رسانه‌های اجتماعی ابزاری ارزشمند برای کمک به کسب ‌و کارها برای رشد آگاهی از برند و پایگاه مشتری هستند. شرکت های تحت مالکیت زنان باید از آن برای برجسته کردن جنبه های منحصر به فرد شرکت خود استفاده کنند .زنان همیشه راه آسانی برای کارآفرینی و استقلال اقتصادی ندارند. خوشبختانه، از آنجایی که نوآوری هایی مانند اینترنت به بخشی از بافت جامعه تبدیل شده است، زنان مصمم در کسب و کار با استفاده از رسانه های اجتماعی به موفقیت دست یافته اند.

زنان در هر صنعتی می توانند کسب و کار خود را با ابزارهای آنلاین توسعه دهند. اگر می خواهید کسب و کار خود را گسترش دهید، رسانه های اجتماعی می توانند عامل مهمی در توسعه آن باشند. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید که چگونه بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند به شرکت ها کمک کند تا به بازارهای کلیدی خود دست یابند.

کارآفرینی زنان و رسانه های اجتماعی

زنانی که در طول تاریخ از کار کردن در خارج از خانه یا ایجاد کسب ‌و کارهای مستقل دلسرد شده‌اند، با کسب ‌و کارهای خرد که به ابزارهای آنلاین مانند رسانه‌های اجتماعی وابسته هستند، به موفقیت دست می‌یابند. زنان در سرتاسر جهان به چند دلیل به توانایی واقعی خود پی می برند.

رسانه های اجتماعی به کارآفرینان زن این امکان را می دهد که نه تنها با زنان دیگری که در حال ایجاد کسب و کار هستند، بلکه با مشتریان ایده آل خود که اغلب بانوان نیز هستند ارتباط برقرار کنند. از آنجایی که اینترنت کارآفرینی را برای میلیون‌ها زن در سراسر جهان در دسترس قرار داده است، ما شاهد افزایش خوشایند در کسب و کارهای تحت مالکیت زنان در سطح جهان هستیم.

چگونه زنان از رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار خود استفاده می کنند

رسانه های اجتماعی به دلایل بسیاری ابزاری کلیدی برای کارآفرینان زن هستند. اول از همه، مقرون به صرفه است. زنان می توانند به طور ارگانیک به مخاطبان هدف خود برسند و مشتریان یا مشتریان جدیدی را در برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی بدون پرداخت هزینه برای کمپین های تبلیغاتی گران بیابند.

کارآفرینان زن همچنین از رسانه های اجتماعی به عنوان ابزار برندسازی استفاده می کنند. آنها با پست کردن مداوم و به اشتراک گذاری همه چیز، از عکس های محصول گرفته تا توصیفات، می دانند که چگونه اعتماد و وفاداری مشتری را با استفاده از سایت های شبکه های اجتماعی ایجاد کنند و اغلب نیاز به کمپین های بازاریابی گران قیمت را دور می زنند.

مدیران باهوش می‌دانند که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند اهداف بسیاری را به طور همزمان انجام دهند. بازاریابی، برندسازی، و حتی خدمات مشتری. در اینجا روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از پلتفرم‌های شبکه‌ای محبوب برای ایجاد پایگاه مشتریان خود و اجرای آزمایشی کسب ‌و کارتان برای موفقیت استفاده کنید:

 • ارتباط و تعامل: از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان ایده آل خود استفاده کنید. می توانید مستقیماً با مخاطبان خود درگیر شوید، بازخورد آنها را بخواهید و آنها را بشناسید.
 • خدمات مشتری: رسانه های اجتماعی به شما این امکان را می دهند که به شکایات، سوالات و بازخورد مشتریان به سرعت پاسخ دهید. خدمات خوب به مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی می تواند گاهی اوقات حتی یک موقعیت بد را به یک موقعیت خوب تبدیل کند.
 • تبلیغات: بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی گزینه های تبلیغاتی ارزانی را ارائه می دهند که می تواند بسیار موثر باشد.
 • برندسازی: می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد صدا و زیبایی‌شناسی برند خود از طریق محتواهایی مانند عکس‌ها، ویدیوها و پست‌ها استفاده کنید.
 • تحقیق و جمع‌آوری داده‌ها: در دنیای مبتنی بر داده‌های امروزی، می‌توانید با استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای جمع‌آوری داده‌های مشتریان و تحقیق در مورد رقابت خود، مزیت رقابتی کسب کنید.
 • ردیابی روند: در بازاریابی، مهم است که با روندها همراه باشید . هشتگ ها، کلمات کلیدی و سایر گرایش ها در رسانه های اجتماعی به راحتی قابل رصد هستند.
 • شبکه‌سازی: می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای یافتن حمایت و راهنمایی از زنان دیگر استفاده کنید.

چرا باید یک برنامه بازاریابی رسانه های اجتماعی ایجاد کنید؟

نیکول آنتوانت اسمیت، استادیار آموزش و موسس eleV8T، گفت که بسیار مهم است که قبل از شروع، برنامه ای برای بازاریابی رسانه های اجتماعی خود ارائه دهید. او چهار دلیل اصلی مهم بودن یک برنامه را نام برد:

 1. در حین پیش‌روی، از ساختن استراتژی‌ها اجتناب خواهید کرد. با یک برنامه در ابتدا، شما از قبل می دانید که چه کاری را اول، بعدی و آخر انجام دهید.
 2. در مقابل میل به واکنش شدید به هر چیز کوچک مقاومت خواهید کرد. به ناچار، در حین بازاریابی برای کسب و کار خود، ایده های جدید، ورودی های هیجان انگیز از شرکای کسب و کار و همکاران، یا تمایل به تغییر یا حذف تاکتیک هایی خواهید داشت که به نظر می رسد کارساز نیستند. با یک برنامه، شما یک جهت روشن از آنچه می خواهید به انجام برسانید و چگونه به آنجا برسید دارید، بنابراین مجبور نیستید هر ایده را سرگرم کنید.
 3. زمانی که می خواهید ترک کنید، دلیل اساسی برای ادامه راه را ایجاد خواهید کرد. برنامه شما انگیزه ای است که در مواقع سختی و زمانی که به نظر می رسد اوضاع به خوبی پیش نمی رود به آن نیاز دارید. اغلب به برنامه خود مراجعه کنید تا اهداف، استراتژی ها، اندازه گیری ها و نتایج پیش بینی شده خود را به خود یادآوری کنید.
 4. شما نتایج مورد انتظار خود را خواهید دانست. یکی از مهم ترین جنبه های برنامه بازاریابی کسب و کار شما نتایجی است که می خواهید به دست آورید. لطفا مطمئن شوید که آنها واقع بینانه و قابل اندازه گیری هستند.

زنانی که بیشترین موفقیت را در استفاده از رسانه های اجتماعی دارند به طور مداوم از پلتفرم های انتخابی خود استفاده می کنند و برای نقش هر پلتفرم در استراتژی بازاریابی بزرگتر خود استراتژی مشخصی دارند. تشریح واضح اقدامات و اهداف خود برای بازاریابی رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند موفقیت خود را بسنجید و تغییرات لازم را ایجاد کنید.

ابزارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی

مدیرانی که از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در کسب ‌و کار خود استفاده می‌کنند، می‌دانند که باید با پست‌گذاری و تعامل سازگار باشند. چه مخاطبان آنها از اینستاگرام، فیس بوک، توییتر یا سایر پلتفرم ها استفاده کنند، اکثر شرکت ها در نهایت نیاز به سرمایه گذاری در یک ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی دارند.

زمان‌بندی و ابزارهای مدیریت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ردیابی تمام حساب‌های کسب ‌و کار شما را آسان‌تر می‌کند و ویژگی‌هایی مانند زمان‌بندی محتوا، تجزیه و تحلیل و نظارت را ارائه می‌دهد. ابزار مناسب برای کسب و کار شما به پلتفرم ها، انتظارات و نیازهای خاص شما بستگی دارد.

شبکه های اجتماعی

زنان زمانی شکوفا می شوند که از یکدیگر حمایت کنند. این یکی از قدرتمندترین جنبه های رسانه های اجتماعی است. این پلتفرم ها به کارآفرینان زن اجازه می دهد تا با مشتریان زن و همچنین زنان همفکری که می توانند از آنها بیاموزند، ارتباط برقرار کنند. ایجاد شبکه های قوی کلید موفقیت حرفه ای زنان است، یک شبکه می تواند توصیه های ارزشمند، تبلیغات شفاهی و فرصت های جدید را ارائه دهد.

از رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار خود و تبدیل شدن به یک رهبر استفاده کنید

حتی اگر کسب و کار خود را از صفر به عنوان یک عملیات تک زن شروع می کنید، مهم است که از روز اول خود را به عنوان یک رهبر در نظر بگیرید. ابزارهای آنلاین فوق العاده زیادی برای زنانی وجود دارد که می خواهند کسب و کار خود را توسعه دهند و یک امپراتوری بسازند، اما قبل از اینکه بتوانید یک رهبر باشید، باید مانند یک رهبر فکر کنید.

رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای تبلیغ کسب و کار و رشد شبکه شما هستند. همچنین می تواند به شما کمک کند تا برند شخصی خود را بسازید و نسبت به دستاوردهای حرفه ای خود اطمینان بیشتری داشته باشید. اگر از رسانه های اجتماعی به خوبی استفاده کنید، می توانید سر و صدای بسیار بیشتری نسبت به زمانی که در شروع کسب و کار خود پیش بینی می کردید ایجاد کنید.

انتهای مطلب/ منبع