مشاور کسب و کار چه می کند؟

مشاور کسب و کار چه می کند؟

مشاور کسب و کار به سازمان ها کمک می کند تا مشکلات خاصی را که در رسیدن به اهداف تجاری خود با آن مواجه هستند شناسایی کنند و سپس استراتژی های مناسب را تعیین کنند تا شرکت ها بتوانند بر این چالش ها غلبه کنند. اگر به شغلی علاقه مندید که در آن بتوانید مهارت های عیب یابی خود را در حین به کارگیری راه حل های خلاقانه منعطف کنید، حرفه مشاوره کسب و کار ممکن است برای شما مناسب باشد.

بنابراین، یک مشاور کسب و کار چه کاری انجام می دهد، چقدر درآمد دارد، و چگونه می توانید به یک مشاور تبدیل شوید؟ در این مطلب، ما موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

مشاور کسب و کار کیست؟
یک روز در زندگی یک مشاور کسب و کار
حقوق مشاور کسب و کار
چگونه یک مشاور کسب و کار شویم؟


مشاور کسب و کار کیست؟
مشاوران کسب و کار با مدیران شرکت ها و صاحبان مشاغل همکاری می کنند تا آنها را در بهبود سازمانشان راهنمایی کنند. برای مثال، آنها ممکن است بر کمک به شرکت‌ها در بهبود عملیات، افزایش کارایی و توسعه استراتژی‌های رشد تمرکز کنند. «مشاور کسب‌وکار فردی است که به‌عنوان یک متخصص از خارج از شرکت استخدام می‌شود تا در مورد چگونگی بهتر کردن شرکت مشاوره دهد». “بهترین راه برای فکر کردن به یک مشاور کسب و کار ترکیبی از یک مربی، یک حل کننده مشکل و یک مشاور شخصی است.”

این که سازمان ها دقیقاً برای چه مشاورانی استخدام می کنند به مسائل یا چالش های خاص شرکت بستگی دارد. «خدمات مشاوره کسب‌وکار می‌تواند هر موضوعی را پوشش دهد و از فعالیت‌های بسیار خاص تا بسیار گسترده باشد.

بسته به نوع مشاوره ای که روی آن تمرکز می کنید، علم، فناوری، مهندسی، هنر و ریاضیات را نیز تجربه خواهید کرد. او می گوید: «مشاوره یک حرفه STEAM است. هر کاری که یک مشاور انجام می‌دهد ترکیبی از همه آن‌ها است، زیرا شما باید از «حل مسئله علمی» استفاده کنید، همیشه یک جنبه فناوری وجود دارد، شما روشی را که کسب‌وکار انجام می‌دهد دوباره مهندسی می‌کنید، و ریاضی نقش مهمی ایفا می‌کند. – وقتی چیزی را تغییر می‌دهید، باید به این فکر کنید که در همه کسانی که آن را انجام می‌دهند، چند برابر می‌شود.»

مشاوران کسب و کار در مقابل انواع دیگر مشاوران
در مشاوره شرکتی ، انواع مختلفی از مشاوران را خواهید یافت. علاوه بر مشاوران کسب و کار که نقش کلیدی آنها کمک به سازمان ها در حل چالش های عملیاتی و فرآیندی است، انواع دیگر مشاوران در صنعت عبارتند از:

مشاوران مدیریت به مدیران ارشد در یک شرکت در زمینه مدیریت ریسک کمک می کنند، به ویژه در دوران گذار سازمانی.
مشاوران استراتژی بر استراتژی کسب و کار و برنامه ریزی برای تسهیل رشد مداوم و سودآوری شرکت تمرکز می کنند.
مشاوران مدیریت و استراتژی زیرمجموعه مشاوره کسب و کار قرار می گیرند.

«سطح» در این مورد به این معنی نیست که یکی از دیگری مهم‌تر است. “به این معنی است که یکی “انجام دهنده” (مشاور مدیریت) و یکی “برنامه ریز” (مشاور استراتژی) است.” معمولاً مشاوران استراتژی بالاترین تحصیلات را دارند در حالی که مشاوران مدیریت تجربه کاری بیشتری دارند.

یک روز در زندگی یک مشاور کسب و کار
یک روز معمولی برای یک مشاور تجاری بسته به نوع مشاوره‌ای که انجام می‌دهید متفاوت است. برای مثال، اگر یک مشاور مالی هستید، بیشتر وظایف شما به امور مالی مربوط می شود ، اما اگر مشاور بازاریابی هستید، در درجه اول بر بازاریابی تمرکز خواهید کرد .

«اولین چیزی که باید بدانید این است که به‌عنوان یک مشاور، روزهای شما هرگز یکسان نیست. «شما باید با ابهام و تغییر خیلی راحت باشید. شما برای رفع و حل مسائل استخدام شده اید، بنابراین باید با آنچه یاد می گیرید و نحوه کمکتان سازگار شوید. مشاغل ما دائماً با توپ های منحنی پر می شود و هر بار به شما دستمزد می دهند که عکس العمل عالی نشان دهید، بنابراین گاهی اوقات بسیار استرس زا است.

اکثر مشاوران کسب و کار از چارچوب اثبات شده ای در تجزیه و تحلیل و حل مشکلات استفاده می کنند. «به این ترتیب، کار معمولی روزانه می‌تواند شامل وظایفی خاص برای اجرای مراحل یا مراحل در آن چارچوب باشد. چنین وظایفی می تواند شامل جلسات، ارائه ها یا جلساتی برای تحقیق در مورد وضعیت فعلی باشد. جمع آوری هر گونه داده مورد نیاز؛ تجزیه و تحلیل آن داده ها؛ پیشنهاد بهبود بر اساس تجزیه و تحلیل؛ و احتمالاً آن راه حل ها را اجرا کنید و گزارش نهایی را در مورد نتایج ارائه دهید.

حقوق مشاور کسب و کار
شما می توانید به عنوان یک مشاور کسب و کار حقوق بالایی داشته باشید – اما دستمزد برای این نقش بسته به تجربه، نوع، صنعت و خدمات شما متفاوت است. حقوق پایه از ۳۵۰۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال شروع می شود. «می‌توانید مستقیماً برای یک شرکت مشاوره کار کنید یا مستقیماً برای یک سازمان کار کنید.» “اگر شما مستقل هستید و چندین مشتری دارید، می توانید صدها هزار مشتری در سال به دست آورید، اما باید از پایین شروع کنید و راه خود را ادامه دهید تا نامی برای خود و پایگاه مشتری ایجاد کنید.”

برخی از مشاوران کسب و کار هستند که بیش از ۵۰۰ دلار در ساعت دریافت می کنند. «مشاوران کسب و کار در سطح اولیه می توانند حدود ۵۵ دلار در ساعت شروع کنند. مشاوران کسب و کار باتجربه یا در سطح ارشد می توانند حدود ۲۵۰ دلار در ساعت یا بیشتر درآمد کسب کنند. مشاوران کسب و کار مستقل می توانند بر اساس میزان نفوذ و محبوبیت خود در کنار سایر عوامل، در هر ساعت پول بیشتری کسب کنند.

دفتر آمار کار (BLS) بیان می کند که تحلیلگران و مشاوران مدیریت در سال ۲۰۲۲ میانگین دستمزد سالانه ۱۰۴۶۶۰ دلار داشتند. با استفاده از داده های جمع آوری شده از اظهارنامه مالیاتی، Intuit Mint میانگین دستمزد مشاوران تجاری را ۸۱۵۰۰ دلار در سال و تا ۱۹۵۰۰۰ دلار تعیین کرد.

خوشبختانه، مشاوره کسب و کار در سال های آینده همچنان به عنوان یک حرفه پر تقاضا خواهد بود. «مشاوره هرگز از بین نمی رود. اگر شرکت‌ها می‌توانستند خودشان را اصلاح کنند، این کار را می‌کردند. دلایل زیادی وجود دارد که شرکت ها به کمک خارجی نیاز دارند. همیشه مسئله دانش یا توانایی نیست. اغلب وقت و نیروی انسانی است.»

چگونه یک مشاور کسب و کار شویم؟
برای شروع مشاوره کسب و کار آماده اید؟ به گفته کارشناسان در اینجا نحوه ورود به این حرفه آورده شده است.

تحصیلات
یک مسیر معمولی شامل مدرسه بازرگانی با مدرک لیسانس برای ورود به یک شغل مشاوره سطح ابتدایی است. «مدرک کارشناسی ارشد ضروری نیست، اما بسیار مفید است. “اگر قصد دارید یک شرکت مشاوره بزرگ داشته باشید، پس یک MBA مورد نیاز است.”

گواهینامه ها
گواهینامه ها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا یک موقعیت مشاور کسب و کار پیدا کنید، از جمله گواهینامه مدیریت پروژه حرفه ای (PMP) و گواهینامه شش سیگما .

برای اینکه یک مشاور کسب‌وکار با حسن نیت باشید، لزوماً نیازی به گواهینامه ندارید، اما اگر تصمیم دارید که یک تخصص یا تخصص لازم برای انجام نوع خاصی از مشاوره در یک صنعت خاص داشته باشید، به گواهینامه نیاز دارید. به عنوان مثال، یک مشاور فرآیند کسب و کار دارای گواهینامه کمربند مشکی در Lean Six Sigma.

تجربه دنیای واقعی در صنعت، مانند کارآموزی یا شبیه‌سازی شغل ، می‌تواند به شما در توسعه مجموعه مهارت‌های مورد نیاز برای کار به عنوان مشاور کسب و کار کمک کند.

مهارت ها
این مهارت‌های فنی را برای مشاوران تجاری ضروری می‌باشد:

مهارت های ساخت پرزنتیشن و ارائه آن
ایجاد و تجزیه و تحلیل صفحه گسترده مایکروسافت اکسل با قابلیت واردات و صادرات داده ها در صورت نیاز
توانایی استفاده از ابزارهای تحلیل پایه مانند ایجاد جدول محوری و اعتبارسنجی داده ها
تسهیل جلسه برای جلسات آنلاین / از راه دور و حضوری
مهارت های نرم نیز بسیار مهم هستند. برای اینکه یک مشاور مؤثر باشید، «حتما باید مردمی باشید». “شما به مهارت های ارتباطی فوق العاده ای نیاز دارید : اول گوش دادن! و باید بتوانید اعتماد ایجاد کنید و حضوری آرام بخش داشته باشید.»

علاوه بر مهارت‌های ارتباطی شفاهی و نوشتاری قوی ، توانایی ارتباط بین فردی و تمایل به گوش دادن عینی و دقیق به مشتری که برایش کار می‌کنید، هر مشاور کسب و کار باید هوش هیجانی و همدلی داشته باشد./

شرح شغل مشاور کسب و کار

شرح شغل مشاور کسب و کار

در مورد الزامات، وظایف، مسئولیت ها و مهارت های کلیدی که باید در شرح شغل مشاور کسب و کار باشد، بیاموزید. مشاوران تجاری شیوه های سازمانی را تجزیه و تحلیل می کنند، نقاط ضعف را شناسایی می کنند و راه حل هایی را پیشنهاد می کنند. مشاوران تجاری اغلب در زمینه های خاصی مانند بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت، مهندسی یا امور مالی تخصص دارند و در مورد آن موضوع مشاوره تخصصی ارائه می دهند.

الگوی شرح شغل مشاور کسب و کار
ما به دنبال یک مشاور بازرگانی واجد شرایط و با انگیزه برای ارزیابی و اصلاح عملیات تجاری، ارائه راهنمایی های متخصص و اجرای پروژه ها هستیم. مسئولیت های مشاور کسب و کار شامل بررسی و تحلیل جنبه های مختلف کسب و کار، گردآوری داده ها و گزارش ها، ارائه توصیه ها و هدایت اجرای پروژه های جدید است.

برای موفقیت به عنوان یک مشاور تجاری، باید دانش کسب و کار حرفه ای و مهارت های ارتباطی عالی داشته باشید. یک مشاور تجاری برتر باید مهارت های تحقیقاتی برجسته ای داشته باشد و توانایی های استثنایی در حل مسئله را نشان دهد.

مسئولیت های مشاور کسب و کار:
ملاقات و مشاوره با مدیران ارشد در طول فرآیند مشاوره.
تعیین نیازهای کسب و کار و شناسایی نقاط ضعف.
ارزیابی و تجزیه و تحلیل شیوه ها و رویه های تجاری.
تدوین و ارائه یافته ها و پیشنهادات پژوهشی.
توسعه طرح های پروژه دقیق برای ایجاد تغییرات و بهبود.
سازماندهی و مدیریت پروژه های تجاری.
ارائه راهنمایی در هنگام بروز مسائل، چالش ها یا موقعیت های مشکل ساز.
ردیابی و ارزیابی اثربخشی پروژه ها.

شرایط مشاور بازرگانی:
مدرک مدیریت بازرگانی یا رشته های مرتبط الزامی است.
سابقه کار در زمینه مشاوره بازرگانی ترجیح داده می شود.
کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد در زمینه کسب و کار تخصصی سودمند است.
داشتن گواهینامه به عنوان مشاور مدیریت امتیاز محسوب می شود.
مهارت های تحقیق و جمع آوری داده قوی.
مهارت های تحلیلی و حل مسئله قوی.
دانش در زمینه های مختلف تجاری مانند فناوری اطلاعات، منابع انسانی، آموزش و بازاریابی.
مهارت های ارتباطی عالی، بین فردی و ارائه.
تسلط به مایکروسافت آفیس.
آشنا با طیف گسترده ای از نرم افزارهای مدیریت کسب و کار مانند برنامه های صورتحساب کسب و کار، برنامه های پردازش کلمه، CRM، پایگاه داده و نرم افزارهای مدیریت دارایی./

۵ دلیل برای ایجاد انگیزه در کارمندان

۵ دلیل برای ایجاد انگیزه در کارمندان

برای دستیابی به هدف ایجاد انگیزه برای کارمندان، ما باید درک کنیم که چقدر مهم است که بهره‌وری، دسترسی و قدردانی لازم برای شاد بودن را به اشتراک بگذاریم. محل کار خود را با این ۵ مرحله برای ایجاد انگیزه در کارکنان خود متحول کنید.

۱.به آنها با مزایای پولی پاداش دهید

پول یک محرک مهم باقی می ماند. با این حال، برای الهام بخشیدن به کارمندان خود برای کسب درآمد زیاد، کمک به افراد زیادی و لذت بردن از آن، باید گزینه‌ها، فرصت‌ها و نکات مثبتی را ایجاد کنید. با ارائه پاداش ها یا سایر گزینه های پولی به کارکنان خود ، نه تنها به هدف خود برای خوشحال کردن اطرافیان خود کار خواهید کرد، بلکه آنها را تشویق می کنید تا همین کار را انجام دهند.

۲. ارزش زمان خود را بدانید

زمان بیش از یک تیک تاک ساعت است. این دارایی ارزشمندی است که به مردم امکان می دهد برای دادن و دریافت بیشتر در دسترس باشند. شناسایی و پاداش دادن به کارکنانی که از زمان خود استفاده می کنند، آنها را تشویق می کند تا در کار خود بهره وری و کارآمدی بیشتری داشته باشند.

۳. صداقت را تصدیق کنید

اگر بتوانید با خودتان صادق باشید، می توانید با اطرافیان خود صادق باشید که باعث ایجاد یک محیط کاری آرام و کارآمد می شود. به کارمندان پاسخگو که مسئولیت را بر عهده می گیرند، پاداش دهید و از آن یاد بگیرید. اینها افرادی هستند که قرار است از اشتباهات خود رشد کنند و به خاطر آنها موفق شوند. همه اطرافیانتان را تشویق کنید که صادق بمانند و برای این کار به آنها پاداش دهید.

۴. پاداش کسانی که درخواست کمک می کنند

قلمرو وسیع دانش همیشه یک چیز را به ما یادآوری می کند: همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد. کارکنانی که شجاعت پذیرش شکاف در درک خود را نشان می دهند و فعالانه به دنبال کمک هستند، باید تشویق شوند و از آنها تقدیر شود. ما چیزی را که نمی دانیم نمی دانیم و کسانی که کمک می خواهند و فروتنی جاهلانه نشان می دهند کسانی هستند که به اطرافیان خود الهام می بخشند.

۵. به افراد درگیر و در دسترس پاداش دهید

وقتی کارمندی دارید که نه تنها همیشه در کار خود فعال است، بلکه در دسترس هم هست، او را تشویق کنید و به او پاداش دهید. ترکیبی از تعامل و دسترسی چیزی است که شما را موفق می کند زیرا یکی بدون دیگری مهم نیست. وقتی یک کارمند نه تنها خود را برای اطرافیانش قابل دسترس می کند و همیشه در حال یادگیری و رشد است، به اطرافیان خود الهام می بخشد.

به عنوان مدیر، نقش ما فقط راهنمایی نیست، بلکه تصدیق و پاداش دادن است. با ادغام انگیزه های متفکرانه که با قدردانی، اصالت و مشارکت طنین انداز می شوند، ما نه تنها بهره وری را افزایش می دهیم، بلکه بذرهای یک محل کار هدفمند و شاد را می کاریم. این پنج اصل را بپذیرید و شاهد قدرت دگرگون کننده تقویت مثبت در عمل باشید.

انتهای مطلب/ منبع

رمزگشایی تاکتیک های تبلیغات عطر

رمزگشایی تاکتیک های تبلیغات عطر

در تبلیغات، تبلیغات عطر یک پارادوکس را نشان می دهد. چگونه می توان ماهیت یک رایحه را به تصویر کشید و آن را از طریق یک صفحه تلویزیون، پست رسانه های اجتماعی یا بیلبورد منتقل کرد؟ این چالش با بو و مزه اتفاق می افتد زیرا نشان دادن آنها غیرممکن است، اما احساسات، حالات و فضاهایی که ایجاد می کنند کاملاً امکان پذیر است. از این رو، تبلیغ‌کنندگان باید با استفاده از تکنیک‌های بصری و داستان‌گویی قانع‌کننده، از ابرقدرت عاطفی رایحه بهره ببرند تا احساسات و عواطفی را که یک عطر خاص ایجاد می‌کند، نشان دهند. بنابراین، چگونه آنها به این امر دست می یابند؟

۱.داستان سرایی تصویری

تبلیغات عطر شاهکارهای داستان سرایی تصویری هستند. تبلیغ‌کنندگان از سمفونی تصاویر زیبا، با استفاده از مدل‌های نفیس، مناظر خیره‌کننده، و تنظیمات زیبا استفاده می‌کنند تا سبک زندگی مورد نظر را به وضوح به تصویر بکشند. هر فریم با دقت طراحی شده است تا ماهیت عطر را منعکس کند، چه یک استراحت رمانتیک در پاریس یا یک مهمانی قایق بادبانی در مدیترانه. جلوه های بصری روایتی را ایجاد می کند که بینندگان نمی توانند جزئی از آن باشند.

۲. اتصالات مغزی

قشر بویایی مغز مسئول پردازش بوها است و ارتباط نزدیکی با مناطقی دارد که احساسات و خاطرات را ذخیره می کند. به همین دلیل است که گاهی اوقات بویی را استشمام می‌کنید و از طریق خاطرات خود به یک خاطره خاص یا شخصی که توسط آن رایحه یادآوری می‌شود، می‌روید. این ارتباط به رایحه‌ها اجازه می‌دهد تا خاطرات زنده و واکنش‌های عاطفی عمیق را ایجاد کنند و عطر را به وسیله‌ای قوی برای فراخوانی احساسات و تجربیات مختلف تبدیل کنند.

۳. درخواست حسی

در حالی که قلمرو دیجیتال در درجه اول دیداری و شنیداری است، تبلیغ‌کنندگان راه‌های مبتکرانه‌ای برای درگیر کردن حواس مخاطب پیدا می‌کنند. از صحنه‌های تداعی‌کننده بصری گرفته تا عناصر صوتی با دقت ساخته شده، صدای قطرات باران، زمزمه‌ای در باد، تبلیغات عطر از صفحه‌نمایش فراتر می‌رود تا تجربه‌ای چندحسی ایجاد کند. این محرک های حسی ارتباط بین بیننده و عطر را عمیق تر می کند و آن را به یاد ماندنی تر و مطلوب تر می کند.

۴. حس نفسانی

جذابیت جنسی یک موضوع رایج در تبلیغات عطر است، زیرا از احساسات قدرتمند مرتبط با جذابیت استفاده می کند. تبلیغ‌کنندگان به طرز ماهرانه‌ای اشاره می‌کنند که استفاده از این عطر با استفاده از عناصر بصری مانند افراد جذاب، لباس‌های آشکار و محیطی جذاب، جذابیت جنسی را افزایش می‌دهد. و معمولاً آب درگیر می شود و حداقل یک نفر پلک می زند و فضایی حسی برای جذب عطر ایجاد می کند.

۵. تایید افراد مشهور

تایید افراد مشهور یک تاکتیک کلاسیک برای ایجاد اغوای نفسانی است. یک سلبریتی خوب انتخاب شده می تواند روح عطر را مجسم کند و جذابیت خود را به کمپین ببخشد. تبلیغ‌کنندگان از قدرت ستاره‌ای این افراد مشهور استفاده می‌کنند تا حسی از زرق و برق را در اطراف عطر ایجاد کنند. سلبریتی به کانالی تبدیل می‌شود که از طریق آن مصرف‌کنندگان می‌توانند خواهان شناسایی و تحسین باشند.

جمع بندی

تبلیغات عطر تلفیقی از هنر، روانشناسی و مهارت های بازاریابی است. تبلیغ‌کنندگان با تأکید بر احساسات و بافتن داستان‌های جذاب با بینندگان ارتباط برقرار می‌کنند و تبلیغات عطر را به تجربه‌ای فراگیر تبدیل می‌کنند. بنابراین، دفعه بعد که با یک تبلیغ عطر مواجه شدید، به خاطر بسپارید که جادوی آن در توانایی آن در برانگیختن احساسات، مجذوب کردن حواس و به جا گذاشتن اثری ماندگار در حافظه بویایی و احساسی شماست.

انتهای مطلب/ منبع

طرز فکری که باید برای باز کردن پتانسیل کسب و کار خود اتخاذ کنید

طرز فکری که باید برای باز کردن پتانسیل کسب و کار خود اتخاذ کنید

چندین مرحله در رشد شخصی وجود دارد که با رشد یک کسب و کار موفق همراه است. از خودآگاهی گرفته تا تحمل ریسک، بسیاری از کلمات رایج در کارآفرینی در واقع از روانشناسی رایج سرچشمه می گیرند. داشتن دانش کاری درباره نحوه پردازش اطلاعات توسط یک ذهن کارآفرین، شروع خوبی برای فهمیدن اینکه چگونه راه اندازی یک کسب و کار برای شما بهترین است. شاید بزرگترین قدم رفتن از کارمند شدن در کسب و کار دیگران، تا تصمیم گیری در مورد اینکه واقعاً می خواهید شغل خود را رهبری کنید، بروید.

خودت را بشناس

خودآگاهی اساسی ترین و ضروری ترین ویژگی برای یک کارآفرین است، به همین دلیل است که به یک کلمه تبلیغاتی کسب و کار تبدیل شده است. با کمال تعجب، مطالعه ای که در مجله کسب و کار هاروارد گزارش شده است ، نشان می دهد که «اگرچه بیشتر مردم معتقدند که خودآگاه هستند، خودآگاهی یک ویژگی واقعاً نادر است» و تخمین می زند که تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد از افراد مورد بررسی واقعاً این ویژگی را دارند.

برای به دست آوردن خودآگاهی و تعیین مسیری به سوی کارآفرینی موفق، نگاهی صادقانه به آینه بیندازید. نقاط قوت و ضعف شما چیست؟ چه چیزی به شما انگیزه می دهد؟ نگاه به درون منجر به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کارمند بودن بهترین گزینه است یا اینکه ذهنیت اصلی کارآفرین بودن را دارید و برای یک کارآفرین، خودآگاهی نیز قدرت پرورش یک تیم عالی است. ترک آسایش یک سازمان برای شروع یک سرمایه گذاری جدید مستلزم غلبه بر ترس، ایجاد استقامت و جهش ایمان است. رفتن از طرز فکر کارمندی به یک ذهنیت کارآفرینی ممکن است بزرگترین جهش احساسی باشد، اما اولین مورد از بسیاری خواهد بود.

ایجاد یک ذهنیت سازگار

داشتن یک ذهنیت سازگار یکی از عناصر کلیدی ایجاد و رشد یک کسب و کار است. ذهنیت سازگار چیست؟ این کاری است که مغز در پشت صحنه انجام می دهد تا به ما کمک کند از اشتباهات درس بگیریم و به جای پذیرش شکست، راه حل ها را پیدا کنیم و به جلو برویم. این انعطاف پذیری را نمی توان در کارآفرینی دست کم گرفت. بقای کسب و کار نه تنها به توانایی یادگیری و غلبه بر مشکلات بستگی دارد، بلکه به صاحب کسب و کار اجازه می دهد تا فرصت های جدید را جستجو کرده و از آنها استفاده کند.

کتابی پیشگامانه در مورد همین موضوع در سال ۲۰۰۶ توسط روانشناس کارول دویک با عنوان ذهنیت: روانشناسی جدید موفقیت منتشر شد که مفهوم رشد و ذهنیت های ثابت را بررسی می کند، اصطلاحاتی که نویسنده ابداع کرده است. تیم او با بررسی فعالیت پردازش مغز، فعالیت مغز را در حالی که دانش آموزان اشتباهات خود را در یک آزمون مرور می کردند، اندازه گیری کردند. آنها دریافتند که برخی از دانش‌آموزان دارای فعالیت مغزی بیشتری هستند و ذهنیت رشدی را نشان می‌دهند و برخی دیگر هیچ فعالیتی ندارند. او فرض کرد که یک طرز فکر ثابت مانع از یادگیری از اشتباهات شما می شود، در حالی که یک طرز فکر رشد می تواند شما را توانمند کند که اشتباهات را به عنوان فرصت های یادگیری درک کنید.

آیا می توان خود را برای ایجاد ذهنیت رشد تربیت کرد ؟ کاملا. این موضوع تبدیل تفکر از یک ذهنیت مناسب به یک ذهنیت سازگار است. اینجا نکاتی وجود دارد:

 • انسان باشید: انسان ها ذاتاً ناقص هستند. نقص خود و اطرافیانتان را بپذیرید و منحصربه‌فردی را که شما را می‌سازد، بپذیرید .
 • شجاع باشید: با دیدن چالش های جدید به عنوان فرصت، بر ترس غلبه کنید. ترس یک احساس طبیعی است، و داشتن توانایی پیشروی با نگرش می تواند شما را از بحران های زیادی عبور دهد و به شما امکان می دهد در یک محیط پر فشار کار کنید. کسب و کار را به عنوان یک ماجراجویی و رسیدن به موفقیت را مانند صعود در مسیری صخره ای و پر پیچ و خم به سمت قله کوه در نظر بگیرید.
 • مراقب باشید: به آنچه فکر می کنید و می گویید توجه کنید. افکار منفی در سرتان را خودسانسور کنید و اجازه ندهید از دهانتان خارج شوند. هرچه بیشتر روی چیزهای خوب تمرکز کنید، بدی ها کمتر نگران شما خواهند بود و نتیجه آن احترام به خود، رفتار اخلاقی و توانایی رسیدن به اهداف عالی تر خواهد بود.
 • خلاق باشید: اگر بتوانید رویاپردازی کنید، می توانید آن را انجام دهید. طوفان فکری شما به یک دید روشن در مورد آنچه که هست و نیازی که پر می کند نیاز دارد. تصور کنید که موفقیت چگونه خواهد بود و یک طرح کسب و کار دقیق برای دستیابی به آن ایجاد کنید.
 • واقع بین باشید: به آنچه می خواهید در کسب و کار به دست آورید، عمیقاً غواصی کنید. شهرت است یا ثروت؟ آیا این مبلغ دلاری است؟ تعدادی مکان؟ اهداف ضروری هستند، اما یک برنامه واقع بینانه برای رسیدن به هر هدفی به همان اندازه مهم است. زمان، بودجه و دانش هر کدام به توانایی رسیدن به هر هدفی کمک می کنند.

نیاز به دانستن

ایجاد یک ذهنیت رشد سازگار و سازگار، عنصر اصلی کارآفرینی است. اما آنچه شما همان ذهن را با آن پر می کنید به همان اندازه ضروری است. آشنایی با زیر و بم کسب و کار و کسب مهارت های برتر رهبری اصول اولیه است. دانش کسب و کار به ایجاد یک محیط کارمند بهتر کمک می کند تا شانس بیشتری برای موفقیت در کسب و کار، توسعه شخصی بیشتر، سازگاری بیشتر و افزایش مهارت های ارتباطی در محل کار فراهم کند. تبدیل شدن از یک کارمند به یک کارفرما، غلبه بر ترس و کسب دانش، همگی به توسعه ذهنیت رشد کمک می کنند. با سازگاری و دیدگاه مثبت، هر چیزی امکان پذیر است، به ویژه رشد و موفقیت کسب و کار.

انتهای مطلب/ منبع

۱۰ راز روانی برای موفقیت در بازاریابی

۱۰ راز روانی برای موفقیت در بازاریابی

برای تسلط بر هنر بازاریابی، باید روانشناسی انسان را در نظر گرفت. به طور مشخص تر «چرا» و «چگونه» افکار و رفتار انسان، به ویژه در مورد مصرف گرایی. بعلاوه، ایجاد محتوایی که به هیچ وجه شکلی را جذب یا علاقه مند به مخاطبین هدف شما نکند، منطقی نخواهد بود. در این راهنما، اصول روانشناسی برتر در بازاریابی را به اشتراک می گذاریم.

اثبات اجتماعی

اثبات اجتماعی اصطلاحی است که توسط روانشناس آمریکایی دکتر رابرت سیالدینی در دهه ۱۹۸۰ ابداع شد و پدیده ای را توصیف می کند که به موجب آن افراد اعمال را تقلید می کنند و باورهای دیگران را می پذیرند. اینجوری بهش فکر کن مردم اگر از قبل بدانند که دیگران آن را خریده اند و از آن راضی بوده اند، تمایل بیشتری به خرید محصول یا خدمات خاصی دارند. گاهی اوقات انتخاب عدم پیروی از روندهای خاص منجر به تجربه ناخوشایندی از آنچه به عنوان “FOMO” شناخته می شود، به نام ترس از دست دادن می شود.

بنابراین، چگونه از اثبات اجتماعی در مفهوم بازاریابی استفاده کنیم؟ یکی از راه‌هایی که می‌توان در مورد آن انجام داد، داشتن توصیفات، مطالعات موردی، بررسی‌ها و فریادها در سراسر اینترنت است. آن را در حساب رسانه های اجتماعی خود، از طریق ایمیل و در وب سایت خود به اشتراک بگذارید تا آن را حتی بهتر به صورت آنلاین پخش کنید.

اثر فریب

آیا می‌دانستید که وقتی گزینه سوم در بین دو گزینه قرار می‌گیرد، افراد مجبورند ترجیح خود را بین دو گزینه تغییر دهند؟ این تاکتیک معمولاً در مدل های قیمت گذاری یافت می شود. برای توضیح بیشتر، صاحبان کسب ‌و کار معمولاً یک امتیاز قیمت اضافی را در نظر می‌گیرند. کالای «فریب»، تا مشتریان را به خرید گزینه گران‌تر تشویق کنند.

کمبود

به نظر می رسد که هر چه یک محصول یا خدمات کمیاب تر باشد، ارزشمندتر می شود. این می تواند زمانی مشهود باشد که تبلیغات و اعلامیه های «فقط چند صندلی باقی مانده»، «فروخته شده»، و غیره را ببینیم. یک اتفاق ساده از عرضه و تقاضا.

لنگر انداختن

به جرات می توان گفت که مقاومت در برابر تخفیف و فروش فوق العاده دشوار است. دلیل این امر این است که افراد معمولاً تصمیمات نهایی خود را بر اساس بیت های اطلاعات اولیه ای که به دست می آورند استوار می کنند. ما به این می گوییم لنگر انداختن.

به عنوان مثال، اگر یک جفت کفش ورزشی مورد علاقه شما که در ابتدا صد دلار قیمت داشت، اکنون برای خرید با پنجاه دلار در دسترس است، پس شما فوراً بر روی ماه خواهید بود تا آنها را در دست بگیرید. در حالی که، اگر نمی دانستید که قیمت اولیه آنها صد دلار است، ممکن بود پنجاه دلار فقط برای یک جفت کفش ورزشی کمی زیاد به نظر برسد.  بنابراین، اگر تصمیم گرفتید محصولات یا خدمات خود را تخفیف دهید، حتما قیمت اولیه را نمایش دهید و درصد تخفیفی را که مشتریان شما می توانند از فروش دریافت کنند را برجسته کنید.

بیزاری از دست دادن

اصطلاح بیزاری از دست دادن کاملاً توضیحی است. به این اشاره دارد که چگونه یک نفر از دست دادن چیزی که دوست دارد می ترسد. به بیانی دیگر، ترس از دست دادن می‌تواند بر لذت سود غلبه کند و بازاریابان معمولاً از این مزیت استفاده می‌کنند و به مشتریان بالقوه رایگان در قالب دمو، تریلر، تیزر، آزمایش رایگان و غیره می‌دهند. برای مثال، بعید است یک مصرف کننده برای لغو اشتراک از طرح اشتراک پس از یک دوره آزمایشی رایگان، تا زمانی که از آن لذت می برد.

روانشناسی رنگ

در زندگی روزمره، ما به طور مرتب رنگ‌های اطراف خود را با احساسات، حالات، احساسات و برندهای مختلف مرتبط می‌کنیم. در واقع، روانشناسی رنگ ها حوزه مطالعاتی خود است، مطالعه چگونگی تأثیر رنگ ها بر رفتار و ادراک انسان.

اغلب اعتقاد بر این است که قرمز اشتها را تشویق می کند و به همین دلیل است که بسیاری از زنجیره های غذایی آن را به عنوان بخشی از رنگ برند خود می پذیرند. مک دونالد، برگر کینگ، کی اف سی و پیتزا هات تنها چند نمونه هستند. از سوی دیگر، رنگ بنفش اغلب با سلطنت و تجمل مرتبط است. در حالی که رنگ سبز با طبیعت، سلامتی، آرامش و آرامش همراه است.

نکته مهم در اینجا این است که رنگی را انتخاب کنید که به بهترین وجه برای صنعت کسب و کار شما مناسب باشد و برند خود را حول آن ایجاد کنید.

قانون کمترین تلاش

به جرات می توان گفت که راحتی و سهولت ارائه شده توسط فناوری امروزی تنبلی را تشویق می کند و همه ما تا حدودی در این امر مقصریم. جای تعجب نیست که در هنگام تصمیم گیری، به احتمال زیاد راهی را انتخاب می کنیم که کمترین زمان و تلاش را می طلبد.  بازاریابان از این اصل استفاده می کنند تا فرآیند خرید و معامله را تا حد امکان آسان، سریع و ساده کنند. بنابراین، تا حد امکان روش‌های پرداخت را در حین پرداخت اضافه کنید، به پلتفرم‌ها اجازه دهید اطلاعات بانکی را ذخیره کنند تا مشتریان مجبور نباشند هر بار آن را پر کنند.

پارادوکس انتخاب

در اینجا یک واقعیت آماری جالب وجود دارد، هرچه انتخاب های بیشتری به یک فرد ارائه شود، احتمال خرید هر یک از آنها کمتر است. این به این دلیل است که انتخاب‌های بیش از حد می‌تواند باعث شود کسی احساس غرق شدن، استرس و سردرگمی کند و در نهایت فرآیند تصمیم‌گیری او را پیچیده کند. بنابراین، با هر بخش بازاریابی ایجاد شده، مطمئن شوید که کمترین تعداد ممکن را انتخاب می کنید.

ضرورت

فوریت یک تکنیک روان‌شناختی حیاتی است که افراد را وادار می‌کند سریع عمل کنند. بنابراین این یک مفهوم مبتنی بر زمان است که به نوعی باعث ایجاد نوعی هرج و مرج در ذهن یک فرد می شود. به عبارت ساده، وقتی چیزی فوری است، مردم تمام تلاش خود را می کنند تا در اسرع وقت به آن دست یابند.  برخی از عبارات بازاریابی الهام گرفته از فوریت که ممکن است شنیده باشید عبارتند از:

 • قبل از اینکه دیر شود سفارش دهید
 • چند ساعت مانده به پایان جمعه سیاه
 • عجله کن! فقط چند جا باقی مانده است
 • قیمت ها در ۷ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه افزایش می یابد

عمل متقابل

وقتی کسی کاری برای شما انجام می دهد، شما متمایل خواهید شد که عمل محبت آمیز را جبران کنید. انعام در اینجا مثال خوبی از عمل متقابل است. این اتفاق می‌افتد که اگر پیشخدمتی با ما بسیار مهربان باشد، ما خود را موظف می‌دانیم که بیش از حداقل مبلغ به او انعام بدهیم. یکی از راه هایی که بازاریابان می توانند از این اصل استفاده کنند، ارائه موارد رایگان مانند کتاب های الکترونیکی، راهنماها، هدایا و غیره است.

جمع بندی

تمام نکات ذکر شده در بالا تنها راه هایی هستند که بازاریابان می توانند کمپین ها و استراتژی های خود را با استفاده از اصول اولیه روانشناختی بهبود بخشند.

انتهای مطلب/ منبع

استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ

استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ

شما به کسی نیاز دارید که محصولات و خدمات شما را درک کند. شما فردی را می خواهید که بتواند بر دیگران برای خرید محصولات و خدمات شما تأثیر بگذارد. هر کسب و کاری، خواه کاملاً آنلاین باشد یا دارای موقعیت فیزیکی باشد، باید بتواند خود را به مخاطبان هدف خود بشناساند.

این جایی است که استراتژی بازاریابی تأثیرگذار وارد می شود. این نوع استراتژی بازاریابی از کارشناسانی استفاده می کند که می توانند محصولات و خدمات شما را تبلیغ کنند و به سؤالات پاسخ دهند. اینفلوئنسرها عمدتاً از گروه های هدفمندی می آیند که از محصولات و خدمات شما استفاده می کنند یا می خواهند از آنها استفاده کنند. مهم است که ابتدا مخاطبان هدف خود را قبل از درخواست تأثیرگذاران مشخص کنید. ناگفته نماند که بیشتر اینفلوئنسرها از طریق گروه هایی که دنبال می کنند و مخاطبانی که جذب می کنند کشف می شوند. یک اینفلوئنسر خوب، افرادی را جذب می کند که همفکری و همفکری دارند. به عبارت دیگر، اینفلوئنسرها یک مخاطب آماده برای مخاطبان هدف شما فراهم می کنند.

مرحله اول: پیدا کردن سخنگوی خود

می دانید که یکی از اولین کارهای یک استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ خوب، یافتن آن سخنگوی است. سخنگوی محصول شما می تواند هرکسی باشد، از یک سلبریتی مشهور گرفته تا یک متخصص در این زمینه. شما باید تعیین کنید که سخنگوی شما چگونه از کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ حمایت می کند. یک سخنگوی تنها زمانی می تواند موثر باشد که چیزی را تبلیغ کند که به آن اعتقاد دارد. قرار دادن سخنگوی اشتباه در پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ، کمپین شما را خراب می کند. سخنگوی شما باید:

 • بتوانید محصول یا خدمات را برای مخاطبان خود بیان و توضیح دهید.
 • مخاطبان فعالی داشته باشید که به محصول یا خدمات شما علاقه دارند.
 • راه حل هایی را که محصول یا خدمات شما برطرف می کند را درک کنید.
 • برای گفتگو در مورد محصول یا خدمات باز باشید.

مرحله دوم: نظارت و ارزیابی عملکرد سخنگوی خود

اینفلوئنسر مارکتینگ یک فرآیند مداوم است. وقتی سخنگوی خود را انتخاب کردید کار متوقف نمی شود. این زمانی است که سایت های رسانه های اجتماعی را رصد می کنید و احساس می کنید بازار هدف چگونه به عملکرد سخنگوی واکنش نشان می دهد. شما باید بر اساس عملکرد سخنگو ارزیابی کنید که مخاطب چگونه محصول و خدمات شما را درک می کند. نظارت باید در طول چرخه حیات کمپین انجام شود. با این حال، در این مرحله از برنامه استراتژی بازاریابی تأثیرگذار شما بسیار مهم است. ارزیابی خوب کمپین شما نیز در اینجا گامی محتاطانه است. شما باید:

 • بررسی کنید که چه تعداد “بازدید” در وب سایت خود دریافت می کنید
 • چند سوال درباره محصول یا خدمات خود دریافت می کنید
 • بر اساس کمپین چند خرید انجام شده است

این زمانی است که می توانید میزان دسترسی سخنگوی خود را با مخاطبان مورد نظر ارزیابی کنید. همچنین این زمان برای اطمینان از رسیدگی به مطبوعات منفی است. شما می خواهید به عنوان فردی درک شوید که به راحتی به مسائل پاسخ می دهد.

مرحله سوم: ایجاد رابطه با سخنگوی خود

عاقلانه است که در اوایل ارتباط خوبی با سخنگوی خود ایجاد کنید. شما به او نیاز دارید که دیگران را برای خرید محصولات و خدمات شما تحت تأثیر قرار دهد. شما همچنین می خواهید با برقراری ارتباط با سخنگوی خود از هرگونه مطبوعات بد جلوگیری کنید. شما نمی خواهید که سخنگوی شما با نگرش شما “خاموش” شود. در عین حال باید انتظار داشته باشید که سخنگویتان با شما صادق باشد.

هر چه بیشتر بتوانید با او به اشتراک بگذارید، رابطه بهتری خواهید داشت. این بدان معنی است که سخنگوی شما باید محصول و خدمات را به طور کامل درک کند. هیچ کس دوست ندارد در تاریکی رها شود. این باعث می شود که سخنگوی شما بد به نظر برسد و اعتبار شرکت شما را از بین ببرد. یک استراتژی خوب اینفلوئنسر مارکتینگ این نکته را در نظر می‌گیرد که همه طرف‌ها باید قبل از تبلیغ محصول و خدمات آن را بدانند. همچنین در نظر می گیرد که این می تواند یک رابطه طولانی مدت باشد. وقتی شروع به ایجاد یک رابطه اینفلوئنسر می کنید، باید درک کنید که او نیازهایی دارد.

گام چهارم: اهداف و نیازهای بلند مدت که باید برآورده شوند

وقتی برای اولین بار یک کمپین بازاریابی را شروع می کنید، ممکن است معنای زیادی نداشته باشد. حتی ممکن است با خود فکر کنید که این فقط یک پروژه کوتاه مدت خواهد بود. با این حال، مهم است که برخی از اهداف بلند مدت را در نظر بگیرید. اینفلوئنسر شما احتمالاً تأثیر زیادی بر کسب و کار شما خواهد داشت. او حتی ممکن است به نمادی برای شرکت تبدیل شود.

اینفلوئنسر شما نیازهایی خواهد داشت که باید برآورده شوند. شما باید بفهمید که کمپین چگونه به پایان خواهد رسید. نحوه محاسبه نتایج شما و پایان بازی. هنگامی که از اینفلوئنسرها استفاده می کنید مهم است که در نظر بگیرید که چگونه کارشان را جبران می کنند. همچنین برای رسیدن به اهداف بلندمدت خود باید جدول زمانی و اهداف را در نظر بگیرید. هر کمپین باید یک نتیجه نهایی داشته باشد که تاثیر محصول شما بر بازار را نشان دهد.

مرحله پنجم: ایجاد تجربه کامل مشتری

هدف نهایی شما در این نوع استراتژی، ایجاد تجربه کامل برای مشتری است. اینفلوئنسرها می توانند افراد را به سمت این تجربیات هدایت کنند و می توانند به شرکت شما کمک کنند تا محصولاتی را که به آنها اعتقاد دارند، ارتقا دهد. شما باید یک تجربه خوب برای اینفلوئنسر خود ایجاد کنید.

انتهای مطلب/ منبع

مقیاس گذاری یک آژانس بازاریابی

مقیاس گذاری یک آژانس بازاریابی

یک آژانس بازاریابی پویا کمی شبیه یک ارکستر سمفونیک است. پتانسیل عملکرد فوق العاده وجود دارد. با این حال، به جهت روشن نیاز دارد، در غیر این صورت سر و صدای زیادی خواهید داشت. هر آژانس متفاوت است. اهداف، مخاطبان، اندازه و سایر عوامل شما بهترین راه را برای مقیاس تعیین می کنند. با این حال، نکات آزمایش شده و اثبات شده زیر می تواند شما را در مسیر درست شروع کند. در این راهنما، شما یاد خواهید گرفت که چگونه آژانس بازاریابی خود را به طور موثر مقیاس دهید تا رشد مستمر و پایدار را هدایت کنید.

۸  گام برای افزایش مقیاس آژانس و دستیابی به رشد پایدار

۱. بر فرآیندهای گردش کار خود مسلط شوید

تسلط بر گردش کار اولین قدم به سوی موفقیت است. این به شما کمک می کند از سناریوهای آتش نشانی و نارضایتی مشتری جلوگیری کنید. وقتی احساس می کنید که دائماً در حال رسیدن به ضرب الاجل هستید، ممکن است ایده وقت گذاشتن برای بررسی فرآیندها غیر منطقی به نظر برسد. با این حال، این فرآیندهای شما هستند که در نهایت شما را از آتش نشانی و از دست دادن مشتریان باز می دارند.

مراحل عمل:

 • فرآیندهای فعلی را به طور انتقادی ارزیابی کنید و زمینه های بهبود را مشخص کنید.
 • یک لیست اولویتی از فرآیندهایی که نیاز به توجه فوری دارند ایجاد کنید و در مورد بهبودها استراتژی ایجاد کنید.
 • تیم های خود را در فرآیند بهبود درگیر کنید و به آنها مالکیت تحول را بدهید.

۲. تجربه مشتری و سفر فروش را بهینه کنید

جوهر موفقیت یک آژانس بازاریابی به جذب یکپارچه مشتری و فرآیند فروش ساده بستگی دارد. با نگاه کردن به اینکه مشتریان شما چگونه به شما مراجعه می کنند و بعد از امضای یک مشتری جدید چه اتفاقی می افتد، شروع کنید. آیا فرآیند روانی وجود دارد تا مشتری جدید شما هر آنچه را که نیاز دارد به سرعت دریافت کند؟

شما باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان جدید شما به محض اینکه با شما امضا می کنند احساس استقبال و اهمیت می کنند. مهم این است که تضمین کنیم که آنها نمی خواهند بدانند که بعدا چه اتفاقی می افتد. مواردی که باید در فرآیند پذیرش مشتری خود لحاظ کنید:

 • نامه خوش آمدگویی
 • اطلاعات در مورد آنچه در آینده اتفاق می افتد.
 • مخاطبین مهم در آژانس شما
 • مدیر حسابشون کیه
 • شرایط استفاده از خدمات

در مرحله بعد، به فرآیند فروش خود بپردازید و اطمینان حاصل کنید که سفر مشتری واضحی دارید . بررسی کنید که همه متوجه شوند مشتریان شما از کجا آمده اند و چگونه آنها را وادار می کنید که به شما “بله” بگویند. به دنبال شکاف هایی در فرآیند فروش خود باشید که در آن مشتریان ممکن است از رقابت دور شوند. این شکاف ها را پر کنید تا مشتریان بالقوه به راحتی در قیف فروش خود حرکت کنند .

مراحل عمل:

 • یک بسته جامع مشتری جدید ایجاد کنید تا اطمینان حاصل شود که مشتریان احساس ارزشمندی و آگاهی دارند.
 • فرآیند فروش خود را با یک سفر شفاف مشتری تقویت کنید، شکاف ها و تنگناهای احتمالی را برطرف کنید.

۳.شخصیت های خریدار خود را احیا کنید

در یک چشم انداز به سرعت در حال تحول، شخصیت های خریدار شما باید به روز بمانند تا به طور موثر مخاطبان خود را هدف قرار دهند. اگر شخصیت‌های خریدار شما قدیمی باشند، نمی‌توانید تلاش‌های بازاریابی خود را به‌دقت تنظیم و هدف قرار دهید. ارزش این را دارد که وقت بگذارید و تحقیقات مشتری خود را دوباره انجام دهید و شخصیت های خریدار جدید ایجاد کنید. سپس می توانید مطمئن باشید که با پیشرفت های خود و بازاریابی خود در مسیر درستی حرکت می کنید.

مراحل عمل:

 • شخصیت های خریدار خود را پس از همه گیری مجدد ارزیابی کنید، نیازها و رفتارهای در حال تغییر را ثبت کنید.
 • تحقیقات تازه ای در مورد مشتری انجام دهید تا بازاریابی خود را با واقعیت جدید هماهنگ کنید.
 • خریدار نهایی مولد شخصیت

۴. کارایی ابزار خود را بالا ببرید

کارایی در ابزارهایی است که به کار می گیرید. ابزارهای اضافی را حذف کنید و یک سیستم مدیریت یکپارچه راه اندازی کنید. انجام این کار باعث صرفه جویی در زمان و منابع شما می شود. به دنبال استفاده از یک سیستم مدیریت واحد برای آژانس بازاریابی خود باشید. ممکن است متوجه شوید که برای یک سیستم ساده که همه کارها را انجام می دهد، کمتر از مقداری که برای بسیاری از نرم افزارها پرداخت می کنید، هزینه می کنید.

مراحل عمل:

 • نرم افزار فعلی خود را ارزیابی کنید و ابزارهای اضافی را حذف کنید.
 • برای متمرکز کردن عملیات خود، صرفه جویی در زمان و منابع، یک سیستم مدیریت یکپارچه را انتخاب کنید.

۵. فرآیند استخدام خود را کامل کنید

رشد مستلزم کارکنان مناسب برای ادامه پروژه ها است. علاوه بر بررسی فرآیندهای دیگر در کسب و کار خود، باید فرآیند استخدام خود را نیز اصلاح کنید. فرآیند استخدام می تواند طولانی باشد و زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. ساده کردن فرآیند می تواند این زمان را کاهش دهد و در هزینه شما صرفه جویی کند. در مورد آنچه می توانید به کارمندان ارائه دهید فکر کنید.

 آیا می توانید کار منعطف را ارائه دهید و اجازه کار از راه دور را بدهید؟ چه مزایایی ارائه می‌دهید که می‌تواند کارمندان با کیفیت را از آژانس‌های دیگر جذب کند؟ یکی دیگر از گزینه ها استفاده از آژانس استخدامی است که در کاندیداهای بازاریابی تخصص دارد. به جای اینکه خودتان همه چیز را مدیریت کنید، می توانید همه چیز را به آنها بسپارید، در حالی که روی چیزهای دیگر تمرکز می کنید.

مراحل عمل:

 • مشوق های جذابی مانند گزینه های کار منعطف و از راه دور ارائه دهید.
 • استفاده از آژانس‌های استخدام تخصصی را برای ساده‌سازی فرآیند استخدام در نظر بگیرید.

۶.برون سپاری استراتژیک برای بهره وری

اذعان به محدودیت های خود و پذیرش برون سپاری می تواند اثربخشی آژانس شما را افزایش دهد. برون سپاری یک راه عالی برای واگذاری وظایفی است که فراتر از مهارت شما هستند یا نمی خواهید آنها را در خانه انجام دهید. نمونه های اصلی عبارتند از سیستم های فناوری اطلاعات، حسابداری و نوشتن محتوا. این به شما این امکان را می دهد که به جای اینکه روی کسب و کار خود کار کنید، روی آن تمرکز کنید. شما زمان و فضا دارید تا به تصویر بزرگ فکر کنید و برای آینده برنامه ریزی کنید.

مراحل عمل:

 • وظایفی را که می توان به متخصصان برون سپاری کرد، شناسایی کنید تا بتوانید روی جنبه های اصلی تمرکز کنید.
 • انعطاف پذیری پشتیبانی برون سپاری برای اوج تقاضاها و بینش های متخصص را در آغوش بگیرید.

۷. مدل های قیمت گذاری را دوباره ارزیابی کنید

آیا قیمت های شما با میانگین صنعت مطابقت دارد؟ در غیر این صورت، ممکن است خود را کوتاه بفروشید یا بیش از حد قیمت گذاری کنید. تحقیقات دقیقی انجام دهید تا مطمئن شوید که قیمت های شما مشتریان را بدون به خطر انداختن سود جذب می کند. اگر نیاز به افزایش قیمت دارید، به مشتریان فعلی اطلاع رسانی کنید و توضیح واضحی بدهید. ممکن است در کوتاه مدت برخی از مشتریان خود را از دست بدهید، اما این حرکت به رشد کسب و کار شما در بلندمدت کمک می کند.

مراحل عمل:

 • ارزش پیشنهادی خود را ارزیابی کنید و همانطور که قیمت گذاری را تنظیم می کنید، آن را به طور واضح با مشتریان در میان بگذارید.
 • بپذیرید که از دست دادن برخی از مشتریان به دلیل تعدیل قیمت ممکن است منجر به نتیجه سالم تری شود.

۸. ایجاد مشارکت های سودمند متقابل

همکاری با مشاغل سازگار می تواند خدمات و مشتریان شما را گسترش دهد. بررسی کنید که چگونه می توانید روابط خوب و در نهایت شراکت با سایر مشاغل ایجاد کنید که به نفع هر دوی شما باشد. هر چه بیشتر شبکه سازی کنید و بخاطر بازاریابی با کیفیت خود شناخته شوید ، روابط بهتری ایجاد خواهید کرد.

مراحل عمل:

 • ایجاد روابط با شرکت های همفکر برای ایجاد شبکه ای از خدمات مکمل.
 • از شهرت خود برای جذب مشتریان باکیفیت که از خدمات ممتاز شما قدردانی می کنند، استفاده کنید.

در تعقیب رشد نمایندگی، گسترش فروش نقشی محوری ایفا می کند و یک راه بسیار موثر برای دستیابی به این امر، ارائه بسته های محتوا است. این بسته‌ها خدمات محبوب را با هزینه‌ای با تخفیف ارائه می‌کنند .مشتریان معامله ای دریافت می کنند که تمام نیازهای آنها را برآورده می کند و آژانس های بازاریابی شاهد افزایش درآمد هستند. مشتریان شما همچنین از درک شفافی از گنجاندن بسته‌ها و هزینه‌های مرتبط بهره می‌برند، که شگفتی‌ها، سردرگمی یا خزش ناموجه در محدوده را از بین می‌برد.

قبل از ایجاد بسته های محتوا، تحقیقات گسترده ای انجام دهید. مطمئن شوید که می دانید مشتریان شما به چه چیزی نیاز دارند و می خواهند. اطمینان حاصل کنید که شرایط و ضوابط بسته روشن است تا سوء تفاهم وجود نداشته باشد. برای اطمینان از ایجاد پیشنهادهایی که طنین انداز می شوند و نتایج را به ارمغان می آورند، این عوامل ضروری را در هنگام ساخت بسته ها در نظر بگیرید:

 • در مورد بسته هایی که قصد معرفی آنها را دارید و آنچه که آژانس شما را به بهترین وجه مناسب می کند فکر کنید.
 • تخصص خود را مشخص کنید و مخاطبانی که هر بسته به آن آدرس می دهد را شناسایی کنید.
 • بسته هایی را ایجاد کنید که متداول ترین و پرطرفدارترین خدمات مشتریان شما را تامین کند.
 • برای تشخیص ترجیحات مشتری، حتی زمانی که نیازهای متفاوتی را بیان می کنند، عمیق تر کاوش کنید.
 • مشتریان ایده آل را برای هر بسته تعریف کنید و در مورد موارد شامل و استثناء صحبت کنید.
 • به نمایه‌های مشتری مناسب و نامناسب، اجزای بسته، قیمت‌گذاری و افزونه‌های بالقوه اشاره کنید.

توسعه ساختارهای بسته

وقتی نوبت به ساختار بسته های محتوای شما می رسد، گزینه های شما همه کاره هستند. در مورد رویکرد خود مطمئن نیستید؟ در نظر بگیرید که ساختار خود را بر روی یک موضوع اصلی یا تمرکز اصلی قرار دهید. بسته‌هایی را که حول یک موضوع خاص متمرکز شده‌اند کاوش کنید، مانند:

انواع دارایی

شامل طیف وسیعی از محتوای کوتاه و بلند، مانند پست های وبلاگ، محتوای رسانه های اجتماعی، مقالات سفید و کتاب های الکترونیکی. به عنوان مثال، یک بسته پست وبلاگ می تواند ترکیبی از پست های کوتاه و بلند باشد، در حالی که یک بسته رسانه های اجتماعی ممکن است دارای تعداد مشخصی از پست ها باشد.

تخصص صنعت

بسته های خود را برای صنایع خاص، مانند مطب دندانپزشکی یا محل آموزش سگ، تنظیم کنید. به مشتریان اجازه دهید تا از فهرستی از موضوعات انتخاب کنند، با فضایی برای افزایش فروش در صورت تجاوز به موضوعات درج شده.

کالاهای تحویلی ماهانه

استاندارد در بازاریابی محتوا، این مدل بسته شامل مجموعه ای از دارایی ها و خدمات ارائه شده به صورت ماهانه است که معمولاً شامل محتوای وبلاگ و رسانه های اجتماعی است. این ساختار را به بسته‌های سه ماهه یا سالانه، با گنجاندن دارایی‌هایی مانند کاغذهای سفید و کتاب‌های الکترونیکی گسترش دهید.

تمرکز اصلی

از طرف دیگر، می‌توانید بسته‌ها را بر اساس تمرکز اصلی سازماندهی کنید و گزینه‌هایی را برای محدود، عمیق یا وسیع ارائه دهید.

 • این بسته با تمرکز بر یک سرویس واحد، تمام اجزای لازم برای ارائه یک راه حل جامع را در بر می گیرد.
 • این بسته با تمرکز بر یک نتیجه اصلی، به وظایف و عناصر مختلف مورد نیاز برای تحقق آن نتیجه می پردازد.
 • روی یک قطعه خاص از یک پازل بزرگتر زوم کنید، و خدمات را از جنبه های مختلف یکپارچه کنید تا عملکرد مشتری خود را ارتقا دهید.
 • محتوا را طوری تنظیم کنید که با هویت برند، سبک نوشتن و مخاطب هدف هر مشتری طنین انداز شود.
 • برای جلوگیری از تکرار و حفظ منحصر به فرد بودن، از تولید محتوای عمومی و یکسان خودداری کنید.

ایجاد محتوای شخصی سازی شده بسیار مهم است. این راه‌حل‌های متناسب با کارایی ساده را هماهنگ می‌کند و تضمین می‌کند که نویسندگان آزاد و تولیدکنندگان محتوا دارید که می‌توانند کار مورد نیاز شما را ارائه دهند. هر گزینه بسته محتوا چیزهای زیادی برای ارائه دارد. انتخاب های خود را در نظر بگیرید تا ببینید کدام راه حل برای مشتریان شما بهتر عمل می کند. حتی ممکن است بخواهید از مشتریان فعلی خود نظرات و نظرات آنها را در مورد این موضوع بپرسید.

از یک مدیر محتوای خبره استفاده کنید

صرف نظر از تعداد نویسندگان، ویراستاران، طراحان، یا سایر اعضای تیمی که در تولید محتوای مشتریان خود درگیر هستید، یک شخصیت محوری باید در راس کار باشد تا آژانس شما شکوفا شود. مدیر محتوا را به عنوان یک رهبر ارکستر بزرگ مجسم کنید که یک سمفونی را تنظیم می کند. یک مدعی واجد شرایط باید توانایی ارائه پاسخ زیرکانه به سوالاتی مانند:

 • مزایای عمده ای که شرکت ها از ایجاد محتوای استثنایی به دست می آورند چیست؟
 • جوهر «محتوای عالی» را چگونه تعریف می کنید و چه چیزی محتوای خوب را از بد متمایز می کند؟
 • آیا می توانید کلمه مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید و اهمیت آن را روشن کنید؟
 • چگونه موفقیت محتوا را ارزیابی می کنید؟
 • آیا می توانید برندهایی را که در بازاریابی محتوا برتر هستند را شناسایی کنید و دلیل انتخاب های خود را توضیح دهید؟
 • آیا می توانید نمونه ای از یک اشتباه بزرگ بازاریابی محتوا را که شاهد آن بوده اید یا بخشی از آن بوده اید به اشتراک بگذارید؟
 • برعکس، آیا می توانید یک موفقیت قابل توجه در بازاریابی محتوا را که مشاهده کرده اید یا در آن مشارکت داشته اید، بازگو کنید؟

یک مدیر محتوای خوب باید:

 • بتوانید بین محتوای بد، خوب و عالی تمایز قائل شوید
 • قادر به سنجش موفقیت محتوا باشید
 • قادر به شناسایی برتری در بازاریابی محتوا باشید
 • بدانید که چگونه اشتباهات را بپذیرید و چگونه آنها را اصلاح کنید
 • مایل باشید در جریان پیشرفت ها و روش های فعلی باشید.

ایجاد نقش مدیر محتوا

در حالی که مسئولیت های دقیق یک مدیر محتوا بر اساس نیازهای منحصر به فرد آژانس شما و مشتریان شما متفاوت است، مسئولیت اصلی آنها هماهنگ کردن سفر بازاریابی محتوای هر مشتری است. برای شرکت های نوپا، این می تواند مستلزم ایجاد یک نام کسب و کار از ابتدا باشد. از طرف دیگر، شرکت‌های مستقر ممکن است برای یک جریان مستمر محتوای تاثیرگذار، نیاز به مدیریت ماهرانه ایجاد و ارتقای محتوا داشته باشند.

تسهیل راه اندازی سفارش

پیمایش در مرحله شروع سفارش به یک تلاش ساده تبدیل می شود زیرا شما به طور ماهرانه اسناد مربوطه را از قبل تولید می کنید. با استفاده از اسناد از پیش ذخیره شده، نویسندگان فوراً به اطلاعات لازم برای اجرای بی عیب و نقص دسترسی پیدا می کنند.

یک تجربه حضور گرم و دعوت کننده از مشتری ایجاد کنید

در حالی که تماس اولیه معمولاً شروع فرآیند ورود آژانس را نشان می دهد، پایه و اساس فضای خوشایند فراتر از آن است. از لحظه ای که با یک عضو بالقوه تیم، مشتری، یا فریلنسر روبرو می شوید، با ارائه توجه بی نظیر و لمس شخصی به آنها شروع می شود. این مستلزم این است:

 • گوش دادن فعال: به نیازهای آنها توجه کنید.
 • رسیدگی به نگرانی ها: هر گونه نگرانی، پرس و جو یا عدم قطعیت را تایید کنید.
 • موفقیت متقابل: در مورد دیدگاه آنها از یک همکاری موفق جویا شوید.

در اینجا، اهداف شما شامل موارد زیر است:

 • جمع آوری اطلاعات: اطلاعات مرتبط را جمع آوری کنید.
 • تنظیم انتظارات: انتظارات متقابل را تعریف کنید.
 • تعریف هدف: اهداف مشترک را مشخص کنید.
 • امضای قرارداد: قراردادها را رسمی کنید.
 • بسته خوشامدگویی: به آنها یک بسته خوشامدگویی جامع شامل تمام منابعی که برای موفقیت نیاز دارند ارائه دهید.

ورود اعضای تیم و فریلنسرها از مسیر مشابهی پیروی می کند و به آموزش منجر می شود. تجهیز آنها به دستورالعمل‌های آماده برای استفاده، آموزش‌های ویدیویی و سایر مواد برای هدایت سیستم‌های مختلف بسیار مهم است.

جمع بندی

مقیاس گذاری آژانس بازاریابی شما به این معنی نیست که سعی کنید همه چیز را خودتان مدیریت کنید. در عوض، این در مورد پرورش یک محیط کارآمدی، همکاری و نوآوری است. با بهینه سازی فرآیندها، پرورش تیم های خود و پذیرش تغییرات استراتژیک، راه را برای یک آژانس شکوفا و رشد محور هموار خواهید کرد.

انتهای مطلب/ منبع

طراحی کسب و کار شما برای طول عمر چرخه عمر

طراحی کسب و کار شما برای طول عمر چرخه عمر

برای اینکه یک کسب و کار بادوام در نظر گرفته شود، دو مرحله مهم وجود دارد: مرتبط بودن و انعطاف پذیری. بیایید این دو عامل حیاتی را بررسی کنیم. مرتبط بودن و انعطاف‌پذیری با هم، قابلیت‌های کلیدی برای تولید یک کسب ‌و کار با دوام قابل پیش‌بینی هستند.

ارتباط

ارتباط توانایی ارتباط با نیازها و خواسته های مشتری و بازار و هدف یک کسب و کار است. مرتبط بودن را به عنوان داشتن یک مدل کسب و کار متمرکز بر مشتری قوی در نظر بگیرید که در یک برند قوی منعکس شده و فروش جدید و تکراری ایجاد می کند. مرتبط بودن عامل اصلی تمایز است که باعث می شود یک مدل کسب و کار کار کند. تاب‌آوری را توانایی واکنش مداوم به تغییرات، چالش‌ها، شکست‌ها و فرصت‌های جدید به‌موقع در نظر بگیرید. این نشان دهنده داشتن توانایی بی وقفه برای محافظت از مدل های کسب و کار فعلی و برنامه ریزی شده و رشد بر اساس برنامه است.

مرحله اول: یک کسب و کار باید مرتبط باشد و مرتبط بماند

ما می‌توانیم این را با میزان دنبال‌کردن مشتری از شهرت برند یک کسب ‌و کار اندازه‌گیری کنیم. کلید رشد یک کسب و کار، نیاز به مرتبط بودن آن است دانستن آن است. در این دنیای به سرعت در حال تغییر، کسب و کار مرتبط بودن به معنای تنظیم مداوم و یا تأثیرگذاری بر تغییرات با محصولات یا خدمات مخرب است. مرتبط بودن حالتی از وجود است که می تواند یک چرخه عمر کوتاه مدت داشته باشد، یا زمانی که مدیریت شود و تأثیرگذار مهمی بر دوام در نظر گرفته شود، می تواند ارزش پایدار داشته باشد .

مرحله دوم: یک کسب و کار باید انعطاف پذیر باشد برای داشتن قدرت ماندگاری در طول سال

این امر مستلزم توانایی پاسخگویی سریع به تغییرات، چالش ها و فرصت ها با استراتژی ها و تاکتیک های معتبر و به موقع است. یک سازمان ستاره‌ای آگاه که به صورت گروهی کار می‌کند، فرمول لازم برای ایجاد و حفظ ظرفیت برای تغییرات متحول‌کننده است.

عامل مهم شماره ۲: تاب آوری

تاب آوری توانایی درک، انطباق و پاسخ استراتژیک و تاکتیکی به جهان در حال تغییر و گسترش در طول زمان است. بیایید تاب‌آوری را به‌عنوان آماده‌سازی برای تداوم هدف، چشم‌انداز، مأموریت و اهداف کسب ‌و کار در سال به سال تعریف کنیم. تاب آوری نتیجه عملکرد برنامه ریزی شده برای دستیابی به هدف در آینده است. این مستلزم داشتن اجزای عملیاتی به طور مداوم برای دستیابی و یا فراتر از برنامه ها و انتظارات عملکرد است. توسعه کسب ‌و کار که با این تعریف انعطاف‌پذیری مطابقت دارد، تداوم استراتژیک سال به سال و توانایی تغییر سازنده در جهت استراتژیک را ایجاد می‌کند که معمولاً محوری نامیده می‌شود.

انعطاف پذیری مستلزم توانایی تنظیم مجدد جهت کسب و کار بدون توجه به منبع تغییر یا اختلال است.

انعطاف‌پذیری فقط تولید مدل‌های کسب و کار قابل دوام در سال نیست. تاب آوری همچنین یک قابلیت ضروری برای مدیریت ریسک است، یک قابلیت ضروری برای اطمینان از تداوم کسب ‌و کار است. انعطاف‌پذیری کسب ‌و کار شامل قابلیت‌های بازیابی از مواردی مانند بلایای طبیعی، تغییر مقررات دولتی، ناآرامی‌های اجتماعی، رکود شدید اقتصادی و بیماری‌های همه‌گیر می‌شود که باعث اختلال در کسب و کار خدمات می‌شود که نیاز به حفظ و بازسازی دارند.

یکی از معیارهای ارزیابی قدرت طرح کسب و کار، میزان انعطاف پذیری تداوم کسب و کار است که در برنامه گنجانده شده است. آماده سازی مدیریت ریسک (RMP) برای محافظت از منافع ذینفعان، شهرت برند و سایر عواملی که بر ارزش کسب و کار و تکمیل ماموریت یک کسب و کار تأثیر می گذارد، ضروری است. انعطاف‌پذیری را می‌توان با طراحی برنامه‌های استراتژیک به طرق مختلف حفظ کرد که برای هر صنعتی که کسب‌ و کار شما قصد فعالیت دارد مناسب باشد.

 • کسب و کار مخابراتی بر افزونگی قابلیت های مخابراتی تاکید دارد.
 • شرکت ها اغلب مسیرهای زنجیره تامین جایگزین را برای اطمینان از خطوط لوله کافی توسعه می دهند. سرمایه گذاران بالقوه می خواهند این احتمال را ببینند.
 • شرکت های نرم افزاری قابلیت تکثیر داده ها را به عنوان قابلیت پشتیبان ارائه می دهند.

انعطاف‌پذیری زمانی اتفاق می‌افتد که برنامه‌ریزی دائمی را دنبال کنید و ابتکارات بهبود مستمر و همچنین شیوه‌های کارآمد عملیاتی کسب و کار را دنبال کنید. تاب آوری استراتژیک به بهترین وجه با آمادگی برای کار با قابلیت تنظیم مجدد دائمی انعطاف پذیر برای مواجهه با تغییرات، چالش ها و فرصت ها به موقع حفظ می شود.

جمع بندی

اصول و اقدامات برنامه ریزی دائمی و بهبود مستمر نشان دهنده “چسب” مورد نیاز یک کسب و کار مرتبط و انعطاف پذیر و بنابراین در نهایت در مسیر دوام قابل توجیه است. این امکان را برای داشتن برنامه‌های مهاجرت موجه فراهم می‌کند تا به‌طور ایمن از مدل‌های کسب ‌و کار معمولی یا با طراحی یا به دلیل نیاز رقابتی عبور کنند.

انتهای مطلب/ منبع

هوش مصنوعی چگونه مذاکرات قرارداد خرید را تغییر می دهد؟

هوش مصنوعی چگونه مذاکرات قرارداد خرید را تغییر می دهد؟

رهبران کسب و کار از هوش مصنوعی در مذاکرات قرارداد خرید برای تقویت ارتباطات، تأیید انطباق، بهبود تحقیقات بازار و موارد دیگر استفاده می‌کنند. امروزه سرمایه گذاری در هوش مصنوعی برای فرآیند تدارکات مزایای زیادی دارد. شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های همه‌کاره آن‌ها، به مزیت رقابتی ارزشمندی دست یابند. بهترین راه‌هایی که هوش مصنوعی مذاکرات قرارداد خرید را تغییر می‌دهد چیست؟

استفاده از هوش مصنوعی پردازش زبان طبیعی

پتانسیل زیادی برای پردازش هوش مصنوعی زبان طبیعی در مذاکرات قرارداد خرید وجود دارد. هوش مصنوعی مولد نیز در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و فرصت‌هایی را برای مدیران ایجاد کرده است. هر ساله کاربردهای جدیدی برای این فناوری در خرید ظاهر می شود، اما چند کاربرد خاص خودنمایی می کند.

تهیه پیش نویس قراردادها و مکاتبات

الگوریتم های هوش مصنوعی امروزی برای خودکار کردن نوشتن پیش نویس اول برای قراردادها و سایر مکاتبات تدارکاتی عالی هستند. قراردادها اغلب از قالب بندی مشابه و حاوی محتوای مشابه استفاده می کنند، که آنها را برای تهیه پیش نویس با هوش مصنوعی مولد ایده آل می کند.

خودکار کردن مکاتبات و پیش نویس قرارداد می تواند کیفیت محتوای نوشته شده را بهبود بخشد، خطاهای گرامری و غلط املایی را کاهش دهد و سرعت ارتباط را افزایش دهد. سرمایه گذاری روی هوش مصنوعی در نوشتن محتوای تدارکاتی نیز می تواند بازده بالایی داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که نوشتن ضعیف در کسب و کار می تواند منجر به اعتماد کمتر، اعتبار کمتر، ارزش بازار پایین تر و بیشتر شود.

البته، هوش مصنوعی مولد هنوز یک فناوری در حال توسعه است. سازمان ها باید نویسندگان و ویراستاران را برای تصحیح و صیقل دادن قراردادهای تدارکاتی حفظ کنند. با این حال، استفاده از هوش مصنوعی در فرآیند تنظیم قرارداد می‌تواند کارایی را بهبود بخشد و به طور بالقوه به کسب ‌و کارها اجازه می‌دهد مذاکرات را سرعت بخشند.

تأیید انطباق با قرارداد

انطباق بخش مهمی از هر فرآیند مذاکره قرارداد خرید است. یک قرارداد کاملاً منطبق، تضمین می کند که هر دو طرف از معامله تدارکات متقابلاً سود می برند. با این حال، تأیید انطباق قرارداد با مقررات متعدد می تواند چالش برانگیز باشد، به ویژه برای قراردادهای طولانی و پیچیده.

هوش مصنوعی می تواند به ساده سازی روند تأیید انطباق کمک کند. مذاکره کنندگان تدارکات می توانند تجزیه و تحلیل قرارداد را با استفاده از هوش مصنوعی پردازش زبان طبیعی به طور خودکار انجام دهند. این می تواند اسناد را برای انواع خاصی از زبان اسکن کند و به عنوان دستیار در فرآیند تجزیه و تحلیل انطباق عمل کند.

به عنوان مثال، یک هوش مصنوعی می تواند به سرعت معنای یک مقررات خاص را خلاصه کند یا فهرستی از مقررات مربوطه را بر اساس صنعت خاص ایجاد کند. این ابزارها به مذاکره کنندگان قرارداد کمک می کند تا بدون افزایش قابل توجه زمان تنظیم قرارداد اطمینان حاصل کنند که با آنها مطابقت دارند.

ترجمه خودکار در مشارکت های چند زبانه

استفاده از هوش مصنوعی در ارتباطات تدارکاتی می تواند مشارکت قوی تری را بین طرف هایی که به زبان های مختلف صحبت می کنند تسهیل کند. متخصصان تدارکات می دانند که ارتباط شفاف برای ایجاد یک قرارداد سودمند دوجانبه حیاتی است. هوش مصنوعی با ارائه دسترسی آسان به خدمات ترجمه می تواند به تحقق آن کمک کند.

ارتباطات می تواند در مذاکرات شرکتی بسیار پیچیده و حساس باشد. در واقع، مهارت‌های ارتباطی قوی برای هر مدیر خرید بسیار مهم است، و تضمین می‌کند که می‌تواند مشکلات را حل کند و گفتگوهای منصفانه را تسهیل کند. با این حال، حتی بهترین سخنران عمومی نیز می‌تواند برای انتقال ایده‌های خود از طریق موانع زبانی به کمک نیاز داشته باشد.

با این حال، این نباید مانع از مذاکرات خرید شود. هوش مصنوعی پردازش زبان طبیعی امروزی قادر است تقریباً هر زبانی را که در سراسر جهان صحبت می شود ترجمه کند. کسب‌وکارهایی که توانایی پرداخت مترجم تمام وقت را ندارند، می‌توانند از هوش مصنوعی برای ترجمه قراردادها و مکاتبات خود استفاده کنند و ارتباطات بهتری را تقویت کنند.

تجزیه و تحلیل داده های هوش مصنوعی برای قراردادهای تدارکاتی

هوش مصنوعی برای جنبه‌های عددی فرآیند مذاکره خرید و برنامه‌های مرتبط با زبان عالی است. استفاده از هوش مصنوعی در تجزیه و تحلیل داده های خرید می تواند منجر به تصمیم گیری بهتر، قراردادهای سازگارتر و موارد دیگر شود.

نظارت بر بازار و قیمت

یکی از کاربردهای مفید هوش مصنوعی در تدارکات، تحلیل بازار و قیمت است. هوش مصنوعی ابزاری عالی برای نظارت و تجزیه و تحلیل تغییرات بازار، نوسانات قیمت و سایر معیارهای موثر بر تصمیمات خرید است. رهبران کسب و کار می توانند از هوش مصنوعی برای شناسایی الگوهای مهم در داده های بازار و پیش بینی تغییرات آینده استفاده کنند.

این اطلاعات می تواند در فرآیند خرید، قرارداد، مذاکره دگرگون کننده باشد. این به مذاکره کنندگان اجازه می دهد تا تغییرات کلیدی بازار و قیمت گذاری را که از طریق تجزیه و تحلیل پیش بینی شناسایی می شوند، فاکتور بگیرند. در نتیجه، قراردادها می توانند با حال و آینده یک بازار، منبع یا خط تولید سازگارتر باشند.

امروزه شروع با این فناوری آسان تر از همیشه است. کسب و کارها دیگر نیازی به یک بخش کامل برای توسعه ابزارهای AI سفارشی ندارند. اکنون آنها می توانند از پلتفرم های از پیش ساخته شده AI-as-a-Service از یک بازار به سرعت در حال رشد با طیف گسترده ای از الگوریتم ها استفاده کنند. در واقع، AI-as-a-a-Service می تواند بسیار سودمند باشد، به خصوص برای مشاغل کوچکتر. این مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری را ساده می‌کند و به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از منابع سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی موجود خود نهایت استفاده را ببرند.

تجزیه و تحلیل زنجیره تامین

هوش مصنوعی برای خودکارسازی تجزیه و تحلیل زنجیره تامین و همچنین نظارت بر داده های بازار و قیمت گذاری ایده آل است. رهبران کسب و کار می توانند از آن برای تجزیه و تحلیل فعالیت زنجیره تامین، نرخ حمل و نقل، کمبود و سایر معیارهای حیاتی استفاده کنند. بینش های حاصل از الگوریتم های تحلیلی می تواند زمینه ارزشمندی را در فرآیند خرید، قرارداد، مذاکره فراهم کند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که حداقل ۵۱ درصد از مدیران ارشد تدارکات در حال حاضر از تجزیه و تحلیل پیشرفته استفاده می کنند و ۲۵ درصد دیگر نیز راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی را پیاده سازی می کنند. این به وضوح نشان می دهد که ابزارهای تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی به سرعت در حال تبدیل شدن به جریان اصلی در تدارکات هستند. رهبران کسب‌ و کار می‌توانند از تحلیل‌های هوش مصنوعی برای گسترش درک خود از محیط زنجیره تامین و کسب مزیت رقابتی استفاده کنند.

تجزیه و تحلیل فروشنده و تامین کننده

یافتن بهترین فروشندگان و تامین کنندگان ممکن برای ترتیبات تدارکات موفق حیاتی است. با این حال، تجزیه و تحلیل همه گزینه های موجود در هیئت مدیره می تواند چالش برانگیز و زمان بر باشد. کسب‌وکارها می‌توانند از هوش مصنوعی در تدارکات برای ساده‌سازی فرآیند شناسایی بهترین فروشندگان موجود استفاده کنند.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی در تشخیص الگو ماهر هستند و به آنها اجازه می‌دهد تا روندهای داده‌های ضروری را در فروشندگان مختلف به سرعت استخراج کنند. به عنوان مثال، یک هوش مصنوعی می‌تواند به سرعت فروشندگان را بر اساس ارزش بازار رتبه‌بندی کند تا سازمان‌های با عملکرد برتر در بازار را برجسته کند. هوش مصنوعی می تواند منابع داده های متفاوت را برای شناسایی این روند ترکیب کند و به تجزیه و تحلیل جامع تر و دقیق تر منجر شود. در نتیجه، کسب‌وکارها می‌توانند مذاکرات قرارداد تدارکات را ادامه دهند و مطمئن باشند که برای نیازهای خود با بهترین فروشنده کار می‌کنند.

آینده هوش مصنوعی در مذاکرات قراردادهای تدارکاتی

چگونه هوش مصنوعی در تدارکات به تغییر روند مذاکرات قرارداد ادامه خواهد داد؟ در چند سال گذشته شاهد انفجاری در نوآوری های هوش مصنوعی بوده ایم که راه را برای بسیاری از برنامه های کاربردی جدید در گوشه و کنار هموار کرده است.

برای مثال، در چند سال آینده، رهبران شرکت‌ها احتمالاً شاهد پیشرفت‌هایی در عملکرد هوش مصنوعی خواهند بود. الگوریتم هایی مانند ChatGPT در حال گسترش علاقه، توسعه و سرمایه گذاری در این فناوری هستند. این می تواند کیفیت قرارداد ایجاد شده توسط هوش مصنوعی و توانایی های ترجمه انعطاف پذیرتر و عمیق تر را بهبود بخشد.

پیاده سازی هوش مصنوعی در تدارکات

هوش مصنوعی ابزار ارزشمندی برای فرآیند مذاکره قرارداد خرید است. این می تواند ارتباطات قوی تر را تسهیل کند، حتی موانع زبانی را برطرف کند. با کمک هوش مصنوعی، متخصصان تدارکات می توانند قراردادهای با کیفیت بالاتری را بسازند و به طور موثر انطباق را تأیید کنند. آنها همچنین می توانند هوش مصنوعی را برای تحقیقات بازار و فروشنده برای بهبود تصمیم گیری در طول فرآیند تدارکات اعمال کنند.

انتهای مطلب/ منبع