چگونه کسب و کار مشاوره خود را بازاریابی می کنید؟ اگر مطمئن نیستید که بهترین استراتژی چیست، تنها نیستید. یک نظرسنجی اخیر نشان داد که حدود یک سوم (۳۲٪) از مشاوران با بازاریابی دست و پنجه نرم می کنند و بیش از نیمی از آنها می گویند که برای اکثر مشاغل خود به ارجاعات وابسته هستند. واضح است که مشاورانی که به طور فعال خود را بازاریابی می کنند بیشترین موفقیت را کسب می کنند.

بازاریابی برای یک کسب و کار مشاوره ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما برخی از تکنیک های اثبات شده وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد یک استراتژی کامل و ایجاد پایگاه مشتری خود استفاده کنید. این مطلب شما را از طریق برخی از مهمترین جنبه های بازاریابی آنلاین، مانند وب سایت، رسانه های اجتماعی و کمپین های ایمیل، راهنمایی می کند تا به شما در ایجاد پایگاه مشتری و افزایش درآمد کمک کند.

۱_بازار هدف خود را بشناسید

هرچه مشتریان بالقوه خود را بهتر بشناسید، بازاریابی شما موثرتر خواهد بود. اگر مشتری خود را به عنوان “همه صاحب خانه هایی که می خواهند در هزینه های خود پس انداز کنند” فکر می کنید، در یافتن نحوه دسترسی به آنها مشکل خواهید داشت. اما اگر بتوانید آن مخاطب را به «زنان ۷۰-۴۰ ساله که دارای خانه‌هایی به ارزش ۱۵۰ تا ۳۵۰ هزار دلار در ایالت میسوری هستند و در حال حاضر بیش از ۶ درصد سود وام مسکن خود را پرداخت می‌کنند» محدود کنید، راه‌هایی برای دسترسی به آنها پیدا خواهید کرد. شما دقیقاً می دانید که چه بگویید و چگونه آن را بگویید.

۲_هویت برند خود را مشخص کنید

شخصیت برند شما بستگی به این دارد که با چه مخاطبانی صحبت می کنید، اما همچنین مستلزم این است که خودتان را به خوبی بشناسید. هنگامی که هویت برند خود را مشخص کردید، می توانید تمام بازاریابی خود را با آن شخصیت القا کنید.

۳_یک وب سایت موثر بسازید

وب سایت شما خانه دیجیتالی کسب و کار شما و مرکز بازاریابی آنلاین شما است. باید برند شما را به نمایش بگذارد و مستقیماً با بازار هدف شما صحبت کند و در عین حال به سؤال اصلی بازدیدکننده پاسخ دهد: “چرا باید این مشاور را به جای شخص دیگری استخدام کنم؟”

سایت شما باید حداقل چهار صفحه داشته باشد:

 • صفحه اصلی: “درب ورودی” سایت شما که اولین برداشت شما را ایجاد می کند.
 • صفحه درباره: به افراد می‌گوید که چه چیزی در مورد شما منحصر به فرد است و چه شرایطی دارید.
 • صفحه خدمات: توضیح می دهد که برای مشتریان خود چه می کنید و چه گزینه هایی را می توانند انتخاب کنند.
 • صفحه تماس: راه های زیادی را برای تعامل با شما تا حد امکان ارائه می دهد.

هر صفحه از سایت شما باید با هویت برند شما سازگار باشد و مستقیماً با خواننده صحبت کند و به آنها اطمینان دهد که شما فردی هستید که می توانید مشکل آنها را حل کنید. هر صفحه باید شامل یک فراخوان برای اقدام باشد و از آنها دعوت کند تا با شما تماس بگیرند. سایت شما همچنین می تواند میزبان صفحات فرود، توصیفات، مطالعات موردی یا وبلاگی برای بازاریابی محتوا باشد.

۴_با محتوای ارزشمند بازاریابی کنید

تولید محتوا با هدف با به خاطر سپردن این فرآیند، مشتری خود را به خاطر بسپارید:

 1. مشتری یک سوال دارد، بنابراین آن را در موتور جستجو تایپ می کند.
 2. یکی از نتایج یک پست وبلاگ در وب سایت شما است.
 3. مشتری پست را می خواند، توصیه شما را می پسندد و از اینکه شما را کشف کرده خوشحال است.
 4. مشتری در لیست ایمیل شما ثبت نام می کند و در نهایت شما را استخدام می کند.

شما باید پست های وبلاگی ایجاد کنید که به سوالات مردم در مورد صنعت شما پاسخ دهد. مطمئن شوید که محتوای خود را بهینه کنید تا:

 1. سازگار با موتورهای جستجو
 2. مشتری پسند
 3. مفید است
 4. درگیر کننده
 5. پر از دعوت نامه برای پیوستن به لیست ایمیل شما

یک استراتژی محتوای برنده، نام، تخصص و هویت برند شما را در مقابل جریان ثابتی از مشتریان بالقوه قرار می دهد. محتوایی که برای وبلاگ خود ایجاد می کنید نیز چیزهای مفیدی برای به اشتراک گذاشتن در ایمیل ها و رسانه های اجتماعی به شما می دهد. مطمئن نیستم چه بنویسم؟ فهرستی از رایج ترین سوالاتی که به عنوان مشاور از شما پرسیده می شود تهیه کنید و هر پاسخ را به یک پست وبلاگ تبدیل کنید. اگر نوشتن باعث ناراحتی شما می شود، وانمود کنید که در ایمیلی به یک دوست به سؤال پاسخ می دهید.

۵_از رسانه های اجتماعی نهایت استفاده را ببرید

شما می دانید که حضور در رسانه های اجتماعی برای یک سازمان مدرن مهم است. اما چگونه می‌توانید بیشترین استفاده را از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ببرید؟

بهتر است با کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مانند یک مهمانی کوکتل یا رویداد شبکه‌ای رفتار کنید. شما با حمل یک بیلبورد وارد یک مهمانی نمی شوید و به طور دوره ای شعارهای بازاریابی را فریاد نمی زنید، اما این همان چیزی است که بسیاری از تاجران به بازاریابی رسانه های اجتماعی نزدیک می شوند.

در حالی که خرید تبلیغات در فیس بوک یا اینستاگرام می تواند ایده خوبی باشد، پست هایی که ایجاد می کنید باید مانند گفتگوی مهمانی باشد. مقالات مفیدی را از وبلاگ خود و سایر منابع به اشتراک بگذارید و سؤالاتی بپرسید که دعوت به گفتگو می کند. اگر وقت دارید، به گروه‌هایی بپیوندید که با کسب و کار مشاوره شما مرتبط هستند و وقتی افراد سؤالی دارند به آنها کمک کنید. شما نه تنها به مخاطبان هدف خود خواهید رسید، بلکه به آرامی خود را به عنوان یک منبع معتبر در صنعت خود خواهید ساخت.

۶_لیست ایمیل خود را به حداکثر برسانید

شبکه‌های اجتماعی در طول سال‌ها می‌آیند و می‌روند، بنابراین ایجاد یک لیست ایمیل برای حفظ ارتباط قابل اعتماد با مخاطبان بسیار مهم است. برای تقویت ارتباط و برقراری رابطه، فوراً یک ایمیل خوش آمدگویی یا مجموعه خودکار به مشترکین جدید خود ارسال کنید. نکات مفید، تخفیف های جذاب و سایر محتوای مفید را ارائه دهید که باعث می شود آنها از ایمیل های شما بیشتر بخواهند.

اگر در حال تولید پست های وبلاگ و محتوای رسانه های اجتماعی هستید، می توانید آن ها را در یک خبرنامه معمولی بگنجانید. مخاطبان خود را به گروه ها تقسیم کنید. این به شما امکان می دهد با آنها به شیوه ای شخصی تر صحبت کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخش هایی برای:

 • مشتریان در مقابل مشتریان بالقوه
 • گروه های علاقه خاص در صنعت شما
 • افرادی که اغلب ایمیل های شما را باز می کنند در مقابل افرادی که فقط گهگاه باز می شوند
 • مشتریان احتمالی که به خدمات خاصی که شما ارائه می دهید ابراز علاقه کرده اند

بازاریابی ایمیلی با حضور شما در رسانه های اجتماعی دست به دست می شود. رسانه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند تا لیست ایمیل خود را افزایش دهید و بالعکس. وقتی این دو را ادغام کنید، مخاطبان خود را گسترش داده و فروش خود را افزایش خواهید داد.

جمع بندی

بازاریابی برای کسب و کار مشاوره همه چیز در مورد شناخت مخاطبان هدف شما، ایجاد هویت برند قوی، و توسعه حضور آنلاین با یک وب سایت، وبلاگ دیجیتال ویا محتوای ایمیل، و پلتفرم های رسانه های اجتماعی است.

در حالی که کار زیادی به نظر می رسد، محتوایی که برای ایمیل ها، پست های وبلاگ و رسانه های اجتماعی خود ایجاد می کنید، می تواند تا حد زیادی با هم همپوشانی داشته باشد. یک پست طولانی وبلاگ می تواند ده ها پست در رسانه های اجتماعی را به همراه داشته باشد و مشترکین ایمیل شما به همان محتوا علاقه مند خواهند شد. همه چیز با تعریف بازار هدف شما شروع می شود، بنابراین از آنجا شروع کنید و اجازه دهید بقیه برنامه بازاریابی شما به طور طبیعی با در نظر گرفتن آن مخاطبان توسعه یابد.

انتهای مطلب/ منبع