کسب و کار در مسیر صحیح و اساسی ...

افزایش دسترسی به منابع و اطلاعات مفید در مورد اداره یک کسب و کار، کارآفرینان را قادر می سازد تا نقش های مختلفی را توسعه دهند. با یادگیری در مورد این نقش ها و تأثیر آنها بر شغل شما به عنوان یک کارآفرین، می توانید به طور مؤثرتری خود را برای انواع موقعیت های مختلف درکسب و کار خود آماده کنید.

کارآفرین چیست؟

کارآفرین فردی است که از طریق ایده های خلاقانه خود کسب و کاری ایجاد می کند و رشد می دهد. کارآفرینان با رشد کسب و کار خود، علاوه بر درآمدزایی، نقش کلیدی ایفا می کنند. یک کارآفرین نیاز کسب و کار را در جامعه خود شناسایی می کند، یک ایده تجاری ایجاد می کند و نقش اصلی را برای شروع کسب و کار خود بر عهده می گیرد. اگر یک ایده کسب و کار شامل ایجاد محصولی نباشد که در بازار ناکافی بود، معمولاً شامل استفاده از نوآوری های تکنولوژیکی برای دسترسی آسان تر به محصول یا خدمات است.

۱۰ نقش یک کارآفرین

در اینجا ۱۰ نقش کارآفرینی وجود دارد که باید قبل از راه اندازی یک کسب و کار با آنها آشنا شوید:

۱.راه اندازی و رهبری فعالیت های کسب و کار

راه اندازی و رشد یک کسب و کار تا زمان بلوغ آن یک نقش سنتی برای کارآفرینان است. با پیشرفت جوامع، مردم به طور مرتب نیازهای جدیدی را ایجاد می کنند که یک کارآفرین می تواند با ایده های کسب و کار خود برآورده کند. این ایده کسب و کار می تواند خدمات یا محصولاتی را ارائه دهد که به نفع جامعه باشد. شناسایی شکاف و برنامه‌ریزی برای رفع آن به کارآفرینان کمک می‌کند تا در هر فرصتی سرمایه‌گذاری‌های کسب و کار جدید را آغاز کنند. آنها باید هر جنبه ای از کسب و کار را درک کنند، از جمله تصمیم گیری های حیاتی، ارائه الگوی خوبی برای کارمندان و حل تعارضات.

۲. تخصیص وظایف کارکنان

یک کارآفرین از زمان شروع یک کسب و کار، باید مسئولیت های کارکنان خود را به طور موثر تقسیم کند. استخدام کارکنان واجد شرایط و با صلاحیت نیاز به دقت زیادی دارد، به ویژه برای مشاغل کوچک. یک کارآفرین همچنین مسئول سازماندهی ساختار و محیط کسب و کار است که به هر کارمند کمک می کند پتانسیل خود را به حداکثر برساند. موفقیت یک سرمایه گذاری تجاری اغلب به مشارکت کارکنان آن بستگی دارد.

بنابراین، تعیین نقش و مسئولیت های تیم شما یک نقش کارآفرینی حیاتی است که باید برای حداکثر بهره وری کسب و کار انجام دهید. تخصیص وظایف همچنین تضادهای تیمی را به حداقل می رساند، تولید را به حداکثر می رساند و به تقویت روحیه کارکنان کمک می کند.

۳. پیش بینی تغییرات کسب و کار

اکثر کسب و کارها در حین توسعه با نوعی عدم اطمینان مواجه می شوند. نقش یک کارآفرین در این جنبه این است که هر گونه چالش را پیش بینی کند و در سریع ترین زمان ممکن به آنها رسیدگی کند. پیش بینی مهم است زیرا به کارآفرین کمک می کند تا تصمیماتی مانند کاهش یا افزایش موجودی یک محصول، تهیه نرم افزار به روز شده یا تصمیم گیری در مورد کسب اعتبار بگیرد.

۴. ایجاد شغل

هنگامی که یک کارآفرین یک کسب و کار را راه اندازی یا گسترش می دهد، تصمیم می گیرد که چه کارمندانی را باید استخدام کند. کارآفرینان عواملی مانند اینکه چه کسی بر فرآیندها نظارت دارد و چه کسی می تواند وظایف اداری را انجام دهد را در نظر می گیرد. حتی زمانی که یک کارآفرین مستقیماً کارمندانی را برای کار در یک مکان فیزیکی استخدام نمی کند، ممکن است هنوز نیاز داشته باشد افرادی را در نظر بگیرد که می توانند به عنوان ارائه دهنده خدمات، فروشنده نرم افزار یا برنامه نویس کار کنند.

۵. شناسایی فرصت های کسب و کار

کارآفرینان به طور مرتب به دنبال فرصت هایی هستند که می تواند باعث رشد یا افزایش فروش برای کسب و کارشان شود. آنها مشخص می کنند که کدام محصول را اضافه کنند و به کدام بازار گسترش دهند. یک کارآفرین باید به مشتریان بالقوه خود گوش دهد و فرصت هایی برای توسعه محصولات متناسب با نیازهای مشتریان خود بیابد.

با انجام یک تحلیل رقابتی کوچک، یک کارآفرین می تواند دریابد که سایر مشاغل در این منطقه چه می کنند و چگونه موفق می شوند. این فرآیند ممکن است شامل یک بررسی فیزیکی یا خواندن نشریات در مورد روندها در یک صنعت خاص باشد. صحبت کردن با مشتریان همچنین شناسایی ناامیدی ها و تجربیات آنها را آسان تر می کند، که یک کارآفرین می تواند برای بهبود کسب و کار خود از آنها استفاده کند.

۶. ایجاد و تقسیم ثروت

راه اندازی یک کسب و کار شامل شبکه ای از فعالیت ها است. خواه یک کارآفرین یک اپراتور کسب و کار کوچک یا یک شرکت تاسیس شده را اداره کند، بسیاری از آنها از پس انداز پول خرج می کنند و در هنگام شروع کار از خانواده، دوستان یا بانک ها سرمایه به دست می آورند. سرمایه گذاران اغلب مشتاق سرمایه گذاری در مشاغل کوچک اما بالقوه قابل دوام هستند، در حالی که وام دهندگان با کسب سود از سرمایه ای که به کارآفرینان تعلق می گیرد، مشاغل خود را توسعه می دهند. چرخه چنین بسیج صندوق می تواند به اقتصاد محلی در ایجاد ثروت کمک کند.

۷. بهبود سطح زندگی

از اقتصادها برای اندازه گیری استانداردهای زندگی استفاده می شود. این استانداردهای زندگی می توانند از طریق پیشرفت ها یا خدماتی که یک کارآفرین از طریق تجارت خود به ارمغان می آورد، بهبود یابد. نوآوری‌هایی که می‌توانند هزینه ایجاد یک محصول را کاهش دهند، قیمت محصول را نیز کاهش می‌دهند و در عین حال به کسب ‌و کار اجازه می‌دهند تا همان سود را حفظ کنند، که به مشتریان اجازه می‌دهد پول کمتری خرج کنند. وقتی مردم با خرید محصولی با قیمت ارزان‌تر در هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنند، می‌توانند از این پس‌انداز برای مقاصد دیگر استفاده کنند. این نشانه بهبود استاندارد زندگی است.

۸. پذیرش و کاهش ریسک کسب و کار

وقتی کارآفرینان کسب و کاری را راه اندازی می کنند، زمانی را صرف تحلیل و تحقیق می کنند تا از موفقیت ایده هایشان مطمئن شوند. نقش کارآفرین حذف ریسک شکست کسب و کار با اتخاذ تدابیری برای کاهش هرچه بیشتر ریسک است. چنین اقداماتی شامل آوردن کارکنان شایسته و متعهد به شرکت، به دست آوردن پوشش بیمه ای برای ریسک پذیرترین بخش های کسب و کار و ایجاد انگیزه بیشتر سرمایه گذاران برای رشد کسب و کار است.

۹. ایجاد مشارکت های استراتژیک

یک کارآفرین باید یک محیط کسب و کار را ایجاد کند که در آن مشارکت ها بتوانند رشد کنند، که به موفقیت کسب و کار آنها کمک می کند. ایجاد و بستن سرنخ های کسب و کار جدید یک مهارت کارآفرینی ضروری است. یک کارآفرین باید ظرفیت بازاریابی خود را به حداکثر برساند، وقت خود را صرف صحبت با شرکای بالقوه واجد شرایط کند و مرتباً با هر مشتری احتمالی تماس بگیرد. ایجاد مشارکت های استراتژیک می تواند به کارآفرینان کمک کند تا تصمیمات بهتری برای شرکت خود بگیرند و حتی سرمایه بیشتری به دست آورند.

۱۰. دیجیتالی کردن عملیات کسب و کار

از آنجایی که فناوری بسیار سریع تکامل می یابد، یک محصول یا خدمات تجاری می تواند به دلیل ورود فناوری جدید منسوخ شود. یک کارآفرین مسئول به روز رسانی مداوم فناوری است که در فرآیندها یا فعالیت های تجاری خود استفاده می کند. نقش های کارآفرین در مورد فناوری عبارتند از:

  • تحقیق در مورد جدیدترین روشهای کاهش هزینه تولید
  • دور انداختن تجهیزاتی که سودآوری را بهبود نمی بخشد
  • سازماندهی آموزش برای کارکنان به منظور کمک به آنها برای آشنایی با آخرین برنامه های تکنولوژیکی در بازار برای بهبود کارایی
  • استفاده از محبوب ترین و جدیدترین رسانه بازاریابی برای اطمینان از رسیدن به گروه هدف خود

انتهای مطلب/ منبع