بازار املاک و مستغلات فراز و نشیب های زیادی را طی می کند و به عوامل متعددی مانند نرخ بهره، شرایط اقتصادی و رشد شغل وابسته است. صرف نظر از اینکه بازار در حال حاضر چگونه رفتار می کند، هم تازه کارها و هم حرفه ای ها می توانند استراتژی های زیادی را اعمال کنند که می تواند تجارت را به جلو سوق دهد.

۱. بازار هدف را شناسایی کنید

این احتمالاً استراتژی شماره یک است که می توانید برای موفقیت واقعی به عنوان یک مشاور املاک استفاده کنید. بسیاری از دلالان املاک و مشاغل بر روی یک بازار خاص تمرکز می کنند و در آن بازار متخصص می شوند. این به شما ایده می‌دهد که در حال حاضر چه چیزی بازار هدف را هدایت می‌کند، چه ریسک‌هایی در آن وجود دارد و مهم‌تر از همه اینکه بازار در کوتاه‌ مدت و بلندمدت به کجا می‌رود.

به عنوان مثال، یک دلال املاک که از جزئیات یک پروژه حمل و نقل یا مدرسه جدید که به صورت محلی می آید می داند، می تواند استراتژی های بازاریابی خود را بر این اساس تغییر دهد.

۲. بودجه برای هزینه های بازاریابی

یکی دیگر از عوامل مهم در گسترش موفقیت آمیز کسب و کار املاک و مستغلات، ایجاد یک بودجه بازاریابی و پایبندی به آن است. به معنای واقعی کلمه صدها راه برای خرج کردن دلارهای بازاریابی شما وجود دارد، مانند وب سایت های املاک، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی پستی. هزینه شما باید بر اساس مخاطب هدف شما باشد. به عنوان مثال، مشتریان در منطقه خلیج سانفرانسیسکو ممکن است به بازاریابی مبتنی بر اینترنت نیاز داشته باشند، در حالی که مشتریان در یک منطقه روستایی ممکن است به رویکرد متفاوتی نیاز داشته باشند.

همچنین بخوانید  کاربردهای چت GPT برای ساده کردن کسب و کار

۳. یک وب سایت ایجاد کنید و از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

صرف نظر از بازار، شما باید با کمک یک وب سایت حرفه ای و همچنین حساب های اختصاصی در سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و لینکدین حضور خود را در اینترنت ثابت کنید. اینها نسبتاً ارزان هستند، با پتانسیل برای گسترش گسترده. همچنین می توانید با پرداخت هزینه کمپین های تبلیغاتی، کسب و کار خود را در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ بازاریابی کنید.

۴. ارجاع و شفاهی را تشویق کنید

اکثر مشاوران املاک موفق چندین معامله را از طریق ارجاع مشتریان قبلی انجام می دهند. ارجاع مشتری توسط خریدار یا فروشنده جدید بیشترین ارزش را دارد. به عنوان مثال، مشتریان جدید هنگامی که توسط یک دوست، همکار یا خویشاوند ارجاع می‌شوند، راحت‌تر می‌توانند یک مشاور املاک را انتخاب کنند. همیشه می‌توانید این رویکرد را با ارائه پاداش‌های ارجاع به شخصی که مشتری جدید را معرفی می‌کند، تقویت کنید.

۵. به سرعت پاسخ دهید

ما در دنیایی زندگی می کنیم که با سرعتی بسیار سریعتر از همیشه پیش می رود. بسیار مهم است که به سوالات مشتریان پاسخ دهید وگرنه در خطر از دست دادن کسب و کار جدید خواهید بود. شما باید همیشه از طریق تلفن هوشمند به ایمیل دسترسی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که در اسرع وقت به درخواست مشتری پاسخ می دهید. در این کسب و کار نمی توانید تا روز بعد برای پاسخگویی صبر کنید. اگر در پاسخگویی سریع عمل کنید، به اعتبار و شهرت شما می افزاید.

همچنین بخوانید  ایجاد استراتژی رسانه های اجتماعی برای برند شما

۶. یک خبرنامه املاک و مستغلات منتشر کنید

اگر در مورد موفقیت بلندمدت خود جدی هستید، ممکن است به انتشار یک خبرنامه هفتگی یا ماهانه با به روز رسانی در مورد نرخ های وام مسکن فعلی، تغییرات در قوانین املاک، مزایای مالکیت خانه، نحوه توسعه سبد سرمایه گذاری املاک، بررسی های بهداشتی فکر کنید. همه مشتریان فعلی و آینده نگر از بینش چنین خبرنامه ای قدردانی می کنند، زیرا دانش و تعهد شما را به کسب و کار نشان می دهد.

۷. سوالات مربوط به نیاز به مشاور املاک را برطرف کنید

عدم واسطه گری به ذهنیتی اشاره دارد که در آن مشتریان تعجب می کنند که آیا واقعاً به یک مشاور املاک نیاز دارند یا خیر. بازاریابی بی واسطه چنین مشتریانی را هدف قرار می دهد تا آنها را در مورد ارزش ارائه شده توسط یک متخصص املاک و مستغلات متقاعد کند. شما می توانید از طریق وب سایت یا کانال های بازاریابی خود در مورد نیاز به مشاور املاک و وکیل در هنگام خرید و فروش خانه یا زمین به مشتریان خود آموزش دهید.

۸. برای موفقیت برنامه ریزی کنید

صرف نظر از اینکه شما یک مشاور املاک هستید یا یک توسعه دهنده املاک، به یک طرح تجاری توسعه املاک و مستغلات نیاز دارید. این شما را برای موفقیت آماده می کند. شما می توانید با کمک یک طرح تجاری توسعه املاک و مستغلات، هزینه ها، موارد احتمالی و سایر خطرات خود را برنامه ریزی کنید. بسیاری از افراد وقتی بدون چنین برنامه ریزی در خلاء کار می کنند شکست می خورند. برای مثال، می‌توانید بودجه خود را برای استراتژی‌های بازاریابی املاک و مستغلات سال آینده با کمک یک طرح کسب و کار مستند برنامه‌ریزی کنید.

همچنین بخوانید  5 دلیل برای استخدام مشاور بازاریابی املاک و مستغلات

۹. آگاهی از برند را توسعه دهید

درست مانند کسب و کارهای تجاری بزرگ، کسب و کار املاک و مستغلات شما نیز باید برای توسعه یک برند خاص خود تلاش کند. ممکن است تحت نام شما یا نام کسب و کار شما باشد. هر استراتژی فروش املاک و مستغلات که اعمال می کنید باید این مفهوم را در ذهن داشته باشید. مردم اغلب از خود می پرسند که چگونه می توان وارد فروش املاک و مستغلات شد و چگونه می توان یک کسب و کار را با موفقیت ایجاد کرد. پاسخ در برنامه ریزی برای توسعه یک نام تجاری و استفاده از آن برای بازاریابی کسب و کار در سال های آینده نهفته است.

جمع بندی

توسعه یک کسب و کار موفق املاک مستلزم تلاش و زمان است. استراتژی های ذکر شده  را اگر با دقت و پشتکار دنبال کنید، ارزش تلاش شما را دارد. موفقیت از کارهای تصادفی و بدون برنامه ریزی به دست نمی آید. در عوض، از توسعه و پیروی از یک برنامه ناشی می شود.

انتهای مطلب/ منبع