توانایی های خاصی برای انتخاب برتر در پیش نویس مورد نیاز است، همانطور که ویژگی های خاصی برای انتخاب برتر در میان مشاوران بازاریابی مورد نیاز است. اگر امیدوارید وارد دنیای بازاریابی شوید و به سازمان‌هایی در هر اندازه‌ای کمک کنید تا رشد کنند. چند ویژگی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را توسعه دهید و تیز کنید که به موفقیت شما کمک می‌کند. اگر به دنبال استخدام یک مشاور بازاریابی هستید، پیدا کردن مشاوری با این ویژگی‌ها و ویژگی‌های برتر به شما کمک می‌کند تا مشاور بازاریابی را پیدا کنید که بتواند بهترین هم تیمی جدید شرکت شما باشد و در نهایت بهترین هم تیمی شما باشد. یک مشاور بازاریابی باید:

۱.یک ارتباط دهنده ماهر، به ویژه در نوشتن

در حالی که مدارک دانشگاهی در بازاریابی معمولاً در بخش کسب و کار قرار می گیرند، بسیاری از مشاوران بازاریابی عالی به ویژه در زمینه بازاریابی محتوا، از روزنامه نگاری و سایر زمینه های ارتباطی آمده اند. مدرک بازاریابی در کلاس‌های مربوط به صنایع بازاریابی خاص، تحقیق در مورد بازار و درک مشتریان شرکت می‌کند. مدرک روزنامه نگاری به شما می آموزد که چگونه به طور واضح و مختصر یک داستان یا پیام را به گروه بزرگی از مردم منتقل کنید.

از پست‌های وبلاگ و بیانیه‌های مطبوعاتی گرفته تا حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و ایمیل‌ها، بسیاری از ارتباطاتی که توسط مشاور بازاریابی انجام می‌شود، مکتوب می‌شود، خواه آنها پیامی را با مخاطب هدف می‌نویسند یا برای مشتریان خود ایمیل یا گزارش می‌نویسند. فردی با تجربه یا تحصیلات در بازاریابی و ارتباطات به شما کمک می کند پیامی را پیدا کنید که با مخاطب هدف شما طنین انداز شود.

یک مشاور بازاریابی باید بتواند بفهمد که شما و اعضای مخاطب هدفتان به دنبال چه چیزی هستید، که به معنای جلب مهارت های مصاحبه و ارتباط کلامی است. مشاوران بازاریابی خوب می توانند سوالاتی بپرسند که به اصل مطلب برسند و اطلاعات را به دست آورند. آنها شنوندگان خوبی هستند که می توانند معنای پشت کلمات مشتری را درک کنند. علاوه بر این، مشاوران بازاریابی باید ویراستاران خوبی باشند، با توانایی حذف هر چیزی که خوب به نظر می رسد اما پیام را بیشتر یا تقویت نمی کند. این برای ارتباطات نوشتاری و کمپین ها به همان اندازه که برای طراحی ویدئو، ایمیل و چاپ صدق می کند.

۲. یک قهرمان پرشور برند

در سراسر هیئت مدیره، بازاریابان مروج هستند، خواه آنها مدیران بازاریابی استخدام شده باشند یا مشاوران بازاریابی حرفه ای و فقط پروژه ای. آنها درک می کنند که چه چیزی پروژه، محصول یا خدمات شما را منحصر به فرد می کند، و مشتاق یافتن بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن برند شما با افرادی هستند که به آنچه ارائه می دهید علاقه مند هستند.

آنها با فکر کردن درباره ایده‌ها از خواب بیدار می‌شوند، اغلب دفترچه‌هایی برای یادداشت افکار گذرا به همراه دارند و در غیرمنتظره‌ترین مکان‌ها الهام می‌گیرند. در حالی که آنها هم تیمی هستند که می خواهند برند شما را ارتقا دهند، آنها همچنین بزرگترین تشویق کنندگان شما هستند و می خواهند شرکت شما موفق و رشد کند.

همچنین بخوانید  نقش ها و مسئولیت های یک کارآفرین

۳. یک متفکر مبتکر و خارج از چارچوب که می تواند ایده ها را پیاده کند

مشاوران بازاریابی خوب، اولین پذیرندگان فناوری و پلتفرم های جدید هستند و به دنبال راه های جدیدی برای استفاده از ابزارها هستند تا بتوانند به رشد کسب و کار شما کمک کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند یک ایده کمپین منحصر به فرد را به شما ارائه دهند و می توانند آن را محقق کنند. این می تواند شامل شعارها، آرم ها و سایر ابزارهای توسعه کسب و کار باشد یا می تواند کمپین هایی برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو، تبلیغات چاپی و وب و ایده های تعامل در رسانه های اجتماعی باشد. آنها مایلند برای به دست آوردن نتایج عالی برای شما از شانس استفاده کنند.

۴. یک رهبر دوست داشتنی که مردم را دوست دارد

مشاوران بازاریابی با شبکه گسترده ای از افراد، از مشتریان و مشتریان خود تا شرکا، مشاوران دیگر و تأثیرگذاران صنعت کار خواهند کرد. در نتیجه، یک مشاور بازاریابی باید دوست داشتنی باشد و همچنین باید دیگران را دوست داشته باشد. آنها باید کسی باشند که مردم در کنارشان احساس راحتی کنند. مشاوران بازاریابی که واقعاً به دیگران اهمیت می‌دهند، درک اینکه مخاطبان هدف چه چیزهایی را ترجیح می‌دهند، چه چیزی آنها را مورد توجه قرار می‌دهد و چه رسانه‌های اجتماعی را بررسی می‌کنند، آسان‌تر است.

این بدان معنی است که بدانند مخاطبان هدفشان چه زمانی ایمیل هایشان را چک می کنند، به چه چیزهایی علاقه دارند و کلمات و تصاویری که بیشترین تأثیر را در زندگی آنها می گذارد. این بدان معناست که مشاوران بازاریابی همچنین بازیکنان تیمی هستند، مایل و قادر به همکاری با بخش‌های مختلف و سایر متخصصان برای دستیابی به اهداف شرکت شما هستند و می‌توانند ایده‌های دیگران را اجرا کنند که چشم انداز را تقویت می‌کند و به آن عمق می‌بخشد.

۵. یک تحلیلگر کنجکاو که می خواهد بیشتر بداند

 • برای تعیین اینکه آیا یک کمپین موفق بوده است، یک مشاور بازاریابی باید بتواند نتایج را بررسی و ارزیابی کند. کمپین های بازاریابی موفق همیشه با تعداد دلاری که به شرکت وارد می شود تعیین نمی شود.
 • انواع معیارهای بازاریابی یا شاخص‌های کلیدی عملکرد می‌توانند نشان دهند که یک کمپین ممکن است بدون جمع‌آوری حتی یک پنی در رسیدن به اهداف خود بسیار موفق بوده باشد.
 • آگاهی از برند نشان می‌دهد که چند نفر در کانال‌ها و پلتفرم‌های مختلف درباره برند شما شنیده‌اند.
 • تبدیل‌های آنلاین تأثیر تلاش‌های بازاریابی شما را بر فعالیت‌های آنلاین مختلف از تکمیل فروش گرفته تا اشتراک در خبرنامه الکترونیکی تا بازدید از وب‌سایت شما و سایر موارد نشان می‌دهد.
 • آمار مربوط به اولین بازدید شما نشان می دهد که مردم در مورد سایت شما چه فکر می کنند. تعداد بازدیدهای برگشتی نشان می دهد که چند نفر برای بازدیدهای بعدی برگشته اند.
 • معیارهای سئو شامل اندازه‌گیری تأثیر کلمات کلیدی، نرخ کلیک و جستجو می‌شود * معیارهای رسانه‌های اجتماعی تصویر بهتری از اثربخشی حساب‌هایتان به شما می‌دهند، و همه چیز را از تعاملات و بازدیدهای ارگانیک گرفته تا سرنخ‌ها و بازدیدهای اجتماعی اندازه‌گیری می‌کنند.
 • سنجه‌های ایمیل، نرخ کلیک لینک‌های شما، تعداد افرادی که ایمیل‌های شما را باز می‌کنند یا به اشتراک می‌گذارند، و میزان تعامل کلی را اندازه‌گیری می‌کند.
همچنین بخوانید  8 راه برای حفظ نظم در دفتر کار شما

۶. صبور، حرفه ای پیگیر

با پروژه های بسیار متفاوت برای مشتریان در صنایع مختلف، مشاوران بازاریابی باید حرفه ای باشند و بتوانند از نیازهای هر مشتری مراقبت کنند.

 • آنها باید سازماندهی شوند، در جلسات شرکت کنند، گزارش ارائه کنند و به هر مشتری درباره موفقیت برنامه کمپین خود به روز رسانی کنند. آنها باید اهمیت ایجاد و دنبال کردن یک برنامه بازاریابی و پیامدهای مثبتی که می تواند بر موفقیت کلی شما داشته باشد را درک کنند.
 • آنها باید متمرکز باشند، به این معنی که وقتی با شرکت شما هستند، روی نیازهای شما متمرکز هستند. آنها اولویت های شما را درک می کنند و آنها را نیز اولویت های خود قرار می دهند.
 • آنها باید منظم باشند و بتوانند مراحل لازم برای انجام یک کار را دنبال کنند. این بدان معنی است که آنها قبل از ادامه پروژه های خاص به دنبال تأیید و مجوز خواهند بود و بدون تأیید شما قدمی بر نمی دارند.
 • آنها جزئیات گرا هستند و در حین اجرای و رهبری کمپین های شما و سایر پروژه های بازاریابی به تمام جنبه های تجارت خود توجه می کنند. در حالی که ممکن است به نظر برسد که آنها به دنبال اطلاعات بیش از حد هستند، اما بدانید که آنها این کار را انجام می دهند زیرا نتایج نهایی شما را بهبود می بخشد. آنها می خواهند مطمئن شوند که همه پایه ها پوشیده شده است – برای شما و برای آنها.
 • آنها مدیران پروژه ماهری هستند که می توانند طراحان گرافیک و وب، کپی رایترها و عکاسان را گرد هم بیاورند تا ضرب الاجل ها را رعایت کنند و در بودجه خود باقی بمانند. آنها می توانند جلسات را هماهنگ کرده و کار کنند تا مطمئن شوند که هر قسمت از بخش متحرک کمپین برآورده شده است.
 • آنها فعال هستند و مطمئن هستند که می توانند برنامه را اجرا کنند. مشاوران بازاریابی نیز شفاف هستند – اگر چیزی بسیار خارج از مجموعه مهارت آنها باشد، آنها مایلند یا مهارت را بیاموزند یا به یک متخصص در آن زمینه مراجعه کنند.
 • آنها خود شروع کننده هایی با انگیزه هستند. یک مشاور بازاریابی معمولاً استقلال زیادی دارد. مشاوران بازاریابی چه آنها کسب و کار خود را اداره کنند و چه برای یک آژانس بازاریابی کار می کنند، می خواهند نتایجی را ایجاد کنند و کارهایی را که برای رسیدن به این نتایج انجام می شود، بدانند. آنها حاضرند ساعت های طولانی و عجیب و غریب کار کنند تا کار را انجام دهند.
همچنین بخوانید  استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ

یک مشاور بازاریابی می داند که نتایج یک شبه به دست نمی آیند. برای مثال، ساختن وبلاگی که ترافیک وب سایت را افزایش می دهد، ممکن است سه تا شش ماه طول بکشد. برای تبدیل یک مشتری بالقوه به مشتری بیش از یک نقطه تماس لازم است، و آگاهی از برند چیزی نیست که به محض ایجاد یک صفحه فیس بوک به دست بیاید. آنها مایل به انجام کار هستند و درک می کنند که در حال ایجاد یک پایه محکم هستند که در دراز مدت به شرکت شما کمک می کند.

۷. تمایل به یادگیری، رشد، و آموزش

با تغییرات و به روز رسانی های بسیار، مشاوران بازاریابی باید مایل به تحقیق و یادگیری نحوه استفاده از فناوری جدید باشند. به روز رسانی الگوریتم موتور جستجوی گوگل. آنها پیامدهای کسب و کار شما و نحوه استفاده بهینه از به روز رسانی را درک می کنند. آنها می توانند شبکه را در برنامه بازاریابی شما ادغام کنند. تیون خاطرنشان می کند: فناوری جدید برای سال ۲۰۱۷ شامل تشخیص صدا در محاسبات، هوش مصنوعی، فناوری خانه هوشمند، گزینه های حمل و نقل جدید مانند هواپیماهای بدون سرنشین و وسایل نقلیه خودران، و واقعیت مجازی، افزوده و ترکیبی است .

آنها می نویسند: “بازاریابان از قبل می دانند که امروز تنها ثابت بودن آنها تغییر است.” “سرعت در حال افزایش است و مکان هایی که اکنون باید به مشتریان فعلی و بالقوه دسترسی پیدا کنیم در حال تغییر هستند، همانطور که راه های ارتباط ما با آنها تغییر می کند.” آنها در به روز ماندن با فرصت های جدید پیشرفت می کنند و به دنبال راه هایی برای به کارگیری فناوری به گونه ای هستند که شرکت شما را به عنوان یک مبتکر و رهبر قرار دهد.

جمع بندی

یک مشاور بازاریابی خوب کنجکاو است و آماده است تا از یک تخصص خاص یا منطقه راحتی خارج شود تا بفهمد و یاد بگیرد که چگونه از ابزاری استفاده کند که ممکن است برای شرکت و مخاطب هدف شما مفید باشد. سازگاری که منجر به تغییرات در اواسط کمپین می شود به این معنی است که یک مشاور بازاریابی می تواند به سرعت فناوری جدید را به روز کند.

علاوه بر این، یک مشاور بازاریابی خوب باید بتواند مهارت های آنها را آموزش دهد. همانطور که آنها بر روی کمپین شما کار می کنند، باید به شما توضیح دهند که چرا و چگونه اقداماتی را انجام می دهند. آنها همچنین باید بتوانند به مخاطبان هدف شما در مورد شرکت و محصول شما آموزش دهند.

انتهای مطلب/ منبع

.