کسب و کار در مسیر صحیح و اساسی ...

اینفلوئنسر مارکتینگ که به عنوان محتوای برند یا کار با سازندگان نیز شناخته می شود، راهی مطمئن برای گسترش دامنه برند شما در رسانه های اجتماعی است. هیچ رویکرد یکسانی برای اجرای این استراتژی وجود ندارد، اما با برنامه ریزی و تحقیق صحیح، تقریباً هر کسب و کاری می تواند سودمند باشد. بیایید ببینیم چگونه می توان یک برنامه تأثیرگذار رسانه های اجتماعی را برای شما کارآمد کرد.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

در ساده ترین حالت، اینفلوئنسر کسی است که می تواند بر دیگران تأثیر بگذارد. در اینفلوئنسر مارکتینگ، شکلی از بازاریابی رسانه های اجتماعی، برندها به آن شخص پول می دهند تا محصول یا خدمات خود را برای دنبال کنندگان خود تبلیغ کنند. تأیید افراد مشهور شکل اصلی بازاریابی تأثیرگذار بود. اما در دنیای دیجیتال امروزی، سازندگان محتوای اجتماعی با مخاطبان خاص اغلب می‌توانند ارزش بیشتری به برندها ارائه دهند. این حساب‌های کوچک‌تر اغلب دنبال‌کنندگان بسیار فعالی در رسانه‌های اجتماعی دارند.

بنابراین، اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی کسی است که از طریق رسانه های اجتماعی نفوذ خود را اعمال می کند. هنگامی که شما یک اینفلوئنسر را برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استخدام می کنید، این همان اینفلوئنسر مارکتینگ است. تقریباً سه چهارم از بازاریابان ایالات متحده در سال جاری از نوعی اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می کنند و این تعداد فقط در طول زمان افزایش می یابد.

متقاعد نشده اید که تبلیغات با تأثیرگذاران می تواند به نتایج واقعی کسب و کار منجر شود؟ سیویک ساینس دریافت که ۱۴ درصد از جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله و ۱۱ درصد از هزاره ها چیزی را در شش ماه گذشته خریداری کرده اند زیرا یک وبلاگ نویس یا تأثیرگذار آن را توصیه کرده است. در حال حاضر، اینستاگرام پلتفرم انتخابی برای تأثیرگذاران اجتماعی است. بر اساس برآوردهای eMarketer، ۷۶.۶ درصد از بازاریابان ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ از اینستاگرام برای کمپین های تأثیرگذار خود استفاده خواهند کرد. اما مراقب TikTok باشید.

در حالی که تنها ۳۶ درصد از بازاریابان ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ از TikTok برای کمپین های تأثیرگذار استفاده کردند، تقریباً ۵۰ درصد این کار را در سال ۲۰۲۳ انجام خواهند داد. این امر باعث می شود TikTok به سومین پلت فرم محبوب ترین اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۳ تبدیل شود.

انواع اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی

وقتی به اینفلوئنسر فکر می کنید، آیا خانواده کارداشیان بلافاصله به ذهنتان خطور می کند؟ در حالی که این خواهران مشهور مطمئناً برخی از برترین تأثیرگذاران بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند، همه اینفلوئنسرها افراد مشهور نیستند. در واقع، برای بسیاری از برندها، اینفلوئنسرها با پایگاه پیروان کوچکتر اما اختصاصی یا خاص ممکن است موثرتر باشند. اینفلوئنسرها با ۱۵۰۰۰ فالوور دارای بالاترین نرخ تعامل در همه پلتفرم ها هستند.

هزینه بازاریابی اینفلوئنسر اجتماعی چقدر است؟

اینفلوئنسرهای با دامنه وسیع به درستی انتظار دارند برای کار خود دستمزد دریافت کنند. محصول رایگان ممکن است با نانو اینفلوئنسرها کار کند، اما یک کمپین اینفلوئنسر بزرگتر نیاز به بودجه دارد. برای برندهای بزرگی که با اینفلوئنسرهای مشهور کار می کنند، این بودجه ممکن است بسیار زیاد باشد. برای مثال، مخارج ایالات متحده برای بازاریابی تأثیرگذار، قرار است در سال ۲۰۲۲ به بالای ۴ میلیارد دلار برسد .

به این فکر کنید که چه نوع ساختار پرداخت برای اهداف شما منطقی تر است. اما مایل باشید که نیازهای اینفلوئنسر را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، یک ساختار وابسته یا کمیسیون ممکن است به جای هزینه ثابت یا کاهش هزینه ثابت، گزینه ای باشد. در واقع، ۹.۳ درصد از اینفلوئنسرهای ایالات متحده گفتند که بازاریابی وابسته منبع اصلی درآمد آنها است.

چگونه یک استراتژی بازاریابی تأثیرگذار ایجاد کنیم

۱. اهداف خود را تعیین کنید

هدف شماره یک برندهایی که از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می کنند، دستیابی به مشتریان هدف جدید است. این منطقی است، زیرا یک کمپین اینفلوئنسر، دسترسی شما را به دنبال کنندگان آن شخص گسترش می دهد. توجه داشته باشید که هدف صرفاً دستیابی به مشتریان جدید است، نه لزوماً فروش مستقیم.

افزایش فروش در واقع سومین هدف رایج کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ، پس از افزایش آگاهی از برند و توجه به محصول است. به این فکر کنید که چگونه برنامه بازاریابی اینفلوئنسر شما با استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی گسترده تر شما مطابقت می یابد و اهداف قابل اندازه گیری ایجاد می کند که می توانید در مورد آنها گزارش دهید و پیگیری کنید.

۲. بدانید که می خواهید روی چه کسانی تأثیر بگذارید

یک استراتژی بازاریابی تأثیرگذار مستلزم آن است که با افراد مناسب با استفاده از ابزارهای مناسب و تأثیرگذاران مناسب صحبت کنید. اولین قدم این است که مشخص کنید مخاطبان شما برای این کمپین خاص چه کسانی خواهند بود. ایجاد پرسونای مخاطب راهی عالی برای اطمینان از اینکه متوجه می شوید به چه کسی می خواهید برسید.

شاید شما در حال تلاش برای دستیابی به تعداد بیشتری از مخاطبان فعلی خود یا یک مخاطب کاملاً جدید هستید. هنگامی که تصمیم گرفتید، مجموعه ای منطبق از شخصیت های تأثیرگذار ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا ویژگی هایی را که در اینفلوئنسرهای خود به دنبال آن هستید، درک کنید.

۳. قوانین را درک کنید

قبل از اینکه وارد بازاریابی تأثیرگذار شوید، مهم است که قوانین را درک کنید. در ایالات متحده، این قوانین از کمیسیون تجارت فدرال آمده است .

FTcافشای اطلاعات را بسیار جدی می گیرد. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های افشا را در توافقات خود با تأثیرگذاران ایجاد کرده اید. اینفلوئنسرها باید پست های حمایت شده را شناسایی کنند . با این حال، آنها همیشه این کار را انجام نمی دهند. یا ممکن است این کار را به گونه ای ظریف انجام دهند که افشای آن عملاً پنهان یا غیرقابل درک باشد.

به عنوان مثال، در بریتانیا، سازمان رقابت و بازار (CMA) «تبلیغات پنهان» در اینستاگرام را بررسی کرد و شرکت مادر فیسبوک را تحت فشار قرار داد تا تغییراتی را انجام دهد که افشای اطلاعات را آسان‌تر و واضح‌تر کند.قوانین خاص بسته به کشور کمی متفاوت است، بنابراین مطمئن شوید که جدیدترین الزامات در حوزه قضایی خود را بررسی کنید. در بیشتر موارد، فقط باید واضح و صریح باشید تا بینندگان متوجه شوند که چه زمانی یک پست به هر نحوی حمایت مالی می شود.

۴. سه R نفوذ را در نظر بگیرید

نفوذ از سه جزء تشکیل شده است:

  • ارتباط
  • رسیدن
  • هم نوایی

ارتباط

اینفلوئنسر مرتبط محتوای مرتبط با کسب و کار و صنعت شما را به اشتراک می گذارد. آنها باید مخاطبی داشته باشند که با مخاطب هدف شما همسو باشد . برای مثال، Adore Me برای نمایش سایز مایو فراگیر خود با خالق بدن مثبت Remi Bader شریک شد.

این ویدیو با ۳.۲ میلیون بازدید در TikTok Bader و بیش از ۸۸۰۰ لایک در حلقه های اینستاگرام او، این خط را در معرض دید مخاطبان ارگانیک قابل توجهی از دنبال کنندگان اختصاصی قرار داد.

Adore Me همچنین از محتوای Bader برای ایجاد یک تبلیغ اینستاگرامی همراه با یک تجربه فوری استفاده کرد. این کمپین تبلیغاتی اینفلوئنسر باعث افزایش ۲۵ درصدی در انتخاب اشتراک با ۱۶ درصد هزینه کمتر به ازای هر مشتری نسبت به کمپین های تبلیغاتی معمول اینستاگرام آنها شد.

رسیدن

Reach تعداد افرادی است که به طور بالقوه می توانید از طریق پایگاه فالوور اینفلوئنسر به آنها دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید: یک مخاطب کوچک می تواند موثر باشد، اما باید مطمئن شوید که تعداد کافی دنبال کننده برای هماهنگی با اهداف شما وجود دارد.

هم نوایی

این سطح بالقوه ای از تعامل است که اینفلوئنسر می تواند با مخاطبان مرتبط با برند شما ایجاد کند. به این نکته توجه نکنیم، اما بزرگتر همیشه بهتر نیست. همانطور که در بالا گفتیم، اگر آن فالوورها به پیشنهاد شما علاقه مند نباشند، تعداد فالوورهای زیاد بی معنی است. از طرف دیگر اینفلوئنسرها می توانند فالوورهای بسیار متعهد و متعهد داشته باشند.

۵. فهرست کوتاهی از اینفلوئنسرها تهیه کنید

وقتی به این فکر می کنید که می خواهید با چه کسی کار کنید، نکته کلیدی اعتماد است. مخاطبان شما باید به نظرات تأثیرگذارانی که با آنها شریک هستید اعتماد کرده و به آنها احترام بگذارند. بدون مؤلفه اعتماد، هر نتیجه ای سطحی خواهد بود. شما برای دیدن تأثیر ملموس کسب و کار از تلاش های خود مبارزه خواهید کرد.

چگونه متوجه می شوید که اینفلوئنسر بالقوه شما مورد اعتماد است؟ شما می خواهید تعداد زیادی بازدید، لایک، نظر و اشتراک گذاری ببینید. به طور خاص، شما می خواهید این موارد را از قسمت های دنبال کننده دقیقی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید، ببینید.

نرخ تعامل خوب همچنین به معنای فالوورهای وفادار است، نه تعداد فالوورهای متورم که توسط ربات‌ها و حساب‌های کلاهبرداری تقویت شده است . شما باید فردی را پیدا کنید که با ظاهر و احساسی که مکمل محتوای شما باشد، محتوا تولید کند. همچنین لحن باید متناسب با روشی باشد که می خواهید برند خود را به مشتریان بالقوه ارائه دهید. این اطمینان حاصل می کند که همه چیز در پست های رسانه های اجتماعی هر یک از طرفین از هم گسیخته نمی شود.

۶. تحقیقات خود را انجام دهید

به آنچه اینفلوئنسرهای بالقوه شما پست می کنند نگاهی بیندازید. آنها هر چند وقت یک بار محتوای حمایت شده را به اشتراک می گذارند؟ اگر آنها در حال حاضر با تعداد زیادی پست پولی به دنبال کنندگان خود ضربه می زنند، نرخ تعامل آنها ممکن است دوام نداشته باشد. به دنبال محتوای ارگانیک و بدون پول فراوان باشید تا دنبال کنندگان را علاقمند، مشتاق و درگیر نگه دارید.

هنگامی که به این فکر می کنید که چه چیزی از اینفلوئنسر می خواهید پست کند، این را در نظر داشته باشید. درخواست پست های زیاد در یک بازه زمانی کوتاه، پذیرش پیشنهاد شما را برای اینفلوئنسر سخت می کند، حتی اگر با چک دستمزد زیادی همراه باشد. اینفلوئنسرهای مورد تقاضا پیشنهادهای زیادی دریافت می کنند. وقتی برای اولین بار به یک اینفلوئنسر نزدیک می‌شوید، باید نشان دهید که برای یادگیری کارهایی که انجام می‌دهند، وقت گذاشته‌اید. مطمئن شوید که دقیقاً می دانید کانال های آنها در مورد چیست و مخاطبان آنها چه کسانی هستند.

۷. به صورت خصوصی و شخصی تماس بگیرید

ارتباط خود را با یک شریک بالقوه جدید به آرامی با تعامل ارگانیک با پست های آنها شروع کنید. مطالب آنها را لایک کنید. در صورت لزوم نظر دهید. قدردان باشید، نه فروشنده. وقتی آماده پیشنهاد همکاری هستید، یک پیام مستقیم مکانی عالی برای شروع است. اگر می توانید یک آدرس ایمیل پیدا کنید، آن را نیز امتحان کنید. اما ایمیل انبوه یا DM عمومی نفرستید.

نوشتن یک پیام شخصی برای هر تأثیرگذار ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. اما، نشان خواهد داد که شما در مورد شراکت بالقوه جدی هستید. این به نوبه خود شانس شما را برای انعقاد معامله افزایش می دهد .تا جایی که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد برند خود ارائه دهید. به آنها بگویید که امیدوارید با کمپین اینستاگرام خود به چه چیزی برسید. روشن کنید که اینفلوئنسر چه سودی خواهد داشت، فراتر از چک حقوق.

یک نکته کلیدی که باید در طول این فرآیند به خاطر داشته باشید: ممکن است در واقع نخواهید از کلمه “اینفلوئنسر” هنگام تماس با شرکای احتمالی استفاده کنید. سازندگان محتوا ترجیح می‌دهند که به همین شکل نامیده شوند – خالق – و ممکن است «اینفلوئنسر» را کمی توهین بدانند که کار آنها را کوچک می‌کند.

۸. برای تولید محتوای موثر با اینفلوئنسر خود همکاری کنید

اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی که برای ایجاد فالوور سخت تلاش کرده است، معامله‌ای را که باعث می‌شود برند شخصی او ناسازگار به نظر برسد، نمی‌پذیرد.به هر حال، اینفلوئنسرها متخصصان تولید محتوا هستند. به همین دلیل است که آنها ترجیح می دهند که آنها را خالق خطاب کنند. با اجازه دادن به آنها برای نشان دادن این مهارت ها، بهترین ارزش را از کار آنها خواهید گرفت. البته بد نیست دستورالعمل هایی در مورد آنچه که به دنبال آن هستید ارائه دهید. اما انتظار نداشته باشید که کل کمپین را به صورت صحنه ای مدیریت کنید.

۹. نتایج خود را اندازه گیری کنید

وقتی کمپین اینفلوئنسر خود را راه‌اندازی می‌کنید، تمرکز بر معیارهای بیهوده مانند لایک‌ها و نظرات می‌تواند وسوسه انگیز باشد. اگر اینفلوئنسر شما تعداد فالوورهای بسیار بیشتری از شما دارد، ممکن است از تعداد زیاد لایک هایی که می تواند زیاد شود، کمی شگفت زده شوید. اما برای اندازه گیری اثربخشی یک کمپین، باید ارزش آن را از نظر بازگشت سرمایه درک کنید. خوشبختانه، راه های زیادی برای سنجش موفقیت کمپین شما وجود دارد.

پارامترهای UTM یکی از راه‌های ردیابی بازدیدکنندگانی است که اینفلوئنسر به وب‌سایت شما ارسال می‌کند. آنها همچنین می توانند به اندازه گیری میزان مشارکت کمپین کمک کنند. هنگامی که به هر اینفلوئنسر پیوندهای منحصر به فرد خود را با کدهای UTM اختصاص دهید، تصویر واضحی از نتایج دریافت خواهید کرد. این به شما امکان می دهد تأثیر آن را بر روی قیمت نهایی خود محاسبه کنید.

دادن کد تخفیف خود به اینفلوئنسرها راه آسان دیگری برای ردیابی فروش هایی است که آنها برای شما ارسال می کنند. اگر از ابزارهای محتوای مارک دار در فیس بوک و اینستاگرام برای کمپین های اینفلوئنسر خود استفاده می کنید، به اطلاعات بینش برای پست های فید و استوری دسترسی خواهید داشت. شما می توانید از طریق مدیریت کسب و کار فیس بوک به این موارد دسترسی داشته باشید . همچنین می‌توانید از اینفلوئنسرها درخواست کنید که گزارش‌های دقیقی در مورد میزان دسترسی و میزان تعامل پست‌هایشان برای شما ارسال کنند.

ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

اکنون که آماده شروع کار با اینفلوئنسر مارکتینگ هستید، در اینجا چند ابزار برای آسان‌تر کردن آن وجود دارد.

Hootsuite

جریان‌های جستجوی Hootsuite می‌توانند با نظارت بر مکالمات مرتبط با صنعت خود در کانال‌های متعدد، به شما در کشف تأثیرگذاران کمک کنند .

هنگامی که مجموعه اولیه ای از اینفلوئنسرها را در ذهن دارید، آنها را به یک جریان اضافه کنید تا آنچه را که به اشتراک می گذارند و با چه کسانی درگیر هستند را دنبال کنید. این به شما کمک می کند تا ارتباط آنها را با مخاطبان خود درک کنید و در عین حال سایر تأثیرگذاران بالقوه را برای کار با آنها برجسته کنید.

Collabstr

Collabstr یک بازار آزاد است که در آن برندها می توانند بر اساس پلتفرم، جایگاه، مکان و موارد دیگر به جستجوی تأثیرگذار بپردازند. از آنجا، می‌توانید با اینفلوئنسرها سفارش دهید و مستقیماً از طریق پلتفرم با آن‌ها ارتباط برقرار کنید تا موارد تحویلی ارسال شود.

Right Relevance Pro

این برنامه می‌تواند محتوای برتر به اشتراک گذاشته شده توسط اینفلوئنسرها را بر اساس موضوع و مکان جستجو کند. از آن برای شناسایی رهبران فکری و کشف مشارکت های تأثیرگذار بالقوه بر اساس کیفیت محتوایی که به اشتراک می گذارند استفاده کنید.

Fourstarzz Influencer Recommendation Engine

این برنامه توصیه های اینفلوئنسر سفارشی را ارائه می دهد. این به پیش بینی دسترسی تخمینی، تعاملات و سایر نتایج کمپین کمک می کند و شما را در ایجاد پیشنهادهای کمپین تأثیرگذار راهنمایی می کند.

Insense

Insense برندها را با شبکه ای متشکل از ۳۵۰۰۰ تولید کننده محتوا برای تولید محتوای برند سفارشی متصل می کند. سپس می توانید محتوا را از طریق تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام تبلیغ کنید، محتوا را برای استوری اینستاگرام بهینه کنید و از ویرایشگر ویدیوی هوش مصنوعی برای تقسیم محتوا به چندین ویدیو استفاده کنید.

انتهای مطلب/ منبع