همه مدیران می خواهند که کارکنانشان به آنها احترام بگذارند و آنها را تحسین کنند. اما امروزه با همه داستان‌هایی که در اطراف جریان دارند، جلب اعتماد کارمندان دشوار است. علاوه بر این، روسا هرگز به خود اعتراف نمی کنند یا متوجه نمی شوند که بد هستند. این ۸ راه به شما کمک می کند تا به رهبر کاملی تبدیل شوید که کارمند شما به آن احترام می گذارد:

۱. با کارکنان خود بدرفتاری نکنید

اگر سر کارمندان خود فریاد بزنید، در مقابل همسالان خود به آنها بی احترامی کنید، بلافاصله به عنوان یک “رئیس بد” شناخته می شوید. فقط به یاد داشته باشید که کارمندان شما گزینه هایی دارند و جایی برای کار پیدا می کنند که در آن هر روز تحقیر نشوند. شرکت هایی با نرخ گردش مالی بالا معمولا رهبری بدی دارند. این امر در صنعت فروش بسیار رایج است.

۲. به آنها اجازه دهید بدانند چه انتظاری دارند

یکی از مهمترین مسئولیت های شما این است که کارمندان شما را درک کنند. بنابراین، تا حد امکان واضح ارتباط برقرار کنید و به آنها بگویید که چه نوع رفتاری از آنها انتظار می رود. شما باید مهمترین قوانینی را که می خواهید در محل کارتان رعایت کنید، ارائه کنید. آن را به جای صد قانون به چند قانون واضح محدود کنید که هیچ کس حتی به خود زحمت خواندن آنها را نمی دهد.

۳. همیشه به قول خود عمل کنید

وقتی چیزی می گویید، آن را معنا کنید. یکی از مسئولیت هایی که با قدرت زیاد اقتدار همراه است، حفظ وجهه شماست. کارمندان به شما نگاه می کنند. بنابراین، اگر از آنها انتظار دارید، باید نمونه ای از کار سخت ارائه دهید. اگر ۳ بار در هفته دیر حاضر شوید، نمی توانید کارمندان خود را به دلیل تنبلی قضاوت کنید. همیشه به ضرب‌الاجل‌هایی که خودتان در نظر می‌گیرید متعهد باشید و همیشه اولین نفر در جلساتی باشید که برنامه‌ریزی می‌کنید.

۴. انتقاد سازنده

همیشه به کارمندان خود اطلاع دهید که در واقع کجا ایستاده اند. آنها قادر خواهند بود هر گونه ناسازگاری را بدون اطلاع از آن بهبود بخشند. با هر کارمندی در مورد اینکه کجا ایستاده‌اند، چه کارهایی را درست انجام می‌دهند و چه کارهایی را اشتباه انجام می‌دهند، شفاف باشید. آنها هرگز نباید در مورد آنچه شما در مورد آنها فکر می کنید گیج شوند. هیچ کس دوست ندارد در مورد اینکه چقدر در کارش بد است صحبت کند، اما باید در درازمدت پیشرفت کرد. اگر با کار یک کارمند مشکل دارید، او باید در مورد آن بداند. هر ماه بررسی عملکرد منظم داشته باشید.

۵. بازخورد و ارتباط کارکنان را تشویق کنید

برای همه چیز نظر بخواهید. اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما می دانند که صدای خود را دارند. شنونده خوبی باشید، وقتی چیزی را که می شنوید دوست ندارید حالت تدافعی به خود نگیرید. فرهنگی ایجاد کنید که در آن کارکنان از به اشتراک گذاشتن چیزی نترسند. گاهی اوقات مسائل حساس تر از آن چیزی است که شما ممکن است پیش بینی کنید. بنابراین کارمند از افشای خود در مورد موضوع در چنین مواردی می ترسد. به آنها قدرت ناشناس بودن بدهید.

۶. آنچه را که کارکنان شما برای کارآمدی نیاز دارند، فراهم کنید

آموزش، تجهیزات بهتر و مشوق ها را ارائه دهید. همچنین، از شر تمام عوامل حواس پرتی در دفتر خود خلاص شوید. همه چیز را از دفتر خود حذف کنید، که ممکن است به عنوان یک حواس پرتی غیر ضروری برای کارمندان شما عمل کند. نحوه چیدمان فضای اداری خود را تجزیه و تحلیل کنید. حتی ممکن است مربوط به فناوری مورد استفاده آنها باشد. فقط در موارد شدید، حتی ممکن است ایده خوبی باشد که تمام وب سایت های رسانه های اجتماعی را مسدود کنید.

۷. با تصمیمات دشوار روبرو شوید

یک مدیر خوب مشکلات را حل می کند نه اینکه از آنها دوری کند. تصمیمات سخت را به تعویق نیندازید. این بخشی از کار شما است که مکالمات سختی داشته باشید، تصمیمات سخت بگیرید و با عواقب روبرو شوید. بسیاری از مدیرانی که از این چیزها اجتناب می کنند در واقع سعی می کنند کارکنان خود را ناراحت نکنند. اما به تعویق انداختن کارهایی که باید به طور مستقیم با آنها برخورد شود، فقط به آتش می افزاید.

۸. بازخورد مداوم کارکنان

مردم قدردانی از چهره های معتبر را دوست دارند. بازخورد عملکرد خوب به یکی از کارمندان شما بارها و بارها خوانده می شود. هر روز زمانی را از برنامه خود اختصاص دهید تا قدردانی خود را از اجرای خوب نشان دهید. کارمندان شما خوشحال خواهند شد که بدانند کار سخت آنها نادیده گرفته نمی شود. آنها حتی تلاش خواهند کرد تا بیشتر و بیشتر در کانون توجه قرار گیرند.

انتهای مطلب/