هر جا ازدحام باشد، درگیری وجود دارد. وقتی افراد با ایدئولوژی های مختلف گرد هم می آیند تا یک هدف مشترک را برآورده کنند، اساساً درگیری اجتناب ناپذیر است. درگیری در محل کار می تواند به اشکال مختلف، بین دو کارمند، بین یک کارمند و رئیسش یا بین دو مافوق باشد. هر چقدر هم که ممکن است دشوار به نظر برسد، حل این درگیری ها ممکن است. در اینجا چند راه برای حل تعارضات محل کار و جلوگیری از یک محیط کاری خصمانه وجود دارد:

۱. درگیری ها را بپذیرید

هرگز چشم خود را نبندید با افزایش تنش، تعارض با گذشت زمان بدتر خواهد شد. قبل از اینکه مردم شروع به کینه توزی کنند، با مسائل برخورد کنید و آنها را در اسرع وقت حل کنید، که باعث اختلال در روحیه کارکنان می شود.

هر زمان که شاهد اختلاف نظر بین دو نفر از کارمندان خود هستید، مطمئن شوید که آنها آن را حل می کنند. سعی کنید به صحبت های هر دو طرف گوش دهید و به حل مسالمت آمیز مسئله کمک کنید. هنگامی که بین دو گروه درگیری ایجاد می شود، باید وارد عمل شوید و آنها را در یک صفحه قرار دهید. همه باید بفهمند که هدف دارند. اگر درگیری بین شما و یکی از کارمندانتان وجود دارد، سعی کنید آن را در یک گفتگوی خصوصی حل کنید.

۲. تشکیل جلسات

جلساتی را بین دو طرف ترتیب دهید تا مشکل را از دیدگاه همه درک کنید. اگر ارتباطی وجود نداشته باشد، درگیری فقط ایجاد می شود. در طول این جلسات، هر دو طرف باید زمان کافی برای گفتن مطالب خود و شنیدن صحبت های طرف مقابل داشته باشند. هر کس حق دارد نظر خود را به اشتراک بگذارد و این باید دانش عمومی باشد. بگذارید همه بدانند که مقصر دانستن به هیچ وجه وضعیت را حل نمی کند. هدف یافتن راه حلی مناسب برای اختلاف نظر است که به نفع همه باشد.

همچنین بخوانید  مشاوره مدیریت فرآیند کسب و کار

۳. به کارمندان خود گوش دهید

هدف اصلی این است که مردم را دور هم جمع کنیم و حرف آنها را بشنویم. از این رو، گوش دادن به آنها اولویت اصلی است. شما باید داستان کامل را از تک تک افراد دریافت کنید و قبل از شروع به ارائه بینش خود، تصویر کامل را دریافت کنید. همچنین، مطمئن شوید که آنها می دانند که شما پیام آنها را دریافت می کنید و دیدگاه آنها را درک می کنید. آنچه را که از موضع شما گفته اند را تکرار کنید. به عنوان مثال “پس شما از این موضوع ناراحت هستید، زیرا …”. هر زمان که نیاز بود، یک سوال در این بین بپرسید تا وضعیت را به طور کامل درک کنید.

گوش دادن همیشه با درک است نه قضاوت. کارمندان همیشه آنقدر اهل ارتباط نیستند و نظرات خود را برای جلوگیری از قضاوت برای خود نگه می دارند. YourSafeHub را در سازمان خود پیاده کنید. این یک کانال ارتباطی امن است که از کارمندان شما با قدرت ناشناس محافظت می کند.

۴. به دنبال یک تصمیم قابل قبول متقابل باشید

مکالمه باید کاملاً روی تعارض محل کار مورد نظر متمرکز باشد. از تجربه خود برای ارائه بینشی در مورد موقعیت استفاده کنید. به عنوان یک شخصیت معتبر، شما این مزیت را دارید که به شما گوش داده شود. همه استدلال ها را با درک این موضوع که در یک تیم هستند به سمت حل سوق دهید. برای حل تعارض، باید همدلی ایجاد کنید. مطمئن شوید که هر یک از طرفین دیدگاه طرف مقابل را درک می کنند.

همچنین بخوانید  5 دلیل برای ایجاد انگیزه در کارمندان

۵. بینش خود را ارائه دهید

از تجربیات خود استفاده کنید تا آنها را از طریق این اختلاف نظرها راهنمایی کنید. فقط به یاد داشته باشید که شما آنجا هستید تا به آنها کمک کنید تا اختلافات خود را حل کنند. شما باید کنترل کننده بحث باشید. از موضوع منحرف نشوید و اجازه ندهید کسی روی چیز دیگری تمرکز کند. موارد مشابهی را که در طول سفر خود به عنوان یک مدیر با آنها روبرو شده اید و نحوه حل آنها به اشتراک بگذارید.

انتهای مطلب/