کسب و کار در مسیر صحیح و اساسی ...

بسیاری از صاحبان کسب و کار به جای آوردن مشاور یا منابع جزئی، بیشتر به این دلیل که با نحوه کار این فرآیند آشنا نیستند، به سمت استخدام کارکنان داخلی تمایل دارند. بسیاری از شرکت‌ها درک بهتری از نقش یک کارمند تمام وقت دارند تا یک مشاور که نامش مبهم است. با این حال، ارائه کمک های مشاوره ای استراتژیک می تواند یک راه مقرون به صرفه برای رشد کسب و کار شما باشد. با مشاور مناسب، شرکت‌ها می‌توانند در صورت نیاز، مجموعه مهارت‌های گمشده را تا زمانی که به آن نیاز دارند، اضافه کنند. این یک مدل پر کردن شکاف است که می تواند مقدار زیادی ارزش اضافه کند.

اما دقیقاً چه زمانی باید به فکر جذب مشاور باشید؟

۱_ زمانی که یک کارمند چندین پست را پر می کند

اگر یک کارمند به تنهایی کار چندین نقش را انجام می دهد، مشاوری را برای انجام حداقل یکی از این نقش ها در نظر بگیرید. به این ترتیب، دقیقاً چه چیزی و به چه کسی نیاز دارید و فقط برای ساعاتی که به آن‌ها نیاز دارید، دریافت می‌کنید و به جای اینکه یک کارمند تلاش کند چندین کار را ضعیف انجام دهد، فرد مناسبی دارید که کار را به خوبی انجام می‌دهد.

۲_ وقتی تیم شما فاقد تجربه و دانش لازم است

اگر هیچ فردی در تیم با سطح تجربه یا عمق دانش لازم برای یک نقش یا پروژه خاص وجود ندارد، وقت آن است که یک مشاور بیاورید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید ارزش شرکت خود را ارزیابی کنید و هیچ‌کس در تیم شما قبلاً این کار را انجام نداده است، یک کارشناس ارزیابی برای این پروژه خاص را در نظر بگیرید.

برای مثال، اگر می‌خواهید استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهید، یک مدیر ارشد مدیریت با تجربه می‌تواند مشاوره‌ای را که نیاز دارید به شما ارائه دهد. ممکن است برای کمک به اجرای این استراتژی جدید، یک فرد بازاریابی سطح متوسط ​​را به صورت تمام وقت استخدام کنید، اما اگر ۴۰ ساعت در هفته برای این شخص وقت ندارید، می توانید یک آژانس بازاریابی و یک مشاور CMO استخدام کنید. شما هر آنچه را که نیاز دارید در سطوحی که نیاز دارید دریافت خواهید کرد.

۳_ زمانی که توانایی پرداخت تمام وقت این موقعیت را ندارید

شرکت ها در هر اندازه به دنبال تخصص مالی و حسابداری سطح بالا هستند. در بیشتر موارد، استخدام یک مدیر مالی تمام وقت یا کنترل کننده منطقی نیست، و همچنین کار کافی برای انجام دادن یک نفر در سطح مدیر مالی یا کنترل کننده وجود ندارد.

مانند شرکتی که دقیقاً با این مشکل روبرو بود. آنها یک کارمند داشتند که به عنوان حسابدار، مدیر دفتر، کنترل کننده و مدیر منابع انسانی کار می کرد. بله! زمانی که این کارمند به طرز غم انگیزی درگذشت، شرکت با مشکلات بزرگی روبرو شد. هیچ کس نمی دانست که سهام چک آنها در کجا قرار دارد یا چگونه حقوق و دستمزد را پردازش کند، کتاب ها به هم ریخته بود، یک پنجم از کارکنان اطلاعات نادرستی در پرونده پرسنلی خود داشتند و بسیاری اظهار داشتند. آنها احساس نمی کردند که یک مدافع در منابع انسانی دارند. آنها به جای اینکه بخواهند فوراً همه این نقش ها را پر کنند، چه با فرد دیگری یا چند کارمند، سه مشاور که همه در این زمینه ها متخصص بودند، آوردند و کار را تقسیم کردند. صرفه جویی در زمان، پول و کلی استرس.

چگونه یک مشاور انتخاب کنیم

اگر کسب و کار خود را در یک یا چند مورد از موقعیت های بالا پیدا کردید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک مشاور برای پر کردن شکاف ها استخدام کنید. چه در حال استخدام یک مشاور فناوری اطلاعات، یک کارشناس منابع انسانی یا یک مدیر اجرایی   C-suite باشید، می‌خواهید فرد مناسب برای کسب و کار خود را پیدا کنید. شما نه تنها باید بر تخصص خاصی که یک مشاور دارد تمرکز کنید، بلکه باید به دنبال فردی باشید که با فرهنگ سازمان شما همخوانی داشته باشد.

هنگامی که به دنبال مشاور مناسب هستید، مهم است که اهداف خود را از قبل مشخص کنید، و نه فقط در سه ماهه آینده، بلکه در چند سال آینده. به چه نوع حمایتی نیاز دارید؟ آیا شما فقط می خواهید افراد شایسته را حفظ کنید و به آنها نیاز دارید تا به شما کمک کنند، یا به فردی استراتژیک مانند مدیر مالی یا مدیر ارشد مالی نیاز دارید که با مشاوره آینده نگر به شما کمک کند؟

اگر تصمیم به استخدام یک مشاور دارید، با تحقیق در چند شرکت شروع کنید تا ببینید کدام یک مناسب است. مهم است که این تصمیم را جدی بگیرید تا مطمئن شوید که شرکت مناسب و در نتیجه مشاور مناسب را برای حمایت از شما استخدام می کنید. با پرسیدن چند سوال مهم، مانند پرس و جو در مورد نرخ نگهداری شرکت و نحوه توصیف فرهنگ خود، درک بهتری از آنچه که آنها برای آن مطرح می کنند به دست خواهید آورد. شما یک شرکت و مشاوری می خواهید که با یک ذهنیت یکسان به مشتریان خود نزدیک نشود. علاوه بر این، شرکتی که کارمزد ثابتی را ارائه می‌کند معمولاً راه‌حل بلندمدت خوبی نیست، زیرا ممکن است راهی برای کاهش حاشیه‌ها برای به دست آوردن حاشیه پیدا کند. بیشتر، شما می خواهید راه حلی را بیابید که به طور خاص برای شما سفارشی شود و راه حلی که بتواند با رشد شما همراه با شما تکامل یابد.

انتهای مطلب/ منبع