صنعت کارمندسازی و استخدام دائما در حال حرکت است. به خصوص در فناوری اطلاعات، بازار به شدت مشتری محور است. برای مشاوران پرسنل، این بدان معناست که شما نه تنها باید علایق مشتری خود را در نظر بگیرید، بلکه منافع مشتری خود را نیز در نظر بگیرید. ما معتقدیم که تنوع در تیم ها مهم است، اما همه مشاوران خوب چند چیز مشترک نیز دارند. در این راهنما به ۱۰ ویژگی یک مشاور ماهر می پردازیم.

شما یک ارتباط دهنده قوی هستید

هنگام برخورد با مشتریان، مهم است که بدانید دقیقاً علایق و خواسته‌های هرکس چیست. به همین دلیل است که باید با همه افراد درگیر ارتباط زیادی برقرار کنید. این به این معنی است که پرسیدن سؤالات درست و رسیدن سریع و کارآمد به موضوع، مهارت های اساسی است که هر مشاور خوبی باید به آن مسلط باشد. این بدان معنا نیست که شما همیشه باید حرف آخر را بزنید. اما این بدان معناست که شما باید یک ارتباط برقرار کننده قوی باشید.

شما شنونده خوبی هستید

شما می توانید همه سوالات درست را بپرسید، اما اگر شنونده خوبی نیستید، پاسخ ها برای شما مفید نخواهد بود. یک مشاور ماهر بین سطرها گوش می دهد و دقیقاً می داند که بعداً کدام سؤال را بپرسد.

دوستان شما به خاطر مهارت های فردی تان از شما تعریف می کنند

برقراری ارتباط واقعی با کسی گاهی اوقات می تواند دشوار باشد، اما برای یک مشاور واقعاً یک عنصر ضروری است. آیا دوستان همیشه برای مشاوره  به شما مراجعه می کنند؟ آیا مردم به سرعت چیزهای شخصی را به شما می گویند؟ سپس مهارت های بین فردی شما احتمالا بهتر از بسیاری از افراد است.

شما از سخت کار کردن نمی ترسید

کار به عنوان مشاور پرسنل مستلزم مهلت های زمانی کوتاه و حجم کاری سنگین است. مشاوران موفق این را می‌دانند و بر هنر متعادل کردن کار سخت و زمان‌های بی‌وقفه مسلط شده‌اند. این بدان معناست که شما از کار سخت نمی ترسید، اما همچنین می دانید که زمان آن است که یک قدم به عقب بردارید.

شما مشتری مدار هستید

به عنوان یک مشاور، با مشتریان خود مانند یک ستاره رفتار کنید و آنها هرگز آن را فراموش نخواهند کرد. وقتی آنها به دنبال شغل جدیدی هستند، احتمالاً شما اولین تماسی خواهید بود که آنها برقرار می کنند. همچنین احتمال بیشتری دارد که سایر کاندیداها را به شما معرفی کنند و در صورت مشاهده فرصت های جدید به شما اطلاع دهند. به همین دلیل است که کار شما همیشه مشتری مدار است و در هر مرحله از مشتریان خود به خوبی مراقبت می کنید.

شما کنجکاو هستید و دوست دارید چیزهای جدیدی یاد بگیرید

صنعت کارکنان به سرعت در حال تغییر است. علاوه بر آن، ما در IT کار می کنیم، بازاری که دائماً خود را دوباره اختراع می کند. به همین دلیل ضروری است که شما به عنوان یک مشاور کنجکاو باشید و از یادگیری چیزهای جدید لذت ببرید. از فرصت‌های بازار و پیشرفت‌های فناوری جدید گرفته تا جدیدترین ابزارهایی که به شما کمک می‌کنند مشتری مناسب را پیدا کنید، هر هفته چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد!

شهود شما در درجه دوم قرار دارد

همه ابزارها و بهترین شیوه ها در کسب و کار با یک شهود قوی قابل مقایسه نیستند. به عنوان یک مشاور قوی، شما دقیقا می دانید که چگونه از نکات ظریفی که افراد دیگر در حال برقراری ارتباط هستند استفاده کنید. شهود شما به شما نشان می دهد که درد مشتری کجاست و کدام محیط کاری بهترین است.

شما در برابر استرس انعطاف پذیر و مقاوم هستید

شما انعطاف پذیر هستید و در برابر استرس مقاوم هستید، ممکن است مانند یک الزام شغلی استاندارد در هر شرح شغلی به نظر برسد. اما برای مشاوران پرسنل، این چیزی بیش از یک کلیشه است. بهترین نامزدها معمولاً قبلاً شغلی دارند. آنها اغلب احساس نمی کنند که در مورد فرصت های جدید در زمانی که کارفرمای فعلی خود هستند صحبت کنند. این به این معنی است که بسیاری از تماس های تلفنی مهم در ساعت های فرد انجام می شود.

شما یک رویکرد ساختاریافته دارید

شما هر روز همین روند را دنبال می کنید. به یاد داشته باشید که مراحلی که در ابتدا دنبال کردید همان چیزی است که باعث موفقیت شما شده است. اگر به فرآیندهای خود و اثربخشی آنها اعتقاد دارید، اگر “نه” دریافت کنید اشکالی ندارد. فقط همین روند را دوباره دنبال کنید و دفعه بعد موفق خواهید شد.

شما یک کارآفرین طبیعی هستید

مشاور کارکنان بودن بسیار شبیه کارآفرین بودن است، مگر بدون ریسک کارآفرینی. شما مسئول بازار خود هستید و می توانید با لمس شخصی خود به آن خدمت کنید. به همین دلیل، می بینیم که اکثر مشاوران ماهر روحیه کارآفرینی سالمی دارند.

انتهای مطلب/ منبع