کسب و کار در مسیر صحیح و اساسی ...

بهترین کسب و کارها منابع درآمدی متعددی دارند. لزومی ندارد که گسترش این منابع یک کار مهم باشد. وقتی فقط یک منبع درآمد دارید، کسب و کار شما در معرض خطر جدی قرار می گیرد. منابع درآمدی متعدد کسب و کار شما را متنوع می کند و این خطر را کاهش می دهد. به این فکر کنید که حتی ۱۰٪ درآمد بیشتر چه کاری برای کسب و کار شما انجام می دهد. از این به عنوان انگیزه ای برای جستجوی راه های جدید برای افزایش درآمد استفاده کنید. انجام این کار ممکن است شما را ملزم کند که خارج از چارچوب فکر کنید، اما به زودی با افزایش سود خود و قوی‌تر کردن کسب‌وکارتان، پاداش‌های آن را خواهید دید. بیایید به برخی از بهترین راه های افزایش درآمد نگاهی بیندازیم.

۱. خدمات را به خطوط تولید موجود اضافه کنید

اولین قدم آسان این است که آنچه را که در حال حاضر دارید گسترش دهید. فرض کنید یک سال پیش خط تولیدی راه اندازی کردید که عملکرد خوبی داشت. چه چیز دیگری را می توانید تحت همان پرچم منتشر کنید که به فروش شما بیافزاید؟ آیا لوازم جانبی بالقوه یا خدمات اضافی وجود دارد که بتواند مشتریان شما را جذب کند؟ ترفند در اینجا این است که به آنچه می توانید به راحتی بسازید، فکر نکنید، بلکه به آنچه که مشتریان شما واقعاً می توانند استفاده کنند فکر کنید. اگر تنها چیزی که ارائه می‌دهید یک محصول دیجیتالی است، راهی برای گسترش درآمدتان به محصولات فیزیکی وجود دارد.

۲. ردیف های عضویت ایجاد کنید

خدمات تقریباً همیشه سطوح اشتراک متفاوتی را ارائه می دهند. بنابراین اگر می‌خواهید یک سازنده وب‌سایت ارائه دهید، می‌توانید یک نسخه رایگان وجود داشته باشد که یک وب‌سایت بسیار ابتدایی را بدون هیچ ابزار پیشرفته‌ای امکان‌پذیر می‌سازد.  سطح بعدی ممکن است برخی از ابزارهای سفارشی سازی را ارائه دهد. آخرین سطح برتر دارای ابزارهای تجزیه و تحلیل، پشتیبانی شخصی، ابزارهای پیشرفته ساختمانی و شاید کمک از یک طراح است.

۳. مخاطب جدیدی را هدف قرار دهید

شاید شما نباید خط تولید خود را گسترش دهید، بلکه باید جریان های درآمدی از سمت مشتری را گسترش دهید. در حالی که در اولین راه‌اندازی، هدف قرار دادن یک جمعیت واحد عمل خوبی است، با گذشت زمان ممکن است بخواهید مخاطبان جدیدی را با محصولات، خدمات یا بازاریابی که مستقیماً متوجه آنها می‌شود جذب کنید.

۴. مشوق هایی برای ارجاع ارائه دهید

هیچ چیز به اندازه ارجاع مشتری فعلی قدرتمند نیست. این ابزار شماره یک نسل پیشرو شماست و همیشه باید برنامه های ارجاع خود را گسترش دهید. اما مردم لزوماً شما را به دوستان خود توصیه نمی کنند یا نظرات آنلاین خود را فقط به این دلیل که محصول شما را دوست دارند ارسال نمی کنند. برای انجام این کار باید به آنها انگیزه بیشتری بدهید.  این بدان معناست که به آنها بگویید چرا ارجاع آنها به نفع آنهاست. با ارائه پاداش هایی مانند کوپن برای تخفیف ، اقلام رایگان یا ابزارهای ممتاز برای تلاش آنها وفاداری مشتریان را ایجاد کنید و خواهید دید که ارجاعات شما یک شبه افزایش می یابد.

۵. برای حساب های جدید امتیازات ویژه بدهید

علاوه بر پیشنهادهای ویژه برای ارجاع، می توانید به افرادی که برای اولین بار در خدمات شما ثبت نام می کنند، جوایزی نیز بدهید . ممکن است یک ماه خدمات رایگان یا یک هدیه کوچک ارائه دهید.

۶. سعی کنید با رقبا مطابقت داشته باشید

اگر می‌خواهید بفهمید مشتریان حاضرند برای چه چیزی پول بپردازند، هیچ منبع اطلاعاتی بهتر از رقبای شما وجود ندارد. آنها افرادی را ترسیم می کنند که شما نیستید، بنابراین آنها باید کاری را درست انجام دهند. حتی رقبای که کمتر از شما موفق هستند، می توانند بینشی در مورد آنچه دیگر مشتریان بالقوه از آن لذت می برند، ارائه دهند. به خدمات، امتیازات یا تبلیغات رقبا، روش‌های بازاریابی، قیمت‌ها و جمعیتی که هدفشان است نگاه کنید. سپس هدف گذاری کنید که حتی بهتر باشید.

۷. چیزی را مجانی بدهید

یکی از استراتژی های محتوا، پرداخت با سهم است. به عنوان مثال، شخصی یک کتاب الکترونیکی ایجاد می کند، چه به عنوان نویسنده فردی یا به عنوان یک برند، و به مصرف کنندگان اجازه می دهد در صورت اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی، آن را به صورت رایگان دریافت کنند.

یا بگویید شخصی میزبان یک سری وبینار است و به افراد اجازه می دهد در ازای دریافت ایمیل میزبان، مشاهده کنند یا در آن شرکت کنند. برخی دیگر برای لایک کردن رسانه های اجتماعی یا نمونه های رایگان برای دنبال کردن صفحات فیس بوک، ورودی های مسابقه را ارائه می دهند. این یک تاکتیک عالی است، زیرا شما در حین رسیدن به اهداف فردی خود چیزی را به صورت رایگان هدیه می دهید.

چرا گسترش منابع درآمد خود اهمیت دارد

این کسب و کار خوبی است که منابع درآمد خود را گسترش دهید. انجام این کار مشتریان جدید را جذب می کند و به مشتریان فعلی دلیلی برای خرید بیشتر می دهد. وقتی خطرات فروش را برای هر محصول یا خدماتی در نظر می گیریم منطقی است. تصور کنید که محصول اصلی شما کاهش شدیدی در فروش داشته باشد. اگر فقط آن یک محصول را دارید، به این بستگی دارید که بازار آن محصول چه بازدهی دارد. با این حال، اگر جریان‌های درآمد دیگری دارید، به این سختی ضربه نمی‌خورید و برای خود زمان می‌خرید تا بفهمید چگونه دوباره فروش خود را افزایش دهید.

انتهای مطلب/ منبع