اغلب اوقات، کسب ‌و کارها برای یافتن مشاوران با کیفیتی که در سطح بالایی کار می‌کنند و چالش‌هایی را که یک کسب‌ و کار با آن‌ها مواجه است. تا سطوح عملیاتی رسیدگی می‌کنند، مشکل دارند. شما فردی را می خواهید که بتوانید در کسب و کار خود به او اعتماد کنید و کسی که عملیات کسب و کار شما و استراتژی های بازاریابی دیجیتال را درک کندبرای اطمینان از اینکه آنها شما را برای موفقیت در دراز مدت آماده می کنند. آنها نیازی ندارند که سالها تجربه داشته باشند یا در گذشته مدیر بازاریابی در یک شرکت بزرگ بوده باشند.

 ویژگی های اصلی یک مشاور بازاریابی خوب کسی است که همه زمینه های بازاریابی، رشد کسب و کار و نحوه ایجاد محتوای ارزشمند را درک کند. شما قطعاً کسی را می خواهید که شنونده خوبی باشد، حرفه ای بودن را نشان دهد و شفقت داشته باشد حداقل تا حدی. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا ۷ صلاحیت مشاوران بازاریابی عالی آورده شده است.

۱.آنها ساختار هزینه ای شفاف دارند

شما یک مشاور بازاریابی می خواهید که ساختار هزینه ای شفاف و بدون هزینه های پنهان داشته باشد. آن‌ها باید نرخ‌های تعیین‌شده، حسابداری برای هر کار آخر هفته یا عصر را به شما بدهند، و شامل تلاش‌های بازاریابی اضافی مانند کپی‌نویسی، تحقیقات بازار، بازاریابی محتوا و شامل همه اشکال ارتباطی مانند پیامک، تماس‌های تلفنی و ایمیل باشد.

۲. آنها همیشه قرارداد ارائه می دهند

وقتی بازاریاب مناسبی را پیدا کرده اید که با شما و هر مشتری جدید دیگری قرارداد دارد. از این گذشته، مشاوران واقعی با داشتن قراردادی برای خدماتشان، چه به صورت رایگان و چه با پرداخت کامل، از مشتریان و خودشان محافظت می کنند. این باعث می شود هر دو طرف درک کنند که چه چیزی به دست می آورند و چه چیزی برای برنامه بازاریابی آنها “موفقیت” محسوب می شود و در صورت بروز مشکل، یک گزینه قانونی مناسب را فراهم می کند. هم از نظر مشاور و هم از نظر مشتری، داشتن قرارداد همیشه راهگشاست.

همچنین بخوانید  برای اینکه مشاور بازاریابی باشم به چه مهارت‌هایی نیاز دارم؟

۳. آنها یک دوره کشف را انجام می دهند

زمانی که مشاوری را پیدا کرده اید که از برند شما آگاهی دارد، تحقیقات بازار خود را انجام داده و مخاطبان هدف شما را درک می کند، مانند یک معجزه است. شما می خواهید آنها بفهمند که کدام ارتباطات بازاریابی برای کسب و کار شما مناسب تر است تا شما را در مسیر درست سوق دهد. یک مشاور عالی برای درک مسائلی که شما به عنوان یک شرکت با آن روبرو هستید وقت می گذارد. آنها می توانند این کار را به صورت رایگان یا با هزینه انجام دهند، اما به یاد داشته باشید که آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. چه ۵ روز باشد و چه ۵ ماه، یک دوره کشف همیشه ایده خوبی است تا ببینید که آیا تیم بازاریابی شما و مشاور به خوبی با هم کار می کنند.

۴. آنها یک بیانیه کار (SOW) دارند که با آنچه شما نیاز دارید مطابقت دارد

طبق توافق، کار آنها با دیدن نتایجی که در مورد آن صحبت کرده‌اید به پایان می‌رسد و می‌توانید آن‌ها را اندازه‌گیری کنید. اگر زودتر از تاریخ پایان قرارداد باشد، مشاور خوشحال می‌شود. اگر بیشتر طول بکشد، باید یک دلیل قابل سنجش وجود داشته باشد. یک مشاور بازاریابی خوب، فعالیت های بازاریابی زیادی را برای کسب و کار شما انجام می دهد و تغییرات موثری را اعمال می کند. شاید آنها برنامه ای برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای تقویت بهینه سازی موتور جستجو (SEO) داشته باشند.

 تعداد معینی کمپین بازاریابی ایجاد کنید، در بازاریابی رسانه های اجتماعی یا پست وبلاگ به شما کمک کند، یا حتی به شما کمک کند تجزیه و تحلیل و معیارهای Google کسب و کار خود را درک کنید. مهم نیست که چه چیزی در بشقاب شما است، آنها قرار است مدیران پروژه ماهری باشند، بنابراین به طور واقع بینانه امیدوارید که بیانیه کاری آنها با استراتژی سازمان آنها مطابقت داشته باشد تا همه کارها به موقع انجام شود.

همچنین بخوانید  مشاور تجاری کیست و چه می‌کند؟

۵. آنها درک می کنند که تیم فعلی شما ثابت است

یک مشاور بازاریابی خوب هرگز نباید به شما بگوید که اعضای تیم خود را اخراج کنید. پس از همه، چه کسی می گوید که تیم حرفه ای فعلی شما در وهله اول موضوع هستند؟ در عوض، آنها باید درک کنند که هدف حفظ اعضای فعلی تیم شماست. ۹۹ درصد از مواقع، چالش ها با مدیریت ارشد و مدیران سطح C است، نه کارکنان سطح زمین یا اعضای تیم. همه چیز در مورد رهبری خوب است. شما این فرد را استخدام می کنید تا به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی کسب و کارتان کمک کند، نه تصمیم گیری در مورد استخدام و اخراج. یک مشاور بازاریابی خوب می داند که چگونه در مسیر خود بماند.

۶. آنها می توانند هم با عملکرد سطح بالا و هم در سطح پایین کسب و کار شما صحبت کنند

این یکی از مهمترین ویژگی های یک مشاور خوب است. آنها می دانند که چگونه از بهترین شیوه ها در همه سطوح کسب و کار استفاده کنند، چه در جدیدترین ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی باشد و چه درک چگونگی ایجاد یک استراتژی تولید سرنخ اجتماعی جهانی . آنها ایده های سطح بعدی را برای کمک به رشد کسب و کار ایجاد می کنند و نه تنها توصیه می کنند، بلکه ارائه می دهند. اگر آنها فقط توصیه می کنند، ممکن است بخواهید تجدید نظر کنید که چرا صدها دلار در ساعت به آنها پرداخت می کنید. اگر اینطور است، می‌خواهید به دنبال ارجاع‌های جدید مشاوره مدیریت باشید .

همچنین بخوانید  برنامه‌ریزی در بازاریابی

۷. آنها به نفع شما عمل می کنند

اقدام به نفع کسب و کار شما یکی از مهمترین شرایطی است که تعیین می کند مشاور خوب است یا خیر. اگر بازگشت سرمایه (ROI) را دریافت می کنید، می دانید که چیزی درست پیش می رود. شما نمی خواهید بیدار شوید و متوجه شوید که آنها شما را با فروشندگان و پیمانکارانی مرتبط کرده اند که از آنها رشوه می گیرند. نه اینکه آنها نباید از شبکه خود استفاده کنند، بلکه جهت آنها نباید فقط با استفاده از شبکه خود بچرخد، آنها باید مایل باشند که به شما کمک کنند تا یک شبکه را نیز ایجاد کنید. گاهی اوقات ایجاد شبکه ای از افراد جدید می تواند راه خوبی برای رشد کسب و کار باشد، در حالی که زمینه را برای بازگشت سرمایه مثبت فراهم می کند. پس از همه، تجزیه و تحلیل شما باید پس از انجام کار خود بهتر ظاهر شود.

جمع بندی

چه مدیر عامل یک کسب و کار یا یکی از اعضای بخش بازاریابی کسب و کار خود باشید، دیدگاه شما در جستجوی یک مشاور خوب برای کسب و کارتان یکسان خواهد بود. شما فردی را می‌خواهید که مهارت‌های خلاقانه عالی، استراتژی‌های بازاریابی مؤثر و برنامه بازاریابی فعلی کسب ‌و کار شما را درک کند تا اولین قدم را برای ایجاد بیشترین تأثیر برای کسب‌ و کارتان بردارد. این موضوع بسیار قابل تامل است، اینطور نیست؟ اما، اگر قصد دارید شخصی را برای انجام کار استخدام کنید، مهم است که مطمئن شوید که تمام این شرایط را دارد. اکنون که ویژگی های مناسبی را که باید در یک مشاور بازاریابی خوب جستجو کنید را می دانید، وقت آن رسیده است که مشاور مناسب را استخدام کنید.

انتهای مطلب/ منبع