کسب و کار در مسیر صحیح و اساسی ...

بازاریابی موثر یک کسب و کار مشاوره چالشی است که می توان با اجرای استراتژی های خاصی که دید و اعتبار شما را افزایش می دهد بر آن غلبه کرد. با کمی فکر، تلاش و فداکاری در مسیر ایجاد یک برند متمایز و قابل احترام خواهید بو د.  در اینجا هشت راه موثر برای بازاریابی یک کسب و کار مشاوره آورده شده است:

۱.نام تجاری شخصی خود را توسعه دهید

هنگامی که به عنوان یک مشاور مستقل شروع به کار می کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که اکنون برند خود هستید. راه‌های جدید و نوظهوری زیادی برای بازاریابی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که کسب ‌و کار کوچک شما نه تنها در اینترنت، بلکه در جامعه و در بین همکارانتان قابل مشاهده است. به یاد داشته باشید، هر کاری که انجام می دهید، می گویید، یا منتشر می کنید بر روی کسب و کار شما منعکس می شود. لحظه ای را برای ارزیابی نحوه نمایش آنلاین خود و تنظیم یا تطبیق در صورت نیاز صرف کنید.

۲. یک طرح فروش موثر بنویسید

اگر درباره راه اندازی یک کسب و کار تحقیقی انجام داده اید، احتمالاً با طرح آسانسور آشنا هستید: بیانیه ای مختصر و متقاعد کننده که کسب و کار شما را توصیف می کند. شما باید بتوانید در کمتر از ۳۰ ثانیه در آسانسور به مشتری بالقوه سخنرانی کنید. اگرچه این تکنیک ممکن است در تجارت سنتی رایج تر باشد، اما به برجسته کردن آنچه در مورد برند شخصی شما اهمیت دارد و به اشتراک گذاری سریع اطلاعات با دیگران کمک می کند.

۳. یک وب سایت حرفه ای ایجاد کنید

یک وب سایت معتبر ستون فقرات یک برند خوب است. وب سایت شما احتمالاً اولین جایی است که مشتریان بالقوه هنگام تحقیق در مورد اعتبار شما به آن نگاه می کنند، بنابراین مطمئن شوید که به خوبی نوشته شده، به روز و حرفه ای است. کیفیت وب سایت شما اغلب نشان دهنده کیفیت کار شما است، بنابراین مطمئن شوید که در صورت نیاز از کمک طراحی حرفه ای استفاده کنید و از دوستان و همکاران بازخورد صادقانه بخواهید.

۴. ثابت کنید که یک رهبر فکری هستید

تثبیت خود به عنوان یک رهبر فکری یکی از مؤثرترین ابزارهای بازاریابی برای پیمانکاران مستقل است. وبلاگ نویسی از طریق وب سایت خود یا از طریق کانالی مانند لینکدین یک خروجی خلاقانه است که به شما امکان می دهد تخصص خود را به اشتراک بگذارید و به مخاطبانی دسترسی پیدا کنید که ممکن است از طریق روش های بازاریابی سنتی با آنها ارتباط برقرار نکنید. فرصت های صحبت راه دیگری برای تبلیغ نام و صدای شماست. با سازمان‌های حرفه‌ای، کنفرانس‌ها و رسانه‌های محلی تماس بگیرید و پیشنهاد دهید تخصص خود را به اشتراک بگذارید.

۵. شبکه اجتماعی خود را رشد دهید

شبکه های اجتماعی به یک نیروی بازاریابی تبدیل شده است. چه راه بهتری برای صحبت مستقیم با افراد دارای علایق مشابه و استفاده از ارجاعات دهان به دهان برای جذب مشتریان جدید چیست؟ برای برندسازی آنلاین کسب و کار خود، با حساب های LinkedIn و Twitter شروع کنید. نمایه های حرفه ای شما باید حاوی اطلاعات مهمی باشد که مشتریان ممکن است به آن نیاز داشته باشند و باید با محتوای فعلی به روز شوند. برای حفظ حرفه ای بودن، مخاطبین شبکه اجتماعی خود را در هر فرصتی اسپم نکنید. برای یافتن تعادل بین به اشتراک گذاشتن آنچه برای شما جالب است و آنچه به کسب و کار شما مرتبط است، تلاش کنید.

۶. مخاطب هدف خود را مشخص کنید

مخاطبان هدف شما افرادی هستند که بیشترین بهره را از خدماتی که ارائه می دهید دارند. برای تعریف مخاطبان هدف خود و درک نیازهای خاص آنها، جایی که وقت خود را به صورت آنلاین می گذرانند و بهترین راه ها برای برقراری ارتباط با آنها، وقت بگذارید. این تحقیق به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های بازاریابی خود را به سمت افرادی متمرکز کنید که احتمال بیشتری برای پاسخ مثبت دارند.

۷. از ویدیو به نفع خود استفاده کنید

به شنوندگان و بینندگان این احساس را بدهید که به عنوان یک متخصص و حرفه ای با محتوای ویدیویی چه کسی هستید. با دنبال کنندگان در اینستاگرام درگیر شوید یا وبلاگ های ویدیویی ایجاد کنید. با به اشتراک گذاشتن شخصیت خود، می توانید شروع به ایجاد یک دایره اعتماد کنید و مشتریان جدیدی را به سمت کسب و کار خود هدایت کنید. برای بهترین نتیجه، از یک دوست یا همکار برای تنظیم نور و ویرایش مقدمه ها و عنوان ها کمک بگیرید.

۸. برای شبکه کردن وقت بگذارید

یکی از بزرگترین رازهای موفقیت در مشاوره ایجاد یک شبکه قوی است. راه‌های زیادی برای ایجاد شبکه وجود دارد، خواه شرکت در کنفرانس‌های مربوطه، جلسات محلی، و رویدادهای تبلیغاتی برای برقراری ارتباط آنلاین با مردم و راه‌اندازی جلسات مجازی. صرف نظر از اینکه چگونه شبکه را انتخاب می کنید، حتما با افرادی ارتباط برقرار کنید که علایق و سطوح تخصص متفاوتی دارند. ایجاد یک شبکه متنوع به شما کمک می کند تا نوآوری، همکاری و خلاقیت را ایجاد کنید.

انتهای مطلب/ منبع