رئیس خود بودن، تلاش برای رسیدن به اهدافتان برای بسیاری از مردم، کارآفرینی هدف نهایی شغلی است. اما به همان اندازه که اداره کسب و کار خودتان عالی به نظر می رسد، بسیار دشوار است. همچنین کارآفرینان بیش از سایر افراد مضطرب هستند و استرس روزانه بیشتری را تجربه می کنند. به هر حال، وقتی شما مسئول نتیجه نهایی هستید، هر شکست شخصاً متوجه شما می شود.

چگونه یک کارآفرین شویم

۱.ایده های راه اندازی سودآور را شناسایی کنید

یک استارتاپ موفق با یک ایده شروع می شود. بدون کسب و کار نمی توانید کسب و کار بسازید. در اینجا چند تکنیک خلاقانه برای فکر کردن به یک محصول یا خدمات آورده شده است:

از دوستان خود بپرسید که چه چیزی آنها را ناامید می کند. چه چیزی یک محصول یا خدمات را سودآور می کند؟

راه حلی برای مشکل یا ناامیدی ارائه می دهد که مردم حاضرند برای رفع آن هزینه کنند. بنیانگذاران همیشه از ناامیدی های خود الهام می گیرند.  در حین طوفان فکری، از دوستان خود بخواهید تا چیزهای روزمره را که آنها را آزار می دهد، پیگیری کنند. سپس لیست آنها را مرور کنید و به دنبال مشکلاتی باشید که ممکن است بتوانید آنها را حل کنید.

از دیگر استارت آپ های نوظهور الهام بگیرید

بررسی آنچه دیگران به ذهنشان خطور کرده‌اند می‌تواند راهی عالی برای تسریع روند فکر شما باشد. برای الهام گرفتن دیجیتال، به Product Hunt بروید ، مجموعه‌ای که دائماً به‌روزرسانی می‌شود از جدیدترین برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و بازی‌ها. در همین حال، Kickstarter  برای محصولات فیزیکی عالی است. همچنین تعداد زیادی سایت بررسی محصول وجود دارد که ممکن است خلاقیت شما را جرقه بزند. Uncrate ، Werd و Wirecutter را امتحان کنید .

روندهایی را برای اثبات آینده ایده خود شناسایی کنید

با تغییر جهان، مردم به محصولات متفاوتی نیاز دارند. به عنوان مثال، ظهور Uber، Lyft و سایر برنامه‌های اشتراک‌گذاری سواری، تقاضای یک برنامه شخص ثالث را ایجاد کرد که ارزان‌ترین کرایه‌ها را در آن لحظه به شما می‌گوید. شما می خواهید جلوتر از منحنی شوید. پیش‌بینی‌های روند صنعت یا بازار خود را بخوانید یا نشریات پیش‌بینی روند جهانی مانند Trend Hunter و Springwise  را بررسی کنید . سپس از خود بپرسید: “اگر این پیش بینی ها محقق شود، کدام ابزار لازم خواهد بود؟”

۲. یک دسته بندی در حال رشد را شناسایی و روی آن تمرکز کنید

استفن کی ، متخصص صدور مجوز و استراتژیست مالکیت معنوی ، انتخاب دسته‌ای را توصیه می‌کند که شما را مجذوب خود می‌کند اما بیش از حد رقابتی نیست. او توضیح می دهد: “من از صنایعی که به شدت چالش برانگیز هستند، مانند صنعت اسباب بازی اجتناب می کنم. افراد زیادی در آن فضا ایجاد می کنند.” اگر روی دسته‌بندی محصولاتی تمرکز کنید که در حال رشد هستند و همچنین پذیرای نوآوری‌های باز هستند، زمان آسان‌تری برای صدور مجوز ایده‌های خود خواهید داشت. بعد از اینکه یک دسته را انتخاب کردید، Key می گوید باید همه محصولات آن دسته را مطالعه کنید.

 • مزایای هر محصول چیست و چگونه متفاوت است؟
 • استراتژی بسته بندی و بازاریابی آنها چیست؟
 • داوران چه می گویند؟
 • پیشرفت های بالقوه چیست؟
 • هنگامی که محصولی را انتخاب کردید، سؤالاتی مانند زیر را در نظر بگیرید:
 • برای بهبود آن چه می توان کرد؟
 • آیا می توانم یک ویژگی جدید اضافه کنم؟
 • در مورد مواد مختلف چطور؟
 • آیا می توانم آن را شخصی سازی کنم؟

۳. یک تقاضای کم خدمت را پر کنید

اگر چرخ های کافی وجود نداشته باشد، نیازی به اختراع مجدد چرخ ندارید. بسیاری از افراد پس از مشاهده شکاف در بازار، کسب و کارهای موفقی را شروع می کنند. برای مثال، شاید متوجه شده باشید که کمبود برون سپاری فروش با کیفیت بالا وجود دارد. از آنجایی که تجربه توسعه فروش و مدیریت حساب در شرکت‌های فروش در مراحل اولیه را دارید، ممکن است تصمیم بگیرید این خدمات را به استارت‌آپ‌های فناوری ارائه دهید.

۴. چیزی بهتر (یا ارزان تر) از آنچه در خارج وجود دارد بسازید

شما همیشه نیازی به توسعه چیزی کاملاً جدید ندارید. اگر بتوانید محصول موجود را با قیمت پایین تر، کیفیت بهتر یا در حالت ایده آل هر دو ارائه دهید، مشتریان زیادی خواهید داشت. بهتر از آن، به وضوح یک تقاضای موجود وجود دارد. در طول روز، فهرستی از هر چیزی که استفاده می کنید تهیه کنید. سپس فهرست را برای چیزی که می توانید بهبود بخشید مرور کنید.

پیشنهادات دیگر

 • شبکه با کارآفرینان دیگر: از Meetup یا Eventbrite برای یافتن رویدادها در جامعه استارت آپی محلی استفاده کنید. نه تنها شبکه سازی با دیگر کارآفرینان به شما کمک می کند تا روابط ارزشمندی ایجاد کنید، بلکه ایده های زیادی نیز به شما می دهد.
 • درخواست های پتنت تحقیقاتی: درخواست های ثبت اختراع معمولاً ۱۸ ماه پس از ثبت عمومی منتشر می شوند. اگرچه ما کپی مستقیم هیچ اختراعی را توصیه نمی‌کنیم، اما مرور این اسناد می‌تواند به شما احساس خوبی از اینکه یک فضای خاص به کجا می‌رود  بدهد.
 • یک جلسه طوفان فکری داشته باشید: اگر می خواهید خلاقیت خود را به جریان بیندازید، سه تا پنج نفر دیگر را که دارای تفکرات کارآفرینی هستند به یک جلسه طوفان فکری دعوت کنید. از همه بخواهید برای بحث در مورد یک دسته محصول خاص یا سؤالی آماده بیایند، مانند “نوع X مورد علاقه شما چیست و چرا؟” یا “آیا از چیزی برای انجام Y استفاده می کنید؟ چرا یا چرا نه؟” پاسخ ها ممکن است به ایده های عالی منجر شوند.

۵. ایده استارتاپ خود را با تحقیقات شخصیت خریدار تأیید کنید

شما یک ایده دارید. اما هنوز کار روزانه خود را رها نکنید. قبل از اینکه همه چیز را وارد کنید، باید بدانید که افراد دیگر واقعاً محصول شما را می خواهند. برای ارزیابی ایمن ماندگاری محصول خود در بازار، با درک شخصیت خریدار خود ، یعنی افرادی واقعی که قصد دارید به آنها بفروشید، شروع کنید. اگر محصول شما نیازی را برآورده نکند، صرف نظر از اینکه چقدر نوآورانه یا جالب باشد، علاقه ای به آنها نخواهند داشت. به همین دلیل است که شخصیت خریدار و تحقیقات بازار بسیار مهم است.

هنگامی که مشتری ایده‌آل خود را شناسایی کردید، مصاحبه با افرادی که با این شرایط مطابقت دارند باید جزء مهمی از تحقیقات شما باشد. یک نسخه نمایشی فعال از محصول خود را به آنها نشان دهید، از آنها بپرسید که چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند، چقدر برای آن هزینه می کنند، چند بار از آن استفاده می کنند و غیره.

اگر می خواهید قبل از ساختن هر چیزی علاقه بازار را آزمایش کنید، یک صفحه فرود بسازید که محصول یا خدمات شما را توصیف کند. از مردم بخواهید در ازای دسترسی زودهنگام، آدرس ایمیل خود را ارسال کنند. اشتراک، عضویت یا محصول رایگان؛ تخفیف، به روز رسانی محصول، یا پیشنهاد قانع کننده دیگر. سپس ویدیو را در جستجوی اجتماعی، پولی و غیره تبلیغ کنید و ببینید چه تعداد از بازدیدکنندگان به ثبت نام تبدیل می شوند.

۶. با حداقل محصول قابل دوام (MVP) شروع کنید

MVP  ساده ترین و ابتدایی ترین نسخه ابزار یا سرویس ممکن است. این به اندازه کافی کاربردی است تا مشتریان اولیه را راضی کند و درک کند که چه چیزی باید بهبود یابد.

فرض کنید می‌خواهید اپلیکیشنی بسازید که دانشجویان را با معلمان مجازی مرتبط کند. شما ممکن است یک نسخه بدون استخوان ایجاد کنید، به صورت دستی از ۱۵۰ معلمی که آنلاین پیدا کرده اید دعوت کنید تا به آن بپیوندند و سپس پیوند برنامه را در صفحه فیس بوک دانشگاه محلی ارسال کنید. اگر تعداد مناسبی از ثبت نام دریافت کردید، این نشانه ای است که باید به جلو حرکت کنید. اگر به ندرت چیزی به دست می آورید، باید یا در مورد ایده تجدید نظر کنید یا تازه شروع کنید. شروع کوچک با یک MVP هزینه های شما را برای شروع پایین نگه می دارد، اما با ادامه اعتبارسنجی محصول، فضایی را برای رشد فراهم می کند.

۷. یک طرح کسب و کار ایجاد کنید

طرح کسب و کار یک سند رسمی است که جزئیات اهداف کسب و کار شما و مراحلی را که برای دستیابی به آنها انجام خواهید داد. این ممکن است شامل استراتژی بازاریابی، بودجه و پیش بینی ها و نقاط عطف مالی باشد. به عنوان یک کارآفرین، وظیفه شما تعیین ماموریت، چشم انداز و اهداف بلند مدت و کوتاه مدت شرکت است. همانطور که شما این نوع برنامه ریزی استراتژیک را برای سرمایه گذاری خود انجام می دهید، طرح کسب و کار خروجی کار شما است و به رشد استارتاپ شما کمک می کند.

۸. بر اساس بازخورد به تکرار ادامه دهید

به خاطر داشته باشید که MVP شما احتمالا برای رقابتی ماندن در دسته بندی های بازاری که انتخاب می کنید کافی نخواهد بود، به خصوص اگر رویاهای بزرگی برای استارتاپ خود دارید. اکنون چرخه فرا می رسد، ایجاد علاقه و تقاضا (بازاریابی محصول)، تضمین مشتریان (فروش محصول)، سنجش رضایت، بهبود محصول بر اساس بازخورد… و تکرار. بهینه‌سازی تمام قسمت‌های این چرخ فلایویل، درآمد مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در محصول را ایجاد می‌کند و سرمایه‌گذاری در محصول باعث ایجاد علاقه اضافی از موارد زیر می‌شود:

 • مشتریان راضی در ایجاد ارجاعات دهان به دهان
 • پیشنهادات رقابتی تر که مشتریان جدید را جذب می کند

۹. یک بنیانگذار پیدا کنید

خرد متعارف می گوید که هنگام شروع یک کسب و کار جدید باید به دنبال یک بنیانگذار باشید. سه مزیت اصلی برای داشتن یک بنیانگذار وجود دارد.

۱. دریافت بودجه آسان تر است. صرف نظر از اینکه چند بنیانگذار واقعاً در موفقیت یک شرکت نقش دارند یا نه، بسیاری از سرمایه گذاران سرمایه گذار معتقدند که این کار را انجام می دهد. آنها تمایلی به حمایت از بنیانگذاران انفرادی ندارند.

۲. از حمایت عاطفی برخوردار هستید. اداره یک شرکت یک تجربه استرس زا، هیجان انگیز و منحصر به فرد است. اگر به تنهایی سوار ترن هوایی احساسی هستید، در طول فراز و نشیب، کسی را نخواهید داشت که با او جشن بگیرید – یا از سقوط ها جان سالم به در ببرید. یکی از بنیانگذاران دقیقاً درک می کند که شما چه چیزی را تجربه می کنید و باعث می شود کمتر احساس تنهایی کنید.

۳. آنها می توانند مهارت ها، دانش و ارتباطات متفاوتی را ارائه دهند. شاید شما در فروش عالی باشید، در حالی که هم بنیانگذار شما فنی تر است. شما ارتباطات زیادی دارید، و آنها قبلاً یک تجارت راه اندازی کرده اند. انتخاب یکی از بنیانگذاران با رزومه رایگان راهی عالی برای افزایش شانس موفقیت شما است.

اما داشتن یک بنیانگذار اشکالاتی نیز دارد:

۱. ممکن است درگیری وجود داشته باشد. شما و شریک زندگی تان به ناچار اختلاف نظر خواهید داشت. کمی اختلاف نظر سالم سازنده است، اما اگر راه حلی نسبتاً سریع پیدا نکنید، زمان و انرژی ارزشمندی را هدر خواهید داد. به علاوه، ممکن است به روحیه تیم خود آسیب برسانید.

۲. شما باید سهام را تقسیم کنید. اگر شما تنها مالک شرکت خود هستید، با ۱۰۰٪ سهام شروع می کنید. همانطور که زمان می گذرد و افراد بیشتری را استخدام می کنید و یا بودجه دریافت می کنید، آن سهام را توزیع می کنید. اما احتمالاً بسته به اینکه چه کسی هستند، ۰.۰۰۵٪ تا ۳۵٪ را به یک نهاد اختصاص دهید. اگر یک موسس داشته باشید، به طور خودکار ۴۰ تا ۶۰ درصد از شرکت خود را در یک لحظه کنار می گذارید.

۳. پیدا کردن یکی می تواند دشوار باشد. پیدا کردن فردی با اخلاق کاری مشابه، عادات کاری و شخصیت مکمل می تواند واقعا سخت باشد. علاوه بر این، آنها باید به دیدگاه شما ایمان داشته باشند، مهارت های مناسب را در اختیار داشته باشند و در وهله اول تمایل داشته باشند که هم بنیانگذار شما باشند. این یک دستور بلند است. شایان ذکر است که نمونه‌های زیادی از استارت‌آپ‌های موفق با بنیان‌گذاران ناموفق وجود دارد که به دلیل اختلافات بین بنیان‌گذاران شکست خورده‌اند. بر اساس موقعیت خود تصمیم بگیرید، نه توصیه های سنتی.

کجا یک بنیانگذار پیدا کنیم

اگر تصمیم دارید که یک بنیانگذار می خواهید، قدم بعدی پیدا کردن یکی از بنیانگذاران است. ابتدا به شبکه خود نگاه کنید. انتخاب فردی که از قبل می‌شناسید، یا او را که ارتباطات شما می‌تواند تضمین کند، بسیار کمتر از یک غریبه است. این مفهوم به طور معکوس نیز کار می کند: شما همچنین می توانید آنها را متقاعد کنید که اگر یک ارتباط درجه یک یا دوم هستند به شما بپیوندند.

کسب تجربه به عنوان یک کارآفرین

دو راه اصلی برای نزدیک شدن به کسب تجربه به عنوان یک کارآفرین وجود دارد: انجام کار خودتان یا استخدام برای آن.

کسب تجربه خودتان

با توسعه کسب و کار جدید خود می توانید تجربه کسب کنید. راه هایی که می توانید خودتان تجربه کسب کنید عبارتند از:

شبکه با دیگر متخصصان

شبکه های حرفه ای شما را در معرض افراد حرفه ای بیشتری قرار می دهد که می توانید از آنها بیاموزید یا حتی یک مربی مشتاق پیدا کنید. می‌توانید به شبکه‌های حرفه‌ای آنلاین مانند LinkedIn بپیوندید تا از رویدادهای شبکه مجازی یا حضوری برای ارتباط و ملاقات با کارآفرینان دیگر مطلع شوید.

انجام تحقیقات مستقل

انجام تحقیقات شخصی از منابع معتبر و کارآفرینان سابق به شما در درک بهتر مسئولیت های خود کمک می کند. نه تنها تحقیقات رفتاری مفید خواهد بود، بلکه یافتن منابعی برای ساده‌سازی عملیات کسب ‌و کارتان به شما کمک می‌کند تا کسب ‌و کارتان را با مقیاس‌بندی توسعه دهید.

دوره های کارآفرینی را بگذرانید

کاوش در مطالعات کارآفرینی از طریق یک موسسه کالج یا دوره صدور گواهینامه می تواند نسبت به منابع اینترنتی معمولی دانش عمیق تری در مورد ورود به صنعت ارائه دهد.

استخدام برای تجربه

اغلب اوقات، کارآفرینی که کسب و کاری را شروع می کند، برای کسب تجربه استخدام می کند تا آنها را در مسیر درست راهنمایی کند.

۱. با یک مربی کسب و کار کار کنید

یک گزینه پولی برای کسب تجربه، کار با یک مربی یا مشاور کسب و کار است. آنها می توانند راه حل های بسیار متفاوتی را به شرح زیر به شما ارائه دهند:

 • مربی کسب و کار: این مربی یک کارآفرین را به سمت راه حل ها هدایت می کند. این بدان معنی است که کارآفرین در واقع شایستگی خود را بهبود می بخشد.
 • مشاور کسب و کار: یک مشاور به عنوان یک پیمانکار مشکلات کارآفرین را حل می کند.

توسعه مهارت های انتقادی، وضوح مراحل مورد نیاز برای موفقیت و سایر دانش های خاص برای رشد به عنوان یک کارآفرین حیاتی است. با گذشت زمان، این مهارت ها را می توان از طریق ایجاد رابطه نزدیک با آنها در حین انجام کسب و کار به دست آورد.

۲. افراد با تجربه را به تیم خود اضافه کنید

از همان افرادی که به تیم خود می آورید بیاموزید. شما می توانید از استعدادهای با تجربه درس بگیرید و با گذشت زمان، شکاف های دانش خود را پر کنید. این می تواند شامل استخدام یک افسر مالی با سال ها تجربه برای نظارت بر مسائل مالی که با آنها ناآشنا هستید یا سایر اعضای مهم تیم برای کمک به عملیات کسب و کار شما باشد.

هنگام استخدام، یک کارآفرین باید به کاری که خودش انجام می دهد و کاری که باید به شخص دیگری اعتماد کند فکر کند. کسی را برای انجام کارهایی که در آن مهارت دارید استخدام نکنید، این پول را برای استعدادهای مورد نیاز برای پر کردن شکاف های موجود در استراتژی خود یا زمانی که مقیاس می کنید و به اعضای تیم بیشتری برای اجرای استراتژی نیاز دارید، پس انداز کنید.

شما دانش و ابزار لازم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین را دارید، اما راه اندازی کسب و کار شما هزینه دارد. در زیر روش‌های متعددی را برای تامین مالی کسب‌وکارتان از پایه مورد بحث قرار می‌دهیم. برای پول درآوردن باید پول خرج کنی. برای تامین مالی استارتاپ خود، گزینه های زیر را در نظر بگیرید:

۱.از خانواده و دوستان خود بخواهید در کسب و کار شما سرمایه گذاری کنند

بسیاری از کارآفرینان برای سرمایه گذاری اولیه به دوستان و خانواده خود تکیه می کنند. شما می توانید بودجه را با سهامی در استارتاپ خود مبادله کنید.

۲. درخواست کمک هزینه کسب و کار کوچک

دولت‌ها برای کمک به کسب ‌و کارهای کوچک از جمله وام‌های کم بهره ، سرمایه‌های مخاطره‌آمیز و کمک‌های بلاعوض دارند.

۳. درخواست سرمایه خطرپذیر

شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر به دنبال شرکت های جوان و خصوصی هستند. بازدهی که آنها انتظار دارند بستگی به این دارد که استارتاپ شما چقدر بالغ است. اگر آنها درست قبل از اینکه شرکت شما سهامی عام شود یا خریداری شود سرمایه گذاری کنند، بازدهی ۳ برابری خوب است.

۴. وام بگیرید

شما نمی توانید در سال اول شرکت خود برای وام درخواست دهید، زیرا وام دهندگان تمایلی به انجام چنین سرمایه گذاری پرریسکی ندارند. با این حال، می توانید از برنامه وام خرد اداره مشاغل کوچک استفاده کنید.

جمع بندی

به کارآفرینی تبدیل شوید که باید باشید سفر به سمت کارآفرینی طولانی است، اما می تواند بسیار مفید باشد. در حالی که ممکن است یک شبه اتفاق نیفتد، اما می دانید برای تبدیل شدن به یک کارآفرین، کسب تجربه و تامین مالی یک کسب و کار چه چیزی لازم است.

انتهای مطلب/ منبع