حتی موفق‌ترین کسب‌ و کارها نیز نمی‌توانند با تکیه بر فناوری، ایده‌ها و استراتژی‌هایی که در سال‌های گذشته کارآمد بوده، دچار رکود شوند. مدیریت ارشد ممکن است مسئول تغییرات بزرگی باشد که مسیر کسب و کار را تغییر می دهد، اما بسیاری از عملیات روزانه در دست کارمندان است. گاهی اوقات، این کارمندان هستند که بهترین و خلاقانه‌ترین ایده‌ها را ارائه می‌کنند و به کسب ‌و کار کمک می‌کنند تا با زمان همگام شود. اگر نمی دانید چگونه می توانید تغییر را در سازمان خود ایجاد کنید، این بایدها و نبایدها را در زیر در نظر بگیرید.

۱.آنچه را که می خواهید بفهمید

ایده هرچه که باشد، چه پیشنهاد فناوری جدید باشد یا پیشنهاد یک برند جدید ، باید توسعه یافته و واقع بینانه باشد. برای مثال، گفتن این جمله که «ما باید از یک پلتفرم رسانه اجتماعی جدید استفاده کنیم» کافی نیست. کدام پلتفرم رسانه اجتماعی؟ چه کسی مسئول آن خواهد بود؟ و آیا برای کسب و کار تفاوتی ایجاد خواهد کرد؟ از خود سؤالات کافی در مورد ایده خود بپرسید تا مطمئن شوید که آن را کاملاً درک کرده اید. ممکن است تصمیم بگیرید که این ایده ممکن است ارزش صرف وقت یا تلاش برای طرح آن را نداشته باشد.

۲. ایده ها را آزمایش کنید

هر ایده ای که به مدیریت ارشد ارائه می کنید، ابتدا باید از حمایت قوی همکارانتان برخوردار باشد، به ویژه آنهایی که تحت تأثیر این تغییر قرار می گیرند، و هر عضو ارشد سازمان که در تایید آن نظری دارد. حمایت همکار را دریافت کنید. با همکاران در مورد این ایده صحبت کنید، تا ببینید آیا آنها با این تغییر موافق هستند یا خیر.

پشتیبانی سطح ارشد را دریافت کنید. یک جلسه با سرپرست مستقیم خود و در صورت امکان، یکی دیگر از اعضای با نفوذ سازمان ترتیب دهید. اینجاست که می توانید فروش ایده خود را شروع کنید. از شایعه پراکنی، سرزنش یا شکایت از سازمان خودداری کنید. با سرپرستان خود به طور مؤثر تعامل کنید تا ببینید آیا آنها به ایده شما علاقه نشان می دهند یا خیر. این ممکن است به شما کمک کند تا اشکالاتی را که ممکن است ندیده باشید یا سؤالاتی را که باید هنگام آماده کردن طرح خود پاسخ دهید، شناسایی کنید.

۳. طرح خود را بسازید

یک ایده خوب نیاز به یک برنامه خوب دارد. قبل از اینکه جلسه را برای طرح ایده خود تنظیم کنید، تمام زوایای ممکن را بررسی کنید.

  • جدول زمانی: اجرای این کار چقدر طول می کشد؟
  • بودجه: هزینه آن چقدر است؟
  • الزامات: برای ایجاد تغییر چه چیزی از شرکت نیاز دارید؟
  • پرداخت: این چگونه به سازمان کمک خواهد کرد؟

آخرین ملاحظات یکی از مهمترین آنهاست. وقتی در جلسه صحبت می کنید، به این فکر کنید که به ویژه مخاطبان چه چیزی از ایده شما به دست خواهند آورد. برای مثال، اگر شخصی مسئول بودجه بندی بخش باشد، ممکن است به ایده ای علاقه مند باشد که بتواند در هزینه شرکت صرفه جویی کند و کار او را آسان تر کند.

۴. مقاومت را پیش بینی کنید

اگر قبلاً با سرپرست خود یا یکی دیگر از مدیران سطح بالاتر سازمان صحبت کرده اید، ممکن است قبلاً مقاومت هایی را در برابر ایده خود تجربه کرده باشید. اینطور نیست که مدیریت ارشد نمی خواهد ایده های شما را بشنود یا در سازمان تغییراتی ایجاد کند. آنها به سادگی به جنبه های مختلف کسب و کار توجه دارند و بسیاری از ایده ها در نهایت بیش از ارزششان هزینه دارند..

۵. ارائه عالی ارائه دهید

تشکیل یک جلسه رسمی برای صحبت با مدیریت ارشد امری ضروری است، زیرا ایمیل ها و تماس های تلفنی به راحتی نادیده گرفته می شوند. در جلسه باید سرپرست مستقیم شما و مدیرانی که قبلاً در مورد این ایده با آنها صحبت کرده اید، علاوه بر افراد کلیدی در سازمان که در بخش نقش دارند، شرکت کنند. اگر مقاومت را پیش‌بینی کرده باشید، می‌توانید به هر سؤالی پاسخ دهید و با ارائه خود احساس اطمینان بیشتری کنید.

با این حال، در مورد اعداد و داده ها زیاده روی نکنید. ارائه اطلاعات نامربوط می تواند شرکت کنندگان را گیج کند، که می تواند باعث شود آنها از درک نکردن احساس نادانی کنند. همچنین می تواند ایده شما را مبهم کند. علاوه بر این، به تمام سؤالات مطرح شده توسط شرکت کنندگان حتی اگر سؤال ممکن است منفی به نظر برسد، پاسخ دهید. معرفی خود به عنوان فردی با اعتماد به نفس و انتقاد پذیر تنها می تواند ایده شما را تقویت کند.

۶. موفقیت خود را جشن بگیرید یا به تلاش خود ادامه دهید

اگر ایده شما تایید نشد، ناامید نشوید. ایجاد تغییر در یک سازمان می تواند دشوار باشد. می توانید به یافتن راه هایی برای ایجاد تغییرات مثبت ادامه دهید و روی روش های تأیید ایده های خود کار کنید. اگر موفق شدید، حتما از کسانی که به شما کمک کردند تا به آنجا برسید تشکر کنید. تغییر در یک موسسه مستلزم کار و پیگیری زیاد است و اغلب به کمک افراد زیادی نیاز دارد. قدردانی خود را از اعتقاد آنها به ایده شما و اینکه چگونه کارمندانی مانند شما را توانمند می کنند، نشان دهید و به آوردن ایده ها روی میز ادامه دهید تا کسب و کار به سمت جلو حرکت کند.

کارهایی که نباید هنگام اجرای تغییرات انجام داد

اگر مدیر اجرای تغییرات شرکت هستید، از این اشتباهات در این فرآیند اجتناب کنید.

۱.ناتوانی در توضیح هدف و نیاز به تغییر

تغییر می تواند برای کارمندان ترسناک باشد، به خصوص اگر آنها متوجه نباشند که چرا اتفاق می افتد و چگونه بر آنها تأثیر می گذارد. نحوه اجرای تغییر می تواند بر فرهنگ شرکت شما تأثیر بگذارد . هنگام ارائه ایده خود، باید بر آنچه باعث این تغییر می شود تمرکز کنید و مزایای آن را برای کسب و کار برجسته کنید.

به عنوان مثال، تغییر پیشنهادی ممکن است وظایف خسته کننده را ساده کند، زمان کارمندان را آزاد کند و به آنها اجازه دهد در زمینه های تخصص و علاقه خود شکوفا شوند. این پیام را با اشتیاق در میان بگذارید و خود را در دسترس قرار دهید تا به هر سؤالی پاسخ دهید یا به نگرانی‌هایی که ممکن است ایجاد شود رسیدگی کنید. پیشنهاد همکاری با افراد بالاتر برای برگزاری یک جلسه در سراسر شرکت برای بررسی این تغییرات، ارسال یادداشت هایی که جزئیات مراحل بعدی را دارد و در هنگام توضیح روند کلی تا حد امکان جزئیات را ارائه دهید.

۲. عدم ارائه منابع برای حمایت از کارمندان از طریق تغییر

سازگاری با تغییر زمان می برد. هنگام بحث درباره ایده های خود برای تغییر، راه هایی را ارائه دهید که قصد دارید کارکنان را از طریق ابتکارات جدید راهنمایی کنید و منابع مناسب برای حمایت از رشد آنها را در اختیار آنها قرار دهید. از مدیران تیم بخواهید که به همه زمان کافی برای پردازش تغییرات بدهند و مطابق با آن سازگار شوند.

همچنین ارائه مربی یا ابزارهایی را در نظر بگیرید که به کارمندان در سفر خود از طریق این تغییر کمک کند. برای مثال، اگر سیستم ها یا نرم افزارها را تغییر می دهید، انتظار نداشته باشید کارمندان نحوه استفاده از آن را درک کنند. در عوض، آموزش مناسب را ارائه دهید و در حین یادگیری با آنها صبور باشید.  

۳. مبهم بودن در مورد دیدگاه خود برای شرکت

در حالی که ممکن است فکر کنید ضربه را کاهش می دهد، اما مبهم بودن در مورد تغییراتی که می خواهید اجرا کنید تنها باعث سردرگمی و اضطراب در تیم شما می شود. هنگام توضیح چشم انداز خود برای آینده شرکت، دقیق و هیجان زده باشید. تیم شما از علاقه و تفکر شما قدردانی خواهد کرد. این تغییر چگونه بر شرکت تأثیر می گذارد و بهبود می یابد؟ عملیات روزمره از چه راه هایی تغییر خواهد کرد؟ پس از اعمال کامل این تغییرات، کسب و کار یک سال آینده چگونه خواهد بود؟ به این سؤالات به طور جامع پاسخ دهید و برای هر سؤال دیگری که ممکن است تیم یا مدیران شما داشته باشند، باز باشید.

۴. غفلت از پیروی از یک برنامه اقدام

برنامه های اقدام می توانند اضطراب و سردرگمی را در مورد آینده کسب و کار شما کاهش دهند. پس از بیان دیدگاه خود برای آینده شرکت، باید یک برنامه اقدام به تیم خود ارائه دهید تا همه در یک صفحه باشید. یک راهنمای گام به گام شما را در مسیر و پیشرفت به سمت اهداف خود نگه می دارد . در غیر این صورت، این چند روزه ممکن است تغییراتی را که می‌خواهید اجرا کنید، مختل کند.

یک برنامه اقدام با افراد بالاتر در شرکت خود تهیه کنید و آن را با تیم خود به اشتراک بگذارید. فراتر از آن، پیشنهاد دهید به بررسی پیشرفت خود به عنوان یک شرکت ادامه دهید تا مطمئن شوید که کارمندان ابتکارات شما را انجام می دهند. پشتیبانی کامل شرکت در اجرای تغییرات بسیار مهم است.

زمانی که باید در محل کار تغییراتی ایجاد کنید

دلایل زیادی برای اصرار برای تغییر در یک شرکت وجود دارد. در اینجا چند موقعیت وجود دارد که نیاز به تغییرات دارند:

  • شما از فناوری قدیمی استفاده می کنید. فناوری، نرم‌افزار یا خدمات جدیدتر و مؤثرتر می‌تواند کارایی را افزایش داده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند.
  • شما در حال ادغام یا ادغام هستید. ادغام و ادغام می تواند یک شرکت را سرگردان کند. تغییرات ممکن است برای تسهیل انتقال ضروری باشد.
  • رهبری مثبت وجود ندارد. اگر رهبری فعلی بر روحیه شرکت تأثیر منفی می‌گذارد، وقت آن است که برای تغییر فشار بیاورید، چه نیاز به ارتباطات بیشتر باشد یا یک رهبر جدید.
  • شما در زمان بحران هستید. یک بحران می تواند مجموعه ای از مسائل و نگرانی ها را در یک شرکت ایجاد کند. اغلب، برای رویارویی با یک بحران، شرکت ها باید دنده خود را تغییر دهند و با شرایط در حال تغییر سازگار شوند.
  • شما باید سیاست ها را به روز کنید. خط‌مشی‌های شرکت را به‌روز نگه دارید تا مطمئن شوید که با مدل‌های قدیمی کار نمی‌کنید.

همه این موارد نیاز به تغییر دارند. در حالی که اگر مدیر نیستید ممکن است احساس کنید که حرفی برای گفتن ندارید، اما به اندازه هرکسی حق دارید که نظرات خود را مطرح کنید. شما فقط باید آن را به صورت استراتژیک انجام دهید.

انتهای مطلب/ منبع