مشاوران کسب و کارهای کوچک به صاحبان کسب و کار در مورد استراتژی، حل مسئله و توسعه مهارت ها مشاوره می دهند. آنها همچنین منابعی را ارائه می کنند و برنامه ای برای بهبود عملکرد سازمان ارائه می کنند. به طور کلی، مشاوران کسب و کارهای کوچک کارگران قراردادی هستند که مشکلات را شناسایی می کنند، راه حل ها را اجرا می کنند و به اهداف می رسند.

مشاوران می‌توانند ابزار مهمی برای کسب‌وکارهای کوچکی باشند که نمی‌توانند کارمندان تمام وقت را در تمام طول سال بپردازند، به شخص ثالثی برای حل یک مشکل شرکت نیاز دارند، یا می‌خواهند یک متخصص برای مشاوره و استراتژی‌سازی باشد.

مشاور کسب و کارهای کوچک چه می کند؟

مشاوران مشاغل کوچک می توانند مسئولیت های مختلفی را انجام دهند. آنها ممکن است چیزی مانند یک طرح تجاری، استراتژی فروش، برنامه بازاریابی یا کمپین روابط عمومی طراحی کنند. آنها می توانند در زمینه های خاصی مانند حسابداری، عملیات، منابع انسانی، مدیریت، بازاریابی یا روابط عمومی تخصص داشته باشند. به سختی می توان هر نوع مشاور کسب و کار کوچک را در یک مقاله تکان داد. آنها می توانند تقریباً به هر پایگاهی که یک کسب و کار کوچک باید پوشش دهد کمک کند.

در نهایت، هر مشاور کسب‌وکار کوچک از این نظر مشابه است که آنها نهادهای مستقلی هستند که توسط کسب‌وکارهای کوچک برای تخصص و کمک به فعالیت‌های خاصی که آن شرکت‌ها برای انجام آن‌ها مناسب نیستند، قرارداد بسته‌اند. در زیر، برخی از خدماتی که ممکن است یک مشاور کسب و کار کوچک انجام دهد را مرور می کنیم.

 • مشاوره فروش و بازاریابی.
 • مشاوره مدیریت پروژه.
 • گزارش نویسی.
 • پیش بینی.
 • مشاوره فناوری اطلاعات
 • مشاوره حسابداری.
 • برنامه ریزی استراتژیک.

۱- مشاوره فروش و بازاریابی

اگر متخصص هستید یا در زمینه فروش و بازاریابی کار کرده اید، به راحتی می توانید این دانش را به عنوان یک مشاور کسب و کار کوچک انتقال دهید. یک مشاور کسب و کار کوچک می تواند به روش های مختلفی با تیم های فروش و بازاریابی کار کند. به عنوان مثال، آنها می توانند یک استراتژی دیجیتال، یک کمپین بازاریابی یا روی توسعه وب یا جنبه آموزشی کار کنند.

برای نشان دادن، بیایید بگوییم که یک شرکت با یک مشاور تماس می گیرد زیرا تیم فروش آنها عملکرد خوبی نداشته است. یک مشاور کسب‌وکار کوچک وارد می‌شود، مشاهده می‌کند، مشکلات را شناسایی می‌کند (اعم از اینکه عملیاتی باشند یا مبتنی بر آموزش)، روی استراتژی راه‌حل کار می‌کنند و سپس آن را اجرا می‌کنند.

۲- مشاوره مدیریت پروژه

یکی از دلایل اصلی که شرکت ها مشاوران مشاغل کوچک را استخدام می کنند، مدیریت پروژه است. فرض کنید یک شرکت محصول یا راه اندازی جدیدی در راه است، اما آنها مطمئن نیستند که چگونه برای آن استراتژی داشته باشند، زیرا تنها پنج کارمند وجود دارد و هیچ یک از آنها در مدیریت پروژه کار نمی کنند.

آن وقت است که یک مشاور می تواند وارد شود و یا به کارکنان شما آموزش دهد که چگونه پروژه را مدیریت کنند یا به عنوان مدیر پروژه قراردادی کار کند. علاوه بر این، اگر شرکتی در بلندمدت ناکارآمدی های عملیاتی داشته باشد، ممکن است مشاوری را برای شناسایی ناکارآمدی ها و ارائه برنامه ای برای بهبود مدیریت پروژه سازمان در نظر بگیرد.

۳- گزارش

یک مشاور می تواند از دو طریق به یک شرکت در گزارش دهی کمک کند، آنها می توانند تجزیه و تحلیل ها و گزارش ها را جمع آوری کنند و می توانند گزارش هایی را که وارد می شوند تجزیه و تحلیل کنند.

این خدماتی است که یک شرکت ممکن است بخواهد برای آن مشاور به صورت طولانی مدت استخدام کند. با گزارش‌دهی، یک مشاور کسب‌وکار کوچک به شرکت کمک می‌کند تحلیل‌ها یا گزارش‌ها را جمع‌آوری و درک کند تا بتواند بر اساس داده‌ها تصمیمات تجاری هوشمندانه بگیرد. اگر یک شرکت یا مالک بخواهد این کار را به تنهایی انجام دهد، ممکن است داده ها را اشتباه تفسیر کند یا معنی اعداد را درک نکند.

۴- پیش بینی

زمانی که یک کسب و کار کوچک به تازگی شروع به کار می کند، باید پیش بینی ها و پیش بینی هایی برای چگونگی پیش رفتن اوضاع در آینده نزدیک و دور داشته باشد. با این حال، زمانی که منابع، زمان یا پرسنل کافی برای جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آن ندارید، پیش بینی سخت است. در آن زمان است که یک مشاور کسب و کار کوچک می تواند وارد شود. آنها با شرکت کار خواهند کرد تا پیش بینی های مناسب را درک کنند و کنار هم بگذارند.

۵- مشاوره فناوری اطلاعات

با یک کسب و کار کوچک، انتخاب فناوری مناسب و راه اندازی کارآمد سیستم کار آسانی نیست. به همین دلیل شرکت ها مشاورانی را برای خدمات فناوری اطلاعات استخدام می کنند. یک مشاور می تواند به انتخاب فناوری مناسب کمک کند و اطمینان حاصل کند که سیستم های فناوری به درستی و کارآمد تنظیم شده اند.

اگر یک شرکت برای مدتی راه اندازی شده است، یک مشاور کسب و کار کوچک می تواند به شناسایی ناکارآمدی های تکنولوژیکی و سپس یافتن راه حلی برای بهبود سیستم و فرآیندهای یک شرکت کمک کند.

۶- مشاوره حسابداری

حسابداری یکی دیگر از خدماتی است که یک کسب و کار کوچک ممکن است برای بلندمدت استخدام کند. با یک تیم کوچک، داشتن یک بخش حسابداری ممکن است ارزش مالی نداشته باشد. با این حال، هر شرکتی به یک متخصص برای مدیریت و بررسی امور مالی نیاز دارد.

یک مشاور کسب‌وکار کوچک که در مدیریت مالی تخصص دارد، می‌تواند بیاید و بودجه‌ها را تنظیم کند، لیست حقوق و دستمزد را تنظیم کند یا در زمینه مالیات کمک کند. امور مالی و حسابداری یکی از سخت ترین چیزها برای مدیریت یک شرکت کوچک است، اما یکی از مهم ترین زمینه ها برای راه اندازی دقیق است.

۷- برنامه ریزی استراتژیک

در اصل، مشاوره کسب و کارهای کوچک در مورد برنامه ریزی استراتژیک است. یک مشاور کسب و کار کوچک ممکن است به برنامه ریزی پیام های استراتژیک یا راه اندازی کمک کند. نقش مشاور کسب و کارهای کوچک شناسایی مسائل و برنامه ریزی راهبردی راه حل است. در اصل، آنها حل کننده های خلاقی هستند که می توانند در هر زمینه ای از کسب و کار تخصص داشته باشند و به کسب و کارهای کوچک کمک کنند تا کارآمدتر کار کنند.

همچنین بخوانید  چه زمانی یک مشاور برای کسب و کار خود انتخاب کنید

چگونه یک شرکت مشاوره کسب و کار کوچک راه اندازی کنیم

۱. یک طاقچه پیدا کنید و خدمات خود را مشخص کنید.

شرکت مشاوره کسب و کار کوچک شما قرار است چه کاری انجام دهد؟ هویت شما چیست؟ قراره کی بشی؟ وقتی نوبت به راه‌اندازی شرکت مشاوره کسب‌وکار کوچک خود می‌رسد، باید اهداف مشخص‌تری نسبت به «ما برای کسب‌وکارهای کوچک مشاوره می‌دهیم» داشته باشید.

کسب و کار کوچک متوسط ​​شما هم تخصصی و هم چندوجهی است و به احتمال زیاد برای مدیریت هر عنصر از هر کسب و کار در هر صنعتی مجهز نخواهید بود. شما به یک تخصص نیاز دارید و این باید قبل از شروع به جمع آوری شرکت خود به وضوح تعریف شود. شرکت شما بسیار بهتر خواهد بود که در چیزی مانند “ارتباطات برای استارت آپ های B2B SaaS سرمایه گذاری اولیه” تخصص داشته باشد تا اینکه خود را به عنوان یک “شرکت مشاوره کسب و کار کوچک برای مشاغل کوچک” معرفی کنید.

۲. احساس قوی نسبت به بازار خود و نقاط دردناک آن داشته باشید

هنگامی که جایگاه خود را مشخص کردید، باید بدانید که چگونه به بهترین نحو با بازار هدف خود مقابله کنید. اگر شرکت مشاوره کسب‌وکار کوچک خود را راه‌اندازی می‌کنید، احتمال دارد که کاملاً کور نشوید. شما احتمالاً درجاتی از تجربه در زمینه خود دارید – حداقل باید.

با این حال، شما نمی توانید تنها به تجربه قبلی خود در یک بازار تکیه کنید، زمانی که می خواهید یک شرکت خود را با هم تشکیل دهید. شما باید تحقیقات گسترده ای در بازار انجام دهید تا کسب و کارهایی را که می خواهید با آن ها کار کنید و مسائلی که به احتمال زیاد با آنها مواجه هستند، درک کنید.

با صاحبان کسب‌وکار تماس بگیرید تا ببینید آیا می‌توانید درباره مشکلات و شکست‌هایی که معمولاً با آن‌ها مواجه می‌شوند، اطلاعاتی کسب کنید. سعی کنید ادبیاتی مانند محتوای وبلاگ خاص صنعت و قطعات رهبری فکری پیدا کنید. ببینید آیا می توانید در کنفرانس ها شرکت کنید یا وبینارها را دانلود کنید تا دیدگاهی عمیق در مورد نحوه عملکرد صنعت هدف خود داشته باشید. به هر طریقی، نبض محکمی در مورد افرادی که می‌خواهید به آن‌ها جلب کنید به دست آورید، این می‌تواند برای هدایت موفقیت‌آمیز تقریباً هر نقطه دیگر در این فهرست مفید باشد.

۳. یک طرح تجاری را مستند کنید

کنار هم قرار دادن یک طرح کسب و کار لزوماً برای راه اندازی یک شرکت مشاوره موفق در کسب و کار کوچک ضروری نیست، اما هنوز هم می تواند کمک بزرگی باشد و نیازی به طولانی شدن زمان نیست.

داشتن یک سند متفکرانه تقسیم‌ بندی شده و واضح که به جزئیات آن چه کسی هستید، چه کاری انجام می‌دهید، موقعیت شما در بازار، برنامه‌های شما برای آینده، وضعیت مالی شما، و سایر عناصر کلیدی که هویت و دوام شرکت شما را مشخص می‌کنند، می‌تواند دارایی عظیمی برای شما باشد.

داشتن یک طرح کسب و کار به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت، ضعف و فرصت‌های خود را بهتر بشناسید و در عین حال سندی را به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید به مشتریان بالقوه نشان دهید تا ثابت کنید مؤثر و قانونی هستید. باز هم، این مرحله اجباری نیست، اما همچنان می تواند در کوتاه مدت و بلند مدت به شما کمک کند.

۴. مبانی قانونی شرکت خود را پوشش دهید

استخدام وکیل

راه اندازی هر نوع کسب و کاری با الزامات قانونی و مشکلاتی همراه است  و یک شرکت مشاوره کسب و کار کوچک نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل است که باید وکالت حقوقی محکمی پیدا کنید تا به اطمینان حاصل شود که شرکت شما در محدوده قانون از زمین خارج می شود و در حین رشد از هیچ مرز قانونی تجاوز نمی کند.

اما استخدام کمک حقوقی مناسب آسان تر از انجام آن است. ارتباط با یک وکیل معتبر، با قیمت مناسب و قابل اعتماد که مایل به نمایندگی از شرکت شما است، گاهی اوقات شبیه تعقیب یک اسب شاخدار است.

بهترین کار این است که یک بودجه ثابت بسازید، انتظارات سنجیده را تعیین کنید و از آنجا ادامه دهید. وکلایی را که به دنبال آنها هستید به طور کامل بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها به مشتریان خود خدمات خوبی ارائه کرده اند – به ویژه آنهایی که ویژگی های آنها با شرکت شما مطابقت دارد.

فرود بر روی یک ساختار تجاری قانونی

هنگامی که وکیل خود را دارید، باید با آنها کار کنید تا مشخص کنید که چه نوع نهادی را می خواهید ثبت کنید. ساختار کسب و کار قانونی شما قرار است چگونه باشد؟ پاسخ شما به این سوال چندین عنصر کلیدی دیگر از عملیات شما را نشان می دهد – نحوه پرداخت مالیات یکی از مهمترین آنها است.

چهار ساختار اصلی تجاری قانونی وجود دارد:

 • مالکیت انحصاری، جایی که یک نفر مسئول سود و بدهی یک تجارت است.
 • شراکت، جایی که دو یا چند نفر مسئولیت مشترک یک تجارت را بر عهده دارند.
 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC) ، جایی که مالکان شخصاً مسئول بدهی ها یا بدهی های شرکت نیستند.
 • شرکت، جایی که یک تجارت از نظر قانونی جدا از صاحبان آن در نظر گرفته می شود.

به طور کلی، ثبت نام به عنوان یک LLC برای یک شرکت مشاوره کسب و کار کوچک بسیار منطقی است. اما این لزوماً داده شده نیست. هنگامی که در حال تعیین نحوه ادامه کار در این مرحله هستید، درباره تصمیم کمی فکر کنید و اگر از قبل کمک قانونی در اختیار دارید، نظر آنها را بخواهید.

 • چشم انداز رقابتی خود را تحقیق کنید
همچنین بخوانید  یک شرکت مشاور چیست و چه‌کاری انجام می‌دهد؟

مگر اینکه جایگاه شرکت شما به اندازه یک جایگاه خاص باشد، مطمئناً رقبای در زمینه خود خواهید داشت. قرار است شرکت‌های مشاوره دیگری برای کسب و کار مشابه شما رقابت کنند و این به نفع شماست که درک شرکتی از نحوه عملکرد آنها داشته باشید.

خدماتی را که ارائه می دهند و انواع کسب و کارهایی که به طور کلی به آنها ارائه می دهند را ببینید. انجام این کار به شما امکان می دهد ببینید چه نوع سازمان هایی به دنبال شرکت هایی با تخصص شما هستند. همچنین ممکن است به شما کمک کند شکاف هایی را در مشتریان آنها شناسایی کنید که می توانید برای آنها جذابیت ایجاد کنید.

رقابت شما به طور طبیعی باید چندین جنبه از نحوه انجام کسب و کار شما را مشخص کند. بازاری برای خدمات شما وجود دارد و باید در یک مکان مناسب و پرسود در آن فرود بیایید. همه چیز با دانستن اینکه با چه چیزی روبرو هستید شروع می شود.

۶. وضعیت مالی خود را درک کنید، از جمله ساختارهای بالقوه قیمت گذاری

تامین مالی و بودجه اولیه

اینجا جایی است که شما به یکی از عناصر ناراحت کننده اما ضروری در راه اندازی شرکت مشاوره کسب و کار کوچک خود وارد می شوید. شما نمی توانید بدون هیچ تصویری از امور مالی خود شرکت خود را راه اندازی کنید – برای خرج کردن پول برنامه ریزی کنید، مثل اینکه کارت سفید دارید و به بهترین ها امیدوار هستید.

شما باید ارقام مالی دقیق پشت تلاش های اولیه خود را بدانید – و همچنین تصویری از این که پول از کجا می آید و آن منبع چقدر قابل اعتماد است. آیا از سرمایه گذاران بودجه دریافت می کنید؟ آیا از جیب خود پرداخت می کنید؟ آیا به دوستان و خانواده متکی هستید؟

با در نظر گرفتن این اطلاعات، می توانید شروع به بودجه بندی برای آنچه که برای گردآوری شرکت شما نیاز است و اینکه چگونه قصد جذب و حفظ مشتریان را دارید، کنید.

ساختار قیمت گذاری

شما همچنین باید یک پیش‌بینی مالی واقع‌بینانه را جمع‌آوری کنید که جنبه‌هایی از کسب‌وکار شما مانند ساختار قیمت‌گذاری شما را در بر بگیرد. باید از خود بپرسید “چگونه و چقدر برای شارژ مشتریان برنامه ریزی می کنم؟”

آیا می خواهید آنها را روی نگهدارنده شارژ کنید؟ ساعتی؟ بر اساس پروژه؟ این مرحله به شدت به مرحله قبل از آن متکی است. شما باید تصویر محکمی از نرخ‌های پیشروی رقابت و مدل‌های قیمت‌گذاری داشته باشید. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که قیمت های شما به اندازه کافی منطقی و رقابتی است تا با دیگران در فضای خود همگام شوید.

در اینجا باید واقع بین باشید. سعی کنید ساختار قیمت گذاری منطقی داشته باشید که بتواند کسب و کار شما را بدون اینکه مشتریان بالقوه زیادی را از خود دور کند، سرپا نگه دارد. این ممکن است به آزمون و خطا نیاز داشته باشد، اما شما باید آن را کشف کنید. به هر حال، اگر هیچ کسب و کار کوچکی علاقه ای به پرداخت هزینه خدمات شما نداشته باشد، نمی توانید یک شرکت مشاوره موفق کسب و کار کوچک را حفظ کنید.

۷. برای رسیدگی به امور حسابداری و حسابداری آماده شوید

یکی دیگر از عناصر کلیدی راه اندازی یک شرکت مشاوره کسب و کار کوچک، پوشش جنبه اداری سازمان شما یعنی حسابداری و حسابداری است. حسابداری و حسابداری شبیه جنبه حقوقی کسب و کار شما هستند، آنها بسیار مهم هستند. اگر می‌خواهید از مشکلات IRS جلوگیری کنید، باید کتاب‌های خود را مرتب داشته باشید. اما این می تواند برای هر کسی که یک شرکت مشاوره کسب و کار کوچک راه اندازی می کند سخت باشد.

در بسیاری از موارد اگر نه در بیشتر موارد، بنیانگذاران شرکت های مشاوره کسب و کار کوچک شرکت خود را راه اندازی نمی کنند تا زمان و انرژی خود را صرف تعداد آنها کنند. به همین دلیل است که بهتر است حسابدارانی را استخدام کنید تا حداقل بخشی از این فرآیند را انجام دهند.

همچنین می‌تواند به برون‌سپاری مسئولیت‌های حسابداری خود به یک CPA کمک کند، اما این احتمال وجود دارد که بودجه لازم برای آن را نداشته باشید. در این صورت، ممکن است بخواهید استفاده از نوعی نرم‌افزار حسابداری کسب و کار کوچک را بررسی کنید تا آن سمت از عملیات خود را در یک راستا قرار دهید.

۸. شروع به توسعه حضور آنلاین کنید

هنگامی که زیرساخت های اداری بیشتری را ایجاد کردید، زمان آن رسیده است که مشتریان بالقوه را جذب کنید. این با ایجاد یک حضور آنلاین قوی شروع می شود. یک وب‌سایت حرفه‌ای که به‌خوبی ساخته شده است، به راحتی قابل پیمایش است و به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد که شما به عنوان یک شرکت چه کسی هستید، این به شما کمک می‌کند که قابل اعتمادتر و قانونی‌تر شوید.

شروع به انتشار محتوای وبلاگ خاص صنعت و سایر وثیقه های بازاریابی برای کمک به تقویت شهرت خود و تثبیت خود به عنوان یک رهبر فکری را در نظر بگیرید. تاکتیک‌هایی مانند آن‌ها می‌توانند برای تولید سرنخ قدرتمند و منابع تعامل بالقوه باشند.

شما همچنین باید به صورت فعالانه، اما نه تهاجمی، به شبکه سازی ادامه دهید. با شنوندگان خود ارتباط داشته باشید. برخی از مکالمات را از طریق پلتفرم ها شروع کنید و شروع به برقراری برخی روابط با مشتریان احتمالی در فضای خود کنید.

فراتر از آن، شما باید پروفایل‌هایی را در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی کنید تا مشتریان بالقوه خود را در جایی که هستند ملاقات کنید، به مشتریان راضی خود اجازه دهید نظرات مثبت خود را از خود به جای بگذارند، و رهبری فکری خود را از طریق کانال‌های زیادی که ممکن است ارتقا دهید.

۹. پیشنهاد ارزش خود را تعیین کنید

اطلاعات و بینشی که تا این لحظه به دست آورده اید باید به درک کاملی از مخاطبان هدف، رقابت و بازار گسترده تر شما برسد. در مجموع، این عوامل باید ارزش پیشنهادی شما را مشخص کنند.

همچنین بخوانید  مشاوره مدیریت فرآیند کسب و کار

چه کاری می توانید انجام دهید که رقبای شما نمی توانند انجام دهند؟ آیا می توانید مشاوره با کیفیت بالا را با قیمت کمتری نسبت به همتایان خود در صنعت ارائه دهید؟ آیا می‌توانید به کسب‌وکارهای کوچکی که به آن‌ها خدمات می‌دهید توجه ویژه‌ای بدهید که دیگران نتوانند با آن‌ها مطابقت کنند؟ آیا تجربه بیشتری نسبت به شرکت های متوسط ​​در بازار خود دارید؟

به هر طریقی، بفهمید چه چیزی شما را خاص می‌کند و استراتژی‌های فروش و بازاریابی خود را بر اساس آن شکل دهید. پرسوناهایی را که بیشتر پذیرای خدمات شما هستند را کنار هم قرار دهید و هدف قرار دادن آنها را مشخص کنید. از بسیاری جهات، این جایی است که هر نکته قبلی در این لیست با هم جمع می شود. شما قطعات و تکه‌های یک شرکت مشاوره کسب‌وکار کوچک موفق را کنار هم قرار داده‌اید، ارزش پیشنهادی شما چیزی است که واقعاً همه چیز را به حرکت در می‌آورد.

۱۰. کارمندان را به طور پایدار و موثر شروع کنید

در اینجا تفاوت اصلی بین راه اندازی یک شرکت مشاوره کسب و کار کوچک و تبدیل شدن به یک مشاور کسب و کار کوچک وجود دارد، شرکت به این معنی است که شما افراد دیگری را استخدام می کنید. همانطور که کسب و کار شما گسترش می یابد و می توانید کارمندان جدید جذب کنید، مطمئن شوید که به طور متفکرانه و موثر استخدام می کنید.

تحقیقات خود را در مورد نامزدهایی که می خواهید استخدام کنید انجام دهید و با استفاده از ارتباط شخصی و غیر عمومی با آنها ارتباط برقرار کنید. اگر می‌خواهید از فهرست‌های شغلی برای یافتن کارمندان بالقوه استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که توضیحات کامل هستند و درک روشنی از انتظارات، مسئولیت‌های نقش، و شایستگی‌های ترجیحی شما ارائه می‌دهند. شما همچنین باید منابعی برای جذب افراد جدید در حین انجام فرآیند استخدام داشته باشید. در این مرحله از فرآیند نمی‌توانید از محدودیت‌های خود فراتر بروید، مطمئن شوید که کارکنان را به طور پایدار تشکیل می‌دهید.

چگونه به یک مشاور کسب و کار کوچک تبدیل شویم

فرض کنید می‌خواهید وارد مشاوره کسب‌وکارهای کوچک شوید، اما علاقه یا منابع لازم برای تشکیل یک شرکت کامل را ندارید. در این صورت، ممکن است بخواهید یک مشاور مستقل کسب و کار کوچک شوید. در اینجا نگاهی اجمالی به چگونگی انجام آن می‌دهیم.

۱. یک تخصص را انتخاب کنید

مشخص کنید که در چه چیزی متخصص هستید. در حالت ایده آل، پنج سال تجربه تمام وقت دارید تا در یک موضوع خاص متخصص باشید.

۲. گواهینامه های تحقیقاتی

برخی از ایالت ها قوانینی در مورد مشاوره دارند، به ویژه در صنعت جمع آوری کمک های مالی. قبل از شروع، بررسی کنید که آیا برای کار به عنوان مشاور در صنعت خود در ایالت خود به گواهینامه نیاز دارید یا خیر.

۳. در دوره های آموزشی شرکت کنید

شما باید همیشه در صنعت تخصصی خود یاد بگیرید و فعال باشید. به عنوان مثال، اگر شما یک مشاور بازاریابی هستید، با گذراندن دوره ها و اطلاع از آخرین روندها، مطمئن شوید که در این صنعت متخصص هستید. آموزش مداوم باید یک اولویت بزرگ برای شما باشد.

۴. شروع به شبکه سازی کنید

برای اینکه یک مشاور باشید، باید لیستی از مخاطبین ایجاد کنید. با شرکت در رویدادها و کنفرانس های محلی برای مشاغل کوچک شروع کنید.

۵. در مورد ساختار قیمت گذاری تصمیم بگیرید

هنگامی که شروع به افزایش علاقه به شرکت خود کردید، باید در نظر بگیرید که چقدر می خواهید هزینه کنید. می توانید رقابت ها را جستجو کنید و نرخ آنها را ببینید. آیا آنها برای هر پروژه، ساعتی یا در یک تجارت نگهدارنده قیمت می دهند؟

۶. یک برنامه بازاریابی داشته باشید

دریابید که چگونه می خواهید خدمات خود را تبلیغ کنید. به علاوه، بودجه خود را در نظر بگیرید. چقدر می خواهید برای بازاریابی سنتی یا اینترنتی هزینه کنید؟

متوسط ​​هزینه مشاوره مشاغل کوچک

با توجه به تنوع گسترده ای از انواع مشاوران کسب و کارهای کوچک، تعیین یک رقم متوسط ​​برای هزینه های مشاوره مشاغل کوچک می تواند دشوار باشد. این نرخ‌ها نیز بر اساس مکان، ساختار قیمت‌گذاری و اینکه آیا قصد دارید روابط مستمر با مشتریان را حفظ کنید، متفاوت است.

اگر تصمیم می‌گیرید برای خدمات مشاوره کسب‌وکار کوچک خود چه هزینه‌ای دریافت کنید، یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع این است که نگاهی به آنچه رقبای مستقیم خود دریافت می‌کنند بیاندازید. اگر بتوانید خدمات قابل مقایسه ای ارائه دهید، احتمالاً می خواهید هزینه های خود را در آن پارک نگه دارید.

همانطور که گفته شد، باید مطمئن شوید که نرخ رفتن شما ارزش زمان شما را دارد. سعی کنید میانگین دستمزد یک موقعیتی را که به تخصص شما نیاز دارد پیدا کنید، آن را به عنوان یک نوع هزینه فرصت در نظر بگیرید. هنگامی که این رقم را به دست آوردید، از آن برای محاسبه میزان درآمد خود به صورت ماهانه، هفتگی و ساعتی استفاده کنید. با این اطلاعات، سعی کنید نرخی را تعیین کنید که نشان دهد اگر به عنوان مشاور کار نمی کردید، چه چیزی می توانستید بسازید.

این منطق می‌تواند تقریباً برای هر نوع مدل قیمت‌گذاری مشاوره کسب‌وکارهای کوچک اعمال شود – از جمله نگهدارنده‌ها، هزینه‌های ماهانه، شارژ بر اساس پروژه یا نرخ‌های ساعتی. همانطور که پروژه های بیشتری را تحویل می دهید و شهرت خود را ایجاد می کنید، می توانید به تدریج و به طور مناسب قیمت های خود را افزایش دهید.

حقوق مشاور مشاغل کوچک

طبق ZipRecruiter، متوسط ​​حقوق در سراسر کشور برای مشاوران مشاغل کوچک خودخوانده ۶۳۷۵۰ دلار است که صدک ۲۵ و ۷۵ آن ۵۱۵۰۰ دلار و ۷۴۵۰۰ دلار است. این ارقام بر اساس تخصص و موقعیت مکانی متفاوت هستند. به طور کلی، مشاوره کسب و کارهای کوچک می تواند یک حرفه پر ارزش باشد. با حل خلاقانه مسئله، هر روز متفاوت به نظر می رسد و چالش های جالبی را ارائه می دهد.

انتهای مطلب/ منبع