بازاریابی مؤثر برای یک کسب‌وکار مشاوره کار کوچکی نیست. ایجاد یک برند مؤثر و فروش خدمات شما می‌تواند یک فرایند چالش‌برانگیز برای همه مشاغل کوچک باشد، به‌ویژه در یک محیط رقابتی. وقتی کسب‌وکار شما “خودتان” هستید، اوضاع حتی پیچیده‌تر می‌شود.

در ادامه، هشت راه برای بازاریابی کسب‌وکار مشاوره شما را بررسی می‌کنیم. با کمی فکر، تلاش و فداکاری در مسیر ایجاد یک برند متمایز و قابل‌احترام خواهید بود.

۱. برند شخصی خود را توسعه دهید

هنگامی که به‌عنوان یک مشاور مستقل شروع به کار می‌کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که  اکنون برند خود هستید. راه‌های جدید و نوظهور زیادی برای بازاریابی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که کسب‌وکار کوچک شما نه‌تنها در اینترنت، بلکه در جامعه و در بین همکارانتان قابل‌مشاهده است. به یاد داشته باشید، هر کاری که انجام می‌دهید، می‌گویید یا منتشر می‌کنید، بر تجارت شما منعکس می‌شود. لحظه‌ای را برای ارزیابی نحوه ارائه خود به‌صورت آنلاین و تنظیم یا تطبیق در صورت نیاز صرف کنید.

۲. یک طرح فروش مؤثر بنویسید

اگر تحقیقی در مورد راه‌اندازی یک کسب‌وکار انجام داده‌اید، احتمالاً با طرح آسانسور آشنا هستید: بیانیه‌ای مختصر و متقاعدکننده که تجارت شما را توصیف می‌کند. شما باید بتوانید در کمتر از ۳۰ ثانیه در آسانسور به مشتری بالقوه سخنرانی کنید. اگرچه این تکنیک ممکن است در تجارت سنتی رایج‌تر باشد، اما به برجسته‌کردن آنچه در مورد برند شخصی شما مهم است کمک می‌کند و به‌سرعت اطلاعات را با دیگران به اشتراک می‌گذارد.

۳. یک وب‌سایت حرفه‌ای ایجاد کنید

یک  وب‌سایت معتبر  ستون فقرات یک برند خوب است. وب‌سایت شما احتمالاً اولین جایی است که مشتریان بالقوه هنگام تحقیق در مورد اعتبار شما به آن نگاه می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که به‌خوبی نوشته شده، به‌روز و حرفه‌ای است. کیفیت وب‌سایت شما اغلب نشان‌دهنده کیفیت کار شما است، بنابراین مطمئن شوید که در صورت نیاز از کمک طراحی حرفه‌ای استفاده می‌کنید و از دوستان و همکاران بازخورد صادقانه بخواهید.

۴. ثابت کنید که یک رهبر فکری هستید

تثبیت خود به‌عنوان یک  رهبر فکری  یکی از مؤثرترین ابزارهای بازاریابی برای پیمانکاران مستقل است. وبلاگ‌نویسی از طریق وب‌سایت خود یا از طریق کانالی مانند لینکدین یک خروجی خلاقانه است که به شما امکان می‌دهد تخصص خود را به اشتراک بگذارید و به مخاطبانی دسترسی پیدا کنید که ممکن است از طریق روش‌های بازاریابی سنتی با آنها ارتباط برقرار نکنید. فرصت‌های صحبت راه دیگری برای تبلیغ نام و صدای شماست. با سازمان‌های حرفه‌ای، کنفرانس‌ها و رسانه‌های محلی تماس بگیرید و پیشنهاد دهید تخصص خود را به اشتراک بگذارید.

۵. شبکه اجتماعی خود را رشد دهید

شبکه‌های اجتماعی  به یک نیروی بازاریابی تبدیل شده‌اند. چه راه بهتری برای صحبت مستقیم با افراد دارای علایق مشابه و استفاده از ارجاعات شفاهی برای جذب مشتریان جدید وجود دارد؟ برای برندسازی آنلاین کسب‌وکار خود، با حساب‌های LinkedIn و Twitter شروع کنید. نمایه‌های حرفه‌ای شما باید حاوی اطلاعات مهمی باشد که مشتریان ممکن است به آن نیاز داشته باشند و باید با محتوای فعلی به‌روز شوند. برای حفظ حرفه‌ای بودن، مخاطبین شبکه اجتماعی خود را در هر فرصتی اسپم نکنید. برای یافتن تعادل بین به اشتراک گذاشتن آنچه برای شما جالب است و آنچه به کسب‌وکار شما مرتبط است، تلاش کنید.

۶. مخاطب هدف خود را مشخص کنید

مخاطبان هدف شما افرادی هستند که  بیشترین بهره را از خدماتی که ارائه می‌دهید دارند. برای تعریف مخاطبان هدف خود و درک نیازهای خاص آنها، جایی که وقت خود را به‌صورت آنلاین می‌گذرانند و بهترین راه‌ها برای برقراری ارتباط با آنها، وقت بگذارید. این تحقیق به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های بازاریابی خود را به سمت افرادی متمرکز کنید که احتمال بیشتری برای پاسخ مثبت دارند.

۷. گنجاندن ویدئو

با محتوای ویدئویی به شنوندگان و بینندگان این حس را بدهید که به‌عنوان یک متخصص و حرفه‌ای چه کسی هستید. با دنبال‌کنندگان در اینستاگرام درگیر شوید یا وبلاگ‌های ویدئویی ایجاد کنید. با به اشتراک گذاشتن شخصیت خود، می‌توانید شروع به ایجاد یک دایره اعتماد کنید و مشتریان جدیدی را به سمت کسب‌وکار خود هدایت کنید. برای بهترین نتیجه، از یک دوست یا همکار برای تنظیم نور و ویرایش مقدمه‌ها و عنوان‌ها کمک بگیرید.

۸. برای شبکه کردن وقت بگذارید

یکی از بزرگ‌ترین رازهای موفقیت در مشاوره ایجاد یک شبکه قوی است. راه‌های زیادی برای ایجاد شبکه وجود دارد، خواه شرکت در کنفرانس‌های مربوطه، جلسات محلی، و رویدادهای تبلیغاتی برای برقراری ارتباط آنلاین با مردم و راه‌اندازی جلسات مجازی. صرف‌نظر از اینکه چگونه شبکه را انتخاب می‌کنید، حتماً با افرادی ارتباط برقرار کنید که علایق و سطح تخصص متفاوتی دارند. ایجاد یک شبکه متنوع به شما کمک می‌کند تا نوآوری، همکاری و خلاقیت را ایجاد کنید.

انتهای مطلب/