کارگزاران املاک و مستغلات از چند جهت با چالش هایی روبرو هستند. این موارد عبارتند از: تغییر الگوهای خرید مصرف کنندگان، نوسان مداوم موجودی، رونق یا رکود بازارهای املاک، تغییر تکنولوژی و افزایش رقابت با سایر نمایندگان و کارگزاران. همه این عوامل می توانند جلب توجه مشتریان بالقوه را بیش از پیش دشوارتر کنند. برخی از نمایندگان و کارگزاران برای کمک به بهبود فروش خود به مشاوران بازاریابی املاک روی می آورند. این نوع تخصصی از مشاور بازاریابی تجربه کمک به متخصصان املاک و مستغلات را در بهبود تلاش های بازاریابی خود از طرق مختلف دارد.

یک مشاور باتجربه بازاریابی املاک و مستغلات یک حیله گر نیست. آنها یک رویکرد کل نگر ارائه می دهند و راه حل های طراحی شده برای بهبود عملکرد فروش را ارائه می دهند. و از آنجایی که هیچ دو نماینده (یا کارگزار) هرگز یکسان نیستند، استراتژی ارائه شده توسط مشاور متناسب با نیازهای منحصر به فرد حرفه ای املاک و مستغلات طراحی خواهد شد.در اینجا مهمترین دلایل زمان استخدام یک مشاور بازاریابی املاک و مستغلات آمده است:

۱. کمبود سرنخ املاک و مستغلات

چه سرنخ های خریدار یا فروشنده باشد، هیچ نماینده ای نمی تواند به اندازه کافی داشته باشد. تولیدکنندگان برتر همه وجه اشتراک دارند. آنها یک سیستم بازاریابی منحصر به فرد دارند که جریان ثابتی از سرنخ ها را برای آنها فراهم می کند. اگر به اندازه کافی سرنخ دریافت نمی کنید، این می تواند ناشی از تعدادی خرابی در بازاریابی شما باشد. راهنمایی یک مشاور بازاریابی می تواند به شما کمک کند تا نقاط ضعف را کشف کنید. مشاور همچنین به شما در درک فرآیندهای فکری و انگیزه های خریداران و فروشندگان در بازارتان کمک می کند. این مهم است، زیرا اگر ندانید خریداران شما چه کسانی هستند، سرنخی در مورد نحوه ارتباط با آنها نخواهید داشت (چه رسد به اینکه آنها را کجا پیدا کنید).

در مرحله بعد، آنها یک برنامه بازاریابی استراتژیک را تنظیم می کنند که برنامه های بازاریابی را که برای دستیابی به مخاطبان شما طراحی شده اند، اجرا می کند. خدمات یک مشاور بازاریابی باتجربه که در زمینه املاک و مستغلات کار کرده است، می تواند تفاوت را در ایجاد یک جریان ثابت از سرنخ ها برای کسب و کار املاک شما ایجاد کند.

۲. رد پای دیجیتالی به اندازه کافی بزرگ نیست

حجم انبوه ابزارها و خدمات تکنولوژیکی موجود در صنعت املاک و مستغلات می تواند بسیار زیاد به نظر برسد. کارگزاران املاک و مستغلات برتر می دانند که چه چیزی کار می کند و چه چیزی خوب نیست. آن‌ها تلاش کرده‌اند تا بفهمند چه خدمات فهرست‌بندی، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و ابزارهای وب‌سایت بیشترین سود را به آنها می‌دهد. کارگزاران کم‌تجربه در نهایت با فناوری‌های اشتباه چرخ‌های خود را می‌چرخانند و بازدهی را که انتظارش را داشتند دریافت نمی‌کنند. یک مشاور بازاریابی با تجربه، که برای اهداف بازاریابی املاک و مستغلات زمان صرف مانور فناوری کرده است، می تواند در گسترش ردپای دیجیتالی به شما کمک کند. به عنوان راهنمای شما، آنها دقیقاً به شما نشان می دهند که چگونه زمان و تلاش خود را صرف کنید تا بتوانید بیشترین تأثیر را بر مشتریان بالقوه خود بگذارید.

۳. فقدان پیام برند

با توجه به فعالیت‌های ساخت برند بسیار زیاد، از کمپین‌های تبلیغاتی و مواد بازاریابی برند گرفته تا محتوای رسانه‌های دیجیتال، خدمات فهرست‌بندی آنلاین و به‌روزرسانی‌های رسانه‌های اجتماعی، به راحتی می‌توان فهمید که چگونه نام تجاری املاک و مستغلات شما ممکن است کمی گم شود. یک مشاور بازاریابی املاک و مستغلات با سابقه برندسازی می تواند در سطوح مختلف به شما کمک کند. ابتدا آنها می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید مشتریان شما چه کسانی هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، این یک مرحله مهم است. وقتی می‌دانید به چه کسی می‌فروشید، می‌توانید برند خود را طوری قرار دهید که برای مخاطبان شما جذاب باشد. هنگامی که پیام مناسب در زمان مناسب به افراد مناسب می رسد، به مزایای استخدام یک مشاور بازاریابی باتجربه پی خواهید برد. در عین حفظ وفاداری با مشتریان فعلی، با مشتریان جدید پاداش دریافت خواهید کرد.

۴. رقابت در حال رشد

رقیب حرفه ای املاک و مستغلات در منطقه شما تاکتیک های مختلفی را برای جذب فروشندگان و خریداران به کار می گیرد. نتیجه رقابت برای مشتریان است. اگر می بینید که کسب و کار املاک شما در حالی که رقبای شما رشد می کنند کوچک می شود، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک مشاور بازاریابی استخدام کنید. اگر چیزی خارج از بازاریابی مانع شما می شود، یک مشاور با تجربه سریعاً به این موضوع اشاره می کند و صادقانه به شما می گوید که تا زمانی که مشکل برطرف نشود نمی تواند به شما کمک کند. وقتی بالاخره یک مشاور بازاریابی استخدام کردید، آنها به شما کمک می کنند تا خود را از تمام رقبای موجود در بازار متمایز کنید. آنها به شما کمک می کنند تا استراتژی را به کار بگیرید تا مشتریان را برنده و حفظ کنید.

۵. شما به یک دیدگاه بیرونی نیاز دارید

افراد برتر در املاک و مستغلات دائماً خود را از طریق بازخورد صادقانه ارزیابی می کنند. برای بهتر شدن این کار را می کنند. دانستن نقاط ضعف شما یک گام ضروری است که قبل از بهبود عملکرد باید برداشته شود. یک مشاور باتجربه بازاریابی املاک و مستغلات می تواند دیدگاه خارجی بسیار مورد نیاز را به شما ارائه دهد. آنها می توانند به شما کمک کنند تا مناطقی از کسب و کار املاک و مستغلات خود را شناسایی کنید که در آن به بهبود نیاز است. آنها می توانند به شناسایی مشتریان شما و نحوه ارتباط بهتر با آنها کمک کنند. بهبود دلیل کافی برای تماس با مشاور است. حتی اگر شما نماینده املاک شماره ۱ در منطقه خود هستید، باید این موقعیت را از طریق مشاوره منظم و دیدگاه خارجی حفظ کنید.

انتهای مطلب/ منبع