری دارید. دو سطح وجود دارد. در مرحله اول، دانستن اینکه مخاطب هدف شما چه کسانی هستند. شما نمی توانید تلاش کنید و برای همه جذابیت داشته باشید. زیرا مشتریان متفاوت هستند، ما همه یکسان نیستیم. چیزی که برای یک نفر جذاب باشد، شخص دیگری را خاموش می کند.

سطح دوم این است که شما ممکن است بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، اما چقدر عمیق آنها را درک می کنید؟ رایج ترین ویژگی های قابل شناسایی آنها چیست؟ چرا آنها به محصول یا خدمات شما نیاز دارند؟ احتمال خرید آن چگونه است؟ روند تصمیم گیری آنها چگونه خواهد بود؟ آیا می توانید محرک های اصلی خرید آنها را شناسایی کنید؟

تا زمانی که پاسخ این سؤالات را ندانید، برای بازاریابی شما غیرممکن است که بازده بالقوه خود را به حداکثر برساند. این امر بر هر مرحله از فرآیند بازاریابی تأثیر می گذارد. از موقعیت‌یابی برند کسب و کار، موقعیت‌یابی محصول، پیام‌رسانی، قیمت‌گذاری، کانال‌هایی که از طریق آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید، فرآیند فروش تا استراتژی حفظ مشتری. این احتمالاً رایج ترین اشتباهی است که کسب و کارها در زمینه بازاریابی مرتکب می شوند. آنها فقط برای شناسایی و درک اینکه بازار هدف اصلی آنها کیست وقت صرف نکرده اند.

۶. شما یک استراتژی واقعی ندارید

بسیاری از کسب و کارها در بازاریابی سرمایه گذاری می کنند، بدون اینکه یک استراتژی واقعی داشته باشند که تمام فعالیت ها بر اساس آن باشد. مشکل چنین سناریویی این است که چگونه می توان فهمید که آیا فعالیتی که آن را انجام می دهید فعالیت صحیحی است یا خیر؟ یک استراتژی بازاریابی باید شامل ترسیم واضح هر یک از موارد زیر باشد.

 • اهداف کسب و کار، آنچه شما نیاز دارید که فعالیت بازاریابی خود را برای دستیابی به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود ایجاد کنید.
 • چگونه کسب و کار در موقعیت رقابتی قرار می گیرد
 • تجزیه و تحلیل SWOT و PEST از کسب و کار
 • تفکیک معیارهای کلیدی بازاریابی کسب و کار
 • تقسیم بندی واضح ارائه
 • بازارهای هدف
 • پیام رسانی
 • طرح فعالیت بازاریابی

۷. تیم شما بی تجربه است و به راهنمایی استراتژیک نیاز دارد

بسیاری از مشاغل می توانند به سرعت رشد کنند. این معمولاً شامل استخدام کارکنان کلیدی است که می توانند ظرفیت قابل تحویل کسب و کار را افزایش دهند. همچنین، در روزهای اولیه، می توان از طریق کیفیت ارائه و تبلیغات شفاهی مثبت، کشش معقولی را به دست آورد. با این حال، چیزی که معمولاً به این معنی است این است که شما تیمی را پرورش داده اید که می تواند به مشتریان بیشتری خدمات رسانی کند. این بدان معنا نیست که شما لزوماً تیمی را پرورش داده اید که می تواند مشتریان بیشتری را جذب کند.

اغلب، از آنجا که یک کسب و کار در روزهای اولیه به درجه ای از موفقیت دست یافته است، بازاریابی را به عنوان یک کار اصلی شناسایی نمی کند. بنابراین آنچه می تواند اتفاق بیفتد این است که یک کسب و کار به اندازه قابل توجهی رشد کرده باشد، با سربار قابل توجهی، قبل از اینکه متوجه شوید برای ادامه رشد، شکافی در مهارت بازاریابی وجود دارد که باید برطرف کنید.

۸. شما به یک فلات برخورد کرده اید

همانطور که اشاره کردیم، یک کسب و کار می تواند به طور قابل توجهی و به سرعت، بر اساس ارائه با کیفیت خدمات یا محصول خود، رشد کند. با این حال، با هر کسب و کاری، تنها تا جایی وجود دارد که می تواند شما را به پیش ببرد. فقط یک بازار محدود وجود دارد که می‌توانید به طور طبیعی بدون بیرون رفتن و گرفتن فعالانه از آن استفاده کنید. برای برخی این می تواند کسب و کار را برای هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها حفظ کند.

با این حال، در برخی موارد، متوجه خواهید شد که رشد فروش شما کاهش یافته است. حتی ممکن است به اوج خود رسیده باشد و به نزول رسیده باشد. در این مرحله باید در نظر بگیرید که چگونه یک رویکرد فعال تر برای بازاریابی کسب و کار شما می تواند یک بار دیگر تقاضا و رشد فروش را تحریک کند.

۹. شما به یک مربی نیاز دارید که بتوانید به او اعتماد کنید و پشتیبانی مداوم را ارائه دهید

همیشه اینطور نیست که شما نیاز به یک مشاور بازاریابی داشته باشید تا با شما در ایجاد استراتژی بازاریابی کمک کند. شما ممکن است در حال حاضر برخی از منابع بازاریابی داخلی داشته باشید و صرفاً دیدگاه خارجی در مورد چیزها را بخواهید. یک مشاور بازاریابی صرفاً با انجام ممیزی در مورد کارهایی که در حال حاضر انجام می‌دهید و مشاوره در مورد چگونگی بهبود کارها می‌تواند ارزش زیادی به کسب و کار شما اضافه کند. همچنین ممکن است کار با آنها به عنوان یک مربی بازاریابی مداوم برای شما مفید باشد.

تفاوت مشاور بازاریابی و آژانس بازاریابی چیست؟

برای بسیاری از کسب و کارها به اندازه کافی آسان است که تشخیص دهند که نیاز به پشتیبانی بازاریابی دارند، اما با وجود عرضه کنندگان بازاریابی بسیار زیاد در بازار، چگونه می دانید کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است؟ چهار نوع تامین کننده اصلی وجود دارد. کسانی که در یک کانال خاص (دیجیتال، روابط عمومی، تبلیغات، اجتماعی و غیره)، فریلنسرها (پشتیبانی موقت در قراردادهای کوتاه مدت)، آژانس های بازاریابی و مشاوران بازاریابی تخصص دارند.

یک مشاور بازاریابی معمولاً به عضوی ارزشمند از تیم تبدیل می شود. آنها در واقع به عملکرد بازاریابی شما تبدیل می شوند، نه در لیست حقوق و دستمزد شرکت. اکثریت قریب به اتفاق با نتایجی که به دست می آورند زندگی می کنند و می میرند و اغلب به اندازه ۱۲ ماه آینده روی برنامه ۳ ساله تمرکز می کنند. بدون شک، آنها می خواهند استراتژی ایجاد و اجرا کنند که در راستای اهداف بلندپروازانه، کسب و کار را رشد دهد. تا زمانی که مشتری نتواند نتایج ملموس را ببیند، آنها حفظ نخواهند شد.

یک آژانس بازاریابی معمولا به عنوان یک تامین کننده در نظر گرفته می شود. آنها به سادگی بر ارائه آنچه شما از آنها می خواهید تمرکز می کنند. معمولاً نتایج را ردیابی نمی‌کنند ، بنابراین نمی‌توانند درباره بازگشت سرمایه گزارش دهند. تمرکز کوتاه‌مدت آن‌ها با راضی نگه‌داشتن تماس‌هایشان انجام می‌شود – زیرا اگر مشتری از خدمات ارائه‌شده راضی باشد، برای پروژه بعدی به او مراجعه خواهد کرد.

زمان مناسب برای استخدام مشاور بازاریابی چه زمانی است؟

زمان مناسب برای دریافت مشاوره بازاریابی حرفه‌ای ایده‌آل قبل از شروع کسب‌وکارتان است. با این حال، به دلیل محدودیت منابع و جریان نقدی، این همیشه امکان پذیر نیست. در واقع، به محض اینکه توانایی پرداخت خدمات یک مشاور بازاریابی را دارید، اگر دانش یا منبع داخلی ندارید، بهترین زمان برای شروع است. دلیل آن این است که یک مشاور بازاریابی یک سرمایه گذاری در کسب و کار است .

سخت‌تر کردن سرمایه‌گذاری

خیلی بعید است که شما در رابطه با بازاریابی هیچ کاری انجام نمی دهید، بنابراین احتمالاً هزینه های بازاریابی را به طور مداوم متحمل می شوید. به طور معمول، یک مشاور بازاریابی می تواند هزینه خود را با حذف هزینه های ناکارآمد و تمرکز مجدد بودجه بر روی مناطقی که بهترین بازده را ایجاد می کنند، بپردازد.

با این حال، بسیاری از شرکت‌ها تشخیص نمی‌دهند که وقتی زمان‌ها پررونق است و جریان نقدینگی خوب است، به مشاور بازاریابی نیاز دارند. معمولا برعکس است. هنگامی که فروش شروع به کاهش می کند و جریان نقدینگی کاهش می یابد، آنها متوجه می شوند که به مشتریان بیشتری نیاز دارند و بازاریابی وسیله ای است که آنها را به سمت کسب و کار سوق می دهد. این چیزی است که تصمیم را سخت تر می کند. با این حال، اگر یک مشاور بازاریابی خوب در زمان های خوب به کار گرفته می شد، احتمالاً این افت فروش هرگز اتفاق نمی افتاد.

جمع بندی

بازاریابی یک رشته بزرگ است. تعداد زیادی آژانس متمرکز خلاق برای کمک به شما در چنین پروژه هایی وجود دارد. به احتمال زیاد، یک مشاور بازاریابی خدمات خلاقانه خود را با یک خلاصه خلاقانه فشرده و مکانیزمی برای اندازه‌گیری نتایج، بیشتر درگیر می‌کند. یک مشاور بازاریابی واقعاً به وظیفه بازاریابی کسب و کار تبدیل می شود و در مورد چگونگی پیوند بازاریابی با جهت استراتژیک کسب و کار مشاوره می دهد. یک مشاور بازاریابی خوب همچنین به نظارت و مدیریت فرآیند پیاده سازی برای کسب و کار کمک می کند.

این ساده‌ترین راه برای تضمین این است که طرح پیشنهادی بازده سرمایه‌گذاری قابل قبولی را ایجاد می‌کند. فقط باید مطمئن شوید که فردی را انتخاب می کنید که نگرش، اعتبار و شخصیت مناسبی داشته باشد و با کسب و کار شما سازگاری فرهنگی خوبی داشته باشد. به هر حال، اگر آنها کارشان را خوب انجام دهند، احتمالاً سال‌های موفقی با آنها کار خواهید کرد.

انتهای مطلب/ منبع

۵ ویژگی یک مشاور قابل اعتماد

۵ ویژگی یک مشاور قابل اعتماد

کسب و کارها فقط یک شبه به مشاوران قابل اعتماد تبدیل نمی شوند، باید آن را به دست آورد. این به این دلیل است که مشاوران مورد اعتماد باید در یک دوره زمانی نشان دهند که در زمینه بازی خود آگاه و ارزشمند هستند. بنابراین، ویژگی های اصلی یک مشاور مورد اعتماد چیست؟

۱.آنها فعالانه گوش می دهند و روی توسعه روابط مشتری خود تمرکز می کنند

مشاوران قابل اعتماد احساسات واقعی را نسبت به مشتریان و چالش های آنها ابراز می کنند. آنها فعالانه به مناطق مشکل دار اصلی شما گوش می دهند و با آنها همدلی نشان می دهند. هنگامی که شما با آنها در مورد پروژه تحول خود درگیر هستید، یک مشاور مورد اعتماد کارهای زیر را انجام می دهد:

با زبان بدن خود پیام مناسبی را ارسال کنید: به نظر می‌رسد که آنها مشتاق هستند چالش‌های شما را بپذیرند و فشار را از روی شرکت شما بردارند. این نشان می دهد که آنها علاقه واقعی به آنچه شما می گویید دارند.

به شما اجازه دهید مسائل و زمینه های مشکل خود را توضیح دهید: آنها علاقه مند هستند که به شما کمک کنند تا به طور خاص به اهداف کسب و کار خود برسید و نظرات شما را با کاری که انجام می دهند تأیید کنند.

سؤالات مرتبط بپرسید: آنها سؤالاتی مانند “چه چالش هایی را می خواهید حل کنید؟” یا “با ایجاد این تغییر در سال آینده به چه چیزی می خواهید برسید؟” می پرسند و علاقه خود را به تلاش برای حل مسائل شما نشان می دهند .

۲. یک سابقه قوی از موفقیت مشتری ایجاد کرد

با توجه به پیچیدگی فرآیندهای کسب و کار، به خصوص زمانی که به دنبال معرفی سیستم ها یا نرم افزارهای جدید هستید، می خواهید از مشاوری با تجربه فراوان راهنمایی دریافت کنید. شما باید مراقب باشید:

 • صنایعی که مشتریان آنها در آن هستند:  فرض کنید شما یک شرکت توسعه نرم افزار هستید اما آنها فقط در تولید مواد غذایی مشتری دارند. علیرغم بازخورد مثبت آنها، تجربه آنها ممکن است به دلیل کمبود دانش در بخش شما، برای کسب و کار شما مناسب نباشد
 • کاری که آنها روی پروژه‌های گذشته ارائه کرده‌اند: مشاور چه چارچوب‌هایی می‌تواند برای افزایش کارایی عملیاتی شما ارائه دهد، و چگونه به کسب ‌و کارها در دستیابی به اهداف فردی در گذشته کمک کرده‌اند؟
 • آنها چقدر در ارائه توصیه های استراتژیک صلاحیت دارند: هر چه مشاور تجربه بیشتری در پشت کمربند خود داشته باشد، در حل مشکلات در حوزه های مختلف شرکت شما شایستگی بیشتری خواهد داشت.

۳. آنها در زمینه شما معتبر هستند و در مورد بهترین راه حل ها آگاه هستند

داشتن مشاوری که بتواند اعتبار را در صنعت شما نشان دهد، این اطمینان را القا می کند که می توانند بر اساس وضعیت فعلی شما تصمیمات استراتژیک و آگاهانه بگیرند. به عنوان مثال، اگر آنها شما را با دانش خود از آخرین روندهای صنعت شما تحت تاثیر قرار دهند، بینش های ارزشمندی مانند این می تواند به شما در حفظ مزیت رقابتی خود کمک کند.

علاوه بر این، مشاوران مورد اعتماد از مناسب ترین راه حل ها در زمینه شما آگاه خواهند بود. برای مثال، با یک ابزار اتوماسیون خدمات حرفه‌ای، آن‌ها باید به فرآیندهای فعلی شما نگاه کنند و ویژگی‌های ابزاری را که برای به حداکثر رساندن کارایی شما به بهترین شکل ادغام می‌شوند، بررسی کنند . شما می توانید با این دانش اطمینان حاصل کنید که در حال انتخاب پروژه مناسب برای کسب و کار خود هستید و به شما این امکان را می دهد که گزینه هایی را که بهترین بازگشت سرمایه را ارائه می دهند، شفاف سازی کنید.

۴. آنها می توانند به طور موثر ارتباط برقرار کنند و قابلیت ارتباط را فراهم کنند

هرچه مشاوران مورد اعتماد بیشتری نیازها و خواسته های شما را از پروژه های کسب و کار آینده بررسی کنند، بازخورد سازنده بهتری دریافت خواهید کرد. قبل از غوطه ور شدن در پروژه، آنها با شما رابطه برقرار می کنند و به جای آن شکاف بین داشتن یک ارتباط تراکنشی با یک ارتباط شخصی را پر می کنند. علاوه بر این، مشاوران مورد اعتماد به طور موثر در مورد موضوعات مختلف ارتباط برقرار می کنند تا از همان ابتدا با شما ارتباط برقرار کنند و متوجه خواهید شد که رابطه مانند نردبانی است که گام به گام با هم بالا می روید.

۵.منافع مشتریان خود را در مقابل منافع خود قرار دهند

فشارها برای رسیدن به اهداف صورت‌حساب تنها بخشی از چالش‌های اصلی شرکت‌های خدمات حرفه‌ای امروزی هستند . مشاوران مورد اعتماد متوجه خواهند شد که تصمیم گیری در مورد مسیر پروژه خود در نهایت به عهده شماست، با این حال، با تخصص آنها، این امر می تواند روند تصمیم گیری شما را بهبود بخشد. با دانش گسترده صنعت و درک چگونگی تأثیر این چالش ها بر شما، مشاوران مورد اعتماد می توانند جهت استراتژیک برنامه های شما را ارائه دهند که شانس موفقیت پروژه شما را افزایش می دهد.

نقش آنها این است که به شما کمک کنند تا مزایا، معایب و همه چیزهایی که در مسیر پروژه شما قرار دارند را درک کنید. آنها گزینه های موجود را در اختیار شما قرار می دهند و احتمالاً توصیه های خود را پیشنهاد می کنند، اما آنها تصمیمی را برای شما نمی گیرند.

انتهای مطلب/ منبع

ویژگی های یک مشاور ماهر

ویژگی های یک مشاور ماهر

صنعت کارمندسازی و استخدام دائما در حال حرکت است. به خصوص در فناوری اطلاعات، بازار به شدت مشتری محور است. برای مشاوران پرسنل، این بدان معناست که شما نه تنها باید علایق مشتری خود را در نظر بگیرید، بلکه منافع مشتری خود را نیز در نظر بگیرید. ما معتقدیم که تنوع در تیم ها مهم است، اما همه مشاوران خوب چند چیز مشترک نیز دارند. در این راهنما به ۱۰ ویژگی یک مشاور ماهر می پردازیم.

شما یک ارتباط دهنده قوی هستید

هنگام برخورد با مشتریان، مهم است که بدانید دقیقاً علایق و خواسته‌های هرکس چیست. به همین دلیل است که باید با همه افراد درگیر ارتباط زیادی برقرار کنید. این به این معنی است که پرسیدن سؤالات درست و رسیدن سریع و کارآمد به موضوع، مهارت های اساسی است که هر مشاور خوبی باید به آن مسلط باشد. این بدان معنا نیست که شما همیشه باید حرف آخر را بزنید. اما این بدان معناست که شما باید یک ارتباط برقرار کننده قوی باشید.

شما شنونده خوبی هستید

شما می توانید همه سوالات درست را بپرسید، اما اگر شنونده خوبی نیستید، پاسخ ها برای شما مفید نخواهد بود. یک مشاور ماهر بین سطرها گوش می دهد و دقیقاً می داند که بعداً کدام سؤال را بپرسد.

دوستان شما به خاطر مهارت های فردی تان از شما تعریف می کنند

برقراری ارتباط واقعی با کسی گاهی اوقات می تواند دشوار باشد، اما برای یک مشاور واقعاً یک عنصر ضروری است. آیا دوستان همیشه برای مشاوره  به شما مراجعه می کنند؟ آیا مردم به سرعت چیزهای شخصی را به شما می گویند؟ سپس مهارت های بین فردی شما احتمالا بهتر از بسیاری از افراد است.

شما از سخت کار کردن نمی ترسید

کار به عنوان مشاور پرسنل مستلزم مهلت های زمانی کوتاه و حجم کاری سنگین است. مشاوران موفق این را می‌دانند و بر هنر متعادل کردن کار سخت و زمان‌های بی‌وقفه مسلط شده‌اند. این بدان معناست که شما از کار سخت نمی ترسید، اما همچنین می دانید که زمان آن است که یک قدم به عقب بردارید.

شما مشتری مدار هستید

به عنوان یک مشاور، با مشتریان خود مانند یک ستاره رفتار کنید و آنها هرگز آن را فراموش نخواهند کرد. وقتی آنها به دنبال شغل جدیدی هستند، احتمالاً شما اولین تماسی خواهید بود که آنها برقرار می کنند. همچنین احتمال بیشتری دارد که سایر کاندیداها را به شما معرفی کنند و در صورت مشاهده فرصت های جدید به شما اطلاع دهند. به همین دلیل است که کار شما همیشه مشتری مدار است و در هر مرحله از مشتریان خود به خوبی مراقبت می کنید.

شما کنجکاو هستید و دوست دارید چیزهای جدیدی یاد بگیرید

صنعت کارکنان به سرعت در حال تغییر است. علاوه بر آن، ما در IT کار می کنیم، بازاری که دائماً خود را دوباره اختراع می کند. به همین دلیل ضروری است که شما به عنوان یک مشاور کنجکاو باشید و از یادگیری چیزهای جدید لذت ببرید. از فرصت‌های بازار و پیشرفت‌های فناوری جدید گرفته تا جدیدترین ابزارهایی که به شما کمک می‌کنند مشتری مناسب را پیدا کنید، هر هفته چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد!

شهود شما در درجه دوم قرار دارد

همه ابزارها و بهترین شیوه ها در کسب و کار با یک شهود قوی قابل مقایسه نیستند. به عنوان یک مشاور قوی، شما دقیقا می دانید که چگونه از نکات ظریفی که افراد دیگر در حال برقراری ارتباط هستند استفاده کنید. شهود شما به شما نشان می دهد که درد مشتری کجاست و کدام محیط کاری بهترین است.

شما در برابر استرس انعطاف پذیر و مقاوم هستید

شما انعطاف پذیر هستید و در برابر استرس مقاوم هستید، ممکن است مانند یک الزام شغلی استاندارد در هر شرح شغلی به نظر برسد. اما برای مشاوران پرسنل، این چیزی بیش از یک کلیشه است. بهترین نامزدها معمولاً قبلاً شغلی دارند. آنها اغلب احساس نمی کنند که در مورد فرصت های جدید در زمانی که کارفرمای فعلی خود هستند صحبت کنند. این به این معنی است که بسیاری از تماس های تلفنی مهم در ساعت های فرد انجام می شود.

شما یک رویکرد ساختاریافته دارید

شما هر روز همین روند را دنبال می کنید. به یاد داشته باشید که مراحلی که در ابتدا دنبال کردید همان چیزی است که باعث موفقیت شما شده است. اگر به فرآیندهای خود و اثربخشی آنها اعتقاد دارید، اگر “نه” دریافت کنید اشکالی ندارد. فقط همین روند را دوباره دنبال کنید و دفعه بعد موفق خواهید شد.

شما یک کارآفرین طبیعی هستید

مشاور کارکنان بودن بسیار شبیه کارآفرین بودن است، مگر بدون ریسک کارآفرینی. شما مسئول بازار خود هستید و می توانید با لمس شخصی خود به آن خدمت کنید. به همین دلیل، می بینیم که اکثر مشاوران ماهر روحیه کارآفرینی سالمی دارند.

انتهای مطلب/ منبع

نقش ها، مسئولیت ها، مهارت های مورد نیاز مشاور بازاریابی

نقش ها، مسئولیت ها، مهارت های مورد نیاز مشاور بازاریابی

مشاور بازاریابی یک حرفه ای خارج از کسب و کار است که با شرکت ها برای ایجاد و اجرای استراتژی های بازاریابی کار می کند. در حالت ایده آل، آنها سال ها تجربه در صنعت دارند. آنها قادر به دیدن یک طرح در تمام مراحل هستند از جمله ایجاد، پیام رسانی، هدف گذاری و تحویل. اما کار به همین جا ختم نمی شود. یک مشاور بازاریابی توانمند باید به همان اندازه با تحلیل و نظارت کمپین آشنا باشد.

آنها می توانند در صورت نیاز روش ارسال پیام یا تحویل را تغییر دهند و در نهایت نتایج وعده داده شده را به هر کسب و کاری که با آن کار می کنند ارائه دهند. و این وظیفه واقعی یک مشاور است برای رسیدن به اهداف شرکت شما. خواه ترافیک جستجوی ارگانیک بیشتر باشد، ROI  بالاتر از کمپین های رسانه های اجتماعی یا تعداد بیشتر مشترکین وبلاگ، یک مشاور با شما همکاری می کند تا به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند. 

چرا مردم یک مشاور بازاریابی استخدام می کنند؟

استدلال در اینجا بسیار ساده است؛ آنها مهارت خاصی دارند که شرکت شما به آن نیاز دارد . یک مشاور بازاریابی دارای تجربه و نتایج اثبات شده در زمینه خود است. آنها اغلب زمانی مفید هستند که یک کسب و کار به تازگی شروع به کار کرده است ، یا هدف خاصی در ذهن دارد که باید به آن دست یابند .  در حالی که ممکن است شما بیننده ای باشید که اهداف را تعیین می کند، یک مشاور دانش لازم را دارد تا آن اهداف را به واقعیت تبدیل کند. مطمئناً، همیشه می‌توانید فردی را به صورت داخلی استخدام کنید تا این کار را به عهده بگیرد.

آنها به طور کلی در پول شما صرفه جویی می کنند. بله، ممکن است نرخ آنها بیشتر باشد. اما باعث صرفه جویی در حقوق تمام وقت و مزایای مرتبط با آن می شود. فرض کنید در حال آماده شدن برای معرفی محصول یا رونمایی شرکت هستید. شما به یک متخصص در این زمینه نیاز دارید اما فقط برای این کار، آن وقت است که شما یک مشاور استخدام می کنید. یا شاید شما یک محصول یا ایده عالی داشته باشید، اما هیچ استراتژی واقعی برای بازاریابی آن در ذهن ندارید، یا دانش کار در مورد اینکه چگونه همه قطعات مختلف در یک برنامه بازاریابی کلی قرار می گیرند.

تفاوت بین یک مشاور بازاریابی و یک آژانس بازاریابی چیست؟

مشاور بازاریابی به طور کلی نمایشی تک نفره است. از سوی دیگر، یک آژانس بازاریابی، یک کسب و کار با خدمات کامل با قابلیت مدیریت تمام جنبه های فرآیند بازاریابی است.   هر دو بر بازاریابی متمرکز هستند و باید با تمام جنبه ها و ابزارهای موجود برای تحقق جادوی بازاریابی آشنا باشند.

تفاوت بین یک مشاور بازاریابی و یک آژانس بازاریابی

اینکه کدام یک برای شما مناسب است در نهایت به اهداف شما بستگی دارد و موارد زیر می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند:

 • در دسترس بودن: یک آژانس احتمالاً پرسنل کامل دارد و بنابراین به طور کامل به نیازهای شما پاسخ می دهد. یک مشاور احتمالاً چندین مشتری دارد و ممکن است زمان محدودی در روز داشته باشد تا به طور خاص با شرکت شما کار کند.
 • توجه شخصی: از طرف دیگر، با مشاوری که دقیقاً می دانید با چه کسی کار می کنید. و از آنجا که موفقیت کسب و کار و شهرت آنها به روابطی مانند روابط شما بستگی دارد، یک مشاور ممکن است تمایل بیشتری برای شرکت شما داشته باشد. اغلب، یک آژانس تعداد زیادی از مشتریان را پذیرفته و خدمات معمولی را ارائه می دهد، در حالی که یک مشاور بر تعداد محدودی از مشتریان تمرکز می کند و به آنها اجازه می دهد توجه و خدمات شخصی را ارائه دهند.
 • محدوده پروژه: برای پروژه های به ویژه بزرگ و در حال انجام، یک آژانس می تواند مفید باشد. افراد متعدد در پروژه اغلب می توانند نتایج را تسریع کنند، به خصوص زمانی که با اجرای کامل طرح بازاریابی سروکار داریم.
 • مجموعه مهارت های تخصصی: اغلب اوقات یک شرکت هدف بسیار خاصی دارد، خواه انجام بهتر سئو یا یک استراتژی خوب توسعه یافته رسانه های اجتماعی، یا هر چیز دیگری باشد. یکی از مزایای مشاور این است که شما می توانید فردی را بیابید که در زمینه مورد نیاز شما متخصص باشد، نه اینکه یک آژانس خدمات کامل ارائه دهد.
 • هزینه های مقیاس پذیر: رفتن به مسیر مشاور نیز می تواند مقرون به صرفه تر باشد. به جای پرداخت هزینه برای کل آژانس، فقط برای یک نفر برای انجام یک کار خاص پول می دهید. به خاطر داشته باشید که استراتژی‌های بازاریابی مدرن اغلب شامل استفاده از ابزارهای پرهزینه برای تجزیه و تحلیل، تحقیقات کلمات کلیدی و غیره می‌شوند که اغلب برای مشاوران غیرواقعی است. از سوی دیگر، آژانس ها احتمالاً می توانند هزینه را جذب کرده و به شرکت شما ارائه دهند.

هنگام استخدام مشاور بازاریابی چه نکاتی را باید رعایت کرد

استخدام مشاور بازاریابی با مجموعه ای از چالش های منحصر به فرد همراه است. بنابراین، مانند هر کارمند دیگری، باید هر شخص را در یک فرآیند غربالگری کامل قرار دهید . در این مورد، موارد خاصی وجود دارد که باید مراقب آنها بود. اول از همه، هر کسی می تواند بگوید که یک مشاور است. پس با آنها گفتگو کنید. از پرسیدن سوالات سخت نترسید. و مهمتر از همه، مراجع را بررسی کنید و نتایج اثبات شده را بخواهید. بخشی از مشکل این است که برای تبدیل شدن به یک مشاور بازاریابی واقعاً هیچ مدرک رسمی لازم نیست .

شما می توانید با دانستن اینکه به دنبال چه چیزی باشید، جلوتر از مشکل باقی بمانید. یک مشاور خوب باید:

 • دارای مدرک بازاریابی یا یک رشته مرتبط
 • سالها تجربه به عنوان یک بازاریاب کار با یک شرکت
 • یک نمونه کار که دستاوردهای آنها را نشان می دهد
 • تخصص ثابت شده در یک زمینه خاص (بازاریابی دیجیتال، بازاریابی محتوا و غیره)

نشانه های روشنی که نیاز به مشاور بازاریابی دارید

۱.تیم شما بی تجربه است

اگر تیم بازاریابی شما کمی سبز است، قطعا زمان آن رسیده است که به دنبال استخدام یک مشاور باشید. آنها قادر خواهند بود استراتژی شما را رهبری کنند و بر اجرای آن نظارت کنند و تیم شما در این فرآیند تجربه و بینش ارزشمندی به دست خواهد آورد. بسیاری از مشاوران زمان صرف می کنند تا به مشتریان خود بیاموزند که چگونه کار خود را به طور موثرتر انجام دهند. به این ترتیب، تیم داخلی شما می تواند با اطمینان بیشتر یک متخصص در دسترس، پاهای خود را خیس کند تا در صورت نیاز وارد عمل شود.

۲. شما به یک مشکل برخورد کرده اید

این یکی بزرگ است. در حالی که مشکلات اجتناب ناپذیر است، در واقع همه چیز به نحوه مدیریت بهبودی بستگی دارد. یک بهبودی خوب نیازمند اختراع مجدد است که به معنای ایده‌های تازه و محصولات، طرح‌ها یا کمپین‌های جدید است. اگر رشد شما به حدی رسیده است به یک مشاور بازاریابی نیاز دارید. از مشاور بازاریابی سوال کنید به خصوص زمانی که فرد سابقه موفقیت آمیزی داشته باشد. بنابراین اگر متوجه شدید که کسب و کار زمانی پر رونق شما متوقف شده است، با یک مشاور تماس بگیرید.

۳. تیم شما به راهنمایی استراتژیک نیاز دارد و در مسیرهای بسیار زیادی حرکت می کند

به استراتژی های بازاریابی مانند پازل فکر کنید. شما تعداد زیادی قطعه در اطراف دارید: اجتماعی، محتوا، سئو، PPC، و غیره. برای تکمیل پازل، باید همه قطعات را کنار هم قرار دهید.  که ما را به نشانه روشن بعدی می رساند. مطمئناً، ممکن است دست خود را روی همه قطعات داشته باشید. اما اگر هر کدام به طور مستقل عمل کنند، هرگز به نتایج دلخواه نخواهید رسید.  برای رسیدن به آن، به یک هدف نیاز دارید.

هدف استراتژی بازاریابی این است که اهداف خاصی را که با تلاش های بازاریابی خود می خواهید به آنها برسید، شناسایی کنید. اگر پایان بازی مشخصی در ذهن ندارید، تیم شما احتمالاً به جهات مختلف شکسته خواهد شد. یک مشاور خوب می تواند با تیم شما همکاری کند تا آنها را از طریق یک استراتژی فراگیر راهنمایی کند، استراتژی که هدف نهایی شما را مشخص می کند و هر قطعه از پازل را در یک برنامه قرار می دهد.

۴. شما به یک استراتژی بازاریابی کلی نیاز دارید و می خواهید مطمئن شوید که بهترین است

این با موارد فوق همراه است. به عنوان مثال فرض کنید سال‌ها در کسب ‌و کار بوده‌اید، اما هنوز هیچ استراتژی دیجیتال واقعی ندارید.  طبق گزارشات ۴۹ درصد از کسب‌ و کارها هیچ استراتژی دیجیتالی ندارند.

یک مشاور بازاریابی می‌تواند به شما بگوید که همه این کانال‌ها دقیقاً برای رسیدن به چه چیزی با هم کار می‌کنند و چگونه می‌توانید بهترین نتایج را اجرا کنید. به طور طبیعی، شما می خواهید که استراتژی بهترین است. استخدام یک متخصص کسب و کار شما را موفق تر می کند. کسانی که می خواهند بهترین باشند، خود را با بهترین ها احاطه کرده اند. و این باید شامل استراتژی بازاریابی شما نیز باشد.

۵. شما به کسی نیاز دارید که بتوانید با او تماس بگیرید، بتوانید به او اعتماد کنید

یک مشاور بازاریابی قابلیت اطمینان بسیار مورد نیاز را فراهم می کند. به یاد داشته باشید، یک مشاور معمولاً می‌تواند زمان و خدمات شخصی‌سازی‌ شده‌تری ارائه دهد و اگر اغلب در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرید که می‌توانید از پشتیبان بازاریابی استفاده کنید، می‌دانید که به آن نیاز دارید.

وقتی در فیس بوک نظر منفی دریافت کردید یا در وبلاگ خود نظر بدی دریافت کردید، با مشاور خود تماس بگیرید. اگر ترافیک شما به طور ناگهانی کاهش یافت، با مشاور خود تماس بگیرید. اگر وب سایت شما به طور ناگهانی ۳۰ ثانیه طول می کشد تا بارگذاری شود، با مشاور خود تماس بگیرید. 

انتهای مطلب/ منبع