کسب و کار در مسیر صحیح و اساسی ...

یک آژانس بازاریابی پویا کمی شبیه یک ارکستر سمفونیک است. پتانسیل عملکرد فوق العاده وجود دارد. با این حال، به جهت روشن نیاز دارد، در غیر این صورت سر و صدای زیادی خواهید داشت. هر آژانس متفاوت است. اهداف، مخاطبان، اندازه و سایر عوامل شما بهترین راه را برای مقیاس تعیین می کنند. با این حال، نکات آزمایش شده و اثبات شده زیر می تواند شما را در مسیر درست شروع کند. در این راهنما، شما یاد خواهید گرفت که چگونه آژانس بازاریابی خود را به طور موثر مقیاس دهید تا رشد مستمر و پایدار را هدایت کنید.

۸  گام برای افزایش مقیاس آژانس و دستیابی به رشد پایدار

۱. بر فرآیندهای گردش کار خود مسلط شوید

تسلط بر گردش کار اولین قدم به سوی موفقیت است. این به شما کمک می کند از سناریوهای آتش نشانی و نارضایتی مشتری جلوگیری کنید. وقتی احساس می کنید که دائماً در حال رسیدن به ضرب الاجل هستید، ممکن است ایده وقت گذاشتن برای بررسی فرآیندها غیر منطقی به نظر برسد. با این حال، این فرآیندهای شما هستند که در نهایت شما را از آتش نشانی و از دست دادن مشتریان باز می دارند.

مراحل عمل:

 • فرآیندهای فعلی را به طور انتقادی ارزیابی کنید و زمینه های بهبود را مشخص کنید.
 • یک لیست اولویتی از فرآیندهایی که نیاز به توجه فوری دارند ایجاد کنید و در مورد بهبودها استراتژی ایجاد کنید.
 • تیم های خود را در فرآیند بهبود درگیر کنید و به آنها مالکیت تحول را بدهید.

۲. تجربه مشتری و سفر فروش را بهینه کنید

جوهر موفقیت یک آژانس بازاریابی به جذب یکپارچه مشتری و فرآیند فروش ساده بستگی دارد. با نگاه کردن به اینکه مشتریان شما چگونه به شما مراجعه می کنند و بعد از امضای یک مشتری جدید چه اتفاقی می افتد، شروع کنید. آیا فرآیند روانی وجود دارد تا مشتری جدید شما هر آنچه را که نیاز دارد به سرعت دریافت کند؟

شما باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان جدید شما به محض اینکه با شما امضا می کنند احساس استقبال و اهمیت می کنند. مهم این است که تضمین کنیم که آنها نمی خواهند بدانند که بعدا چه اتفاقی می افتد. مواردی که باید در فرآیند پذیرش مشتری خود لحاظ کنید:

 • نامه خوش آمدگویی
 • اطلاعات در مورد آنچه در آینده اتفاق می افتد.
 • مخاطبین مهم در آژانس شما
 • مدیر حسابشون کیه
 • شرایط استفاده از خدمات

در مرحله بعد، به فرآیند فروش خود بپردازید و اطمینان حاصل کنید که سفر مشتری واضحی دارید . بررسی کنید که همه متوجه شوند مشتریان شما از کجا آمده اند و چگونه آنها را وادار می کنید که به شما “بله” بگویند. به دنبال شکاف هایی در فرآیند فروش خود باشید که در آن مشتریان ممکن است از رقابت دور شوند. این شکاف ها را پر کنید تا مشتریان بالقوه به راحتی در قیف فروش خود حرکت کنند .

مراحل عمل:

 • یک بسته جامع مشتری جدید ایجاد کنید تا اطمینان حاصل شود که مشتریان احساس ارزشمندی و آگاهی دارند.
 • فرآیند فروش خود را با یک سفر شفاف مشتری تقویت کنید، شکاف ها و تنگناهای احتمالی را برطرف کنید.

۳.شخصیت های خریدار خود را احیا کنید

در یک چشم انداز به سرعت در حال تحول، شخصیت های خریدار شما باید به روز بمانند تا به طور موثر مخاطبان خود را هدف قرار دهند. اگر شخصیت‌های خریدار شما قدیمی باشند، نمی‌توانید تلاش‌های بازاریابی خود را به‌دقت تنظیم و هدف قرار دهید. ارزش این را دارد که وقت بگذارید و تحقیقات مشتری خود را دوباره انجام دهید و شخصیت های خریدار جدید ایجاد کنید. سپس می توانید مطمئن باشید که با پیشرفت های خود و بازاریابی خود در مسیر درستی حرکت می کنید.

مراحل عمل:

 • شخصیت های خریدار خود را پس از همه گیری مجدد ارزیابی کنید، نیازها و رفتارهای در حال تغییر را ثبت کنید.
 • تحقیقات تازه ای در مورد مشتری انجام دهید تا بازاریابی خود را با واقعیت جدید هماهنگ کنید.
 • خریدار نهایی مولد شخصیت

۴. کارایی ابزار خود را بالا ببرید

کارایی در ابزارهایی است که به کار می گیرید. ابزارهای اضافی را حذف کنید و یک سیستم مدیریت یکپارچه راه اندازی کنید. انجام این کار باعث صرفه جویی در زمان و منابع شما می شود. به دنبال استفاده از یک سیستم مدیریت واحد برای آژانس بازاریابی خود باشید. ممکن است متوجه شوید که برای یک سیستم ساده که همه کارها را انجام می دهد، کمتر از مقداری که برای بسیاری از نرم افزارها پرداخت می کنید، هزینه می کنید.

مراحل عمل:

 • نرم افزار فعلی خود را ارزیابی کنید و ابزارهای اضافی را حذف کنید.
 • برای متمرکز کردن عملیات خود، صرفه جویی در زمان و منابع، یک سیستم مدیریت یکپارچه را انتخاب کنید.

۵. فرآیند استخدام خود را کامل کنید

رشد مستلزم کارکنان مناسب برای ادامه پروژه ها است. علاوه بر بررسی فرآیندهای دیگر در کسب و کار خود، باید فرآیند استخدام خود را نیز اصلاح کنید. فرآیند استخدام می تواند طولانی باشد و زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. ساده کردن فرآیند می تواند این زمان را کاهش دهد و در هزینه شما صرفه جویی کند. در مورد آنچه می توانید به کارمندان ارائه دهید فکر کنید.

 آیا می توانید کار منعطف را ارائه دهید و اجازه کار از راه دور را بدهید؟ چه مزایایی ارائه می‌دهید که می‌تواند کارمندان با کیفیت را از آژانس‌های دیگر جذب کند؟ یکی دیگر از گزینه ها استفاده از آژانس استخدامی است که در کاندیداهای بازاریابی تخصص دارد. به جای اینکه خودتان همه چیز را مدیریت کنید، می توانید همه چیز را به آنها بسپارید، در حالی که روی چیزهای دیگر تمرکز می کنید.

مراحل عمل:

 • مشوق های جذابی مانند گزینه های کار منعطف و از راه دور ارائه دهید.
 • استفاده از آژانس‌های استخدام تخصصی را برای ساده‌سازی فرآیند استخدام در نظر بگیرید.

۶.برون سپاری استراتژیک برای بهره وری

اذعان به محدودیت های خود و پذیرش برون سپاری می تواند اثربخشی آژانس شما را افزایش دهد. برون سپاری یک راه عالی برای واگذاری وظایفی است که فراتر از مهارت شما هستند یا نمی خواهید آنها را در خانه انجام دهید. نمونه های اصلی عبارتند از سیستم های فناوری اطلاعات، حسابداری و نوشتن محتوا. این به شما این امکان را می دهد که به جای اینکه روی کسب و کار خود کار کنید، روی آن تمرکز کنید. شما زمان و فضا دارید تا به تصویر بزرگ فکر کنید و برای آینده برنامه ریزی کنید.

مراحل عمل:

 • وظایفی را که می توان به متخصصان برون سپاری کرد، شناسایی کنید تا بتوانید روی جنبه های اصلی تمرکز کنید.
 • انعطاف پذیری پشتیبانی برون سپاری برای اوج تقاضاها و بینش های متخصص را در آغوش بگیرید.

۷. مدل های قیمت گذاری را دوباره ارزیابی کنید

آیا قیمت های شما با میانگین صنعت مطابقت دارد؟ در غیر این صورت، ممکن است خود را کوتاه بفروشید یا بیش از حد قیمت گذاری کنید. تحقیقات دقیقی انجام دهید تا مطمئن شوید که قیمت های شما مشتریان را بدون به خطر انداختن سود جذب می کند. اگر نیاز به افزایش قیمت دارید، به مشتریان فعلی اطلاع رسانی کنید و توضیح واضحی بدهید. ممکن است در کوتاه مدت برخی از مشتریان خود را از دست بدهید، اما این حرکت به رشد کسب و کار شما در بلندمدت کمک می کند.

مراحل عمل:

 • ارزش پیشنهادی خود را ارزیابی کنید و همانطور که قیمت گذاری را تنظیم می کنید، آن را به طور واضح با مشتریان در میان بگذارید.
 • بپذیرید که از دست دادن برخی از مشتریان به دلیل تعدیل قیمت ممکن است منجر به نتیجه سالم تری شود.

۸. ایجاد مشارکت های سودمند متقابل

همکاری با مشاغل سازگار می تواند خدمات و مشتریان شما را گسترش دهد. بررسی کنید که چگونه می توانید روابط خوب و در نهایت شراکت با سایر مشاغل ایجاد کنید که به نفع هر دوی شما باشد. هر چه بیشتر شبکه سازی کنید و بخاطر بازاریابی با کیفیت خود شناخته شوید ، روابط بهتری ایجاد خواهید کرد.

مراحل عمل:

 • ایجاد روابط با شرکت های همفکر برای ایجاد شبکه ای از خدمات مکمل.
 • از شهرت خود برای جذب مشتریان باکیفیت که از خدمات ممتاز شما قدردانی می کنند، استفاده کنید.

در تعقیب رشد نمایندگی، گسترش فروش نقشی محوری ایفا می کند و یک راه بسیار موثر برای دستیابی به این امر، ارائه بسته های محتوا است. این بسته‌ها خدمات محبوب را با هزینه‌ای با تخفیف ارائه می‌کنند .مشتریان معامله ای دریافت می کنند که تمام نیازهای آنها را برآورده می کند و آژانس های بازاریابی شاهد افزایش درآمد هستند. مشتریان شما همچنین از درک شفافی از گنجاندن بسته‌ها و هزینه‌های مرتبط بهره می‌برند، که شگفتی‌ها، سردرگمی یا خزش ناموجه در محدوده را از بین می‌برد.

قبل از ایجاد بسته های محتوا، تحقیقات گسترده ای انجام دهید. مطمئن شوید که می دانید مشتریان شما به چه چیزی نیاز دارند و می خواهند. اطمینان حاصل کنید که شرایط و ضوابط بسته روشن است تا سوء تفاهم وجود نداشته باشد. برای اطمینان از ایجاد پیشنهادهایی که طنین انداز می شوند و نتایج را به ارمغان می آورند، این عوامل ضروری را در هنگام ساخت بسته ها در نظر بگیرید:

 • در مورد بسته هایی که قصد معرفی آنها را دارید و آنچه که آژانس شما را به بهترین وجه مناسب می کند فکر کنید.
 • تخصص خود را مشخص کنید و مخاطبانی که هر بسته به آن آدرس می دهد را شناسایی کنید.
 • بسته هایی را ایجاد کنید که متداول ترین و پرطرفدارترین خدمات مشتریان شما را تامین کند.
 • برای تشخیص ترجیحات مشتری، حتی زمانی که نیازهای متفاوتی را بیان می کنند، عمیق تر کاوش کنید.
 • مشتریان ایده آل را برای هر بسته تعریف کنید و در مورد موارد شامل و استثناء صحبت کنید.
 • به نمایه‌های مشتری مناسب و نامناسب، اجزای بسته، قیمت‌گذاری و افزونه‌های بالقوه اشاره کنید.

توسعه ساختارهای بسته

وقتی نوبت به ساختار بسته های محتوای شما می رسد، گزینه های شما همه کاره هستند. در مورد رویکرد خود مطمئن نیستید؟ در نظر بگیرید که ساختار خود را بر روی یک موضوع اصلی یا تمرکز اصلی قرار دهید. بسته‌هایی را که حول یک موضوع خاص متمرکز شده‌اند کاوش کنید، مانند:

انواع دارایی

شامل طیف وسیعی از محتوای کوتاه و بلند، مانند پست های وبلاگ، محتوای رسانه های اجتماعی، مقالات سفید و کتاب های الکترونیکی. به عنوان مثال، یک بسته پست وبلاگ می تواند ترکیبی از پست های کوتاه و بلند باشد، در حالی که یک بسته رسانه های اجتماعی ممکن است دارای تعداد مشخصی از پست ها باشد.

تخصص صنعت

بسته های خود را برای صنایع خاص، مانند مطب دندانپزشکی یا محل آموزش سگ، تنظیم کنید. به مشتریان اجازه دهید تا از فهرستی از موضوعات انتخاب کنند، با فضایی برای افزایش فروش در صورت تجاوز به موضوعات درج شده.

کالاهای تحویلی ماهانه

استاندارد در بازاریابی محتوا، این مدل بسته شامل مجموعه ای از دارایی ها و خدمات ارائه شده به صورت ماهانه است که معمولاً شامل محتوای وبلاگ و رسانه های اجتماعی است. این ساختار را به بسته‌های سه ماهه یا سالانه، با گنجاندن دارایی‌هایی مانند کاغذهای سفید و کتاب‌های الکترونیکی گسترش دهید.

تمرکز اصلی

از طرف دیگر، می‌توانید بسته‌ها را بر اساس تمرکز اصلی سازماندهی کنید و گزینه‌هایی را برای محدود، عمیق یا وسیع ارائه دهید.

 • این بسته با تمرکز بر یک سرویس واحد، تمام اجزای لازم برای ارائه یک راه حل جامع را در بر می گیرد.
 • این بسته با تمرکز بر یک نتیجه اصلی، به وظایف و عناصر مختلف مورد نیاز برای تحقق آن نتیجه می پردازد.
 • روی یک قطعه خاص از یک پازل بزرگتر زوم کنید، و خدمات را از جنبه های مختلف یکپارچه کنید تا عملکرد مشتری خود را ارتقا دهید.
 • محتوا را طوری تنظیم کنید که با هویت برند، سبک نوشتن و مخاطب هدف هر مشتری طنین انداز شود.
 • برای جلوگیری از تکرار و حفظ منحصر به فرد بودن، از تولید محتوای عمومی و یکسان خودداری کنید.

ایجاد محتوای شخصی سازی شده بسیار مهم است. این راه‌حل‌های متناسب با کارایی ساده را هماهنگ می‌کند و تضمین می‌کند که نویسندگان آزاد و تولیدکنندگان محتوا دارید که می‌توانند کار مورد نیاز شما را ارائه دهند. هر گزینه بسته محتوا چیزهای زیادی برای ارائه دارد. انتخاب های خود را در نظر بگیرید تا ببینید کدام راه حل برای مشتریان شما بهتر عمل می کند. حتی ممکن است بخواهید از مشتریان فعلی خود نظرات و نظرات آنها را در مورد این موضوع بپرسید.

از یک مدیر محتوای خبره استفاده کنید

صرف نظر از تعداد نویسندگان، ویراستاران، طراحان، یا سایر اعضای تیمی که در تولید محتوای مشتریان خود درگیر هستید، یک شخصیت محوری باید در راس کار باشد تا آژانس شما شکوفا شود. مدیر محتوا را به عنوان یک رهبر ارکستر بزرگ مجسم کنید که یک سمفونی را تنظیم می کند. یک مدعی واجد شرایط باید توانایی ارائه پاسخ زیرکانه به سوالاتی مانند:

 • مزایای عمده ای که شرکت ها از ایجاد محتوای استثنایی به دست می آورند چیست؟
 • جوهر «محتوای عالی» را چگونه تعریف می کنید و چه چیزی محتوای خوب را از بد متمایز می کند؟
 • آیا می توانید کلمه مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید و اهمیت آن را روشن کنید؟
 • چگونه موفقیت محتوا را ارزیابی می کنید؟
 • آیا می توانید برندهایی را که در بازاریابی محتوا برتر هستند را شناسایی کنید و دلیل انتخاب های خود را توضیح دهید؟
 • آیا می توانید نمونه ای از یک اشتباه بزرگ بازاریابی محتوا را که شاهد آن بوده اید یا بخشی از آن بوده اید به اشتراک بگذارید؟
 • برعکس، آیا می توانید یک موفقیت قابل توجه در بازاریابی محتوا را که مشاهده کرده اید یا در آن مشارکت داشته اید، بازگو کنید؟

یک مدیر محتوای خوب باید:

 • بتوانید بین محتوای بد، خوب و عالی تمایز قائل شوید
 • قادر به سنجش موفقیت محتوا باشید
 • قادر به شناسایی برتری در بازاریابی محتوا باشید
 • بدانید که چگونه اشتباهات را بپذیرید و چگونه آنها را اصلاح کنید
 • مایل باشید در جریان پیشرفت ها و روش های فعلی باشید.

ایجاد نقش مدیر محتوا

در حالی که مسئولیت های دقیق یک مدیر محتوا بر اساس نیازهای منحصر به فرد آژانس شما و مشتریان شما متفاوت است، مسئولیت اصلی آنها هماهنگ کردن سفر بازاریابی محتوای هر مشتری است. برای شرکت های نوپا، این می تواند مستلزم ایجاد یک نام کسب و کار از ابتدا باشد. از طرف دیگر، شرکت‌های مستقر ممکن است برای یک جریان مستمر محتوای تاثیرگذار، نیاز به مدیریت ماهرانه ایجاد و ارتقای محتوا داشته باشند.

تسهیل راه اندازی سفارش

پیمایش در مرحله شروع سفارش به یک تلاش ساده تبدیل می شود زیرا شما به طور ماهرانه اسناد مربوطه را از قبل تولید می کنید. با استفاده از اسناد از پیش ذخیره شده، نویسندگان فوراً به اطلاعات لازم برای اجرای بی عیب و نقص دسترسی پیدا می کنند.

یک تجربه حضور گرم و دعوت کننده از مشتری ایجاد کنید

در حالی که تماس اولیه معمولاً شروع فرآیند ورود آژانس را نشان می دهد، پایه و اساس فضای خوشایند فراتر از آن است. از لحظه ای که با یک عضو بالقوه تیم، مشتری، یا فریلنسر روبرو می شوید، با ارائه توجه بی نظیر و لمس شخصی به آنها شروع می شود. این مستلزم این است:

 • گوش دادن فعال: به نیازهای آنها توجه کنید.
 • رسیدگی به نگرانی ها: هر گونه نگرانی، پرس و جو یا عدم قطعیت را تایید کنید.
 • موفقیت متقابل: در مورد دیدگاه آنها از یک همکاری موفق جویا شوید.

در اینجا، اهداف شما شامل موارد زیر است:

 • جمع آوری اطلاعات: اطلاعات مرتبط را جمع آوری کنید.
 • تنظیم انتظارات: انتظارات متقابل را تعریف کنید.
 • تعریف هدف: اهداف مشترک را مشخص کنید.
 • امضای قرارداد: قراردادها را رسمی کنید.
 • بسته خوشامدگویی: به آنها یک بسته خوشامدگویی جامع شامل تمام منابعی که برای موفقیت نیاز دارند ارائه دهید.

ورود اعضای تیم و فریلنسرها از مسیر مشابهی پیروی می کند و به آموزش منجر می شود. تجهیز آنها به دستورالعمل‌های آماده برای استفاده، آموزش‌های ویدیویی و سایر مواد برای هدایت سیستم‌های مختلف بسیار مهم است.

جمع بندی

مقیاس گذاری آژانس بازاریابی شما به این معنی نیست که سعی کنید همه چیز را خودتان مدیریت کنید. در عوض، این در مورد پرورش یک محیط کارآمدی، همکاری و نوآوری است. با بهینه سازی فرآیندها، پرورش تیم های خود و پذیرش تغییرات استراتژیک، راه را برای یک آژانس شکوفا و رشد محور هموار خواهید کرد.

انتهای مطلب/ منبع