مشاوران شرکت های کوچک به مالکان در مورد استراتژی، حل مسئله و توسعه مهارت توصیه می کنند. آنها همچنین منابعی را ابداع کرده و یک استراتژی برای بهبود عملکرد سازمان ایجاد می کنند. مشاوران کسب‌وکارهای کوچک کارکنان قراردادی هستند که مشکلات را شناسایی می‌کنند، راه‌حل‌ها را توسعه می‌دهند و به کسب‌وکارها در رسیدن به اهدافشان کمک می‌کنند.

شرکت‌های کوچکی که نمی‌توانند در تمام طول سال کارمندان تمام وقت خود را بپردازند، به شخص ثالثی برای حل مشکل نیاز دارند یا می‌خواهند حرفه‌ای را راهنمایی کنند، و تاکتیک‌ها ممکن است از مشاوران سود ببرند.

مشاور کسب و کارهای کوچک چه می کند؟

مشاوران کسب و کارهای کوچک به کارآفرینان در مورد استراتژی، راه حل های مشکل و توسعه مهارت ها مشاوره می دهند. آنها همچنین منابع را شناسایی کرده و یک استراتژی برای بهبود عملکرد سازمان توسعه می دهند. یک مشاور کسب و کار کوچک ممکن است به شما در تهیه یک طرح تجاری، استراتژی بازاریابی یا کمپین روابط عمومی کمک کند. آنها ممکن است در زمینه هایی مانند حسابداری، عملیات، منابع انسانی، مدیریت، بازاریابی و روابط عمومی تخصص داشته باشند.

حسابداری

مشاور کسب و کار فقط یک متخصص خارجی است که برای کمک به شما در حل مشکل شرکتتان استخدام شده است. یک مشاور خوب ممکن است دانش تخصصی فراوانی را در اختیار شما قرار دهد. یک مشاور موثر دانش، مهارت، تخصص و تکنیکی برای بهبود موقعیت مشتری می دهد.

مشاوران، بر خلاف کارگران داخلی، برنامه زمانی خاص خود را دارند، ممکن است برای بسیاری از مشتریان کار کنند، و بر اساس قرارداد یا پروژه درگیر هستند. مشاوران ممکن است به تنهایی یا با تیم خود که اغلب متشکل از یک مدیر پروژه و دو تحلیلگر است، بسته به سازمان مشاور، فعالیت کنند.

چرا مردم مشاوران مشاغل کوچک استخدام می کنند؟

شرکت های کوچک و بزرگ اغلب مشاوران تجاری را به دلایل مختلف جذب می کنند. برای مثال، مشاوران کسب و کار ممکن است برای رسیدگی به مزایای کارکنان مانند مراقبت های بهداشتی یا صرفاً برای استخدام کارکنان جدید به کار گرفته شوند. ارائه برنامه های آموزشی مناسب و دارایی ها برای افزایش بهره وری کارکنان یکی از بهترین پول سازها برای کسب و کارهای مشاوره است. یک صنعت جداگانه برای بلندگوها هزینه می پردازد که وارد شوند و به کارکنان شما انگیزه دهند.

صاحبان مشاغل کوچک از مشاوران به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه برای پر کردن شکاف در دانش و توانایی های شرکت خود یا ارائه دیدگاهی جدید، عینی و حرفه ای استفاده می کنند. موارد زیر رایج ترین دلایلی است که مشتریان ما از مشاوران کمک می گیرند:

در زمان و هزینه صرفه جویی کنید

آیا هنوز مالیات شرکت خود را ثبت می کنید ؟ اگر چنین است، آیا منطقی است که وقت ارزشمند خود را به کاری اختصاص دهید که هم پیچیده و هم شاید خارج از تخصص شما باشد؟

در مورد سایر نگرانی‌های مالی که شرکت‌های کوچک با آن‌ها مواجه هستند، مانند مهار هزینه و افزایش کارایی، چطور؟ یک مشاور کسب و کار کوچک می تواند به شما کمک کند تا راه هایی برای تقویت شرکت خود در هر دو جبهه ایجاد کنید. اگر کسب‌وکار شما در مسیر سریع موفقیت قرار دارد، یک مشاور آگاه می‌تواند به شما کمک کند تا فرصت‌های تازه را درک کنید و در عین حال از تله‌های مکرری که ممکن است پیشرفت شما را از مسیر خارج کند اجتناب کنید.

یافتن مشکل

اغلب، یک شرکت “علائم” نگران کننده ای مانند کاهش فروش یا مشکلات جریان نقدی را نشان می دهد و مدیریت داخلی ریشه مشکل را تعیین نمی کند. در این شرایط، ممکن است مشاوری وارد شود و علائم عمل شما را بررسی کند، آزمایش‌ها و مطالعه‌ای انجام دهد و بفهمد چه مشکلی دارد.

ایجاد راه حل

ممکن است هدفی داشته باشید که نتوانید آن را در داخل انجام دهید، چه به دلیل شکاف مهارتی یا به دلیل خارج از قدرت اصلی شرکت شما. استخدام یک مشاور واجد شرایط ممکن است به شما کمک کند در زمان و هزینه صرفه جویی کنید و در عین حال نتیجه بهتری نیز داشته باشید.

بهینه سازی

در شرایط خاص، شرکت شما ممکن است به سرعت توسعه یافته باشد، و شما متوجه شده اید که چندین زمینه وجود دارد که ممکن است آنها را بهبود ببخشید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید. یک مشاور ممکن است وارد شود و دیدگاه جدیدی ارائه دهد، یک یا همه جنبه‌های سازمان شما را بررسی کند و در مورد فرآیندها و رویه‌هایی تصمیم بگیرد که به شما در افزایش تولید کمک می‌کند.

در زمان مناسب به تخصص ضربه بزنید

حتی اگر ترجیح می دهید همه امور تجاری را خودتان مدیریت کنید، استخدام یک متخصص خارجی در زمانی که مسائل دشوار یا حساس رخ می دهد ممکن است یک اقدام احتیاطی اضافی برای اطمینان از اینکه مشکلات به درستی مورد توجه قرار گرفته و حل شده اند. همچنین داشتن دیدگاه شخص ثالث در مورد چیزهایی که نیاز به عینیت دارند یا “مجموعه چشم های اضافی” برای اطمینان از اینکه هیچ خطایی در طول یک روش کلیدی رخ نداده است، می تواند مفید باشد.

همچنین بخوانید  10 ویژگی یک مشاور بازاریابی خوب

یک مشاور شرکت کوچک همچنین ممکن است به شما در بررسی و ارزیابی استراتژی کسب و کار ، رویه ها، مدیریت عملیات، تدارکات زنجیره تامین، قرار گرفتن در معرض خطر و سایر عوامل کمک کند. علاوه بر این، از آنجایی که ممکن است فقط برای مدت محدودی به این تجربه تخصصی نیاز داشته باشید، استخدام یک منبع مشاوره می تواند روشی مقرون به صرفه برای به دست آوردن دانش حرفه ای مورد نیاز کسب و کار کوچک خود در لحظه مناسب و تنها برای زمانی که به آن نیاز دارید باشد.

بارهای کاری در حال تغییر را پیمایش کنید

در اینجا یک سوال حیاتی برای هر صاحب کسب و کار کوچک وجود دارد که باید در نظر داشته باشد: اگر شرکت شما نیاز به رشد سریع و قابل توجهی داشت، آیا می توانید آن را ارائه دهید؟

اگر منابع لازم برای برآورده کردن افزایش تقاضا برای محصولات یا خدمات خود یا تولید گزینه های جدید را نداشته باشید، خطر شکست مشتریان خود را دارید و شاید اعتبار شرکت خود را از بین ببرید. همچنین ممکن است به تیم اصلی خود فشار بیاورید و رضایت شغلی آنها را به خطر بیندازید. با این حال، شما باید از استخدام پرسنل جدید خودداری کنید تا زمانی که متقاعد شوید که بار کاری می تواند پایدار باشد.

برای آینده رشد کنید

البته، شما می خواهید که شرکت شما در بلندمدت رشد کند و پیشرفت کند. اما آیا می دانید رشد آینده خود را از کجا خواهید داشت؟ جذب یک مشاور مدیریت موقت با دانش مناسب صنعت برای کمک به کسب و کار کوچک شما به شما کمک می کند راه حل را پیدا کنید و شما را به راه درست هدایت کنید.

همانطور که کسب و کار کوچک شما توسعه می یابد و تکامل می یابد، ممکن است به طرق مختلف با مشاوران همکاری کنید. اما، شاید مهم‌تر از همه، این منابع می‌توانند زمانی را برای شما آزاد کنند تا روی کاری که به بهترین شکل انجام می‌دهید تمرکز کنید: رشد کسب‌وکار کوچک خود و تبدیل شدن به یک متخصص در هر چیزی که در وهله اول شما را به راه‌اندازی کسب‌وکار خود تشویق کرده است.

خدماتی که ممکن است یک مشاور کسب و کار کوچک انجام دهد

مشاوران ممکن است نتایج سریعی به دست آورند و مزایای فوری را برای یک شرکت کوچک تأسیس شده فراهم کنند. خدمات مشاوره شرکت های کوچک به شرکت ها در توسعه استراتژی ها، اجرای تغییرات و مدیریت موثرتر عملیات خود کمک می کند. یک شرکت مستقیماً از تجربیات، مهارت ها و اطلاعات مشاوران استفاده می کند.

کار با یک مشاور به عنوان یک تجارت کوچک ممکن است زندگی را ساده کند. توانایی تکیه بر مشاور با تجربه به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک بسیار مهم است. علاوه بر این، خدمات مشاوره شرکت های کوچک باعث افزایش کارایی و اثربخشی می شود.

مشاوره فروش و بازاریابی

اگر متخصص هستید یا در زمینه فروش و بازاریابی کار کرده اید، می توانید به سادگی دانش خود را به عنوان یک مشاور شرکت کوچک انتقال دهید. جذب و حفظ مشتریان مهم ترین هدف اکثر سازمان ها، به ویژه استارتاپ ها است.

متأسفانه، بازاریابی به یک حوزه تخصصی مهم تبدیل شده است، و اگرچه بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک در عرضه محصولات و یا خدمات به مشتریان خود مهارت دارند، آنها معمولاً نمی توانند تجارت خود را به طور مؤثر بازاریابی کنند و منابع مالی لازم برای استخدام را ندارند.

مشاور بازاریابی ایده آل برای کسب و کار شما دانش گسترده ای در مورد صنعت شما خواهد داشت و می تواند پیشنهادات نوآورانه و همچنین آزمایش شده و واقعی را برای نحوه تنظیم برنامه ها و کمپین های بازاریابی ارائه دهد.

مشاوران بازاریابی ممکن است به شرکت شما کمک کنند تا برنامه هایی را بر اساس اهداف کلی سازمان، کالاها یا خدمات، کاربران یا مشتریان هدف و موقعیت در بازار توسعه دهد و اجرا کند.

مشاوران همچنین ممکن است به شما در ایجاد و اجرای استراتژی‌های بازاریابی منحصربفرد کمک کنند، و همچنین توصیه‌های کلی در مورد نحوه تبلیغ شرکت خود از طریق فعالیت‌هایی مانند:

کمپین ها در شبکه های اجتماعی (فیس بوک، توییتر و غیره)

بلایتس از ایمیل

تبلیغات در وب سایت و یا وبلاگ

تبلیغات رادیویی یا روزنامه

انتشارات

بروشور، سمینار

حمایت مالی برای رویدادهای خیریه

تبلیغات متقابل با سایر شرکت ها از طریق بازاریابی دوستانه

به طرق مختلف، یک مشاور شرکت کوچک ممکن است به تیم های فروش و بازاریابی کمک کند. آنها ممکن است، برای مثال، یک استراتژی دیجیتال طراحی کنند، یک کمپین بازاریابی راه اندازی کنند، یا روی توسعه یا آموزش وب کار کنند.

بیایید تصور کنیم یک شرکت به دنبال کمک مشاور است زیرا کارکنان فروش آنها عملکرد ضعیفی داشته اند. یک مشاور شرکت کوچک وارد می شود، مشاهده می کند، مسائل (اعم از عملیاتی یا آموزشی) را شناسایی می کند، راه حلی را استراتژی می کند و سپس آن را عملی می کند.

منابع انسانی

رسیدگی به مسائل کارکنان می تواند چالش برانگیز و زمان بر باشد، اما بسیاری از شرکت های کوچک فاقد منابع مالی لازم برای استخدام یک متخصص یا بخش منابع انسانی هستند .

همچنین بخوانید  چهار عملکرد مشاور مدیریتی

از سوی دیگر، شیوه های موثر منابع انسانی به بهبود شرایط کاری و روحیه بالاتر کمک می کند، که هر دو منجر به افزایش حفظ کارکنان و کاهش هزینه های مرتبط با گردش مالی می شود. در نتیجه مستقیم این، تعداد فزاینده ای از کسب و کارهای کوچک تصمیم می گیرند مدیریت بخش منابع انسانی خود را برون سپاری کنند.

مشاوران منابع انسانی در تمام جنبه های روابط کارکنان آموزش می بینند و ممکن است بر استخدام کارمندان جدید یا کارگران قراردادی نظارت کنند. برخی از وظایفی که در اختیار آنها قرار می گیرد عبارتند از تبلیغات برای موقعیت های باز، انجام مصاحبه، انجام بررسی پیشینه و مرجع و غیره.

مسئولیت خاتمه کارکنان، نگرانی های انضباطی، و همچنین جهت گیری و برنامه های آموزشی را بر عهده بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که هر گونه شکایت یا اختلاف نظری که توسط کارمندان مطرح می شود به موقع و مناسب حل شود تا احتمال چالش قانونی کاهش یابد. توجه به نگرانی های ایمنی و رفاه کارگران؛ ارائه مشاوره به کارمندان؛ شما را در مورد مقررات کارمندان ایالتی و فدرال، از جمله قوانین حقوق و دستمزد، ساعات کار، برنامه تعطیلات، و سیاست‌های مرخصی، غرامت کارگران، مزایای اجباری و گزارش‌دهی، اما نه محدود، مطلع می‌سازد.

شما را از الزامات کارمندان استانی، فدرال و ایالتی، مانند قانون پرداخت، آگاه نگه دارید، و مزایای اختیاری را برای کارگران و خانواده‌هایشان، از جمله بیمه پزشکی، دندانپزشکی، نوری و بیمه برای افراد دارای معلولیت ترتیب دهید یا ارائه دهید. به منظور ارائه بسته های مقرون به صرفه مزایای کارکنان، مشاغل منابع انسانی اغلب از ارتباطات خود با تامین کنندگان مزایا استفاده می کنند.

خدمات حقوقی

هنگامی که با شرایط پیچیده تری مواجه می شوید، نگرانی های حقوقی یا ممکن است شامل مسئولیت قانونی باشد، مانند مشارکت های پیچیده مشترک یا تخصیص سهم؛ پرونده های دادگاهی شامل شرکا، مشتریان، سهامداران یا کارمندان؛ اقدامات قانونی علیه کسب و کار شما توسط سازمان های دولتی برای مسائلی مانند صدور مجوز، اختلافات مالیاتی، یا عدم رعایت مقررات؛ سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا قراردادهای اجاره، داشتن یک وکیل تجاری خوب در صورت نیاز می تواند بسیار مفید باشد.

یک وکیل معمولی برای یک کسب و کار کوچک یک متخصص عمومی است که می تواند پرونده شما را ارزیابی کند، توصیه های شایسته ای به شما ارائه دهد و در صورت لزوم شما را به یک وکیل متخصص در زمینه خاصی از حقوق معرفی کند.

مشاوره مدیریت پروژه

مدیریت پروژه یکی از رایج ترین دلایلی است که سازمان ها از مشاوران شرکت های کوچک استفاده می کنند. بیایید تصور کنیم یک شرکت در حال آماده شدن برای معرفی یک محصول جدید است، اما آنها نمی دانند چگونه برای آن برنامه ریزی کنند، زیرا فقط پنج نفر دارند که هیچ کدام در مدیریت پروژه کار نمی کنند.

سپس ممکن است یک مشاور وارد شود و به پرسنل شما آموزش دهد یا به عنوان مدیر پروژه قرارداد خدمت کند. علاوه بر این، اگر یک شرکت ناکارآمدی عملیاتی بلندمدت داشته باشد، ممکن است مشاوری را برای شناسایی ناکارآمدی‌ها و طراحی برنامه‌ای برای ارتقای مدیریت پروژه سازمان استخدام کند.

گزارش نویسی

یک مشاور ممکن است از دو طریق به یک شرکت در ارائه گزارش کمک کند: جمع آوری تجزیه و تحلیل و گزارش ها و تجزیه و تحلیل گزارش های دریافت شده. یک شرکت می تواند مشاوری را برای این خدمات به صورت طولانی مدت استخدام کند. یک مشاور کسب‌وکار کوچک می‌تواند به یک شرکت در جمع‌آوری و درک تحلیل‌ها یا گزارش‌ها برای انتخاب کسب‌وکار مبتنی بر داده کمک کند. اگر یک شرکت یا مالک بخواهد به تنهایی این کار را انجام دهد، ممکن است داده ها به اشتباه تفسیر شوند یا آمار در زمینه درک نشود.

پیش بینی

برآوردها و پیش‌بینی‌ها برای آینده نزدیک و دور زمانی ضروری است که یک شرکت کوچک به تازگی شروع به کار کند. از سوی دیگر، زمانی که پول، زمان یا کارمندانی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها ندارید، پیش بینی دشوار است. با این حال، یک مشاور شرکت کوچک می تواند در این مرحله کمک کند. آنها برای درک و ایجاد برآوردهای دقیق با سازمان همکاری خواهند کرد.

مشاوره فناوری اطلاعات

برای یک شرکت کوچک، انتخاب فناوری صحیح و راه‌اندازی کارآمد سیستم دشوار است. به همین دلیل شرکت ها از مشاوران برای خدمات فناوری اطلاعات استفاده می کنند. یک مشاور ممکن است در انتخاب تکنولوژی مناسب و همچنین راه اندازی صحیح و موثر سیستم های تکنولوژیک کمک کند.

از آنجایی که فناوری جدید بر دستگاه ها یا سیستم های نرم افزاری روزانه تأثیر می گذارد، فناوری اطلاعات یکی از صنایعی است که به سرعت در حال تغییر در تجارت است.

کامپیوترهای شخصی

تلفن همراه “لپ تاپ، تلفن همراه، تبلت و …”

خدمات رایانش ابری

سیستم ها POS نقطه فروش

شبکه های رسانه های اجتماعی و وب سایت های تجاری

صفحات گسترده، پردازش کلمه، و غیره.

همچنین بخوانید  برنامه ریزی دائمی و بهبود مستمر: واقعیت کسب و کار جدید

نرم افزار مالیاتی نرم افزار حسابداری

نرم افزار CAD طراحی به کمک کامپیوتر

مشاور فناوری اطلاعات توصیه می شود مگر اینکه شرکت شما در حوزه فناوری اطلاعات باشد یا توانایی مدیریت دستگاه های فیزیکی و رفع مشکلات نرم افزاری را داشته باشید.

علاوه بر تعمیر سخت افزار و سیستم عامل، یک مشاور فناوری اطلاعات می تواند در مورد ارتقاء فناوری و روش های استفاده از فناوری برای ساده سازی کسب و کار شما و بهبود بهره وری مشاوره دهد. راه اندازی خدمات رایانش ابری؛ نصب سیستم های نرم افزاری؛ ارائه آموزش سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری؛ مشاوره در مورد ارتقاء فناوری و روش های استفاده از فناوری برای ساده سازی کسب و کار و بهبود بهره وری

یک مشاور کسب و کار کوچک می‌تواند به کشف ناکارآمدی‌های فنی کمک کند و سپس راهی برای بهبود سیستم و رویه‌های یک شرکت در صورتی که برای مدتی فعال و فعال بوده است، بیابد.

حسابداری و حسابداری

ما فکر می کنیم که آموزش باید برای همه، صرف نظر از موقعیت یا شغلشان، قابل دسترسی باشد. به همین دلیل است که ما دوره های خود را برای یادگیری آنلاین در دسترس قرار می دهیم تا بتوانید با سرعت خود و در محیط خود یاد بگیرید.

مربیان شما به ارائه کمک کامل ادامه خواهند داد و شما از طریق ایمیل، انجمن ها، گروه های چت و مطالب آموزشی با همکلاسی های خود ارتباط برقرار خواهید کرد. انتخاب کنید که مدارک خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید تا به دلیل مشغله کاری یا یک مکان دور از تعلیق تحصیل خود جلوگیری کنید.

حسابداری و حسابداری دو مورد از خدمات مشاوره ای هستند که اغلب توسط مشاغل کوچک درخواست می شود. از خود بپرسید: “وقت من چقدر ارزش دارد؟” در حالی که در نظر دارید که آیا یک یا همه کارهای حسابداری یا حسابداری خود را برون سپاری کنید یا خیر .

آیا این امکان وجود دارد که من در این زمینه به خوبی یک حرفه ای عمل کنم؟

اگر انگیزه و استعداد دارید، ممکن است بتوانید امور حسابداری و حسابداری خاصی را برای یک کسب و کار یا یک شرکت کوچک در مرحله شروع مدیریت کنید. با این حال، با گسترش شرکت شما، برون سپاری برخی از این وظایف به متخصصان ممکن است منطقی تر باشد. علاوه بر این، بسیاری از صاحبان مشاغل، حسابداری و حسابداری را کاری پر زحمت می دانند، به خصوص اگر شرکت آنها حجم قابل توجهی از معاملات داشته باشد.

یک حسابدار حرفه ای می تواند بسیاری از سوابق شما را در چند ساعت در هر ماه انجام دهد، از جمله ارسال صورتحساب، پرداخت صورت حساب، پردازش حقوق و دستمزد، و آماده کردن حساب های شرکت برای فصل مالیات .

یک حسابدار واجد شرایط می تواند به شما در موارد بسیار بیشتر از پیگیری تغییرات مالیاتی و ثبت مالیات کمک کند. او می تواند: در پیچ و خم قوانین مالیاتی حرکت کند و توصیه های مالی مورد نیاز برای مدیریت و رشد کسب و کار خود را ارائه دهد. توصیه هایی در مورد چگونگی کاهش مالیات خود ارائه دهید، از جمله اینکه آیا فضای تجاری را اجاره یا خریداری کنید یا خیر. و ارائه مشاوره در مورد راه های کاهش هزینه های کسب و کار.

حسابداری یکی دیگر از خدمات بلند مدتی است که یک شرکت کوچک می تواند از آن استفاده کند. داشتن یک بخش حسابداری ممکن است برای یک تیم کوچک از نظر مالی امکان پذیر نباشد. با این حال، هر کسب و کاری به یک متخصص برای نظارت و مدیریت پول خود نیاز دارد.

یک مشاور کسب و کار کوچک که در مدیریت مالی متخصص است ممکن است وارد شود و به شناسایی مناطقی که یک شرکت نیاز به کاهش هزینه ها، تنظیم لیست حقوق و دستمزد و کمک به مالیات دارد کمک کند. امور مالی و حسابداری یکی از سخت‌ترین جنبه‌های اداره یک کسب‌وکار کوچک است، اما همچنین یکی از حیاتی‌ترین زمینه‌ها برای درست کردن آن است.

برنامه ریزی استراتژیک

مشاوره شرکت های کوچک در واقع در مورد برنامه ریزی استراتژیک است. یک مشاور شرکت کوچک ممکن است در پیام‌رسانی استراتژیک و برنامه‌ریزی راه‌اندازی کمک کند. کار یک مشاور شرکت کوچک شناسایی مشکلات و توسعه راه حل های استراتژیک است. در اصل، آنها حل‌کننده‌های مشکل هستند که ممکن است در هر زمینه‌ای از کسب‌وکار تخصص داشته باشند و به کسب‌وکارهای کوچک کمک کنند تا کارآمدتر شوند.

یک مشاور کسب و کار کوچک ممکن است با طراحی و در شرایط خاص، استراتژی کسب و کار شما را در اداره شرکتتان کمک کند.

با این حال، همه مشاوران برابر نیستند، همانطور که همه شرکت ها یا ابتکارات تجاری چنین نیستند. ابتدا باید به این فکر کنید که چرا به استخدام یک مشاور فکر می کنید، چه مدت می خواهید برای نتایج صبر کنید و واقعاً چقدر می توانید برای مشاوره او هزینه کنید. سپس باید مشاوری را انتخاب کنید که با او رابطه قوی دارید. وقتی همه اینها جمع شوند، خود را برای موفقیت آماده کرده اید.

انتهای مطلب/ منبع