تیم فروش شما بهترین منبع شما برای رشد پایگاه مشتریان کسب و کار شما و افزایش فروش است. با این حال، جنبه های دیگر کسب و کار شما، مانند توسعه محصول، بازاریابی و خدمات مشتری نیز می تواند به افزایش فروش کمک کند.  به یاد داشته باشید، شما می توانید فروش را به روش های مختلف افزایش دهید. علاوه بر به دست آوردن مشتریان جدید، می توانید بر افزایش دفعات، وفاداری و مقدار دلاری فروش به مشتریان فعلی تمرکز کنید.

نحوه افزایش فروش با مشتریان فعلی

مشتریان فعلی شما بهترین گزینه برای افزایش فروش هستند، بنابراین تقویت حفظ مشتری باید تمرکز تلاش های فروش و بازاریابی شما باشد. این افراد در حال حاضر از محصولات یا خدمات شما استفاده می کنند، بنابراین برای خرید راه حل های شما به اندازه کافی به شما اعتماد دارند. اگر سطح خدمات رضایت مشتری را به آنها ارائه دهید ، احتمال بیشتری دارد که دوباره از شما خرید کنند و به افزایش فروش کسب و کار شما کمک کنند. در اینجا چهار راه برای افزایش فروش با مشتریان فعلی آورده شده است.

۱.رفتار فعلی مشتری برای افزایش فروش را تایید کنید

مشتریان از شرکت هایی که از آنها خرید می کنند انتظار دارند سلیقه، خواسته ها و رفتار آنها را درک کنند. در اینجا چند استراتژی برای یادگیری نیازهای مشتریان و تنظیم تاکتیک های خود آورده شده است.

 • درباره مشتریان فعلی تحقیق کنید . برای درک بهتر مشتریان خود، یک طرح تحقیقاتی بازار ایجاد کنید تا نحوه استفاده آنها از محصولات و خدمات شما را بیاموزید. محصولات شما ممکن است ویژگی های زیادی داشته باشند، اما مشتریان شما ممکن است فقط از یک یا دو ویژگی استفاده کنند. آنها همچنین ممکن است در استفاده یا اجرای سایر جنبه های محصولات یا خدمات شما مشکل داشته باشند. یادگیری در مورد رفتار مشتری به شما کمک می کند محصولات و خدمات خود را ارتقا دهید یا آنها را با نیازهای مشتریان خود با قیمتی بالاتر تنظیم کنید.
 • سفارشی کردن پیشنهادات برای مشتریان از یکی از بهترین راه حل های نرم افزار CRM برای نگهداری و استفاده از داده های خرید و مرور برای سفارشی کردن معاملات و هدف قرار دادن مشتریان در صورت رها کردن سبد خرید خود استفاده کنید.
 • فروش متقابل و افزایش فروش به مشتریان فعلی. افزایش فروش و فروش متقابل می تواند تاکتیک های موثری باشد. هنگامی که مشتریان از یک محصول خاص استفاده می کنند، می توانید محصولات مرتبط را که مکمل یا به محصولات موجود آنها می افزایند، به صورت متقابل بفروشید. شما باید به آنها نشان دهید که چگونه از خرید محصولات دیگر سود می برند. همچنین می‌توانید یک محصول یا خدمات ممتاز را به فروش برسانید تا به مشتریان کمک کنید به نتایج بهتری دست یابند، کارایی را افزایش دهند، هزینه‌ها را کاهش دهند یا کسب ‌و کار خود را توسعه دهند.
 • آموزش و خدمات را شخصی سازی کنید . رویکرد دیگر ارائه آموزش شخصی یا خدمات مشتری به مشتریان است. به جای افزایش فروش خدمات، از این فرصت برای تقویت ارتباط با مشتری استفاده کنید و نشان دهید که کجا می توانید ارزش اضافه کنید. نکته کلیدی این است که به جای تلاش برای فروش سخت خدماتی که ممکن است مایل نباشند، فرصت های موجود را به مشتری نشان دهید.

۲. درخواست بازخورد مشتری برای افزایش فروش

از مشتریان فعلی در مورد محصولات و خدمات خود و احساس آنها نسبت به خدمات شما بازخورد بخواهید. کشف کنید که در کجا ممکن است کمبود داشته باشید یا مشتریان در کجا مشکل دارند. همچنین مشخص کنید که چه چیزی مشتریان را از خدمات مشتری خوشحال می کند. بازخورد مشتری می‌تواند فرصت‌هایی را که در نظر نگرفته‌اید شناسایی کند، که می‌تواند به فروش جدید تبدیل شود.

به عنوان مثال، فرض کنید که وب‌سایت‌هایی را توسعه می‌دهید که به‌منظور افزایش سرنخ‌های فروش برای کسب‌ و کار مشتریانتان بهینه‌سازی شده‌اند. مشتریان شما ممکن است بخواهند با ایجاد یک خبرنامه ایمیل، نحوه تعامل خود با مشتریان خود را بهبود بخشند . می توانید سیستمی را برای خودکارسازی جمع آوری ایمیل و انتشار خبرنامه راه اندازی کنید و آن را به یک سیستم CRM متصل کنید. از بازاریابی ایمیلی برای درخواست بازخورد مشتری و جمع‌آوری داده‌های نظرسنجی استفاده کنید تا به شما در گسترش پیشنهادات، افزایش فروش و تقویت ارتباط با مشتری کمک کند.

همچنین بخوانید  5 روش افزایش افزایش درآمد دندان‌پزشکان

۳. برای افزایش فروش، تبلیغات را برای مشتریان فعلی اجرا کنید

اجرای تبلیغات فروش و بازاریابی برای مشتریان فعلی راهی عالی برای پاداش دادن به آنها برای وفاداری و کسب و کارشان است. برخی از مشتریان وقتی می بینند که یک شرکت پیشنهاداتی را فقط برای مشتریان بالقوه و جدید ارائه می دهد، ناراضی یا ناامید می شوند. برخی از نکات در مورد اجرای تبلیغات برای مشتریان فعلی عبارتند از:

 • تبلیغات منظم را برنامه ریزی کنید . در حالت ایده آل، شما باید تبلیغات فروش و بازاریابی را برای مشتریان فعلی به طور منظم، مانند ماهانه یا فصلی، اجرا کنید. مشتریان فعلی شما مشتاقانه منتظر این تبلیغات هستند، تعاملات شما را افزایش می دهند و فروش شما را افزایش می دهند.
 • مشتریان را به اشتراک گذاری تبلیغات تشویق کنید . مشتریان را تشویق کنید تا این «اطلاعات داخلی» را با ارجاع افرادی که می‌شناسند به اشتراک بگذارند که در این صورت می‌توانند مشتری شوند. ارجاعات روشی موثر برای رشد پایگاه مشتریان شماست.
 • تبلیغات ویژه را اجرا کنید . همچنین می‌توانید تبلیغات نامنظم مشتری، مانند تخفیف یا هدایایی در تولدها و سالگردهای خاص، نگاه‌های پنهانی، آزمایش‌های رایگان محصولات و خدمات جدید، و دعوت‌نامه‌ها برای رویدادهای تحت حمایت شرکت را اجرا کنید. یا می توانید با برنامه وفاداری به مشتریان اجازه دهید در زمان خود تخفیف ها و هزینه های رایگان دریافت کنند .

۴. ارائه خدمات عالی به مشتریان برای افزایش فروش

به جای اینکه همیشه سعی کنید به مشتریان خود بفروشید، روی خدمات رسانی به آنها کار کنید. نیازهای آنها را در نظر بگیرید و چگونه شرایط را برای آنها بهتر کنید. ارائه خدمات عالی به مشتریان به معنای فراتر رفتن از تجربه فروش است تا نشان دهید که چقدر از آنها قدردانی می کنید. این به افزایش وفاداری مشتری کمک می کند که باعث افزایش فروش می شود. در اینجا چند نمونه از خدمات عالی به مشتریان آورده شده است:

 • ارائه مشاوره رایگان، راهنماها و اطلاعات مفید در مورد محصولات و خدمات مختلف
 • تعیین فردی برای پاسخگویی به سوالات ایمیل در اسرع وقت
 • ایجاد استثنا در قوانین شرکت برای مشتریان فعلی که می خواهند از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند
 • شخصی‌سازی تحویل محصول با گنجاندن یادداشت‌های تشکر دست‌نویس یا ارسال عکس به‌جای ارسال پیوند به عکس
 • مدیریت محتوای آموزنده و آموزنده در وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی بر اساس سوالات و نظرات مشتریان

افزایش فروش با چشم انداز

بالقوه یک منبع بالقوه برای فروش جدید است. هر مشتری زمانی یک مشتری بالقوه بود و شما باید منابعی را برای تبدیل آن سرنخ ها به مشتریان پولی خرج می کردید. مشتریان بالقوه از کسب و کار شما و پیشنهادات آن آگاه هستند، اما هنوز به سمت مشتریان جهش نکرده اند. در اینجا چند راه برای افزایش فروش با مشتریان بالقوه وجود دارد.

۱.ایجاد بسته ها، معاملات، و آزمایشات رایگان برای تبدیل مشتریان بالقوه

مشتریان بالقوه از قبل محصولات یا خدمات موجود شما را می شناسند، بنابراین ممکن است لازم باشد پیشنهادات خود را به گونه ای متفاوت بسته بندی کنید تا آنها را به مشتری تبدیل کنید. مشتریان بالقوه (و مشتریان فعلی) پیشنهادهای ویژه را دوست دارند زیرا آنها برای سرمایه گذاری خود بیشتر دریافت می کنند و خرید را راحت تر می دانند. راه های زیادی برای ایجاد پیشنهادات ویژه وجود دارد، از جمله موارد زیر:

 • بسته ها را ایجاد کنید . محصولات یا خدمات مشابه را در یک بسته ترکیب کنید. به صورت اختیاری، محصولات یا خدمات مختلفی را که یک موضوع مشترک دارند یا به یک موضوع مرتبط می پردازند، ترکیب کنید.
 • یک مشوق قیمت ارائه دهید . بسته‌های قیمتی را تنظیم می‌کند تا نسبت به خرید تکی محصولات مقرون‌ به‌ صرفه‌تر باشند.
 • احساس فوریت ایجاد کنید . برای ایجاد احساس فوریت، محدودیت زمانی برای در دسترس بودن یک بسته یا یک پیشنهاد قرار دهید. دلیلی برای محدودیت‌ها، مانند موجودی انبار یا ورود موجودی‌ها و خطوط محصول جدید، بیان کنید.
 • آزمایشی رایگان ارائه دهید . گزینه دیگر ارائه آزمایشی و نمایش رایگان محصولات یا خدمات خود است. این به مشتریان بالقوه کمک می کند تا ببینند چگونه محصول یا خدمات بدون صرف هزینه به نیازها و وضعیت خاص آنها پاسخ می دهد.
 • ارائه خدمات با سطح بالایی از آموزش و خدمات مشتری به مشتریان احتمالی تضمین می کند که آنها از محصول یا خدمات به درستی استفاده می کنند و بیشترین ارزش را به دست می آورند و شانس فروش را افزایش می دهند.
همچنین بخوانید  چگونه فروش خود را در Black Friday افزایش دهیم

۲. انجام ممیزی محتوا برای افزایش فروش با مشتریان بالقوه

محتوای شما چقدر در تبلیغ محصولات و خدمات شما موثر است؟ ممکن است مجبور شوید یک ممیزی محتوا انجام دهید و تغییرات قابل توجهی در نحوه صحبت در مورد کسب و کار خود ایجاد کنید. تمام محتوای خود، از جمله وب سایت، وبلاگ و مطالب بازاریابی خود را بررسی کنید. از خود بپرسید، “آیا این محتوا بر ویژگی ها یا مزایا تمرکز دارد؟” پاسخ باید مثبت باشد. اگر نه، زمان بازنویسی فرا رسیده است. مزایا بر آنچه مشتریان شما از محصولات یا خدمات شما به دست می آورند تمرکز می کنند، در حالی که ویژگی ها توصیف می کنند که محصولات و خدمات شما چه می کنند. هدف این است که نشان دهید چگونه محصولات یا خدمات شما کسب و کار یا زندگی مشتریان شما را بهبود می بخشد.

۳. کاری قابل توجه یا منحصر به فرد برای افزایش فروش با مشتریان بالقوه انجام دهید

مشتریان بالقوه و مشتریان دائماً با پیام های تبلیغاتی غرق می شوند، بنابراین برای پیام شما آسان است که در سر و صدا گم شود. نکته کلیدی این است که با انجام کاری متفاوت یا ارزشمند مورد توجه قرار بگیرید. نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • راه های جدید و منحصر به فرد برای تبلیغ محصولات و خدمات خود بیابید.
 • از ویدئو در بازاریابی محتوایی خود استفاده کنید . یک ویدیوی خنده دار ایجاد کنید که نشان می دهد چگونه از محصولات خود به روش های جدید و منحصر به فرد استفاده کنید.
 • ادعایی را مطرح کنید که هیچ شرکت دیگری مطرح نمی کند و سپس با شواهدی از آن حمایت کنید.
 • یک رویداد مطبوعاتی برای راه اندازی یک محصول یا خدمات جدید برنامه ریزی کنید.
 • یک هدیه رایگان عجیب یا خنده دار ایجاد کنید.
 • اولین شرکتی در زمینه کاری خود باشید که کار خاصی انجام می دهد.

۴. پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را برای افزایش فروش با مشتریان بالقوه بهینه کنید

کسب ‌و کار شما باید در رسانه‌های اجتماعی باشد، زیرا مشتریان و مشتریان بالقوه شما در آنجا هستند، بنابراین بهینه‌سازی حساب‌های اجتماعی شما ضروری است.  نمایه رسانه های اجتماعی شما بیش از نام و اطلاعات تماس شما ارائه می دهد. این مانند یک وب سایت کوچک است که شما و کسب و کارتان را تبلیغ می کند. نمایه شما باید به وضوح نشان دهد که شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید، چه کسی از محصولات یا خدمات شما استفاده می کند. وقتی مردم از نمایه رسانه های اجتماعی شما بازدید می کنند، باید بلافاصله متوجه شوند که شما چه کسی هستید و چرا باید شما را بشناسند.

۵. برای افزایش فروش با مشتریان بالقوه در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

مشتریان بالقوه و مشتریان شما برای کسب و کار و لذت در رسانه های اجتماعی هستند. هر پلتفرم رسانه اجتماعی فرصت هایی برای تبلیغ کسب و کار، محصولات و خدمات شما ارائه می دهد. این یک نوع تبلیغات نسبتاً مقرون به صرفه است. تبلیغات در شبکه های اجتماعی چندین مزیت دارد:

 • پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی داده‌های زیادی در مورد کاربران خود دارند، بنابراین می‌توانید تبلیغات را برای دریافت پیام خود در مقابل مشتریان بالقوه هدف قرار دهید.
 • می‌توانید آزمایش‌هایی را اجرا کنید تا ببینید چه تبلیغاتی بیشترین طنین‌اندازی را در مشتریان بالقوه دارد.
 • شما می توانید انتخاب کنید دقیقا چقدر می خواهید هزینه کنید.
 • شما می توانید نتایج کمپین تبلیغاتی خود را اندازه گیری کنید.
 • شما می توانید وفاداری به برند ایجاد کنید، دنبال کنندگان را به وب سایت خود جذب کنید و یک جامعه برند ایجاد کنید .
 • بسته به پلتفرم، می‌توانید از تلاش‌های پولی خود در رسانه‌های اجتماعی با سایر محتوای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، مانند مقاله‌ها، پست‌های وبلاگ، ویدیوها و پیوندهایی به وب‌سایت خود پشتیبانی کنید.
همچنین بخوانید  4 روش کلی برای افزایش فروش

۶. تولید دهان به دهان برای افزایش فروش با مشتریان بالقوه

مشتریان بالقوه و مشتریان شما در حال حاضر در شبکه های اجتماعی مختلف هستند. در هر کجا که هستند با هم معاشرت کنید تا بتوانید جامعه بسازید و در مورد محصولات یا خدمات خود اخبار دهان به دهان ایجاد کنید.

چگونه دهان به دهان تولید می کنید؟

 • به گروه های مربوطه بپیوندید و با پاسخ دادن به سوالات شرکت کنندگان در بحث مشارکت کنید.
 • پست های وبلاگ بنویسید و پیوندهایی برای به اشتراک گذاشتن دانش خود در زمینه های تخصصی خود ارائه دهید.
 • در اتاق های گفتگو در مورد موضوعات مورد علاقه مخاطبان خود وارد گفتگو شوید.
 • در مورد پست ها و پرس و جوهای دیگران نظر دهید و با تجربه و دانش خود به ارزش افزوده بپردازید.

۷. برای افزایش فروش با مشتریان بالقوه، یک فراخوان برای اقدام در وب سایت خود قرار دهید

هر وب سایت و هر صفحه در وب سایت شما باید یک تماس برای اقدام (CTA) داشته باشد. این کار بازدید کننده را به انجام کاری هدایت می کند، مانند تماس با شما برای اطلاعات بیشتر، ثبت نام برای یک خبرنامه رایگان، دانلود گزارش یا راه اندازی یک تماس اکتشافی.

هنگام تصمیم گیری در مورد  CTA، مشخص کنید که می خواهید بازدید کننده شما چه کاری انجام دهد. هدف تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه و مشتریان بالقوه است، بنابراین کمی به CTA فکر کنید. همچنین بستگی به این دارد که آنها در چه صفحه ای هستند. مطمئن شوید که دستورالعمل ها واضح هستند و CTA شما برجسته است. یک CTA قانع کننده می تواند مشتریان بالقوه زیادی را به همراه داشته باشد و فروش شما را افزایش دهد.

۸. برای افزایش فروش با مشتریان بالقوه، با ایمیل مارکتینگ در تماس باشید

مسیر از مشتری تا فروش به ندرت کوتاه و مستقیم است. ممکن است چندین نقطه تماس و تعامل با مشتریان بالقوه برای تبدیل آنها به مشتری و ایجاد فروش نیاز باشد. یکی از راه های موثر برای هدایت مشتریان بالقوه در مسیر خرید محصول یا خدمات، بازاریابی ایمیلی است. استفاده از یکی از بهترین خدمات ایمیل مارکتینگ می تواند این فرآیند را بدون مشکل و بدون دردسر کند.

بازاریابی ایمیلی شامل رشد یک لیست ایمیل با جمع آوری ایمیل های مشتریان احتمالی و حفظ ارتباط با آنها است. ارتباط می تواند شامل ارسال پیام های ایمیل خودکار، خبرنامه های ایمیل و سایر مکاتبات باشد.  شما می توانید مشتریان بالقوه را در مورد محصولات و خدمات خود آموزش دهید، معاملات و تخفیف های ویژه ارائه دهید، پیوندهایی به مطالعات موردی و توصیفات ارائه دهید، و آنها را از محصولات جدید و سایر اخبار مربوط به شرکت خود مطلع کنید. زمانی که مشتری بالقوه به دنبال راه حلی برای نیازهای خود است، در تماس ماندن شما را در ذهن خود نگه می دارد.

انتهای مطلب/ منبع