بازاریابی یک بازی رقابتی است که برای موفقیت نیاز به تاکتیک هایی با برنامه ریزی دقیق و به خوبی اجرا شده دارد. تصمیمات نادرست اغلب منجر به هدر رفتن زمان، منابع و انرژی می‌شود که کسب‌ و کارها در شرایط فعلی قادر به پرداخت آن نیستند. یک مشاور بازاریابی این توانایی را دارد که به کسب و کار شما نگاه کند و تشخیص دهد که مشکلات در کجا نهفته است، بفهمد فرصت ها کجا هستند و چگونه بازاریابی ایجاد کند که مشتری ایده آل شما به آن پاسخ دهد.

انتخاب مشاور مناسب برای کسب و کار شما می تواند چالش برانگیز باشد، بنابراین زمانی را صرف کنید و در نظر بگیرید که واقعاً چه چیزی یک مشاور بازاریابی خوب را می سازد. برای کمک به شما و کسب و کارتان در تصمیم گیری درست در اینجا ۱۰ ویژگی یک مشاور بازاریابی خوب آورده شده است.

۱.تعهد به گوش دادن و توجه

مشاوره بسیار بیشتر از فرآیند ساده کسب مشاوره از یک مشاور است. یک مشاور خوب وقت صرف می کند تا همه چیز را در مورد مشتریان خود بیاموزد، با دقت گوش کند و در حین گوش دادن به مسائل، الزامات و اهداف صبور بماند. تنها پس از گوش دادن به مشتری خود، هر مشاور بازاریابی موفقی تغییرات موثری را در عملیات یک کسب و کار توصیه می کند. یک مشاور بازاریابی که به مشتری خود توجه می کند نه تنها دیدگاه آنها را درک می کند بلکه روابط مبتنی بر اعتماد را ایجاد می کند.

۲. تمایل به یادگیری و رشد

یک مشاور بازاریابی خوب در طیف گسترده ای از تخصص های بازاریابی تخصص ارائه می دهد. بهترین مشاوران به طور مداوم توانایی های خود را در حوزه های جدید بازاریابی دیجیتال تا استراتژی های بازاریابی موثرتری را به مشتریان ارائه دهند. آنها محیطی که به سرعت در حال تغییر است را درک می کنند و هرگز نیاز به تکامل یا منسوخ شدن حرفه ای را از دست نمی دهند.

۳. ارزش را درک می کند

یک مشاور بازاریابی خوب ارزش محتوای عالی را تشخیص می دهد و می داند که چگونه از بازاریابی محتوا برای رشد کسب و کار خود استفاده کند. تولید محتوای مرتبط برای مخاطبان هدف شما در واقع یک تاکتیک قابل اعتماد، مقرون به صرفه و موفق برای افزایش ترافیک شما و افزایش تبدیل است. برای یک استراتژی بازاریابی محتوا موفق، باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. مشاوران خوب می توانند به وضوح مخاطبان هدف شما را تعریف کنند. به شما کمک می کند محتوای شخصی سازی شده تری ایجاد کنید که مرتبط باشد.

۴. قابل اعتماد

یکی از بزرگترین اولویت های هر مشاور بازاریابی که با مشتری جدید کار می کند، ایجاد اعتماد است. اعتماد زمانی ایجاد می شود که کسی بداند هر بار آنچه را که انتظار دارد به دست می آورد. ایجاد اعتماد با مشتریان شما می تواند دشوار باشد زیرا اکثر مشتریان نتیجه محور هستند و باید قبل از تشخیص هر گونه پیامد مثبت، نتیجه نهایی را ببینند. بنابراین، مهم است که مشاوران بازاریابی ثابت کنند ارزش مشارکت آنها بیشتر از هزینه استخدام است.

یک مشاور بازاریابی خوب شبکه ای از ارتباطات خواهد داشت که فعالیت ها و دستاوردهای حرفه ای آنها را ارتقا می دهد. کسب‌وکارها باید برای تجزیه و تحلیل ادای احترامات مشتریان قبلی مشاوران، توصیفات وب‌سایت و تأییدیه‌های لینکدین وقت بگذارند تا بیشتر بفهمند چه چیزی می‌توانند ارائه دهند.

۵. یک متفکر خلاق

مشاوران بازاریابی خوب مهارت‌های خلاقانه‌ای دارند تا کمپین‌ها و تاکتیک‌های نوآورانه‌ای ارائه کنند که مخاطبان را به روشی جدید جذب کند. آنها با کارکنان کار می کنند تا ابتدا کسب و کار را درک کنند و سپس یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنند که توجه را به خود جلب کند.

وقتی هر روز یک کار را انجام می‌دهید، خلاق بودن سخت است، به همین دلیل است که یک مشاور بازاریابی مستقل می‌تواند ایده‌های جدیدی تولید کند که ممکن است قبلاً به آن فکر نکرده باشند. یک مشاور بازاریابی خوب کار خواهد کرد تا داستان های برند کسب و کار را به گونه ای ببافد که بازار را جذاب کند و نسبت به رقبا در همان صنعت برتری دهد.

۶. سازگار با شرایط همیشه در حال تغییر

یک مشاور بازاریابی خوب باید بتواند اطلاعات جدید را ادغام کند و از آن نتیجه بگیرد و از جزئیات به تصویر بزرگ سوئیچ کند. توانایی پاسخگویی به تغییرات با نگرش مثبت و تمایل به یادگیری راه های جدید برای دستیابی به اهداف، یک شایستگی کلیدی است. یادگیری پذیرش فناوری و زندگی با ابهام و عدم اطمینان لازمه هر مشاور بازاریابی است.

۷. به خوبی ارائه شده است

یک مشاور بازاریابی خوب خود را با احترام و وقار نشان می دهد و ذهنیتی سخت کوش را به مشتری نشان می دهد. مشاوری که به خوبی ارائه می شود، تأثیر خوبی بر دیگران می گذارد که مورد قدردانی همه است. آنها هر روز ظاهری زیبا به نظر می رسند، که به نشان دادن تفاوت قابل توجهی در اعتماد به نفس آنها کمک می کند. علاوه بر این، یک مشاور بازاریابی که به خوبی ارائه شده است، چالش را با هیجان و نه دلهره نگاه می‌کند و به مشتریان زمان‌بندی واقعی برای تکمیل کار ارائه می‌دهد، حتی زمانی که آن جدول زمانی برخلاف آنچه مشتری می‌خواهد بشنود باشد.

۸. همیشه مایل به زمان گذاشتن

اغلب کسب و کارها بدون داشتن تصویر واضحی از افرادی که قصد هدف قرار دادن آنها را دارند، محتوا تولید می کنند. یک مشاور بازاریابی خوب برای تحقیق در مورد بازار مربوطه شما و ایجاد محتوای ارزشمند بر اساس جمعیت شناسی و روندهای بازار وقت می گذارد . آنها شکاف های موجود در بازار را دنبال می کنند تا فرصت هایی را برای محصول یا خدمات شما ایجاد کنند تا نیازهای خاص آن شکاف ها را برآورده کند

۹. هدف گرا

شاخص کلیدی عملکرد یک مقدار قابل اندازه گیری است که نشان می دهد یک کسب و کار چقدر به طور موثر به اهداف کلیدی کسب و کار دست می یابد. یک مشاور بازاریابی خوب، KPI های مناسب را برای کسب و کار شما درک کرده و به کار می‌برد که به آنها اجازه می‌دهد عملکرد استراتژی‌های بازاریابی کلیدی را اندازه‌گیری کنند و در صورت لزوم آنها را تنظیم کنند.

۱۰. اخلاق کاری قوی

بخشی از یک اخلاق کاری خوب، تعهد و تعهد به کار است. یک مشاور بازاریابی خوب می داند که چگونه بدون حواس پرتی روی کار در حال انجام تمرکز کند و معمولاً تا زمانی که با موفقیت به هدف مشتری دست یابد کار می کند. آنها با اتخاذ رویکردی دقیق به اخلاق کاری خود، قابل اعتماد، حرفه ای، انعطاف پذیر هستند و مهمتر از همه بر کیفیت تأکید دارند.

جمع بندی

مشاوران بازاریابی زیادی در بازار وجود دارند که ادعا می کنند روش، ابزار و استراتژی را برای بهبود برنامه بازاریابی فعلی کسب و کار شما دارند. اما با وجود بسیاری از مشاوران در دسترس، تفکیک خوب و بد می تواند طاقت فرسا و دلهره آور باشد. اگر در نظر دارید با یک مشاور بازاریابی کار کنید، آنها باید اکثریت، اگر نه همه ده ویژگی فوق را داشته باشند. اساساً، یک مشاور بازاریابی خوب برای کسب و کار، زمان و دیدگاه شما احترام قائل است.

انتهای مطلب/ منبع