تغییر نام کسب و کار زمانی است که شما ظاهر و احساس هویت خود را کاملاً تغییر می دهید. تازه سازی زمانی است که عناصر خاصی از طراحی موجود را تنظیم می کنید یا عناصر جدیدی را به طرح موجود معرفی می کنید تا هویت آن را بیشتر توسعه دهید. توجه به این نکته مهم است که فرآیند تغییر نام کسب و کار یا تازه سازی بدون ریسک نیست.

۵ نشانه آشکار هویت برند شما نیاز به تغییر دارد

اکنون که تفاوت بین برندسازی مجدد و به‌روزرسانی را می‌دانید، بیایید دریابیم که آیا نیاز به تغییر هویت برند خود دارید یا خیر. در اینجا ۵ نشانه وجود دارد که نشان می دهد تغییر ممکن است برای برند شما مفید باشد.

در حالت ایده‌آل، هویت برند خود را با یک لوگو در اینجا، یک عنصر گرافیکی در آنجا و چند رنگ در بین آن‌ها ترکیب نکنید. برای اینکه یک هویت به یاد ماندنی شود، همه عناصر باید به یک روش منسجم گرد هم آیند تا داستان برند شما را بیان کنند. اگر سبک فونت‌ها را آزمایش کرده‌اید، به‌طور تصادفی یک آبی «به اندازه کافی مشابه» را برای پس‌زمینه‌تان از چرخه رنگ انتخاب کرده‌اید یا تصمیم بگیرید که از کدام متن جدید «سرگرم‌کننده» استفاده کنید، می‌دانید که آیا برندتان این دستورالعمل‌ها را از دست داده است. برای ارتقاء

برند شما فاقد ظاهر و احساس منسجم است

به عنوان یک کسب و کار، نباید برند خود را مرتباً تغییر دهید. زیرا هدف شما ثابت ماندن است تا مخاطبان شما بتوانند به یک لوگو، عنصر گرافیکی یا هر بسط دیگر هویت برند شما در هر رسانه بازاریابی نگاه کنند و فوراً آن را با برند شما مرتبط کنند. مانند هر چیزی که ارزش تکرار دارد، این کار با پیروی از رویه‌ها و دستورالعمل‌ها انجام می‌شود، که همه آن‌ها باید در کتاب مقدس برند یافت شوند. با قوانین استفاده در تایپوگرافی، رنگ‌ها، آرم‌ها و غیره، به کسب ‌و کارتان اجازه می‌دهید ظاهری منسجم داشته باشد و به طور موثر ارزش ویژه برند را از طریق ثبات ایجاد کند.

همچنین بخوانید  شعار در بازاریابی و برندسازی

هویت بصری شما با مخاطبانتان ارتباط برقرار نمی کند

هویت برند زمانی به خوبی کار می کند که همه عناصر با مخاطب هدف ارتباط برقرار کنند. هنگام بازسازی هویت برند، طراحان برای درک مخاطبان هدف، در مورد بازار تحقیق می کنند. عواملی مانند جنسیت، سن، جمعیت شناسی، نژاد، الگوهای خرید و موارد دیگر به شکل گیری هویت برند جدید کمک می کنند.

نام کسب و کار شما در حال رشد است

از محصولات جدید گرفته تا خدمات اضافی، برندها همیشه در حال تکامل هستند. در حالی که این افزوده‌های جدید شبکه مشتری گسترده‌تری را ایجاد می‌کنند و اغلب منجر به پروفایل‌های مشتریان جدید می‌شوند، شما نمی‌توانید هویت برند را برای تطبیق تغییر دهید. در واقع، این آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید.

هویت برند شما باید بتواند با برند رشد کند

یک کارآفرین الهام گرفته را تصور کنید که با موفقیت مواد پروتئینی را به بازار عرضه کرد و برند خود را بر این اساس نامگذاری کرد. موفقیت این بار منجر به معرفی SKUهای جدید و تغییر استراتژی کسب و کار از یک شرکت تولید کننده مواد پروتئینی به یک شرکت ارائه دهنده سلامت کامل مبتنی بر گیاه شد. اغلب، کسب و کارهای کوچک در این نوع موقعیت ها قرار می گیرند. برای ارتباط بهتر با هدف و چشم انداز کسب و کار، برند از تغییراتی بهره می برد که مقیاس پذیری و رشد کسب و کار را فاکتور می کند.

نام کسب و کار شما در میان جمعیت گم می شود

با وجود رقابت زیاد در بازار، هویت برند شما یک مسئولیت بزرگ دارد: کمک به ایجاد تمایز. بدون آن، هرگز مورد توجه قرار نخواهید گرفت. در اینجا یک تمرین سرگرم کننده برای شما وجود دارد. به یک فروشگاه مواد غذایی بروید. یکی از محصولات خود را با خود به فروشگاه بیاورید و مکانی را در فروشگاهی که می خواهید پیدا شود پیدا کنید.

همچنین بخوانید  بایدها و نبایدهای برندهای مشهور در عصر تولیدکنندگان

محصول خود را روی قفسه بگذارید و عکس بگیرید. آیا برند شما خود را از دسته بندی گسترده تر متمایز می کند؟ طراحی بسته بندی گسترش واضحی از توانایی هویت برند شما برای تمایز است . اگر با هم ترکیب می‌شوید، ممکن است وقت آن باشد که یک برند جدید یا تازه‌سازی کنید.

انتهای مطلب/ منبع