فقط پر کردن نیروی کار خود با بهترین استعدادهایی که می توانید پیدا کنید کافی نیست. همه این استعدادها بی فایده است مگر اینکه افراد بتوانند آزادانه و صادقانه با یکدیگر به شیوه ای حرفه ای ارتباط برقرار کنند. در بیشتر موارد، کارمندان از ارائه بازخورد صادقانه خود به مافوق می ترسند. این به دلیل ترس از سرنگون شدن در مقابل همسالان خود یا ایجاد تأثیر بد در چشم مقامات است.

کارمندان نیز تمایل دارند با هر تصمیم مافوق موافق باشند، حتی اگر تصمیم بدی باشد. در یک مطالعه اخیر، رئیسی با ارائه طرحی عجیب به کارمندانش برای تامین بودجه تولید آزمایش کرد. در کمال تعجب، ۸ نفر از ۱۰ کارمند بخش او به یک طرح بدیهی رای مثبت دادند. برای اینکه سازمان شما پیشرفت کند، باید به عنوان سازمانی عمل کند که در آن افراد تلاش خود را برای رسیدن به هدف بزرگتر به اوج خود برسانند. اگر کارمندان شما فقط با شما موافق هستند که به شما اجازه دهند فکر کنید تصمیم شما به طور گسترده پذیرفته شده است، کسب و کار شما با مشکل مواجه می شود زیرا ارزش دانش، ایده ها و بینش آنها را دریافت نمی کنید. شما باید راهی پیدا کنید تا کارمندان خود را وادار کنید نظرات خود را به اشتراک بگذارند، به جای اینکه فقط به شما بگویند آنچه فکر میکنند می خواهید بشنوید. در اینجا چند راه برای انجام این کار وجود دارد:

۱_ از انتقاد سازنده استقبال کنید
هرگز آسان نیست که بشنوید که کسی در آخرین ایده شما ایراداتی را بیان کند که خیلی روی آن کار کرده اید. اما مهم است که قبل از تصمیم‌گیری که کل شرکت را تحت تأثیر قرار می‌دهد، یک نظر دوم و ارزیابی ریسک دریافت کنید. اگر با انتقاد موافق نیستید بی طرف باشید. اگر نمی توانید بی طرف باشید، به آنها بگویید که می خواهید بعداً در مورد این موضوع بیشتر بحث کنید. قبل از پاسخ دادن استراحت کنید تا در بازخورد خود عینی تر باشید. در پایان هر جلسه، بازخوردی را از تیم خود دعوت کنید و به آنها بگویید که درب شما برای آنها باز است تا به صورت خصوصی آن را ارائه دهند. اکثر کارمندان از انتقاد از رئیس در مقابل همکاران خود احساس ناراحتی می کنند.

همچنین بخوانید  6 راه برای کاهش استرس در محل کار

۲_ محیطی دوستانه ایجاد کنید
اکثر کارفرمایان به اندازه کافی روی رفاه محل کار خود تمرکز نمی کنند. اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما می دانند که شما به آنها و مکانی که در آن کار می کنند اهمیت می دهید. هدف شما این است که وقتی در محل کار هستند احساس راحتی کنند. روحیه پایین بزرگترین مانعی است که برای به نمایش گذاشتن پتانسیل آنها با آن روبرو خواهید شد. محیط کار را تا حد امکان تمیز و دوستانه نگه دارید. برای برقراری ارتباط و پیوند با تیم خود، هفته ای یک بار و به مدت یک ساعت، یک جلسه «ناهار و یادگیری» برنامه ریزی کنید. برای ایجاد یک فضای غیررسمی و راحت تر، تعطیلات را برنامه ریزی کنید و مهمانی ها را ترتیب دهید. بگذارید بدانند که شما لذت می برید و می خواهید از آمدن به سر کار لذت ببرند. این امر روحیه کارکنان را افزایش می دهد و آنها را برای آمدن به محل کار میل می کند.

۳_ مراقب آزار و اذیت باشید
خیلی اوقات دلیل تنش در محل کار، رئیس نیست، بلکه همکاران است. آزار و اذیت جنسی در محل کار غیر معمول نیست. نشانه های علاقه به یکی از کارمندان شما می تواند او را به هدفی برای دیگران تبدیل کند. هیچ کس دوایت شروت را در شرکت کاغذ Dunder Mifflin دوست نداشت. ایده های روشن را بپذیرید و به آنها جایزه بدهید، اما در عین حال، نسبت به دیگران نیز توجه داشته باشید. قلدری و آزار و اذیت در محل کار می تواند به شدت به روحیه کارکنان آسیب برساند و باعث افزایش ترک خدمت و غیبت شود. یک خط مشی ضد آزار و اذیت بدون تحمل را در سازمان خود ایجاد کنید و حتماً علیه متخلفان اقدام کنید.

همچنین بخوانید  نحوه ایجاد تغییر در سازمان شما

۴_ از سیستم مدیریت شکایات ناشناس استفاده کنید
چه ایده‌ها و چه نارضایتی‌ها، کارمندان اغلب از نزدیک شدن به مافوق خود حمایت نمی‌کنند. وقتی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، به خاطر مطرح کردن نگرانی‌هایشان احساس آزار و اذیت می‌کنند. وقتی ایده‌ها و پیشنهادهای عالی دارند، می‌ترسند در مقابل همسالانشان سرنگون شوند. آنها را به طرح شکایت منابع انسانی تشویق کنید. روند بررسی ساعت خود را بهبود بخشید. به کارکنان خود یک پورتال ناشناس ارائه دهید تا هرگونه شکایت یا پیشنهادی که ممکن است داشته باشند ارسال کنند. YourSafeHub را در سازمان خود پیاده کنید تا از کارمندان خود محافظت کنید و به آنها صدای خود را بدهید.

۵_ بینش خود را ارائه دهید
هر زمان که تصمیمی می گیرید که فوراً بر کارمندان شما تأثیر می گذارد، آنها را در نظر بگیرید. شما به آنها نیاز دارید که به تصمیمات شما احترام بگذارند، بنابراین جزئیات را به آنها ارائه دهید. به آنها بگویید چگونه به راه حلی که برای یک مشکل پیشنهاد می کنید رسیدید. به این ترتیب آنها می توانند با تصمیم شما ارتباط برقرار کنند و از تخصص شما بیاموزند.

انتهای مطلب/